Inicjatywa integracyjna dla Ludzi Wschodu (i nie tylko)

pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon, wali

Inicjatywa integracyjna dla Ludzi Wschodu (i nie tylko)

Postprzez Schwarz » 2 wrz 2009, o 11:03

Znów siedząc z papierosem dumałem...

Rosyjskich teamów mamy niewiele jednak 'rosjan' się pojawia sporo niezrzeszonych...Coś by z tym warto zrobić...

No i wydumałem.

Mam propozycję stworzenia pewnej platformy do wymiany informacji/integracji strony rosyjskiej. Miejsca w którym moglibyśmy się zorganizować w następujących zagadnieniach:

-transport na jebanki i nie tylko (tak by nie szukać na wariata miejsca w ostatniej chwili)

-organizacja na miejscu, aby nie podczepiać się na szybko pod jakiś team tylko być w drużynie 'wolnych elektronów' jednak będących w jakiś sposób spójną grupą

-udzielanie informacji totalnie zielonym, tak by nie obawiali się wyśmiania (o narybek trzeba dbać, w nim przyszłość)

-otwarta dyskusja między teamami i wolnymi strzelcami aby organizować się wspólnie na milsimy/imprezy w polsce i zagranicą

To tylko kilka podstawowych spraw, których brakuje na wrr. Dział poświęcony rekonstrukcji WDW i Specnazu praktycznie nie żyje i w zasadzie nie odpowiada on charakterowi dyskusji o jakich wspominam powyżej. Pytałem Daleja co sądzi o takowym podforum otwartym i nie powiedział 'nie' ;)
Ta inicjatywa nie wychodzi jedynie z mojej strony, rozmawiałem z innymi osobami które chcą wykorzystać ostatnio zaobserwowane "chciejstwo" po stronie rosyjskiej. Jest dobrze ostatnio, ale może być jeszcze lepiej.

Co sądzicie na ten temat? Jeżeli będzie pozytywna odpowiedź to zobowiązuję się do ciągnięcia dalej tego projektu i poświęcenia mu czasu.
Ostatnio edytowano 3 wrz 2009, o 22:33 przez Schwarz, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez Mariusz Żarczyński » 2 wrz 2009, o 11:31

Nie ma problemu ze zorganizowaniem forum dla Ludzi Wschodu na stronie BRT. Rozmawiałem na ten temat z Dreszczem.

strona www.brt.waw.pl jakby ktoś chciał zajrzeć.

Pzodrawiam
БPT Bперед !
Mariusz Żarczyński
st. sierżant sztabowy

Postprzez Kamil* » 2 wrz 2009, o 16:26

Siakoś nie rozumiem co ma rusofilistwo do podwożenia się na szczelanki?
Rosyjski dresiarz
www.rus.mil.pl - forum poświęcone siłom zbrojnym ZSRR i FR
www.razwiedka.rus.mil.pl - GRH Razwiedka
www.zaporozec.net - strona domowa Zaporożca
Kamil*
st. sierżant sztabowy

Postprzez Mariusz Żarczyński » 2 wrz 2009, o 16:28

Koszula blłiższa ciału :wink: - można także nawiązać niezobowiązującą konwersację itd...
БPT Bперед !
Mariusz Żarczyński
st. sierżant sztabowy

Postprzez Schwarz » 2 wrz 2009, o 17:03

Kamil* napisał(a):Siakoś nie rozumiem co ma rusofilistwo do podwożenia się na szczelanki?

Wspomniałem o tym bardziej w ramach wdrażania nowych ludzi, którzy nie zawsze posiadają własny transport, a nie znając nikogo nie wiedzą gdzie się o pomoc zwrócić. To było widoczne przed Agestanem 3, kiedy forumowe 'zieleniny' miały poważne kłopoty z pomocą w tej materii, bądź też się po prostu nie pojawili z tego powodu. Jeżeli już chcemy być ultra precyzyjni, to podciągnij to Kamil pod część tytułu tego tematu ujętą w nawiasie ;)
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez Kamil* » 2 wrz 2009, o 19:13

Nu ale nowy to nowy i 99% z nich nie jest świadoma czy kupi w końcu mundur katangijski czy gorgoński. Więc raczej toto inicjatywa dla zielonych a nie rusofili.
Rosyjski dresiarz
Kamil*
st. sierżant sztabowy

Postprzez Schwarz » 2 wrz 2009, o 20:20

Wszak chodzi o to by do nas dołączali, a kto ich zarazi jak nie stare wygi? Co do inicjatywy to masz rację, jest skierowana do nowych ludzi, ale realizacja spada na starszych w początkowym etapie. Zobaczymy zresztą czy będzie oddźwięk. Nie każdy pomysł musi być dobry, ale też nie każdy musi zadziałać od razu ;) Amerykanie mają po swojej stronie całą machinę propagandową pod postacią hollywood, my mamy siebie w zasadzie.
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez dreszcz » 3 wrz 2009, o 11:16

osobiście nie widzę potrzeby tworzenia osobnego forum tylko po to by się z "rusofilami" zabierać na strzelankę. jeżeli miało by coś takiego powstać to raczej po to byśmy byli bardziej zorganizowali, ustawianie hierarchii dowodzenia, ustalanie strategii, bez obawy że jesteśmy inwigilowani ;)
Jak będzie taka potrzeba to BRT jako Ojciec tematyki wschodniej w ASG [propaganda ;) ] może takie forum przygotować.
BRT
dreszcz
st. sierżant sztabowy

Postprzez Schwarz » 3 wrz 2009, o 11:33

Nie sądziłem że to podwożenie będzie tak wałkowane, w zasadzie dałem to na dokładkę. Moim błędem było wpisanie tego na pierwszym miejscu, moja kulpa :?

Co do forum BRT, to jest to dobry pomysł by się tam umawiać przed większymi scenariuszami. Trzeba by było je propagować wśród nowych o których również mi chodziło w tym pomyśle, dotrzeć z jakąś informacją pt "Ruskie sie umawiają TUTAJ". Myślałem o podforum na wrr żeby ludzie nie musieli się rejestrować na entym portalu ale jeżeli to byłoby skuteczniejsze to oczywiście jestem za.
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez dreszcz » 3 wrz 2009, o 11:45

o ile nie wiesz worrior już umiera ;) - trwa przeprowadzka.
na szybko zrobiłem działy zgodnie z tym co mi Mariusz podesłał.
ale temat jest najbardziej otwarty i czekam na propozycje.
trzeba kuć żelazo puki gorące.
choć zrobiłem co Mario chciał to tematy ogólne bym zostawił na forum ogólnym, a u nas faktycznie jakieś strategiczne umawianie, ale jak będziecie chcieli tak zrobię.
BRT
dreszcz
st. sierżant sztabowy

Postprzez Mariusz Żarczyński » 3 wrz 2009, o 11:53

W sumie chyba chodzi o możliwość komunikacji i rozwiązywania problemów zgłaszanych przez różnych ludzi.

Właśnie zajrzałem na nasze forum http://forum.brt.waw.pl/
i już jest tam dział Ludzie Wschodu - tu można zapytać , poszukać rady, umówić się na strzelankę. To forum jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Dreszczu - serdeczne dzięki
БPT Bперед !
Mariusz Żarczyński
st. sierżant sztabowy

Postprzez Schwarz » 3 wrz 2009, o 12:01

dreszcz napisał(a):o ile nie wiesz worrior już umiera ;) - trwa przeprowadzka.

Z Dalejem rozmawiałem już o nowym miejscu, obaj wiemy o którym ;)

Właśnie dlatego się zastanawiałem czy warto wszystko na BRT przenosić. Warrior skupia więcej ludzi no i przede wszystkim to na niego uderzają nowi. Forum BRT jest dla ludzi już obeznanych w temacie. Ale po kolei. Jakie mamy za i przeciw korzystaniu z forum BRT?

Za:
Doświadczeni ludzie
Możliwość rozmowy o taktyce bez obawy o szpionów
Niezależność od wrr

Przeciw:
prawdopodobne dublowanie wątków z wrr
kolejny login i hasło do zapamiętania

Za i przeciw Wrr:

Za:
Ciągłe dostawy świeżej krwi
Popularność serwisu
Tu organizowane są większe jebanki weekendowe (nie mylić z milsimami)
Tradycja

Przeciw:
Nadchodząca przeprowadzka i prawdopodobnie nieunikniony przy niej burdel

Pewnie nie napisałem o milionie spraw, ale to mi na razie do głowy przychodzi.
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez dreszcz » 3 wrz 2009, o 12:53

Dla tego napisałem, że moim skromnym zdaniem u nas miało by sens tylko ustalanie taktyki i jakiegoś dowodzenia. chamburgery napewno też to robią gdzie indziej ;) a tematy ogólne niech zostaną z przeprowadzką.
nie wątpliwym minusem jest konieczność istnienia kolejnego konta i hasła.
BRT
dreszcz
st. sierżant sztabowy

Postprzez echelon4 » 3 wrz 2009, o 16:25

O boże co za straszny wątek, a pomysł jeszcze straszniejszy.

Ja ogólnie mam wrażenie, że jest to robienie czegoś na siłę. Rusofilskich Teamów w naszych okolicach mamy 2, i troszkę wolnych strzelców.
Ja osobiście cieszę się, że jest nas tak mało, jakoś nie specjalnie zależy
mi na ilości i masie nowych osób. Wam tak bardzo zależy ?.

Jeżeli ktoś chce się bawić w "rusofilstwo" to będzie się bawił i nie potrzebuje do tego jakiś zachęt itd.

A pomysł komunikowania się na forum BRT nie jest trafionym pomysłem.
Jeśli już to takie forum powinno być neutralne i "osadzone" na wolnym gruncie.
Ponadto nie widzę, potrzeby takiej specjalnej formy komunikacji.
Obrazek
echelon4
Zły Człowiek

Postprzez Schwarz » 3 wrz 2009, o 18:46

To nie jest rozmowa o tym czy warto, tylko jak to zrobić więc nie będe się wdawać w polemikę o tym jacy to ruscy są zajebiści i elitarni.

Co do komunikowania się na forum BRT to ma sens w przypadku scenariuszy takich jak Agestan, gdzie strona Bractwa do końca nic nie wiedziała i nie miała gdzie w większym gronie podyskutować. Reszta wymiany jakichkolwiek informacji faktycznie lepiej pasuje do charakteru warriora.
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez goorock » 3 wrz 2009, o 18:53

Na doraźne omawianie udziału w bieżących grach dowódcom teamów mogą służyć darmowe fora. Tak robiliśmy z dowódcami teamów przed scenariuszem "Monte Cassino".
Jeśli chodzi o ilość, niewielki jej wzrost jest wskazany. Praktycznie na każdej grze jest nas mniej.
Nie jestem przekonany do "rusofili". "Ludzie wschodu" jest lepiej. A jeszcze lepiej nawiązać do naszej pasji. "Bojownicy wschodu" jakoś tak.
Popieram omawianie zagadanien organizacji i taktyki na forum BRT aczkolwiek lepsze by było niezależne.
Obrazek
goorock
st. sierżant sztabowy

Postprzez Schwarz » 3 wrz 2009, o 22:38

Ok, zmieniłem nazwę ale to w/g mnie szczegół techniczny. Chciałem oddać charakter jednym słowem i to mi się wydało odpowiednie. Widocznie źle mi się wydawało.
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez dreszcz » 4 wrz 2009, o 10:55

Schwarz napisał(a):Co do komunikowania się na forum BRT to ma sens w przypadku scenariuszy takich jak Agestan, gdzie strona Bractwa do końca nic nie wiedziała i nie miała gdzie w większym gronie podyskutować. Reszta wymiany jakichkolwiek informacji faktycznie lepiej pasuje do charakteru warriora.

popieram
BRT
dreszcz
st. sierżant sztabowy

Re: Inicjatywa integracyjna dla Ludzi Wschodu (i nie tylko)

Postprzez Edax » 6 wrz 2009, o 22:19

Schwarz napisał(a):Wszak chodzi o to by do nas dołączali, a kto ich zarazi jak nie stare wygi? Co do inicjatywy to masz rację, jest skierowana do nowych ludzi, ale realizacja spada na starszych w początkowym etapie

Chodź chłopczyku, masz snickersa :lol:

Co do wyposażenia - jest forum na warriorze, jest i rus.mil.pl. Wiec co po się bardziej rozdrabniać?

Schwarz, robienie tego na sile nie ma sensu, rozumiem ze chciałbyś żeby po stronie wschodniej było więcej osób, ale musisz się pogodzić ze specyfika tej strony. Pamiętaj ze zabawa w ruskiego soldata może wzbudzać kontrowersje.
Obrazek
Edax
strzelec

Postprzez Schwarz » 6 wrz 2009, o 22:46

Pamiętaj ze zabawa w ruskiego soldata może wzbudzać kontrowersje.

Czy flecktarny też uważasz za kontrowersyjne? Co do robienia na siłę, to nikt nikogo nie zmusza przecież. Co do wyposażenia sie zgadzam z Tobą, mamy rus.mila, co do warriora... Cóż to forum sie kończy niedługo.

Może to niezrozumienie sie wiąże z rzadszą obecnością na warriorowych strzelankach. Nowych ludzi w jakimś tam rosyjskim sprzęcie jest trochę, ale nawet nie ma kto ich pod skrzydła wziąć, z tym bym coś zrobił.
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez Edax » 6 wrz 2009, o 22:58

Współczesne wojska niemieckie a rosyjskie to zupełnie inna bajka, tak samo polityka obu państw, dobrze wiesz w jaki sposób radzą sobie władze z problemami wewnętrznymi Rosji i nie tylko.

Nowych ludzi w jakimś tam rosyjskim sprzęcie jest trochę, ale nawet nie ma kto ich pod skrzydła wziąć, z tym bym coś zrobił.

Czy dobrze rozumiem? Chciałbyś najzwyczajniej stworzyć nowy ruski team?
Obrazek
Edax
strzelec

Postprzez goorock » 6 wrz 2009, o 23:10

Najlepiej jest przyłączyć się do już istniejącego. Niegdyś Dalej tutaj wspominał o Brzytwie Okhama

http://pl.wikipedia.org/wiki/Brzytwa_Ockhama
Obrazek
goorock
st. sierżant sztabowy

Postprzez Schwarz » 6 wrz 2009, o 23:13

Określenie team się w moim mniemaniu zdewaluowało. Każdy kto sie nigdzie nie dostanie zaraz zakłada 'nowy tim na mazowszu'. Tą drogą nie pójdę. Raczej myślałem o tym, by 'wolni' na większych grach mieli do kogo sie podłączyć, z kim sie ustawić wcześniej, pouzgadniać jakieś pierdoły (nie wiem, na przykład "jutro zielone skarpetki i niebieskie rękawiczki", dosłownie o takie detale mi chodzi między innymi. W zasadzie to wystarczy podforum dla rosjan i podejrzewam, że zacznie działać po jakimś czasie, ale od czegoś trzeba jednak zacząć. I to tyle... Nic na siłę... A jak sie dalej to potoczy to nikt nie wie.
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez Kamil* » 6 wrz 2009, o 23:44

Schwarz ja Tobię radzę - zbierz ludzi, załóż team. Nie wiem skąd ten pomysł że jak się komuś się nie udało nigdzie dostać to zakłada ekipę samemu :shock: Tym myśleniem to na Mazowszu byłyby 3-4 superstare 100 osobowe teamy :lol:
Ja kompletnie nie widzę sensu w ustalaniu taktyki (itp.) między ludźmi niezrzeszonymi. 80% nie przeczyta, a pozostali gadając tylko na forum i tak się potem nie zgrają w polu.
I już w ogóle nie widzę potrzeby zachęcania ludzi do bycia ruskim. Kto będzie chciał to się sam zainteresuje. A poza tym, niektórzy nie zdają sobie sprawy że środowisko mazowieckie jest i tak najobfitsze w tą "nację".

Chodź chłopczyku, masz snickersa Laughing

E, to już nie działa. Teraz jest na topie "chodź do tatusia, mam piwnicę pełną cukierków" 8)
Rosyjski dresiarz
Kamil*
st. sierżant sztabowy

Postprzez Edax » 7 wrz 2009, o 00:34

Kamil* napisał(a):.
Chodź chłopczyku, masz snickersa Laughing

E, to już nie działa. Teraz jest na topie "chodź do tatusia, mam piwnicę pełną cukierków" 8)

Skusiłeś się? :lol:
Obrazek
Edax
strzelec

Następna strona

Powrót do Wolna amerykanka