film Ostatni pociąg pancerny dziś 22.30 TVP1

pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon, wali

film Ostatni pociąg pancerny dziś 22.30 TVP1

Postprzez goorock » 22 sie 2009, o 17:38

Dla tych kto spędzi sobotni wieczór w domu.
Dziś v TVP1 niezły film wojenny białorusko-rosyjskiej produkcji.

Lipiec 1941 roku, pierwsze tygodnie operacji "Barbarossa". Niemcy zamierzają zająć most kolejowy nad niewielką rzeką, przez który mogliby przedostać się Rosjanie. W sztabie 63. korpusu strzeleckiego Armii Czerwonej odbywa się burzliwa narada. Po zajęciu mostu przez wroga przebywający w pobliżu radzieccy żołnierze wpadną w śmiertelną pułapkę. Dowództwo podejmuje decyzję o wysłaniu posiłków oblężonym. Ze stacji Mariamowo rusza pociąg pancerny, który zmierza na odsiecz odciętej jednostce. Niestety, 3 lipca niemieccy dywersanci zajmują most i przejmują jadący skład. Niemcy nie podejrzewają, że garstka śmiałków podejmuje ryzyko odbicia pociągu. Ci narażając życie, dzielnie ruszają do akcji. Grupą dowodzi Lesorub (Andriej Panin). W przeszłości aresztowany przez NKWD, był poddawany przesłuchaniom i torturom. Pozbawiony oficerskiego stopnia został skierowany na front jako zwykły szeregowy. Ten twardy, pozbawiony skrupułów mężczyzna musi zmierzyć się z przebiegłym Hermannem (Andriej Sokołow). Tymczasem na drodze Lesoruba pojawia się nauczycielka Sonia (Jekaterina Rednikowa), Niemka z pochodzenia. Z początku nieufni, z czasem zaczynają darzyć się głębokim uczuciem.

http://tv.onet.pl/11659306,filmtv.html
Obrazek
goorock
st. sierżant sztabowy

Postprzez Python » 22 sie 2009, o 20:28

Rosyjskie/radzieckie filmy wojenne są bardzo dobre - oczywiście pamiętając że są zwykle lekko propagandowe.

Ale wszystkie filmy wojenne takie są więc nie ma co wybrzydzać.

Też się nastawiam na oglądanie.
Python
kapitan

Postprzez goorock » 22 sie 2009, o 20:33

Ten film jest z 2003 ale trochę propagandy się znajdzie i w nowym.
W zasadzie wschodnie filmy cechuje świetna gra aktorów. Ale i nieścisłości też są. Ale ja akurat lubię wyłapywać je w filmach.
Obrazek
goorock
st. sierżant sztabowy

Postprzez Oliwer » 23 sie 2009, o 15:45

Obejrzałem... W pewnych momentach nawet mi się podobał ten film 8) :)
Obrazek
Oliwer
rekrut

Postprzez HUBI72 » 23 sie 2009, o 17:22

Oglądałem i podobało się :wink:
Obrazek
=FAB= FRIENDSHIP AND BROTHERHOOD
HUBI72
st. sierżant sztabowy

Postprzez goorock » 23 sie 2009, o 17:29

To się cieszę.
A czy zauważyliście nieścisłość kiedy Niemcy ostrzeliwują stację kolejową ze zdobycznej armaty?
Efekt ostrzału jakby kilka wielkich dział czy haubic napieprzało a przecież oni mieli do dyspozycji tylko jedną armatkę przeciwpancerną kalibru 45 mm.

Obrazek
Obrazek
goorock
st. sierżant sztabowy

Postprzez yamnick » 23 sie 2009, o 22:52

Obejrzałem . W całości :)

Szczerze mówiąc wolę stare radzieckie filmy niż rosyjską replikę Hollywoodu. Oczywiście tam było więcej propagandy i mniej efektów specjalnych w rodzaju "flaki na wierzchu" ale tamte filmy były jakieś takie hmm... bardziej poruszające. Film nie był taki zły w sumie, ale wydaje mi się że brakowało w nim czegoś trudno co odróżniało filmy radzieckie/rosyjskie od większości produktów "made in USA", na korzyść.

PS. Sceny komputerowe bardzo średnie, atak Ił-a 2 w "Twierdzy szyfrów" (beznadziejnej skądinąd) był zdecydowanie lepiej zrobiony niż desant szybowcowy. Rzecz jasna efekty spec nie są najważniejsze i nawet świetna komputerowo wygenerowana scena ataku na Pearl Harbour z filmu o takimż tytule (ta spadająca bomba z kręcącym się śmigiełkiem zapalnika) nie uratowała tej tragisznej szmiry.
Passive-aggressive
yamnick
st. sierżant sztabowy

Powrót do Wolna amerykanka