DOBIJANIE RANNYCH

Moderatorzy: Foka, Escalon, Python, Yarlan, Grey

Postprzez Wokash » 4 maja 2009, o 23:22

Przypomina mi się scena z durnowatej komedii pt bodaj Kanadyjski bekon.
W filmie tym występował oddział superkomandosów Omega i rozegrała się tam scena.
Operator: Ale to tylko odcisk.
Dowódca: Znasz zasady
Odgłos strzału... :lol:

Wydaje się, że zasada POW jest ok. Nie ma jej po co i jak wrzucać w zasady podstawowe ale wydaje mi się, że ta dyskusja powinna dać do myślenia organizatorom imprez i pewnie wyciągną z tego wnioski.
Ludzie się przecież uczą różnych aspektów wojny... dwa lata temu nie było jednego przypadku wzięcia jeńca nie mówiąc już o poddaniu się przez zdrowego człowieka...
Cenzura bywa zabawna... Jakbym chciał napisać, że pewne nowe forum ssie to i tak wyjdzie mi, że http://www.warrior.pl ssie...
Wokash
kapitan

Lokalizacja: TG, MP, MoP, RE, CCS, BN, RG, SG, O3S, RAS, BET, PT, 3rdB HGW

Postprzez Wieszak » 4 maja 2009, o 23:43

Wokash napisał(a):Dwa lata temu nie było jednego przypadku wzięcia jeńca

Na Pandorze Zero (wrzesień 2007) mieliśmy kilka przypadków wzięcia jeńców. Jeden z nich, po opatrzeniu ran, miał proces polowy, za ostrzelanie patrolu ŻW, został skazany przez Sąd Wojenny na śmierć, wyrok podpisał Generał. :)
Obrazek
Wieszak
chorąży

Postprzez Wokash » 5 maja 2009, o 10:30

No tak... A mamy maj 2009 r. czyli brakuje jeszcze 4 miechów :lol:
Nie zaprzeczych jednak chyba, że MS się nam rozwija także pod kątem podejścia... :D
Cenzura bywa zabawna... Jakbym chciał napisać, że pewne nowe forum ssie to i tak wyjdzie mi, że http://www.warrior.pl ssie...
Wokash
kapitan

Lokalizacja: TG, MP, MoP, RE, CCS, BN, RG, SG, O3S, RAS, BET, PT, 3rdB HGW

Postprzez Yarlan » 5 maja 2009, o 10:31

Wieszak napisał(a):
Wokash napisał(a):Dwa lata temu nie było jednego przypadku wzięcia jeńca

Na Pandorze Zero (wrzesień 2007) mieliśmy kilka przypadków wzięcia jeńców. Jeden z nich, po opatrzeniu ran, miał proces polowy, za ostrzelanie patrolu ŻW, został skazany przez Sąd Wojenny na śmierć, wyrok podpisał Generał. :)

... i nie było 4 (jak na razie) stron postów opisujących tylko te zdarzenia - ani przed, ani po imprezie :idea:
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez sobczaq » 5 maja 2009, o 13:47

Kurczę, tak jak czytam ten temat to zaczynam się bać na ulicę wychodzić... Okazuje się, że mamy to do czynienia z zimnokrwistymi, wyrachowanymi rzeźnikami z jednostek specjalnych, w których, zimnych oczach nie ujrzysz żadnych wątpliwości.
Kiedy zaczynałem się bawić w AS, to dokładnie pamiętam jak na początku zabawy niejednokrotnie ginąłem przez to, że miałem opory żeby "strzelić" do drugiego człowieka. Oczywiście z czasem się tego wyzbyłem; ale abstrahując od MS, to nie wiem czy byłbym w stanie w realu poderżnąć gardło człowiekowi z zawiązanymi z tyłu rękami. Warto pamiętać o tym naśladując rzeczywistość.
Obrazek
sobczaq
strzelec

Poprzednia strona

Powrót do Zasady gry MILSIM