MIWO Military Skalamander :P

mundury, szpeje, patenty, żywność, bytowanie

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

MIWO Military Skalamander :P

Postprzez Arafat » 26 sie 2009, o 20:10

Kombinezon SKALAMANDER ;D

Kombinezon przyszedł do mnie gustownie zapakowany :) Skromnie bo skromnie ale i tak plus za to :)
ObrazekObrazek

Skalamander porządnie się prezentuje i sprawia wrażenie solidnego. W przeciwieństwie do LIZARDa, posiada panel rzepowy jedynie na lewym ramieniu - dla kolekcjonerów naszywek z pewnością braknie miejsca ;D Kombinezon po pachami posiada wstawkę z siatki - dzięki czemu po chwili nie jest się zalanym potem :) W górnej części mamy 4 kieszenie - 2 napoleońskie i 2 na ramionach. Kieszenie zamykane są na zamki błyskawiczne.

ObrazekObrazek

Wewnątrz znajduje się "pas" który zapina się na brzuchu oraz szelki.
ObrazekObrazek

Rola szelek jest dwojaka - na karku znajduje się "klapka" z materiału która skrywa uchwyt ewakuacyjny.
ObrazekObrazekObrazek

Jedyne niefortunne rozwiązanie na jakie natrafiłem to zapięcie na nadgarstkach. Jestem na tyle nieforemny, że zawsze bluzy są za duże przy nadgarstku. O ile w Helikonie wystarczyło doszycie dłuższego rzepa, tutaj raczej nie chcę nacinać dziurki pod guzik :) Za ze dwie więcej by się przydały ;)
Obrazek

Kombinezon posiada kołnierz "ACU-style" który zapina się poprzez zapięcie rzepa :)
Obrazek
Obrazek

Skalamander posiada kaptur chowany w kołnierzu. Oczywiście w każdej chwili można go odpiąć ponieważ trzyma się na zamku błyskawicznym :) Kaptur posiada jak widać regulację "od góry" oraz sznurki z zaciskami. Całość można zapiąć rzepem pod szyją.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Kolejny minusik to brak metki firmy - chociażby takiej jaka była wszyta do kamizelki - bo sama metka z rozmiarem to taka mało bajerancka ( ;D)
Obrazek

Dolna część kombinezonu posiada 6 kieszeni: 2 zwykłe, 2 cargo i 2 małe nad kostką.
Obrazek

Zwykłe kieszenie "wchodzą" do wewnątrz kombinezonu - pozostałe są naszyte.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fajnym bajerem będącym zresztą koniecznością w razie dłuższego działania w kombinezonie jest oddzielny rozporek :)
Obrazek

Nogawka zakończona jest napem :)
Obrazek
Arafat
kapral

Postprzez Arafat » 27 sie 2009, o 14:35

I małe pozowane ;) "Podstawą" oporządzenia jest kamizelka zintegrowana ŻÓŁW i szelki uniwersalne + pas PT2.

ObrazekObrazekObrazek
Arafat
kapral

Powrót do Wyposażenie