Gumka HU Guarder???

O replikach - co dobre, co się zepsuło, jak naprawić itp.

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Gumka HU Guarder???

Postprzez Grzesiek75 » 7 cze 2009, o 12:17

Zakładając przezroczystą gumkę HU Guardera zauważyłem, że ma ona większa średnicę w porównaniu ze standardową gumką Boyi tj. jest luźna na lufie (Systema i stock Boyi) i ciężko ją włożyć do samej komory (trzeba ją "upychać" co powoduje jej załamania). Dystanser także Guardera założony na moje oko ok. Po założeniu niby jest wizualnie ok, ale kulki latają jak chcą, przy ustawieniu na 0 kulki walą w ziemię, a przy max latają po łuku (zawijają do ziemi i idą w górę i na prawo) co któraś kulka idzie od razu w ziemię!!! kulki 0,28 i 0,25.
Czy może być to wina owej guarderowskiej gumki???
Grzesiek75
master of jojo

Postprzez Marek Kiljan » 24 cze 2009, o 00:33

Jaką posiadasz replikę?, komora jest jedno czy dwuczęściowa?, jak za luźno siedzi na lufie to daj taśmę teflonową i po sprawie, przy wkładaniu posmaruj delikatnie gumkę smarem sylikonowym, powinno pomóc, sprawdź czy lufa jest odpowiednio ułożona w komorze, często jak przekręcona jest na bok to kulki latają na dany bok. Na koniec powiem tyle żebyś spróbował jeszcze komory innego producenta i zobaczył czy problem nadal istnieje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Marek Kiljan
master of jojo

Postprzez chudy150 » 24 cze 2009, o 18:03

Ja po prostu gumkę wsadziłem na 5min do zamrażalnika a komorę HU do ciepłej wody.
Troszkę oleju silikonowego i tak trzy razy zanim się udało.
Ale teraz jest juz ok.
-LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH-
Obrazek
chudy150
master of jojo

Postprzez sebek.d1 » 26 cze 2009, o 09:53

również zamontowałem takową GUMĘ w m16 z montażem nie było problemów- spray silikonowy załatwił sprawę. niestety mam problem z działaniem repliki.
na singlu kulki leca po 2-3 sztuki często, z hi capa , z low-capa jest trochę lepiej. gdy broń skierowana jest lufą w dół kulki potrafią wypadać zanim zostaną wystrzelone. na auto przy strzelaniu seriami pierwsze 2-3 kulki zostają wystrzelone na raz a kolejne już tworzą ładną serie. podejrzewam gumkę bo jej średnica jest większa niż śr. kulki i przy HU odkręconym na 0 kulki swobodnie przelatują przez lufę. Czy coś można z tym zrobić ? czy czeka mnie kolejna wymiana gumki ? wcześniej była stockowa która była tak ciasna że się blokowały kulki i nawet serią nie dało się strzelać, teraz z kolei wydaję się być zbyt luźno w komorze HU , jakby z magazynka na dzieńdobry wchodziła więcej niż 1 kula , dopiero przy strzałach serią jest OK.
sebek.d1
master of jojo

Postprzez chudy150 » 26 cze 2009, o 15:52

Miałem coś takiego z oryginalną gumką.
Ale tamta to w dotyku przypominała szmatę i była bardzo luźna.
Dopiero jak podkręciłem HU to kulki przestały wypadać ale i tak ich nie podkręcała
Nowa gumka prawdopodobnie źle się ułożyła na lufie po wsadzeniu w HU.
Jest za bardzo naciągnięta i dlatego zwiększyła się średnica.
Po części był to powód że zakładałem ją trzy razy.
Przez pierwsze dwa marszczyła się i wchodziła za głęboko.
Spróbuj jeszcze raz rozebrać i przed włożeniem w komorę HU zostawić z milimetr luzu na lufie.
Po wciśnięciu powinna się ułożyć. Najwyżej minimalnie poruszaj lufą żeby jej pomóc.
Pozdro.
-LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH-
Obrazek
chudy150
master of jojo

Powrót do Sprzęt Airsoftowy