[ Po imprezie ]

Forum tymczasowe

Moderator: GRD

Postprzez wwwujo » 11 lip 2008, o 11:18

lukdrz napisał(a): ktoś sie deklaruje ze przyjedzie, wpłaca kaske która ma pomoc urozmaicić scenariusz... swoją osobą ma zamiar wspierać dana stronę konfliktu... ale z jakiej paki mu sa zwracane pieniądze skoro dał ciała i nie dojechał. Przez to scenariusz sie wysypał bo było mniej chłopa niż zakładano itd itd

co ty .... organizatorzy nie spelnili zakładanych rzeczy, obiecanych dawno dawno, i jak mi ktos pisze na kilka dni przed impra ze zmiana terenu, okrojone atrakcje itp itd to mam PEŁNE prawo do zwrotu kasy.

a tak na marginesie KIEdy w koncu dostane na konto kasiorke>? bo cosik przekladany jest termin zwrotu i przekladany.... i jakos tak ucichło...
wwwujo
mądraliński

Postprzez Vlad » 11 lip 2008, o 14:48

A tak na przyszłość dla wszystkich organizujacych impezy.

Wyznaczcie termin do którgo dnia przed imprezą można zrezygnować ze zwrotem 100% kasy, a kiedy już się takowej nie dostanie. zawsze tak jest przy różnych imprezach.
Mimo wszystko nagłe wycofywanie się uczetników przed grą potrafi wywrócic niejeden scenariusz gry do góry nogami.
Osoby które nie wpłaciły pieniedzy do pewnego terminu nie mogą być brane pod uwagę jako uczestnicy. To wedlug wpłat powinno się organizować scenariusz i dokonywać w nim zmian, a nie wedlug deklaracji. To że ktoś sie zdecyduje nagle przyjechać na imprezę w ostatniej chwili to już zupełnie inna sprawa.

Nie żebym bronił tym organizatrów bo oni swoje błędy popełnili i dostają tutaj po uszach, ale obie strony powinny ponosić ryzyko swoich decyzji.
Vlad
porucznik

Postprzez ejs » 11 lip 2008, o 15:54

Opiszę sprawę z punktu widzenia 20+ osób Które miały przyjechać z Lublina.

Na przełomie pod koniec kwietnia ukazały się ogłoszenia o ww imprezie. Ładny plakat. Poligon, umocnienia, pojazdy. Składka - 50zł. Pomyśleliśmy "dałbym więcej żeby być na takiej imprezie, będzie super". Szybko skrzyknęliśmy się w parę drużyn i wpłaciliśmy pieniądzę. Przypomnę że działo się to na przełomie kwietnia i maja czyli trochę powyżej 3 miesięcy temu...

W międzyczasie było trochę zamieszania z postem na wmasgu, ale dalej czekaliśmy "Pewnie chłopaki szykują super scenariusz". Na dwa tygodnie przed imprezą zaczęło to wyglądać nieprofesjonalnie:

- żadnej mapki dojazdu ( nie wszyscy wiedza gdzie jest poligon w Wesołej ),
- żadnych podtematów na forum dla stron konfliktu (paniętacie Guantanamo:),
- żadnych zdjęć sprzętu, terenu.

na tydzień przed imprezą wiadomość! Wojsko nie zgadza się na imprezę na poligonie w Wesołej, w zamian tego organizatorzy starają się zapewnić nowe miejsce. Będzie to GK.

Nie za taką rzecz płaciliśmy. W porozumieniu z innymi drużynami z Lublina wycofaliśmy się z imprezy (już w sobotę po stracie terenu przez ogranizatorów) informując o tym na Waszym forum. Bez spięć, nerwów. Dostaliśmy jeszcze informacje, że pieniądze maja być zwracane 6 lipca. 7 lipca dostałem informacje że pieniądze mają być zwracane 9 lipca w środę. Jest 11 lipca piątek i nadal nie mam pieniędzy na swoim koncie.

Ja rozumiem obsuwa się może zdarzyć i sam jako pierwszy po otrzymaniu kasy od organizatorów nagłośnie to w temacie.
ejs
mądraliński

Postprzez Yasiek » 11 lip 2008, o 22:17

Vlad napisał(a):A tak na przyszłość dla wszystkich organizujacych impezy.

Wyznaczcie termin do którgo dnia przed imprezą można zrezygnować ze zwrotem 100% kasy, a kiedy już się takowej nie dostanie. zawsze tak jest przy różnych imprezach...

Szanowny Panie Wladku, to ma sens jedynie kiedy mowi sie caly czas o TEJ SAMEJ IMPREZIE. Natomiast kiedy zmieniaja sie kluczowe elementy imprezy, w ktorej ktos zadeklarowal udzial/zoobowiazal sie zaplacic, pozostaje pytanie, do ktorego momentu mowimy to tej samej imprezie.

Ludzie pisali sie najpierw na teren poligonu z umocnieniami, pojazdami itd.
W drugim podejsciu ludzie zapisali sie na: MK z pojazdami, umocnienimi, 8-godzinnym scenariuszem, filmowaniem i posilkiem.

W obu przypadkach strona organizujaca nie wywiazala sie ze swoich zobowiazan, wiec na ich miejscu zamknalbym sprawe szybko, elegancko i bez zciemniania, bo jak komus zylka peknie to zazada zwrotu kasy poniewaz nie otrzymal za to obiecanego produktu (rekojmia).

Nie ma tu znaczenia ile czasu dano na wycofanie sie ze zmienionej juz imprezy, organizator w tej sytuacji mogl jedynie poprosic o potwierdzenie udzialu w tej nowej, ktora jak wiemy tez nie byla tym czym byc miala.

Moim skromnym zdaniem organizatorzy podeszli do sprawy po macoszemu, ogolnie sprawe mieli w dupie i zakladali ze taka imprezka to samograj co przynosi pieniadze i uznanie. Przeciez na zwyklych strzelankach to wszystko dzieje sie tak samo....

Panowie na owoce to trzeba troszke popracowac (stad mowi sie o "owocach pracy" a nie o "owocach co sie same zrobily"), a cos zasial to zbierzesz :P
Poszedlem sobie stad...
Obrazek
Yasiek
st. sierżant sztabowy

Postprzez Wokash » 11 lip 2008, o 22:41

Yasiu Vlada to akurat nie ma powodu ciągać... Nie przypominam sobie, żeby się nie wywiązał... a za chyba największą imprezę (Gitmo) zapłacił z własnej kieszeni... Jasne że ze zwrotem chodzi o tą samą imprezę skąd pomysł, że o inną :D
Cenzura bywa zabawna... Jakbym chciał napisać, że pewne nowe forum ssie to i tak wyjdzie mi, że http://www.warrior.pl ssie...
Wokash
kapitan

Lokalizacja: TG, MP, MoP, RE, CCS, BN, RG, SG, O3S, RAS, BET, PT, 3rdB HGW

Postprzez Yasiek » 11 lip 2008, o 22:45

alez ja rozumiem ze od Vladka nikt kasy nie bedzie wyciagac, ale to jego post jakos malo adekwatny do sytuacji. Zgadzaja sie slowa KASA i ZWROT, ale cala reszta pomiedzy juz niecalkiem ;).

Coz, ci co pisali sie na impreze A tez nie wiedzieli ze zaplacili za B'.
Jak juz napisalem wymiar finansowy tego wydazenia mnie malo obchodzi, natomiast w zakresie zobowiazan orgow czuje sie jakos niespelniony, moze kryzys wieku sredniego.....
Poszedlem sobie stad...
Obrazek
Yasiek
st. sierżant sztabowy

Postprzez Azun » 11 lip 2008, o 23:06

A ja mam gdzieś kłótnie o kasę.

ŻĄDAM FILMU!!!!!!

Kasa poszła, chociaż przydałaby się dokumentacja tego całego zajścia. Może w ten sposób uda się jakoś zrekompensować stratę.

Do kogo mam się zwracać o film? Bo coś widzę że będę musiał szturmem go zdobywać :) A jeśli nie to proszę o konkretną datę.

Jak mawiają Niemcy : "Odrnung muss sein !! "

I tego się trzymam.

Pozdrawiam :)
Azun
master of jojo

Postprzez Owca » 11 lip 2008, o 23:17

Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że w porę wycofałem się z tej "imprezy"! Nie ma to jak zaufać swojemu przeczuciu! :lol: :lol: :lol:
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez Yasiek » 11 lip 2008, o 23:37

Yeah Bunny Cyklista w Pasiaku mogl sie podzielic przeczuciem z ulubionymi kolegami :P
Poszedlem sobie stad...
Obrazek
Yasiek
st. sierżant sztabowy

Postprzez Owca » 11 lip 2008, o 23:54

A co to ja? Płatna wróżka albo pogodynka jestem? 8)
I że Ci jeszcze tak z angielska dodam (herbata kto ty) - Tea Who You! :lol: :lol:
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez wwwujo » 12 lip 2008, o 00:37

powiem krotko, bo widze ze organizatorzy znowu nabrali wody w usta. do poniedzialku kasa ma byc nas koncie lubelskich druzyn, jak nie to tą sprawe inaczej zalatwimy. mam dosyc bicia piany i pisania ze nic sie nie stalo! DOMAGAM sie zwrotu kasy jak najszybciej, wisza mi wasze problemy. moze dla niektorych 50 zeta to malo ale dla mnie nie! wplaciclismy jako pierwsi i DOMAGAMY sie zwrotu kasy JUZ!
wwwujo
mądraliński

Postprzez Vlad » 12 lip 2008, o 16:46

Yaśku ten mój komentarz był nie do tej gry tylko do gier rozgrywanych w przyszłości To własnie napisałem w pierwszym zadaniu.

Cały mój komentarz dotyczył organizacji jeśli mamy za mało uczestników nie można popadać w hurraa optymizm i utrzymywać dalej nierealny scenariusz. Efekt tego jest prosty wszystko padnie po 1,5 godziny i wszyscy wyjadą zniesmaczeni jak widać po obecnych komentarzach.
Vlad
porucznik

Postprzez Yasiek » 12 lip 2008, o 21:11

alez ja to przeczytalem, tylko ze w tym watku, przy tej imprezie to jakos nie pasuje.... ale cenne uwagi kogos z doswiadczeniem sa cenne o ile sa adekwatne i zrozumiane. ;)

Mamy chyba wlasnie nowy zwyczaj ASG-owy, ludzie dzisiaj na Hucie bardzo dopytywali sie o GROCHOWKE przy kolejnej imprezie, chyba bardzo im na niej zalezalo. Polak wie co dobre :).
Poszedlem sobie stad...
Obrazek
Yasiek
st. sierżant sztabowy

Postprzez Stan » 12 lip 2008, o 22:36

Khy Khy, Tazz oddający komuś 1500 zł :shock:
Chciałbym to zobaczyć :lol: .
Ciekaw jestem jak to się skończy. Ktoś tu rzucił ze wygląda trochę tak jakby od początku ktoś tu kogoś planował zrobić w ... powiedzmy "trąbę". Brawo, w ktoś zaczyna kumac na czym polegał D-Day.

Powodzenia w odzyskiwaniu kasy, licząc średnią przemnożoną przez wielokrotność długu zajmie wam to ponad rok, ale mimo wszystko powodzenia.

Żeby nie było, powyższe jest podparte osobistym doświadczeniem, jeśli będzie inaczej odszczekam, choć nie powiem żebym się do tego przygotowywał...
Stan
rekrut

Postprzez Dante-N » 13 lip 2008, o 01:15

Troche brakuje mi odpowiedzi organizatorow. Padlo kilka zarzutow troche pretensji ...
Wiem ze mozna miec malo czasu, ale wydaje mi sie ze choc jedna z tych osob odwiedzial forum w ciagu tygodnia ...

Ja zasadniczo nie narzekam. Zbyt rzadko jestem na takich imprezach i nie jestem wybredny...
Ale ja mialem blisko, podjechalem, samochodem.Zal mi osob ktore tlokly sie przez kawal Polski by pobawic sie 1,5 h.
W zasadzie moglby powstac watek z rankingiem nie rzetetelnych organizatorow, Moglo by to bardziej mobilizowac nastepnych.
Osoby nowe i z "kiepska " przeszloscia musialby zawsze bardziej sie przylozych zeby zebrac ekipe na impreze.

brakuje mi tez dokumanentacji foto/video .Nie mialem czasu robic zdjec w akcji i teraz praktycznie nie mam pamiatki ....
szkoda

Dante
Dante-N
zielenina

Postprzez GRD » 14 lip 2008, o 12:13

Do osób oczekujących na zwrot pieniędzy.
W ciągu najbliższych dni powinny wpłynąć pieniążki na konta.
Przepraszamy za opoznienie.
GRD
st. sierżant sztabowy

Postprzez wwwujo » 15 lip 2008, o 18:29

wciaz nie ma pieniedzy na koncie

zachowanie 'organizatorow' jest żałosne, kłąmia w zywe oczy dzien w dzien piszac mejla raz na tydzien ze zaraz bedzie przelew. nikt nie bedzie moim kosztem robil sobie wakacji. zgłaszam sprawe na policje
wwwujo
mądraliński

Postprzez Agent » 15 lip 2008, o 20:16

Jeżeli chcesz zaszkodzić całemu naszemu świadkowi asgowemu - zgłaszaj.

Przykro to powiedzieć ale ta instytucja tylko szuka pretekstru aby się do posiadaczy broni/wiatrówek/kusz/łuków/aegów przypieprzyć.

Orgowie mnie również wiszą kasę - ale sprawę załatwić powinniśmy we własnym zakresie.
Agent
kapral

Postprzez wwwujo » 15 lip 2008, o 20:27

chyba zartujesz mysac ze ebde cierpliwie czekal 3 lata az nam łaskawcy zwrócą kase. co ma wspolnego ze srodowiskiem asg zachowanie takich niepowaznych ludzi, co?
wwwujo
mądraliński

Postprzez gumka » 15 lip 2008, o 20:37

Agent napisał(a):Jeżeli chcesz zaszkodzić całemu naszemu świadkowi asgowemu - zgłaszaj. Przykro to powiedzieć ale ta instytucja tylko szuka pretekstru aby się do posiadaczy broni/wiatrówek/kusz/łuków/aegów przypieprzyć. (...) ale sprawę załatwić powinniśmy we własnym zakresie.

Niestety , w pełni z Agentem się zgadzam - To co się stało, moim zdaniem jest sprawą środowiska Warszawskiego i wszystkim Nam powinno zależeć by raz na zawsze Ową sprawę załatwić oraz pilnować by się niepowtórzyła. Ten nieszczęsny "D-Day" ma szerszy wydźwięk niż by większośc sądziła . Warszwa zawsze była postrzegana "dośc nietypowo", a tego typu sytuacje powodują, iż to się jeszcze pogłębia dotykając bezpośrednio Naszej pasji.
Moim zdaniem; Brak reakcji jest formą akceptacji, ale ja za malutki jestem by owe zdanie coś znaczyło.
ZERO TOLERANCJI DLA POSPOLITEGO RUSZENIA !
Rzeczypospolita Szlachecka to ... historia a nie teraźniejszość !
gumka
sierżant

Postprzez Dante-N » 15 lip 2008, o 21:29

Warszwa zawsze była postrzegana "dośc nietypowo", a tego typu sytuacje powodują, iż to się jeszcze pogłębia dotykając bezpośrednio Naszej pasji.

Ale ja nie widze zwiazku z Warszawa i warszawskim srodowiskiem ASG.
To troche nieuczciwe wsadzac wszystkich do jednego worka.
Zawiodlo kilku ludzi, nie wiem skad pochodza i czym sie zajmuja, ale atakuj personalnie ich a nie Warszawe, prosze
Dante
Dante-N
zielenina

Postprzez Yasiek » 15 lip 2008, o 22:33

Agent napisał(a):Jeżeli chcesz zaszkodzić całemu naszemu świadkowi asgowemu - zgłaszaj.

Przykro to powiedzieć ale ta instytucja tylko szuka pretekstru aby się do posiadaczy broni/wiatrówek/kusz/łuków/aegów przypieprzyć.

Orgowie mnie również wiszą kasę - ale sprawę załatwić powinniśmy we własnym zakresie.

Jakos mi sie ten argument nie widzi, sprawa bedzie o zwrot pieniedzy a nie o rodzaj imprezy. W jaki sposob ktos chcialby powiazac sprawe o wyludzenie z przedmiotem wyludzenia? Nie ma znaczenia czy to byly jablka, grochowka czy tez "impreza", chyba zeby byla niezgodna z prawem, skutkowaloby to automatycznie drugim postepowaniem - a o tym mi nic nie wiadomo.
Chyba zeby chlopakom dowalic jeszcze impreze zbiorowa "bez zabezpieczen", grochowke "bez sanepidu" - wtedy moglyby ucierpiec kolejne imprezy wziete na celownik przez stosowne instytucje.

Coz nadal uwazam, ze jak orgowie szybko czegos stosownego nie zrobia to sposobow zeby im zycie uprzykrzyc jest mnostwo... co tam u was chopaki?
Poszedlem sobie stad...
Obrazek
Yasiek
st. sierżant sztabowy

Postprzez Owca » 15 lip 2008, o 23:23

Yasiek napisał(a):impreze zbiorowa "bez zabezpieczen", grochowke "bez sanepidu" - wtedy moglyby ucierpiec kolejne imprezy wziete na celownik przez stosowne instytucje.

Jak to dobrze, że ja już nie będę nic organizował. Takie akcje tylko umacniają mnie w tym przeświadczeniu! :twisted:
Na miejscu organizatorów DDay sprzedałbym co tylko bym mógł, oddał ludziom pieniądze i wyprowadził z Warszawki, a przynajmniej już nigdy nie pokazał się na żadnej ASGejowej imprezie.
Ale ja działam inaczej i pewnie dlatego nigdy się niczego nie dorobię... Zwłaszcza po ostatnim Afgaraq'u.
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez Yasiek » 15 lip 2008, o 23:56

no i zamiast kopnac w dupe tandeciarzy, kopnalem w tluste dupsko przyzwoita marke - wiesz ze nie o to chodzilo baranie.....
Poszedlem sobie stad...
Obrazek
Yasiek
st. sierżant sztabowy

Postprzez Owca » 16 lip 2008, o 00:04

Wiem bucu, ale nie zmienia to faktu 8)
Nie mam do tego nerwów i nie stać mnie na organizowanie takich imprez :roll:
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Obrazek
Owca
porucznik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do D-Day