Recenzja ładwonic T do AK i apteczki IKMZ MIWO PRASZKA

mundury, szpeje, patenty, żywność, bytowanie

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Recenzja ładwonic T do AK i apteczki IKMZ MIWO PRASZKA

Postprzez DrZeRT » 9 lip 2009, o 22:54

Recenzja Ładownicy T na 3 magazynki do beryla (ak74 i podobne) oraz apteczki IKMZ (indywidualna, kieszeń medyczna zrywana) w Mulitcamie produkcji MIWO PRASZKA.

Wymienione w tytule produkty są pierwszymi produktami, po podziale Miwo na 2 firmy, jakie zakupiłem. Mój wybór padł na Ładownice T z taśmami modułowymi na bokach oraz na apteczkę IKMZ. Oba produkty wykonane są w większości z Cordury DuPont w Mulicamie, taśm poliamidowych, klamry zastosowane są produkcji National Molding. Zamki błyskawiczne produkcji YKK, rzepy Velcro.

Na realizację zamówienia czekałem ponad miesiąc, o czym zostałem uprzedzony wcześniej. Ładownice zostały do mnie wysłane kurierem bez żadnej dodatkowej opłaty. Jednak szczęście nie trwało długo. Po otworzeniu paczki okazało się, że ładownice nie spełniają wymagań zamówienia. O ile apteczka faktycznie była zgodna z MOLLE o tyle ładownice T były zrobione w polskim systemie 20mm. Napiszę tylko, że to drugi raz jak firma MIWO pokręciła coś z zamówieniem. Poprzednie zamówienie jakie u nich realizowałem także nosiło tą samą wadę, zamiast w MOLLE dostałem ładownice w polskim systemie 20mm. Mimo to nie reklamowałem wtedy i nie reklamuję teraz bo mimo pewnego niesmaku jaki to tworzy ładownice w zasadzie bez problemu można zamontować na zwykłych PALSach.
Przejdźmy jednak do meritum czyli do samych ładownic i ich wykonania.

Ładownice T

Ładownice to mieszczą 3 magazynki AK47/74 Beryl i podobne. Są to typowe leśne ładownice z klapą obejmującą magazynki z przodu i z boku. Klapa zamykana jest na klamrę oraz na rzep. Po otwarciu ładownicy widzimy 3 przegrody na magazynki. Przegrody uzyskano po przez wstawienie 2 ścianek wypełnionych miękką pianką. Jednak cóż to?! Ścianki wykonane są z oliwkowego poliestru! Trochę dziwne w ładownicy z Cordury. Idziemy dalej. System mocowania znany z wcześniejszych produktów MIWO polegający na przypięciu taśmy napem do ostatniej dolnej linii komórek. Tutaj pojawia się nieścisłość w wykonaniu zamówienia gdyż dostałem ładownicę w polskim systemie na taśmach 20mm. Kilka słów należy powiedzieć o przewlekanej taśmie. Jest ona mniej więcej tak sztywna jak tasiemka do pakownia prezentów. Są zbyt miękkie przez to stabilność ładownicy jest dużo mniejsza, latają (te w 20mm jak i te w systemie 25mm) jak żyd po pustym sklepie.

Apteczka IKMZ

Apteczka ta jest absolutną nowością w MIWO i jest to autorski(na ile zrywana apteczka może być ) projekt MIWO Praszka.
Apteczka zrywana to nic innego jak zwykła apteczka podszyta haczykami Velcro umieszczona na platformie modułowej obszytej drugą częścią rzepa czyli oczkami. Dodatkowym elementem nie pozwalającym na niekontrolowane oderwanie apteczki jest pasek z klamrą.
Przejdźmy najpierw do samej apteczki. Jest to kieszeń o wymiarach 13x16x8cm zamykana na dwustronny suwak YKK. Na zewnętrznej ścianie apteczki mamy płaską kieszonkę zamykaną na całej szerokości na rzep a na niej naszyty okrągły rzep (loops). Na górze apteczki jest mały uchwyt podszyty rzep aby się nie majtał. Apteczka otwiera się w całości na pół. W środku znajdują się przegródki z taśmy elastycznej po 2 taśmy na każdą stronę podzieloną na 3 części, co daje nam w sumie punkt zaczepienia dla 12 małych lub 6 dużych przedmiotów. Na obu ścianach mamy kieszenie. Ścianki kieszeni to kolejne miejsce w którym znajdujemy oliwkowy poliester. Przed całkowitym otwarciem apteczki zabezpieczają 2 sznurki ze stoperami które można ściągnąć w razie potrzeby. Jest to w zasadzie wszystko co znajdujemy w środku, dość ubogo ale wszystko co trzeba się mieści.
Teraz chciałbym przejść do platformy modułowej. Po raz kolejny mamy przed sobą oliwkowy poliester. Cała platforma ma wymiary 12x16 cm, rzep naszyty ma wymiary 10x14 cm i jest to Velcro. System mocujący tym razem wykonany z taśm 25mm z przeszyciem co 40mm. Jednak doszło tu do rzeczy niesłychanej. Ładownica przy swojej dość dużej szerokości jest mocowana na 2 taśmy bezpośrednio obok siebie(czyli teoretycznie zajmuje dwie komórki, jednak jest szeroka na przynajmniej 3 komórki). Takie rozwiązanie nie wpływa zbyt korzystnie na stabilność apteczki, utrudnia zrywanie gdyż podwija się ona i przesuwa. Kolejny zarzut wobec platformy to zbyt mała sztywność, nie jest ona w żaden sposób usztywniona co utrudnia jej zerwanie i założenie z powrotem.

Ogólnie szycie jest na przyzwoitym poziomie, przypomina szycie ze starego MIWO, jest mniej więcej na poziomie markowych azjatyckich produkcji, jednak szycie MIWOP nieco odstaje od produktów kontraktowych USA (co mnie trochę zdziwiło...), Tasmanian Tiger, czy rodzimego Specopsa.
Kilka słów należy powiedzieć o taśmach systemu modułowego(polskie taśmy poliamidowe). Są one mniej więcej tak sztywna jak tasiemka do pakownia prezentów. Są zbyt miękkie przez co stabilność ładownicy jest dużo mniejsza, latają (te w 20mm jak i te w systemie 25mm) jak żyd po pustym sklepie, kolejna sprawa jest taka, że przy tak cienkich i miękkich taśmach klamry rozregulowują się non-stop , wystarczy lekka zmiana pozycji a dobrze ściągnięta taśma luzuje się.

Podsumowując, czy są to dobre produkty? Na pewno jeśli wziąć pod uwagę ich cenę. W zasadzie są to najtańsze produkty dostępne w Cordurze w kamuflażu Milticam choć wykończenie w oliwce odbiega od zalecanego przez Crye wykończenia. Nie podoba mi się jednak wykorzystywanie Poliestru w miejscach niewidocznych z zewnątrz.
Na pewno zrobię kolejne zakupy w MIWOP jednak z pewnością dołączę do zamówienia długą listę uwag.

Zalety:
+ Cena
+ Materiały wysokiej jakości

Wady:
- Miękkie taśmy
- Średniej jakości szycie
- Nie do końca przemyślany rozwiązanie platformy apteczki zrywanej
- Oszczędności na cordurze, wykorzystanie poliestru.

FOTY

Ładownica T

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Apteczka IKMZ

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Porównanie grubości taśm; na górze mamy taśmy SDS z wkłądką usztywniającą; na środku stare taśmy MIWO; na samym dole taśmy obecnie wykorzystywane, jak widać najcieńsze i zdecydowanie najmiększe.

Obrazek

W razie gdyby pojawiły się jakieś nieścisłości proszę o PW od razu poprawię nie chcę nikogo w błąd wprowadzać ;).
Przeprowadziłem się na W(eekend)-W(warriors).pl
DrZeRT
st. sierżant sztabowy

Postprzez Arafat » 10 lip 2009, o 08:11

Jaka jest średnica rzepu na naszywkę?
Arafat
kapral

Postprzez DrZeRT » 10 lip 2009, o 10:12

Średnica okrągłego rzepu to 8cm.
DrZeRT
st. sierżant sztabowy

Postprzez Arafat » 10 lip 2009, o 13:07

Uff - dzięki. Musiałem szybko napisać maila do MIWO, żeby dali mi mniejszy rzep :twisted:

Ile komórek molle zajmuje IKMZ?
Arafat
kapral

Postprzez DrZeRT » 10 lip 2009, o 18:08

Montowana jest na 2 komórki obok siebie natomiast, panel jest szeroki na 3 komórki a sama ładownica ma 16 cm szerokości więc zajmuje mniej więcej 4 komórki. Jest to element który na pewno wymienię.
DrZeRT
st. sierżant sztabowy

Postprzez Arafat » 15 lip 2009, o 12:57

A ja mam wszystko ok ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek