Ściągnij, oceń, wypowiedz się... (film grupy Stunt Forces)

pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon, wali

Postprzez małppeti » 18 lip 2008, o 14:19

Coen napisał(a): Szczerze to na poczatku faktycznie myslalem ze w filmiku brali udzial tylko ludzie z teamu Stalkers i ze mamy w gronie airsoftowoc ludzi o takich umiejetnosciach aktorskich i kaskaderskich

Ależ mamy - chłopaki się często strzelają razem z nami, szarymi ASGejami :D
Obrazek
małppeti
kapral

Postprzez tytus_5 » 18 lip 2008, o 20:00

Miko - polecam zapoznac sie z ustawa o ochronie praw autorskich - oraz jej interpretacji - bardzo sie rozjechales ze swoim mniemaniem i obawiam sie ze nawet jej nie widziales na oczy :twisted: akorat tam masz bardzo dobrze i klarownie wyjasnione. Poza tym napis policja nie jest logiem gdyz nie jest nie jest nigdzie zgloszone. Pamietaj logiem z pelnymi prawami jest element gramiczny z oznaczeniem TM (z ang. TRADE MARCK). reszta jest poprostu znakiem graficznym - umownie nazywana logiem 8). Jedyne do czego mozna sie przyczepic jest umundurowanie i elementy wskazujace na uzycie przez sluzby mundurowe ale...... w tym momecie rowniez i ludzie uzywajacy polskiej pantery z flaga podlegali by karze (ustawa o godle panstwowym) wiec......... zreszta nie widze powodu do dyskusji mam wrazenie ze poprostu musisz sie czepnac :)
كافِر
+ infidel +
tytus_5
st. sierżant sztabowy

Postprzez Xasistis » 18 lip 2008, o 22:39

..i podlegają. Nie wiem tylko czy z ustawy o godle państwowym czy z tego o umundurowaniu wojskowym. Bogu dzięki mamy wyrozumiałych policjantów i strażników miejskich, którzy w większości podzielają zainteresowanie naszym sportem i wykazują wyrozumiałość jeżeli chodzi o noszenie umundurowania poszczególnych jednostek RP, przynajmniej jeżeli chodzi o noszenie ich stricte na strzelankach.
Xasistis
st. sierżant sztabowy

Postprzez madjong » 18 lip 2008, o 22:46

Panowie, co do mundurów US wz.93 to przecież ogromna liczba normalnych cywilów, przeciętnych szarych zwykłych ludzi nosi na codzień to spodnie, to kurtkę samą, czasami komplet jakiś wędkarz o szóstej rano w sobotę wiezie i jak wiadomo nikt się tego nie czepia, bo to nieznaczne wykroczenie...

Ludzie mają zdrowy rozsądek.
NOWE FORUM http://www.warrior.pl/forum/viewtopic.p ... 502#296502

kocham grafikę inżynierską od poniedziałku do piątku w godzinach 01:00-05:00
madjong
sierżant

Postprzez Yarlan » 18 lip 2008, o 22:47

na szczęście SuperExpres czuwa :)
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez StarskiPL » 19 lip 2008, o 07:44

Ja jeśli miałbym się czepiać to nie wykorzystania nazwy "Policja" a raczej materiałów dźwiękowych TVN (o ile dobrze kojarzę). Tu widzę większe zagrożenie jeśli chodzi o prawa autorskie.
Vivere militare est
Obrazek
StarskiPL
kapral

Postprzez Python » 19 lip 2008, o 08:01

Czy Wy nie przesadzacie z prawami autorskimi ???

Ten film nie jest przecież produkcją komercyjną !
Python
kapitan

Postprzez Mider » 19 lip 2008, o 08:08

tytus_5 napisał(a):Pamietaj logiem z pelnymi prawami jest element gramiczny z oznaczeniem TM (z ang. TRADE MARCK). reszta jest poprostu znakiem graficznym - umownie nazywana logiem

Taaa, żebyś się tylko nie zdziwił. Czasami zastanawiam się skąd ludzie biorą jakieś takie dziwaczne pomysły. Logo to logo a jego ochrona to zupełnie inna sprawa. Nie wspominam o napisie TM (TradeMark), które nie jest wymagane w naszym systemie prawnym. Ochronie podlega znak zastrzeżony lub użyty. Ech nie chce mi się. Zapraszam do urzędu patentowego i do ustawy. Prostymi słowami o rejestracji znaku towarowym można poczytać tu: http://www.biuropatentowe.com/index.pl? ... wledgebase
Jest jeszcze ustawa o nieuczciwej konkurencji i parę innych.
Mider
spamer

Postprzez keri » 19 lip 2008, o 08:34

Python napisał(a):Czy Wy nie przesadzacie z prawami autorskimi ???

oczywiście, że przesadzają, gdyby tvn rzuciło się ścigać kogoś kto wykorzystał 50 sec. fragmentu ich nagrania to każda konkurenycjna stacja zrobiłaby z nich idiotów, tak samo negatywnie oceniona zostałaby zapewne policja gdyby doczepiła się za używanie logo do filmiku trwającego 1.53...
ale dyskusje akademickie zawsze miały wzięcie :)
Ostatnio edytowano 19 lip 2008, o 17:19 przez keri, łącznie edytowano 1 raz
"monarchia pruska to nie kraj, który ma armię, lecz armia, która ma kraj i poniekąd tylko w nim kwateruje" h. mirabeau
keri
mądraliński

Postprzez tytus_5 » 19 lip 2008, o 08:39

Mider - masz racje ale juz dalej nie chcialo mi sie ciagnac tego wywodu. Znak uzyty, znak zastrzezony, znak opatentowany oraz wiele innych form graficznych jest uznawane jako logo i kazdy kto jest w temacie o tym wie. Ale jak czytalem watek to az sie we mnie zagotowalo jak zobaczylem jak kilku "członków" naszego szcownego grona przypierda&*%^(^$^%# sie do chlopakow za to ze zrobili cos czego ktos inny nie potrafi zrobic wiec najlepiej nie pochwalic najlepiej zjeb^^&$%#@ kogos bo sie postaral - ludzie nie maja wiedzy a probuja z siebie robis nie wiadomo kogo redaktorow-grafikow-artdirectorow-wymondrzajac sie jak by w tym siedieli od lat kazdy sie moze wqu%^$#%$@(. Wiec powiem tak Malpetti BARDODOBRY MATERIAL a tymi domoroslymi krytykami....... miej ich w ( )( ) z wyrazami szacunku
tytus
كافِر
+ infidel +
tytus_5
st. sierżant sztabowy

Postprzez TomekL » 19 lip 2008, o 11:18

witam :)

jestem jednym z kaskaderow i wreszcie mam rejestracje :)

na poczatek dwie sprawy, prosilbym o modyfikacje tematu aby bylo w nim napisane ze to film grupy "stunt forces" i prosilbym o dodadnie w pierwszym poscie adresu http://pl.youtube.com/watch?v=Kh30yKihVmQ. Mam nadzieje ze to nie problem a zniweluje to ewentualne pomylki co do autorow i uczestnikow filmu.

Bardzo dziekuje za wszystkie komentarze, milo przeczytac ze film przypadl do gustu. Jak odespie to napisze cos wiecej :)

ps.
Mały napisał(a):Dalsze części można ogląda od dawna na przykład na YouTube

Pamiętne Miami w kadrach :(

http://pl.youtube.com/watch?v=gfmp5GJWI ... re=related

Jakie Miami i dlaczego pamietne ? :) na youtubie znajdziecie inny montaz i poprostu inne materialy.
TomekL
zielenina

Postprzez Ungeziefer » 19 lip 2008, o 11:58

TomekL: Miami - czytaj: jedna z miejscowek na ktorych kiedys sie strzelalismy nazwana "Miami", ktora niestety rozstala zburzona. ;)
MyPejs!
Stoj, zwrot, marsz... i w tyl na lewo!
Ungeziefer
chorąży

Postprzez Miko » 22 lip 2008, o 16:53

Mider napisał(a):
Miko napisał(a):
Owca napisał(a):
keri napisał(a):(myślę, że w końcu wykluje się jakieś stowarzyszenie)

MASH czyli Mazowieckie Airsoftowe Stowarzyszenie Historyczne jest organizacją zarejestrowaną w KRS. 8)

I jeszcze kilka innych :)

A których innych? BTW, MASH ma rejestrację w KRS? To jestem pod wrażeniem :P

Gwoli ścisłości, Mider ;)

Stowarzyszenie DPMA - http://dpma.pl/index.html

A co do wypowiedzi tytusa, to mi się już nie chce... :P

Panowie od Stunt Force, co by nie mówić, to co robicie jest zajebiste, kwestie praw autorskich itp. itd. na pewno znacie.
Miko
st. sierżant sztabowy

Postprzez TomekL » 2 sie 2008, o 12:00

co do praw, posiadania napisow - wszystko pod kontrola :)

ciekaw jestem co najbardziej przeypadlo wam do gustu a co byscie poprawili, konstruktywna krytyka jest pomocna przy tworzeniu kolejnych filmow :)
TomekL
zielenina

Postprzez Coen » 2 sie 2008, o 12:20

TomekL napisał(a):ciekaw jestem co najbardziej przeypadlo wam do gustu a co byscie poprawili, konstruktywna krytyka jest pomocna przy tworzeniu kolejnych filmow :)

Najbardziej przydaly mi do gustu 2 scenki. Tj. sytuacja jak koles na linie dostaje kulke i efektownie z okna zaczyna zlatywac :D a druga to jest pod koniec jak koles wylatuje z okna i juz prawie ma walnac na ziemie a reszta oddzialu stoi przy scianie :) ogolnie te dwie scenki dla mnie rewelka :D oczywiscie calosc sfilmowana super :) oby wiecej takich filmikow :wink:
Coen
st. sierżant sztabowy

Re: Ściągnij, oceń, wypowiedz się... (film grupy Stunt Forces)

Postprzez TomekL » 7 lip 2011, o 13:00

hej,

film jest pod nowym adresem ;)

http://www.youtube.com/watch?v=DE2QQfzWLD0

pozdrawiam
Stunt Forces
TomekL
zielenina

Poprzednia strona

Powrót do Wolna amerykanka