ENcounter - Ekstremalna gra przygodowa w realnym świecie!

pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon, wali

ENcounter - Ekstremalna gra przygodowa w realnym świecie!

Postprzez krou » 14 maja 2009, o 22:40

Obrazek

Życie jest tylko grą.

Wejdź w świat, w którym to gra zamienia się w prawdziwe życie...

ENcounter – coś, co wciągnie Cię na zawsze!
Poznaj tajemnicę....
Wejdź do gry – www.warsaw.en.cx

ENcounter
Ekstremalna gra przygodowa w realnym świecie!

Przekształć całe swoje miasto w jedną wielką arenę ekstremalnej nocnej przygody, poczuj orzeźwiający napływ adrenaliny od nocnych pościgów po ulicach, zrzuć z siebie kurz codzienności... Każdy, kto chce się sprawdzić w rzeczywistej przygodzie, ma możliwość zanurzyć się w dynamicznym świecie gry miejskiej dla tych, kto już od dawna szuka swego miejsca w tym życiu...

Tu się nie liczy, kim jesteś – tu się liczy, kim się staniesz. Nie ważne czy jesteś dyrektorem w wielkiej korporacji czy sprzedawcą w osiedlowym sklepie – jeśli jesteś gotów zanurzyć się w tajemniczy świat nocnego miasta i możesz swoją spostrzegawczością, zręcznością i erudycją pomóc swojej drużynie – masz realną szanse na zwycięstwo! Rozbij bank – zgarnij pieniądze i szacunek. Nagrody, misje zapierające dech w piersiach i mnóstwo innych atrakcji czekają na Ciebie!

ENcounter – to miejska gra przygodowa. Gracze poprzez stronę internetową www.warsaw.en.cx otrzymują zadania, misje do pokonania i przechodzą je w rzeczywistym świecie. Gra zaczyna się późnym wieczorem i trwa około 3-6 godzin. Wygrywa drużyna, która najszybciej wykona wszystkie misje, to znaczy znajdzie wszystkie zaszyfrowane punkty w mieście (około dziesięciu) i pierwsza przyjedzie na metę. Zwycięzcy otrzymują nagrodę pieniężną, zazwyczaj 30-70% z puli zebranych pieniędzy. Każda drużyna wnosi wpisowe. Suma jest podawana na stronie www osobno dla każdej gry, zazwyczaj to kwota od 50 złotych, liczone od całej drużyny.

O co chodzi?
Drużyna składa się z około 5 –7 osób i dzieli się na Sztab i Desant. Sztab po zalogowaniu się na stronie www.warsaw.en.cx dostaje zadania i przekazuje je Desantowi. Desant wykonuje zadania w realnym świecie, szukając kodów porozrzucanych po całym mieście. By znaleźć właściwy punkt w którym należy szukać trzeba rozwiązać zadanie.
Sztab drużyny może znajdować się w kafejce internetowej, w mieszkaniu bądź gdziekolwiek gdzie jest stały dostęp do Internetu.

Mniej więcej to wygląda następująco:
1 – Koordynatorowi (Sztab) na stronie gry ukazuje się zadanie.
2 – Koordynator przekazuje go graczom w terenie (Desant)
3 – Drużyna wspólnie rozwiązuje zagadkę zawartą w zadaniu i udaje się w miejsce do którego prowadzi odpowiedz.
4 – po odszukaniu prawidłowego kodu, gracze terenowi przekazują go koordynatorowi, który wpisuje go w odpowiednie miejsce na stronie internetowej.
5 – jeżeli kod jest prawidłowy, to koordynator otrzymuje zadanie na następny poziom. Na rozwiązanie zagadki i wpisanie kodu drużyna ma, w zależności od gry, około 10 minut po których ukazuje się podpowiedź, po kolejnych 10 minutach następna podpowiedź. Jeżeli i wtedy drużyna nie znajdzie kodu, to po kolejnych 10 minutach pojawi się ostatnio podpowiedź w której będzie zawarty potrzebny nam kod.
В чём суть игры?
Podczas gry Sztab nie koniecznie musi znajdować się w mieszkaniu przed komputerem. Koordynatorem może być każdy gracz z drużyny terenowej, wystarczy mieć w samochodzie laptop z podłączeniem do Internetu (mobilny internet) np. poprzez Blueconnect, Orange Free, Play Online lub iPlus; komunikator PDA lub telefon komórkowy (strona ma swoją wap-wersję).

Kiedy odbywają się gry?
Zazwyczaj w noc z soboty na niedzielę. To jest ten czas kiedy w mieście niema już korków, masy przechodniów, a my możemy się skupić na grze.

Co będzie nam potrzebne do gry?
- podłączenie do internetu, żeby otrzymywać zadania na stronie www, wprowadzać znalezione kody (można to robić w domu poprzez komputer lub w samochodzie za pomocą laptopa, PDA bądź telefonu komórkowego z internetem)
- samochód z zatankowanym bakiem
- mapa miasta i okolic lub nawigator GPS
- latarka dla każdego członka drużyny terenowej
- ... i wszystko co według was mogłoby pomóc wam w grze (np. notes i długopis)

Plus do każdej konkretnej gry publikuje się spis tego, co musimy mieć przy sobie na daną rozgrywkę. To może wynikać ze scenariusza.

Kto wygrywa?
Wygrywa drużyna, która najszybciej wykona wszystkie misje. Wynik końcowy podsumowuje się wliczając wszystkie bonusy i kary czasowe, które drużyny otrzymały podczas gry.

Więcej o grze dowiecie się na stronie www.warsaw.en.cx
Team:
ČORNY KOT (BELARUS)

Obrazek
EKSTREMALNA GRA PRZYGODOWA W RZECZYWISTYM ŚWIECIE
http://www.warsaw.en.cx
.
krou
master of jojo

Postprzez Mider » 14 maja 2009, o 22:59

Najbliższy Warszawski 04.06 - rozmawialiśmy o tym prawie rok temu :D
Mider
spamer

Postprzez goorock » 14 maja 2009, o 23:07

grałem parę razy jako sztab Cornego kota...wygodnie w domku przed pecetem. Nie jest to proste a na pewno jeśli jesteś w samochodzie pędzącym przez nocną Warszawę wg wskazówek organizatorów.
W końcu orgom udało się zrobić polską wersję dla bratniego narodu. Gratuluje!
Obrazek
goorock
st. sierżant sztabowy

Postprzez krou » 14 maja 2009, o 23:08

Mider napisał(a):Najbliższy Warszawski 04.06 - rozmawialiśmy o tym prawie rok temu :D

Już nie pamiętam, ale możliwe )))

04.06 to będzie inna gra, tzw. brainstorming

A pierwsza warszawska gra po polsku odbędzie się 23.05 o 21:00
To będzie jeden z najlepszych scenariuszy!
Chłopaki przygotowali coś niesamowitego.
Gra będzie w klimacie STALKER
tu jest trochę o grze - http://warsaw.en.cx/GameDetails.aspx?lang=pl&gid=8840

Tu sobie przeczytaj info dla nowicjuszy - http://www.warsaw.en.cx/Addons.aspx?aid=4562

Ogólnie, jeśli chodzi o emocje, adrenalinę, extream to ASG nie umywa się do ENcounter, prawda to trochę inne gry, ale emocje to emocje ;)
Ostatnio edytowano 14 maja 2009, o 23:11 przez krou, łącznie edytowano 1 raz
Team:
ČORNY KOT (BELARUS)

Obrazek
.
krou
master of jojo

Postprzez krou » 14 maja 2009, o 23:10

goorock napisał(a):grałem parę razy jako sztab Cornego kota...wygodnie w domku przed pecetem. Nie jest to proste a na pewno jeśli jesteś w samochodzie pędzącym przez nocną Warszawę wg wskazówek organizatorów.

Pamiętaj, że tym razem z nami w samochodzie jesteś.
Będzie zajebista gra. Dziś chłopaki na zebraniu trochę się wygadali..
Czegoś takiego jeszcze nie było.
Team:
ČORNY KOT (BELARUS)

Obrazek
.
krou
master of jojo

Postprzez Mider » 14 maja 2009, o 23:19

E kurcze, szkoda. Tydzień to ciut krótko.
Mider
spamer

Postprzez moron » 14 maja 2009, o 23:37

Ciekawe, jak bede miec czas to na pewno wezme udzial :)

ps. nie za duzy ten podpis :?
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez goorock » 14 maja 2009, o 23:39

krou napisał(a):
goorock napisał(a):grałem parę razy jako sztab Cornego kota...wygodnie w domku przed pecetem. Nie jest to proste a na pewno jeśli jesteś w samochodzie pędzącym przez nocną Warszawę wg wskazówek organizatorów.

Pamiętaj, że tym razem z nami w samochodzie jesteś.
Będzie zajebista gra. Dziś chłopaki na zebraniu trochę się wygadali..
Czegoś takiego jeszcze nie było.

Będę pamiętał i o tym, że 3 i 4 czerwca jest wyjazd integracyjny naszej "firmy" nad zalew. Udział obligatoryjny.
A ten podpis to zmniejsz powiedzmy do takiego..
Obrazek
Ostatnio edytowano 14 maja 2009, o 23:42 przez goorock, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
goorock
st. sierżant sztabowy

Postprzez Mider » 14 maja 2009, o 23:39

No właśnie, też miałem zwrócić uwagę.
Mider
spamer

Postprzez Werewolf » 14 maja 2009, o 23:41

Ja bym sie wybrał ^^
SEMPER FI!!!! NEVER DIE!!!!!! AND GET SOME MOTHER-FUCKERS!!!!!
Obrazek
Werewolf
master of jojo

Postprzez Mider » 14 maja 2009, o 23:47

Łaczek, może tak w jednym miejscu bo się popitoli.
Mider
spamer

Postprzez krou » 14 maja 2009, o 23:58

Mider napisał(a):E kurcze, szkoda. Tydzień to ciut krótko.

Jakie krótko?
Rejestrujesz się, zbierasz paru kumpli i w drogę.

Najfajniejsze w tym jest to, że to naprawdę wciąga.

Ciężko jest to przekazać słowami, a tym bardziej opisać tu na forum,
ale gwarantuję, że po pierwszej grze będziecie mieć tyle wrażeń, że ciężko będzie zasnąć.

Rejestrujcie, zakładajcie drużyny i widzimy się na grze.

Tu dokładna instrukcja jak grać i jak założyć drużynę - http://www.warsaw.en.cx/Addons.aspx?aid=4562
Team:
ČORNY KOT (BELARUS)

Obrazek
.
krou
master of jojo

Postprzez krou » 15 maja 2009, o 00:00

goorock napisał(a):
Będę pamiętał i o tym, że 3 i 4 czerwca jest wyjazd integracyjny naszej "firmy" nad zalew. Udział obligatoryjny.
A ten podpis to zmniejsz powiedzmy do takiego..

Nie wiem o co chodzi z 3 i 4, ale postaram się być :)

Podpis zmniejszyłem.
Team:
ČORNY KOT (BELARUS)

Obrazek
.
krou
master of jojo

Postprzez krou » 15 maja 2009, o 02:58

moron napisał(a):Ciekawe, jak bede miec czas to na pewno wezme udzial :)

Werewolf napisał(a):Ja bym sie wybrał ^^

W drużynie musi być min.2 osoby (na siłę to i samemu można. Wiadomo im więcej tym lepiej).

Widzę, że z jednego teamu jesteście, więc co za problem.
Róbcie krok po kroku jak tu jest napisane http://www.warsaw.en.cx/Addons.aspx?aid=4562

No i do zobaczenia na grze.

P.S. Jakieś pytania? :)
Team:
ČORNY KOT (BELARUS)

Obrazek
.
krou
master of jojo

Postprzez moron » 15 maja 2009, o 03:52

Spokojnie :) Najpierw casting, potem profil psychologiczny, kilka miesiecy przygotowan i bedziemy gotowi :lol: :wink:
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez krou » 15 maja 2009, o 06:49

moron napisał(a):Spokojnie :) Najpierw casting, potem profil psychologiczny, kilka miesiecy przygotowan i bedziemy gotowi :lol: :wink:

No właśnie, tym się martwię :)
Trze działać, już rejestrujecie sie i gramy, a nie "profil psychologiczny". Bo tak to nigdy nie zaczniecie i przegapicie zajebistą grę.
Team:
ČORNY KOT (BELARUS)

Obrazek
.
krou
master of jojo

Postprzez Mider » 15 maja 2009, o 07:32

krou napisał(a):
moron napisał(a):Spokojnie :) Najpierw casting, potem profil psychologiczny, kilka miesiecy przygotowan i bedziemy gotowi :lol: :wink:

No właśnie, tym się martwię :)
Trze działać, już rejestrujecie sie i gramy, a nie "profil psychologiczny". Bo tak to nigdy nie zaczniecie i przegapicie zajebistą grę.

E nie dramatyzuj. Potrzebny jest ktoś bystry, ktoś bezczelny, ktoś wzbudzający zaufanie, ktoś groźnie wyglądający, ktoś sprawny fizycznie...
Do tego dojdą szkolenia linowe, nurkowe, pierwszej pomocy ...
Trzeba również pamiętać o konieczności zgromadzenia sprzętu akwalungów, lin, latarek, noktowizorów, gpsów, radioodbiorników, komputerów naręcznych, masek p-gaz, gazów pieprzowych, kajdanek, pałek, aparatów fotograficznych ...
To wszystko chwilę zajmie.

A serio - trzeba przekonać żony, że latanie po nocy to nie to samo co randka z nieznajomą babą.
Mider
spamer

Postprzez moron » 15 maja 2009, o 09:22

Mider napisał(a):A serio - trzeba przekonać żony, że latanie po nocy to nie to samo co randka z nieznajomą babą.
I w weekend kiedy to w koncu jest chwila czasu to zamiast sie nia w nocy "zajac" :lol: to jak male dzieci sie lata po miescie :x

Martwie sie tym ze w sobote mam splyw kajakowy i moge byc padniety troche... Ale postaram sie skombinowac ekipe i sprobowac :P
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Ungeziefer » 15 maja 2009, o 09:34

Nie wierze wlasnym oczom...
MyPejs!
Stoj, zwrot, marsz... i w tyl na lewo!
Ungeziefer
chorąży

Postprzez darsoon » 15 maja 2009, o 11:52

krou napisał(a):No właśnie, tym się martwię :)

Właśnie się zarejestrowałem. Czekam na akceptację admina. Narazie udało mi się zainteresować grą 1 kumpla. Mam nadzieję, że do 23 maja uda mi się zebrać więcej osób.
Pozdrawiam,
..:::darsoon:::..
darsoon
master of jojo

Postprzez krou » 15 maja 2009, o 17:53

Mider napisał(a):A serio - trzeba przekonać żony, że latanie po nocy to nie to samo co randka z nieznajomą babą.

E tam! Bierz żonę i w drogę. Albo niech będzie Sztabem w domu.

moron napisał(a):I w weekend kiedy to w koncu jest chwila czasu to zamiast sie nia w nocy "zajac" to jak male dzieci sie lata po miescie

Martwie sie tym ze w sobote mam splyw kajakowy i moge byc padniety troche... Ale postaram sie skombinowac ekipe i sprobowac

Przesadzasz. Jakie małe dzieci? W tę grę to tylko twardziele grają, a dzieci już śpią :)

Postaraj, postaraj. To jest warte tego.

Ungeziefer napisał(a):Nie wierze wlasnym oczom...

Nie rozumiem?

darsoon napisał(a):Właśnie się zarejestrowałem. Czekam na akceptację admina. Narazie udało mi się zainteresować grą 1 kumpla. Mam nadzieję, że do 23 maja uda mi się zebrać więcej osób.

Super. Pamiętaj o założeniu od razu drużyny. Robi sie to w menu "Moja drużyna" i odrazu ją zgłaszaj do gry w anonsie klikając „potwierdzenie uczestnictwa” (gdyby co to można się wycofać).

Żeby komfortowo grać, to wystarczy 3 osoby. Ale ostatnio w mojej drużynie wszyscy sie rozchorowali i graliśmy z kumplem we dwójkę (+ jeden siedział w domu w Sztabie).
Team:
ČORNY KOT (BELARUS)

Obrazek
.
krou
master of jojo

Postprzez skoczek » 15 maja 2009, o 19:38

Wiem, że jeszcze ta gra się nie odbyła, ale czy jest już w planach przybliżony termin następnej? Pytam, bo zainteresował mnie temat i zebrałbym ekipę ale ten termin nie pasuje mi ze względu na zlot w Tomaszowie.

Pozdrawiam!
Without my rifle, I'm nothing. Without me, my rifle is nothing.
skoczek
rekrut

Postprzez krou » 15 maja 2009, o 20:23

skoczek napisał(a):Wiem, że jeszcze ta gra się nie odbyła, ale czy jest już w planach przybliżony termin następnej? Pytam, bo zainteresował mnie temat i zebrałbym ekipę ale ten termin nie pasuje mi ze względu na zlot w Tomaszowie.

Pozdrawiam!

Tak, jest.
Póki co to graliśmy w swoim gronie i po prostu ustawialiśmy się tak jak nam pasowało, ale teraz chcemy to usystematyzować.

Mniej więcej gry odbywają się co dwa tygodnie, 2 razy w miesiącu.
Jeszcze nie jest to pewne, ale na razie następną grę planujemy na 6 czerwca.

Radzę natomiast zarejestrować się w serwisie i zakładać już drużynę, bo wtedy będziecie na bieżąco.

Przypominam tylko wszystkim kapitanom, że jak zapraszacie kogoś do swojej drużyny, to ten ktoś musi wejść w swoim profilu na "Moja drużyna" i zaakceptować wasze zaproszenie.

Wszyscy ci którzy się ostatnio zarejestrowali (naliczyłem 4 osoby) dziś będą zaakceptowani i mogli wejść na swój login.

Może do was być wysłany list w języku rosyjskim, z info o akceptacji, bo nie zdążyliśmy jeszcze wszystkiego przetłumaczyć. Po prostu nie zwracajcie uwagi, a normalnie logujcie się na stronie.
Team:
ČORNY KOT (BELARUS)

Obrazek
.
krou
master of jojo

Postprzez skoczek » 15 maja 2009, o 20:52

Spoko :) Czekam na aktywowanie konta przed adminów i zaczynam zbierać ludzi. A jak rozwiązuje się kwestie ewentualnych mandatów i pkt karnych, bo wiadomo, że przy adrenalinie wykonywania zadania czasem zdarza się nagiąć przepisy, a wszystko spada na biednego kierowce :P
Without my rifle, I'm nothing. Without me, my rifle is nothing.
skoczek
rekrut

Postprzez krou » 15 maja 2009, o 22:41

skoczek napisał(a):Spoko :) Czekam na aktywowanie konta przed adminów i zaczynam zbierać ludzi. A jak rozwiązuje się kwestie ewentualnych mandatów i pkt karnych, bo wiadomo, że przy adrenalinie wykonywania zadania czasem zdarza się nagiąć przepisy, a wszystko spada na biednego kierowce :P

A jak myślisz? :) Jak inaczej można to rozwiązać? ;)
Trzeba jeździć z głową.
Generalnie z doświadczenia powiem, że bardzo szybka jazda nic ci nie da.
Ja jeżdżę 90 km, jak jest jakaś trasa w stylu Wisłostrady to przyśpieszam, a tak, to nie warto ryzykować, bo stracisz więcej czasu na pogawędki z
"panem władzą", a taką jazdą nadrobisz maks za całą grę jakieś 5-10 minut.

Swoją drogą mięliśmy taką sytuację.
Właśnie szukaliśmy kodu w jakiejś opuszczonej ruinie. Znaleźliśmy.
Szybko wybiegamy, wsiadamy do auta, a tu zajeżdża nam drogę samochód z którego wychodzi dwóch "karczków". Okazuję się... policja kryminalna :)
Zaczynają wypytywać co my tu robimy. Więc my że gramy. Oni patrzą na nas jak na debili, że ściemniamy =)))
Skończyło się dobrze. A oni pomyśleli że my mamy tam jakąś dziuplę :)
Wszystko im wytłumaczyliśmy, a oni na koniec powiedzieli nam: "Spoko jesteście. Wasi rówieśnicy teraz chleją browary w klubach (no bo gry są w noc z soboty na niedzielę), a wy gracie w gry". A potem skubańcy następnym drużynom podpowiadali gdzie jest kod :)

Różne takie zabawne sytuacje się zdarzają =))) To jest właśnie fajne w tej grze.

P.G. Mamy już stąd pierwszą drużynę - NOT 8)
Team:
ČORNY KOT (BELARUS)

Obrazek
.
krou
master of jojo

Następna strona

Powrót do Wolna amerykanka