OSTRZEŻENIE DLA PODRÓŻUJĄCYCH KRAJOWĄ "SIÓDEMKĄ"

pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon, wali

OSTRZEŻENIE DLA PODRÓŻUJĄCYCH KRAJOWĄ "SIÓDEMKĄ"

Postprzez Sake » 19 sie 2009, o 08:19

Ostrzeżenie dotyczy skrzyżowania "siódemki" z drogą wojewódzką w Tarczynie (odc. W-wa - Grójec).
Zainstalowano tam system fotoradarów połączonych z pętlami indukcyjnymi.
Radary wyłapują przekraczających prędkość (nawet o 2 km/h), a pętle indukcyjne wyłapują wjeżdżających na żółtym lub czerwonym świetle.
Inwestorem jest miasto Tarczyn, więc zapewne okres próbny będzie symboliczny.

Na prawdę uważajcie w tamtym miejscu.

P.S. literówka
Ostatnio edytowano 19 sie 2009, o 17:13 przez Sake, łącznie edytowano 1 raz
Na strzelankach chronograf mam zawsze ze sobą.
Obrazek
Sake
strzelec

Postprzez StarskiPL » 19 sie 2009, o 09:10

Istotna informacja dla jadących na Radom Airshow.
Dzięki Sake. Będę pamiętał.
Vivere militare est
Obrazek
StarskiPL
kapral

Postprzez The Fury » 19 sie 2009, o 12:14

Mi chyba właśnie fotka wpadnie, bo jak zawsze śmignąłem :P nie wiem czy znaki są postawione - ja (być może z przyzwyczajenia) nie zaobserwowałem.
Obrazek
The Fury
rekrut

Postprzez Templar » 19 sie 2009, o 16:11

Kamery stoją już ustawione od około roku. Pół roku temu znajomy dostał już z nich fote (chyba pechowo na testach go tafili). Na szczęście są w miejscach gdzie trzeba troche mocniej gaz wcisnąć żeby zdjecie dostać.
Templar
chorąży

Postprzez Sake » 19 sie 2009, o 17:25

Templar napisał(a):Kamery stoją już ustawione od około roku. Pół roku temu znajomy dostał już z nich fote (chyba pechowo na testach go tafili). Na szczęście są w miejscach gdzie trzeba troche mocniej gaz wcisnąć żeby zdjecie dostać.

Piszesz tutaj o innym systemie kamer. Te zainstalowane nad jezdnią (ok.roku temu) są własnością GDDKiA i nie służą (na razie) do namierzania kierowców, tylko do pomiarów natężenia ruchu oraz zimą może dyżurny ZUD zerknąć na sytuację jaka panuje w danym miejscu na jezdni. A fotę znajomy mógł dostać z fotoradaru z którego korzysta Straż Miejska w Tarczynie. Mają takiego srebrnego nieoznakowanego busa i z niego robią foty. Trzeba się pilnować czy nie stoi na poboczu taki bus z podniesioną tylną klapą (ulubione miejsce to przystanek PKS w Pamiątce w kierunku Radomia).
Te o których ja pisałem w pierwszym poście są ustawione w tym tygodniu. Nawet dzisiaj kończyli wtapiać ostatnie pętle indukcyjne. No i stoją tak jakby w narożnikach skrzyżowania. Po cztery sztuki fotoradarów, fleszy i kamer. Tak więc do łamiących przepisy mogą być wysłane komplety 4 fotek, żeby można było sobie lepszy profil wybrać ;).
Obrazek
Sake
strzelec

Postprzez ErTo » 19 sie 2009, o 18:10

Dzięki za info Sake
ErTo
master of jojo

Postprzez Templar » 19 sie 2009, o 19:00

A- spoko ;) Się zastanawiałem co to za bajer się tam pojawił ;)
A znajomy upiera się że że zrobili mu tym zdjęcie zaraz za Magdalenką- nie było wysyłane, ale został na jego podstawie od razu zatrzymany kawałek dalej. Przynajmniej taka jest jego wersja ;)
Dzięki za info ;)
Templar
chorąży

Postprzez Ari » 19 sie 2009, o 19:10

Sake napisał(a):Po cztery sztuki fotoradarów, fleszy i kamer. Tak więc do łamiących przepisy mogą być wysłane komplety 4 fotek, żeby można było sobie lepszy profil wybrać ;).

Jade na sesje :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ari
strzelec

Postprzez Sake » 19 sie 2009, o 19:18

Templar napisał(a):A- spoko ;) Się zastanawiałem co to za bajer się tam pojawił ;)
A znajomy upiera się że że zrobili mu tym zdjęcie zaraz za Magdalenką- nie było wysyłane, ale został na jego podstawie od razu zatrzymany kawałek dalej. Przynajmniej taka jest jego wersja ;)
Dzięki za info ;)

Na 100% Policja nie ma dostępu do kamer zamontowanych na tych bramkach kratownicowych nad jezdnią. One są nasze i jak na razie tylko nasze (czyt. GDDKiA) ;). Z pomiarem prędkości mają tyle wspólnego, że mierzą średnią prędkość poruszających się pod nimi pojazdów.
A upierający się znajomy mógł paść ofiarą policyjnej "kaskady". Jedni mu zrobili fotkę, a drudzy kawałek dalej zatrzymali :).
Obrazek
Sake
strzelec

Powrót do Wolna amerykanka