CM 041.B (MP5A5)

O replikach - co dobre, co się zepsuło, jak naprawić itp.

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

CM 041.B (MP5A5)

Postprzez Rodian » 14 lip 2009, o 10:23

W razie gdyby, ktoś zdecydował się na zakup powyższego produktu, postaram się opisać specyfikację eMPki oraz podzielę się wrażeniami jakie pozostały po kilku godzinach zabawy.

Replikę zakupiłem docelowo do rozgrywek CQB. Za cenę 560 złotych nie spodziewałem się jakości porównywalnej z replikami z wyższej półki. Po otworzeniu pudełka byłem miło zaskoczony, gdyż metal z którego została zrobiona oraz farba jaką została pokryta przypominają mi te ze stajni G&P (za co duży "+" dla producenta). Po wzięciu jej do rąk okazało się, że przedni grip należy dokładnie skręcić, gdyż poruszał się on na boki. Po odpowiednim ściągnięciu śruby, problem zniknął.
Nie spodobała mi się stockowa kolba, gdyż tworzywo z którego została odlana, nie jest pierwszej jakości. Co prawda nie jest to chiński plastik z nadlewkami z wypraski i mimo iż dobrze przylega do repliki, nie poruszając się w żadną ze stron, co w przypadku niektórych chińczyków jest raczej standardem. Wybrałem ją jednak dlatego, ponieważ jest w niej dużo miejsca, spokojnie można włożyć większą baterię. Uchwyt na pasek taktyczny jest wąski, dlatego trzeba pomyśleć o karabińczyku, który niestety dość szybko porysuje owy uchwyt. Dla odmiany stopka kolby jest wykonana przyzwoicie i z dobrej jakościowo gumy.
Regulacja Hop Up jest schowana w komorze wyrzutu łusek, którą otwiera się poprzez odciągnięcie zamka. Sama regulacja jest źle zaprojektowana, gdyż po oddaniu kilku strzałów, bądź po potrząśnięciu repliką (np. podczas biegu) przestawia się i wyłącza nam hopka. Można temu zaradzić na dwa sposoby:
1. Podłożyć pod dźwignię kawałek gumy, blokując tym samym dźwignię w danym położeniu.
2. Założyć podkładkę pod śrubę, która łączy dźwignię z komorą hop up.
Co do gumki, złego słowa powiedzieć nie mogę, spełnia ona swoje zadanie i podkręca dokładnie tak jak tego chcemy.
Jeżeli chodzi o strzelanie, wszystko wydaje się być w najlepszym porządku. Replika ma miły (trochę za głośny) dla ucha dźwięk, strzela celnie (musiałem co prawda ustawić gumkę hop up, ponieważ była krzywo założona), a jej zasięg skuteczny szacuję na około 40 metrów.
Jak na broń do CQB, była by wyśmienita, gdyby nie to iż po kupieniu, trzeba zmienić sprężynę na mniejszą (zamierzam założyć M100), gdyż po zmierzeniu na chrono, okazało się że eMPka ma 410 fps.
Jeżeli chodzi o rozbieranie repliki, zajmuje to około 3 minut i nie jest skomplikowane, bardzo łatwo dostać się do poszczególnych podzespołów.

Podsumowując: replika CM 041.B, to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą wydać 600 złotych (560 - replika, 40 - sprężyna) na dobrej jakości replikę, która będzie się sprawdzała na CQBach. Dodatkową zaletą są szyny RIS, (nie polecam jednak używania dołączonej do zestawu rączki taktycznej, gdyż jest ona niestabilna) które otrzymujemy wraz z repliką oraz dobra współpraca repliki ze stockową baterią (CYMA 8,4v 1400mAh).
Jak na replikę II kategorii, można śmiało powiedzieć iż CM 041.B nie przypomina replik z dolnej półki i pozostaje mieć nadzieję, że CYMA produkując kolejne repliki, pójdzie w tym kierunku, który zapoczątkowała swoją eMPką.
Obrazek
Rodian
sierżant

Powrót do Sprzęt Airsoftowy