Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i ASG

w Wawie bawimy się.......
organizacja i sprawozdania

Moderatorzy: Królik, Escalon, Sucha, GRD

Postprzez krst » 17 lis 2007, o 00:57

się piszę się. Wstępnie.
krst
rekrut

Postprzez GRD » 20 lis 2007, o 17:54

Już coś wiadomo ??
GRD
st. sierżant sztabowy

Postprzez Grabson » 20 lis 2007, o 18:04

I Holender wpadnie :) pewnie z Niemcem i Polakiem :P. Piszę się w to :). Tylko więcej szczegółów.
Grabson
plutonowy

Postprzez Chwial » 20 lis 2007, o 18:51

Na dzień dzisiejszy sztab dopiero jest rejestrowany! Niedługo szczegóły... Trzymam rękę na pulsie:)
Obrazek

WARRIOR JEST TYLKO JEDEN.
Precz z podróbkami i plagiatami!
Chwial
st. sierżant sztabowy

Postprzez Grabson » 20 lis 2007, o 21:18

To jakbyś co więcej wiedział to dawaj znać :).Po pierwsze pomagamy dzieciom, po drugie lansik :), a po trzecie uświadamiamy ludziom co to ASG :).
Grabson
plutonowy

Postprzez GRD » 21 lis 2007, o 00:39

Grabson napisał(a): a po trzecie uświadamiamy ludziom co to ASG :).

Z tym to bym się wstrzymał. Jeszcze nam jakiś oszołomów przywieje i będzie kibel.
GRD
st. sierżant sztabowy

Postprzez Owca » 21 lis 2007, o 01:15

Może MASH się dolączy....
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez echelon4 » 21 lis 2007, o 01:22

Jeśli będzie to miało ręce i nogi.... to czemu nie
Obrazek
echelon4
Zły Człowiek

Postprzez Tadeusz » 21 lis 2007, o 07:56

"Tisze jediesz, dalsze budiesz"
może sobie odpuśćcie...
tel: 501 52 52 05
gg: 5068966
Tadeusz
Szi-Fu

Postprzez Tom » 21 lis 2007, o 18:09

Grabson napisał(a):a po trzecie uświadamiamy ludziom co to ASG :).

Tylko najpeirw sami musimy ustalić co to jest ASG dla nas :P Każdy ma własną wizję
Tom
rekrut

Postprzez Postać » 22 lis 2007, o 12:41

Tom napisał(a):

Tylko najpeirw sami musimy ustalić co to jest ASG dla nas :P Każdy ma własną wizję

To nie widać? Lansowanie się w mundurach i z replikami w miejscach publicznych pod dowolnym pretekstem ;).

Zgadzam się z Tadeuszem. Jak chcecie zbierać kasę na WOŚP to nie można tego zrobić normalnie, w cywilkach? Dla mnie jakoś zestawienie munduru i zbierania kasy na cele charytatywne jakieś takie dziwne jest. poza tym nie lubię robić za misia z którym się robi zdjęcia, ale to ja...
Obrazek
Postać
rekrut

Postprzez Miko » 22 lis 2007, o 13:34

Postać napisał(a):
Tom napisał(a):

To nie widać? Lansowanie się w mundurach i z replikami w miejscach publicznych pod dowolnym pretekstem ;).

Zgadzam się z Tadeuszem. Jak chcecie zbierać kasę na WOŚP to nie można tego zrobić normalnie, w cywilkach? Dla mnie jakoś zestawienie munduru i zbierania kasy na cele charytatywne jakieś takie dziwne jest. (...)

Ja się z Tadeuszem do końca nie zgodzę, jak również z Tobą, Postać. Uważam, że może to nie tylko dopomóc przy zbieraniu pieniędzy (bo więcej ludzi będzie do zbierania), ale również propagować ASG - to Prawdziwe ASG, a nie tabuny niedzielnych gnojów (bez urazy dla nieletnich graczy), którzy biegają z replikami po ulicach, każdy najczęściej w jakimś strasznie niechlujnym mundurze, szpej nie od parady, albo brak itd. Ludzie zobaczą, że ASG to przede wszystkim lans - Ci ludzie, którzy wydają grube pieniądze na to, żeby wyglądać jak żołnierze, ale nie tylko wyglądać, również zachować część tej wojskowej doktryny, którą tak sobie upodobali. Zobaczą, że nie jesteśmy paintbollowcami, jak niestety często jesteśmy odbierani.
Takie jest moje zdanie. Jednocześnie wiem, że część ludzi może być zniesmaczona faktem zbierania pieniędzy przez "jakiś w mundurach", ale jeśli będziemy się zachowywać godnie, bez jakiejś błazenady typu wymachiwanie replikami na lewo i prawo, to myślę, że nie tylko znajdziemy nowych potencjalnych ASGejów, ale też pokażemy ludziom, że jesteśmy dorosłymi obywatelami. Ja nie wiem, czy tylko w Polsce żołnierz kojarzy się ludziom z "tym co zabija"? Byłem w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i tam żołnierze pomagają ludziom, są co miesiąc na paradach, wychodzą do społeczeństwa. Nie są uznawani za "TOP SECRET" - Nie dotykać, nie patrzeć, nie fotografować. Możemy sie chociaż odrobinę przyczynić do tego, że ludzie spojrzą przychylniej nie tylko na ASG ale też na wojsko. Może.
Miko
st. sierżant sztabowy

Postprzez Sucha » 22 lis 2007, o 14:20

A ja się z Tadeuszem zgadzam.
PO CO propagować ASG?

żeby Ci potem jakiś dziennikarzyna zarzucił że propagujesz agresję wśród młodzieży?
Bo on się nie będzie zastanawial nad "właściwą postawą w ASG", nie będzie szukał przyczyn ani patriotycznych związków, tylko wygrzebie coś czym łatwo wzbudzić tanią sensację bo to się najlepiej czyta.
Jak słusznie zauważyłeś- za granicą ludziom pomagają ŻOŁNIERZE- a nie przebierańcy.
Idea jest owszem słuszna- ale Panowie- nie trzeba zaraz do tego zakładać munduru. A już na pewno zabierać repliki.

W mundurach niech kwestują Harcerze- za nimi stoi organizacja z patriotycznymi tradycjami którą wszyscy znają.

Ja rozumiem że grupa "wojaków" wzbudzi większe zainteresowanie niż banda "misiów" w cywilkach- ale nadal uważam to za odrobinę wioskowe rozwiązanie.
Bo, nie oszukujmy się- poza nielicznymi wyjątkami- nie mamy żadnego prawa (prócz własnego widzimisię) do paradowania w mundurach.

Oczywiście zrobicie co będziecie chcieli.
Nic mi do tego.
Obrazek
Sucha
porucznik

Postprzez Swierzy » 22 lis 2007, o 15:55

I tu sie zgodze z szanowna kolezanka.
Obrazek
'Cause napalm sticks to kids..
Decima division de infanteria de montana
Swierzy
sierżant

Postprzez Dalej » 22 lis 2007, o 18:14

Kochani, gdy Rydzyk i jego banda zobaczy zdjęcia mundury + broń (dla niego to będzie superśmiercionośna broń) + WOŚP, to się posika ze szczęścia.

I bez tego obrzuca WOŚP najgorszym g. jakie jest w stanie wymyśleć/ I nie tylko on... To jakby zrobić mu świąteczny prezent o jakim nie marzył.
Dalej
.....................
.....................

Postprzez Grabson » 22 lis 2007, o 21:45

Ja w ASG minimalnie się lansuję. Ja chcę po prostu pokazywać ludziom że jest taka świetna sprawa jak Airsoft. A taka akcja to świetna sprawa. Ja jestem za :)
Grabson
plutonowy

Postprzez GRD » 22 lis 2007, o 22:37

Dalej, poza prywatną armią o.R. kto bierze na poważnie to co on mówi??

Co do propagowania ASG na WOŚP'ie - tak jak pisałem wcześniej, ja bym przystopował jeśli chodzi o ten temat. Wole wystąpić jako osoba rekonstruująca jakąś armię, pokazać ludziom że można rekonstruować coś innego nić strony konfliktu 2WŚ no i oczywiście zbierać pieniądze na WOŚP niż propagować ASG.

Od propagowania są imprezy na które zaprasza się media, od tego są wystąpienia ASGowców w radiu etc etc.
GRD
st. sierżant sztabowy

Postprzez WichuR » 22 lis 2007, o 23:13

Początkowo wyskoczyłem z "ja-też-em", ale im dłużej o tym myślałem tym większe wątpliwości mnie zaczęły nachodzić. Zanim coś napisałem okazało się, że nie tylko mnie.

Fajnie było by coś zrobić dla innych, ale nachodzi mnie wrażenie, że to byłoby działanie "na leminga" - niezależnie od celu, czy kontekstu wyszłoby, że łaziłbym po centrum miasta z ganem na wierzchu, ubrany jak żołnierz i to na terenie kampusu uniwersyteckiego :) Takie kombinacje nie kojarzą się dobrze. Dla mnie taka wizja pomocy traci sens.

Generalnie Tadeusz powiedział wszystko jednym cytatem :) A mówiąc szczerze pozostanę przy wrzuceniu komuś kasy do puchy - wolę pomóc, nie szkodząc jednocześnie.

Chyba, że jest jakiś inny, nie tak autodestrukcyjny :) pomysł na uczestnictwo w orkiestrze?

Pozdrawiam
WichuR
.:: The root word for a gunfight is not 'gun'. It's 'fight' ::.
We were short of food, supplies, warm clothes, but we had confidence...
WichuR
plutonowy

Postprzez gumka » 22 lis 2007, o 23:38

Zgadzam się w 1000% z Tadeuszem, a to z kilku powodów;
1- Owsiak J. jest zdeklarowanym pacyfistą i widok gości w "szpeju" może nie zbardzo Mu się spodobać, nawet w tak sztytnej sprawie
2 - Krakowskie Przedmieście, hymmm ...., Panowie z BORu są raczej w pewnych kwestiach pozbawieni poczucia humoru i mogą nie zrozumieć zachowania co niektórych ( niestety znam to z autopsji )
3 - obą powyższe punkty mogą spowodować, dość niezdrowe zainteresowanie problemem ASG w Polsce i jakiś młody, zdolny i ambitnie nadprzecientny tzw dzienikarzyna, może poczuć się kompetentny do wypowiedzi na ten temat, w formie która może być Nam stanowczo nie na rękę !
4 - ASG to sport i zbawa dla ludzi z umiejętnością abstrakcyjnego myślenia - a to dość wąskie grono jest - sami o tym dobrze wiecie - i nie sądze by w ferworze ściepy Narodowej jakim jest WOŚP, było by pozytywnie zrozumiane
5 - Wystarczy Serce i Ofiara, a fanfary zostawmy na później !
ZERO TOLERANCJI DLA POSPOLITEGO RUSZENIA !
Rzeczypospolita Szlachecka to ... historia a nie teraźniejszość !
gumka
sierżant

Postprzez echelon4 » 22 lis 2007, o 23:38

Sucha napisał(a):A ja się z Tadeuszem zgadzam.
PO CO propagować ASG?

żeby Ci potem jakiś dziennikarzyna zarzucił że propagujesz agresję wśród młodzieży?
Bo on się nie będzie zastanawial nad "właściwą postawą w ASG", nie będzie szukał przyczyn ani patriotycznych związków, tylko wygrzebie coś czym łatwo wzbudzić tanią sensację bo to się najlepiej czyta.
Jak słusznie zauważyłeś- za granicą ludziom pomagają ŻOŁNIERZE- a nie przebierańcy.
Idea jest owszem słuszna- ale Panowie- nie trzeba zaraz do tego zakładać munduru. A już na pewno zabierać repliki.

W mundurach niech kwestują Harcerze- za nimi stoi organizacja z patriotycznymi tradycjami którą wszyscy znają.

Ja rozumiem że grupa "wojaków" wzbudzi większe zainteresowanie niż banda "misiów" w cywilkach- ale nadal uważam to za odrobinę wioskowe rozwiązanie.
Bo, nie oszukujmy się- poza nielicznymi wyjątkami- nie mamy żadnego prawa (prócz własnego widzimisię) do paradowania w mundurach.

Oczywiście zrobicie co będziecie chcieli.
Nic mi do tego.

Ma to sens... po dłuższym przemyśleniu dochodzę do wniosku, że "opozycja" ma racje
Obrazek
echelon4
Zły Człowiek

Postprzez Jogi » 22 lis 2007, o 23:50

Ja się zastanawiam czy wspomniany przez Chwiała Polski Klub Miłośników Willys'ów również z replikami ganiać będzie? Owszem, można by w pewien sposób promować ASG, a skoro grupa która rekonstruuje WW2 tam jest to nie widzę przeciwwskazań aby świat ASGejów się tam również pokazał. Czy z replikami? To zależy - bo nie do końca wiadomo jak to zostanie odebrane przez ludzi. I to jest kwestia do obgadania.

Wersja optymistyczna - ludzie z pasją jesteśmy :)

PO CO propagować ASG?

Z tego powodu, że ASG już i tak nie ma dobrej prasy. Może pamiętacie dwóch chojraków, co się wybrali na spacer z replikami po terenie zakładów przemysłowych po nocy i zostało to odebrane jako "atak terrorystyczny" wedle prasy. Albo cała sprawa (całkiem świeża) z paradowaniem z replikami po Warszawie przez niektórych ASGejów z "konkurencyjnego" forum (jeszcze by brakowało, żeby to jakiś fotoreporter przyuważył i byłaby ładna afera). Prawda jest taka, że jak się zamkniemy we własnym gronie to może to ma możliwość stać się pewnego rodzaju niebezpieczeństwem dla ASG - latają po lesie, po ruinach i strzelają do siebie, a nic o nich nie słychać nigdzie, być może coś knują. Komunistyczni partyzanci ćwiczą przed rewolucją albo neonaziści przed przewrotem militarnym.

Ja to widzę tak - poprzez pewnego rodzaju promowanie choćby nawet na WOŚP możemy pokazac że my dobre dziewczyny i chłopaki jesteśmy. Z pasją, być moze dziwną, zwłaszcza, dla niektórych starszych osób, być może dzicinną, ale jednak nieszkodliwą dla społeczeństwa. I pokazać, że nie środowisko ASG jest niebezpieczne tylko czarne owce to się wszędzie zdarzają.

Możnaby ustawić jakiś stand, którego zadaniem by było pokazywać na fotkach, opiwadać czym jest ta pasja, może jakieś ulotki druknąć. Nie wiem, rzecz jasna co na to organizatorzy, ale by było miło gdyby nam umożliwili tego typu promocję.

Dodam jeszcze, że prawa do noszenia mundurów polskich wzorów nie mamy :) W pozostałych krajach i kolorkach - mamy takie same prawo jak grupy rekonstruujące różne formacje wojskowe.
Jogi
sierżant

Postprzez Sucha » 23 lis 2007, o 12:12

Jogi,

a przepraszam, KOGO chcecie reprezentować???

Nie jesteśmy formalnym stowarzyszeniem które zrzesza milośnikow jakiegoś tam sportu, i postanowiło zrobić dobry uczynek.
MASH może sobie wystąpić jako MASH. Mają jakieś swoje założenia, cele czy co tam. I mogą sobie promować co chcą.
Ale reszta?? Jako KTO wystąpicie? Warrior? ASGeje? I co chcecie mówić ludziom?
Dosłownie: "jesteśmy grzeczni, jesteśmy mili"???? zastanów się jak to brzmi

NIE MAMY ZA CO PRZEPRASZAĆ ANI SIĘ TŁUMACZYĆ!!!!!
znasz takie powiedzenie że tłumaczą się tylko winni?

Opinii w prasie i tak nie poprawicie bo nikomu na tym nie zależy- bo jak już wspominalam lepiej się czyta o "bojówkach i terrorystach", durni ludzie muszą mieć o czym gadać. A zresztą JAKIEJ OPINII??? Co my jakaś partia polityczna jesteśmy?
A w bardziej "branżowych " pismach piszą normalnie o ASG tak jak o pintballu czy innych sportach zaliczanych do strzeleckich. I jakoś niestety nikt się tym nie przejmuje. Bo wszyscy zainteresowani o tym wiedzą. A niezainteresowani- jak sama nazwa wskazuje- są NIEZAINTERESOWANI.

Będą widzieć tylko sport który polega na STRZELANIU DO SIEBIE--- ergo- promuje zachowania agresywne--- ergo- nietolerancję itp, itd. można by tak brnąć i brnąć.

Nie ma co zwracać na siebie niepotrzebnej uwagi.

nie chce mi się dalej dyskutować na ten temat.
:? Albo ktoś to pojmie ,albo nie.
Obrazek
Sucha
porucznik

Postprzez krst » 23 lis 2007, o 13:56

Sucha napisał(a): Albo ktoś to pojmie ,albo nie.

pojął, się nie piszę się.
krst
rekrut

Postprzez Miko » 23 lis 2007, o 14:06

Sucha napisał(a):Jogi,

a przepraszam, KOGO chcecie reprezentować???

Nie jesteśmy formalnym stowarzyszeniem które zrzesza milośnikow jakiegoś tam sportu, i postanowiło zrobić dobry uczynek.
MASH może sobie wystąpić jako MASH. Mają jakieś swoje założenia, cele czy co tam. I mogą sobie promować co chcą.
Ale reszta?? Jako KTO wystąpicie? Warrior? ASGeje? I co chcecie mówić ludziom?
Dosłownie: "jesteśmy grzeczni, jesteśmy mili"???? zastanów się jak to brzmi

NIE MAMY ZA CO PRZEPRASZAĆ ANI SIĘ TŁUMACZYĆ!!!!!
znasz takie powiedzenie że tłumaczą się tylko winni?

Opinii w prasie i tak nie poprawicie bo nikomu na tym nie zależy- bo jak już wspominalam lepiej się czyta o "bojówkach i terrorystach", durni ludzie muszą mieć o czym gadać. A zresztą JAKIEJ OPINII??? Co my jakaś partia polityczna jesteśmy?
A w bardziej "branżowych " pismach piszą normalnie o ASG tak jak o pintballu czy innych sportach zaliczanych do strzeleckich. I jakoś niestety nikt się tym nie przejmuje. Bo wszyscy zainteresowani o tym wiedzą. A niezainteresowani- jak sama nazwa wskazuje- są NIEZAINTERESOWANI.

Będą widzieć tylko sport który polega na STRZELANIU DO SIEBIE--- ergo- promuje zachowania agresywne--- ergo- nietolerancję itp, itd. można by tak brnąć i brnąć.

Nie ma co zwracać na siebie niepotrzebnej uwagi.

nie chce mi się dalej dyskutować na ten temat.
:? Albo ktoś to pojmie ,albo nie.

OK, bardzo fajna i sensowna argumentacja powyżej, coś bym dodał, ale się powstrzymam.

Pozdrawiam
Miko
st. sierżant sztabowy

Postprzez Sucha » 23 lis 2007, o 14:22

Aha :)

Uwaga! moje posty to tylko wyraz moich prywatnych i subiektywnych odczuć--
niczego nikomu nie zabraniam, nie wyśmiewam ani nikogo do niczego nie zmuszam :)

- mój ostatni post wydaje się być dość,ehmmmm...
autorytarny w tym względzie
:)

przepraszam, ogień dyskusji mnie porwał :wink:
Obrazek
Sucha
porucznik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy integracyjne