Jaka replika na początek..

O replikach - co dobre, co się zepsuło, jak naprawić itp.

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Jaka replika na początek..

Postprzez SoSeN » 16 mar 2006, o 22:36

Witam!
Mam pytanie do Was, czytalem sporo artykulow jak zaczac dobrze zabawe w Airsoft i czas wziasc sie za praktyke bo teori starczy. I nadszedl czas kupic guna, czytalem ze ponizej 600zl nie ma co kupowac, ale zaraz drugi pisal ze mozna zaczac z czyms tanszym i uleprzac troche. Wiec pytam czy oplaca sie kupic to MP5 http://www.allegro.pl/item91640707_100_ ... 2_new.html
(link z allegro poniewaz to samo co u nich w sklepie a pare groszy taniej ;) ) ?? Gun wyglada w miare, "gearbox ver. 2 wykonany z metalu" to zacheca mnie i wydaje sie po ogolnym opisie ze jak dla mnie czyli poczatkujacego to chyba wystarczy.

PS: Nie zjedzcie mnie za tego guna ale naprawde ciezko mi wiecej chajsu na karabinek wyciagnac...
Sorki ze nie ma polskich znakow ale nie mam WINa po PL i za ortografie tez przepraszam :)
Nie musisz mieć polskiego WIN żeby mieć polskie znaki. Zamiast przepraszać za byki, popraw je przed wysłaniem posta.
SoSeN
mądraliński

Postprzez dzikki » 16 mar 2006, o 22:42

Nie.
To jest takie TM jak moja babka (świeć panie nad jej duszą).
Jeśli jakikolwiek elektryk jest tańszy niż 600 zł to oznacza, że jest to raczej kiepskiej jakości gówno a szczególnie od TanichMilitarii i Airsoftguns.pl

Tutaj masz link do sklepu Krakmana i nieco tańsze , ale całkiem porządne repliki :
http://www.taiwangun.com/index.php?str=category&category_id=5
Patrz na te, które pochodzą z SRC/STTI.
A tu masz promocje nawet :
http://www.taiwangun.com/index.php?str=product&product_id=35
"Airsoft" zamieniony na chyba "hardball".
dzikki
podporucznik

Postprzez Rosomak » 16 mar 2006, o 23:05

I bardzo polecam tego SR4 od SRC/STTI...
Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że jest sprzedawany bez akumulatora i ładowarki ;)
Rosomak
rekrut

Postprzez SoSeN » 16 mar 2006, o 23:17

Jak tak dalej pujdzie to skoncze ze wykosztuje mnie to wszystko z 800zl i zrezygnuje z asg... gun to jest juz 500zl baterie ta konkretniejsza 145zl ladowarka pewnie z 80zl... to jest juz ponad 700zl... ech... juz nie mowie o reszcie caly stroj do AT... no poza kominiarka i goglami bo to mam z tego jak sie kiedys bawilem :P
SoSeN
mądraliński

Postprzez Rollkin » 16 mar 2006, o 23:21

Jak chcesz się na AT robić to wydasz spokojnie ponad 1000. :)
Obrazek
Rollkin
sierżant

Postprzez SoSeN » 16 mar 2006, o 23:27

No ale wiesz ze stroj mozna powoli zlozyc no nie... a guna nie skrece srubka po srubce... wyjdzie sporo, 1000zl to za malo :)

Jeszcze mysle ze se chyba taka zabawke kupie zeby se dojezdzac jakos na te strzelanki :D :D :D http://www.allegro.pl/item92662552_skot ... owany.html
SoSeN
mądraliński

Postprzez leptowin » 16 mar 2006, o 23:43

Tez chce zaczac zabawe z ASG ale nie mam kaski za duzo :( . Postanowilem zacząc od pistoletu gazowego. http://www.taiwangun.com/index.php?str= ... egory_id=2 szukalem tu i nie mam pojecia który niektórzy piszą ze ponizej 200zl to nie ma co :roll: . Tu jest duzo za 200 i więcej ale wszedzie piszą co innego i niektóre firmy mają różne opinie, a na tym forum rozumiem ze sa sami specjaliści ;). Moze mi ktos doradzic? Jestem oczywiscie początkujacy i jak mówie cos zle to sie nie denerwujcie :oops: .
leptowin
zielenina

Postprzez dzikki » 17 mar 2006, o 00:27

Z gazowych bierz Glocka z KSC. Nie jest drogo a za to solidnie. Miałem dwa, strzelałem z 5-6 różnych. Wszyscy zadowoleni.
dzikki
podporucznik

Postprzez C4rtm4n » 17 mar 2006, o 01:32

Poczekajcie chwile :)

Jak nie masz tyle kasy to zacznij najlepiej od gazowego pistoletu.
Te STTi i KJW sa godne polecenia bo w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz:)
http://www.taiwangun.com/index.php?str= ... duct_id=14
http://www.taiwangun.com/index.php?str= ... duct_id=13

Jesli juz musisz miec AEG'a to taki dobry dla poczatkujacego bedzie WELL. JEst w miare wytrzymaly, daleko strzela. Dla ciebie nie ma zadnej roznicy :P
http://www.taiwangun.com/index.php?str= ... uct_id=103
Pelno wartosciowego AEG'a mozesz miec za 650zl. 499zl na taiwanie plus ladowarka i akumulator, to mniej wiecej tak wyjdzie.
http://www.taiwangun.com/index.php?str= ... duct_id=35

Jeszcze jest mp5, dobry zasieg i celnosc, jak na ta cene. Naprawde polecam na poczatek. Metalowe bebechy takze potem mozna spokojnie tuningowac.
Jak na te cene z mp5 nic lepszego nie znajdziesz.
http://www.taiwangun.com/index.php?str= ... duct_id=41
Pozdrawiam
C4rtm4n
mądraliński

Postprzez Młody » 17 mar 2006, o 02:31

Dzikki nie zgodze sie z toba co do 1 postu. Ta MP5 JG ( niby kopia TM ) jest naprawde zajebista. Moc ma wieksza niz MP5 TM z zewnatrz bardzo podobny ABS w srodku to samo co TM.
Jedynym mankamentem jest gorsza celnosc ale jest w 100% kompatybilny z TM i CA. 380zł za tego guna to naprawde mało. Znajomy go ma i juz wystrzelił z niego ponad 8tys kulek i nic sie nie | ani nie było zadnych problemow.

Ja osobiscie polecam to MP5 JG.
gg 6364717
Beretta TM - 300fps
UMP - 330fps:)
Młody
chorąży

Postprzez Arturek » 17 mar 2006, o 03:15

polecam też ja owszem:]

ślady po strzale z tego JG sa bardziej odczuwalne niż stock TM
ale co tam, inni nie strzelali z tego i się wypowiadają:] ....nie wnikam... :twisted: :twisted:
"Śpieszmy się kochać wrogów, bo tak szybko odchodzą"
Arturek
rekrut

Postprzez dzikki » 17 mar 2006, o 07:54

Ogólnie to terefere i wasz stary. Opieram zdanie na opinii osób, które korzystały z owych produktów. Porównywanie do TM, które zazwyczaj psują się, bo użytkownik im pomoże, a firma gdzie co któraś replika się psuje to przesada.

Beretty KJW się |.
dzikki
podporucznik

Postprzez Ptack » 17 mar 2006, o 09:25

ja spyliłem mp5 za 400 pln (TM)

super chodzi niech służy nowemu właścicielowi

kasę wydałem na rozrząd w furze :)

ale żeby nie żegnaś sięz asg aż sięciepło zrobi (mam jeszcze rugera) kupiłem pompkęz tanich militariów. Ma metalową lufę, regulowany HU i jest fajna

obaczym jak działą jutro w twierdzy.
Obrazek
Ptack
sierżant

Postprzez C4rtm4n » 17 mar 2006, o 09:40

Znajomy ma berette i mowi ze wszystko pieknie dziala i dobry ABS jest.
Socom jest ogolnie fajny tylko jest duzo plasitku, ale ma naprawde zachwycajaca moc i celnosc.
Pzdr
C4rtm4n
mądraliński

Postprzez Młody » 17 mar 2006, o 11:16

Dzikki to przestan opierac zdanie na czyjejs opini tylko sam dorwij tego guna i przestrzelaj go ( jesli znajomy mi jej udostepni to wezme ja na wieksza strzelanke jak cos bedziesz organizował i wtedy ja oblukasz ). A zywotnosc zalezy od danego mogelu jaki ci sie trafi. Ja miałem 2 glocki 18c KSC. 1 ktorego kupiłem od ktoregos pana z FA był naprawde zajebisy ( zero syfonow itp ) , nastepny ktorego kupiłem juz syfonował i strasznie sie z nim | na poczatku.

A co do berrety KJW to nie wiem czy jest wadliwa ale ładnie strzela ( ta widziałem w akcji http://www.taiwangun.com/index.php?str= ... duct_id=17 )
gg 6364717
Beretta TM - 300fps
Młody
chorąży

Postprzez Beat » 17 mar 2006, o 13:00

Jeśli faktycznie nie masz możliwości uzbierania kasy na elektryka, to kup dobrego gaziaka.
Nie polecam KJW - 75 procent ludzi, które znam i które miały KJW (włącznie ze mną) miały z nimi problemy.

Za 280 możesz kupic Glocka 17 KSC/KWA - najlepszy zakup w tej cenie.

Jeśli kupisz gaziaka poniżej 200, to jest duza szansa, że za jakiś czas będziesz miał z nim problemy.
Ludzie się często łaszczą na tanie firmy typu KJW czy tp, bo maja wiecej fps, metalu itp - potem ten shit Ci sie po 4 miesiacach sypie, serwis robi cię w czoko i Ty zostajesz z wyrzuconą kasą i bez repliki.
Kupisz TM czy KSC - bedziesz mial mniej fps, ale bedzie Ci strzelał do usranej śmierci i kilka dni dłużej.

Jeśli mimo to zdecydujesz sie na kupno gaziaka poniżej 200, to kupuj TYLKO pistolety bez blow-backu - prostszy mechanizm, mniej można spieprzyć.
Wygaszamy Warriora.
Nowe forum dla Mazowieckiego Airsoftu:
www. warrior.pl
Beat
porucznik

Postprzez SoSeN » 17 mar 2006, o 21:40

Mlody w twojej opini nadzieja :D Ja tez slyszalem sporo dobrego o tej MP5-tce choc sam nie strzelalem, no jak sie rozwali po pol roku to trudno bede w plecy i bede plakal a jak bedzie dzialac to bede sie smial z tych co gadaja ze to szajs i shit :P A wiesz czy jest mozliwosc rozbudowy tej MP5-tki lepsze bajery itp.. Bo nie wiem czy to tak wszystko do siebie pasuje i wogole...
SoSeN
mądraliński

Postprzez Gawon » 17 mar 2006, o 22:05

Beatkunedo napisał(a):Za 280 możesz kupic Glocka 17 KSC/KWA - najlepszy zakup w tej cenie.

Kupisz TM czy KSC - bedziesz mial mniej fps, ale bedzie Ci strzelał do usranej śmierci i kilka dni dłużej.

racja, pozatym jak Ci sie hobby spodoba kupisz sobie AEG-a a z glocka bedziesz miał miał dobrą broń boczna.
Obrazek
Gawon
st. sierżant sztabowy

Postprzez SoSeN » 17 mar 2006, o 22:10

Oj i tak jestem napalony na ta MP5-tke :P Zalezy mi na MP5 i wersja SD a najlepiej wyglada 6 :D :D A pozatym Gawon jeszcze cie pojade nia ;) (dasz mi troche fory ;) )
SoSeN
mądraliński

Postprzez Młody » 18 mar 2006, o 02:24

W 100% kompatybilny z TM i CA.
gg 6364717
Beretta TM - 300fps
Młody
chorąży

Postprzez leptowin » 19 mar 2006, o 16:40

Czyli kupie za 280 Glocka 17 KSC/KWA i potem sie kupi cos lepszego a ten podręczny. Dzięki za porady! :)
leptowin
zielenina

Postprzez Goro » 19 mar 2006, o 23:38

z niedrogich rzeczy polecam... http://www.cybergun.pl/product_info.php/products_id/65 tylko trzeba uważać żeby zębów ludziom nie powybijać...[/url]
Obrazek
Obrazek
Potrzebujesz granatów? Napisz "pw" lub na adres: ggf@poczta.onet.eu
Goro
strzelec

Postprzez Skrobo » 21 mar 2006, o 03:14

dzikki napisał:
Nie.
To jest takie TM jak moja babka (świeć panie nad jej duszą).
Jeśli jakikolwiek elektryk jest tańszy niż 600 zł to oznacza, że jest to raczej kiepskiej jakości gówno a szczególnie od TanichMilitarii i Airsoftguns.pl

To co napisał dzikki to kompletna bzdura

Jestem w posiadaniu MP5 WELLa i od modelu TM różni się tym żę:

- MP5 TM ma wybite orginalne oznaczenia typu numer seryjny itp.
to jedyna przewaga TM nad WELL

- MP5 WELL ma większy zasięg niż MP5 TM
- Jest całkowicie kompatybilna z CA i TM

Moje uwagi nie są wyssane z palca gdyż miałem obydwa modele w ręce i z obydwu strzelałem. Z MP5 WELLa strzelam od grudnia 2005, zawiódł mnie raz i to z mojej winy gdyż źle dopasowałem podkładki w gearboxie.

Poczatkujac ma pytanie do profesjonalistow...

PS: nie jestem profesjonalistą

SoSeN nie zniechęcaj się do ASG bo jest to zajebista sprawa a sprzęt kupisz sobie z czasem, nie musisz być od razu pro. Liczą się chęci i ludzie z którymi się strzelasz osraj typów którzy oceniają cie po wyglądzie bo to nie o to chodzi, liczą się umiejętności.
Skrobo
zielenina

Postprzez SoSeN » 21 mar 2006, o 19:40

Skrobo jestes WIELKI! Za to co mowisz, ze nie liczy sie wyglad tylko umiejetnosci i ze pro stajesz sie z czasem... potrafisz dodac otuch :D
SoSeN
mądraliński

Postprzez SoSeN » 23 mar 2006, o 00:00

Panowie nowe pytanie stawiam :D Jak myslicie czy shotgun to dobra bron na poczatek?? i na przyklad taki za 55zl Obrazek a moze jakies lepsze??
SoSeN
mądraliński

Następna strona

Powrót do Sprzęt Airsoftowy