IV Świętokrzyski Zlot ASG Basra III, Ociesęki 26-27 lipca 08

imprezy ogólnopolskie, wyjazdy, itp

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon, Sucha

IV Świętokrzyski Zlot ASG Basra III, Ociesęki 26-27 lipca 08

Postprzez wrogi » 18 cze 2008, o 21:15

Allach Akbar!
W imieniu świętokrzyskich maniaków ASG serdecznie zapraszami na IV Świętokrzyski Zlot ASG. Termin tej zacnej imprezy planowany jest na dni 26-27 lipca. Zlot odbędzie się w miejscowości Ociesęki i będzie kontynuacją scenariusza z poprzedniej edycji osadzonego w realiach wojny domowej w Iraku. Ponownie niespokojna Basra otwiera swoje bramy...
Szykujemy dla chętnych ciąg połączonych głównych scenariuszy, przerywanych mniejszymi (wcale nie mniej ciekawymi) zadaniami. Kasyno znów zaprosi hazardzistów, rosyjska ruletka pójdzie w ruch ;-).

Obrazek
Tło historyczne

Obrazek

Irak rok 2010. Kraj po opuszczeniu wojsk koalicji amerykańskiej ogarnia wojna domowa. Walka o prymat w Iraku pomiędzy dwoma największymi konkurentami do władzy, PIS (Partia Iraku Sprawiedliwego) i SLD (Szyicka Liga Demokratyczna) koncentruje się na przedmieściach Basry. Pierwsza potyczka nie przynosi decydującego rozstrzygnięcia. SLD wypiera wojska PIS z zajmowanych pozycji, ale okupiło to potężnymi stratami. Zdziesiątkowane oddziały SLD nie są w stanie „pokusić się” o zajęcie Basry, której „neutralności” wciąż broni silna Gwardia Basry pod dowództwem samozwańczego władcy miasta Umary XVII-ego. Przy nikłym poparciu społecznym mieszkańców (dołączana do przemówień propagandowych PIS składanka przebojów Abby okazała się strzałem w dziesiątkę :wink: ) atak na Basrę okazałby się samobójstwem na własne życzenie. Okopując się na zajmowanych pozycjach SLD radykalnymi hasłami wzywa wszystkie ekstremistyczne ugrupowania islamskie do walki z pro-zachodnim PIS-em. Apel nie pozostaje bez odzewu.
Na neutralnym terenie w tureckim mieście Edrine, dawnej z jednej ze stolic Imperium Osmańskiego dochodzi do spotkania przedstawicieli radykalnych odłamów Hamasu, Hezbollahu, Al Kaidy i innych grup o terrorystycznym rodowodzie. Zawarty ponad podziałami sojusz powołuje do życia nową partię: „Porozumienie Osmańskie”(PO).
Wkrótce do południowych przedmieść Basry zewsząd napływają bojownicy dżihadu. PIS nie pozostaje bierne na taki obrót sytuacji. Szybko mobilizują i koncentrują nowe siły na północnych przedmieściach Basry. Krwawe koło historii znów powraca do Basry.
A Umara niezmiennie wszystkich zapewnia o swojej gościnności...
Strony konfliktu
PIS
Obrazek

Ugrupowanie, których korzeni powstania należy się dopatrywać się w establishmencie dawnej nomenklatury partii BAAS Saddama Husajna. Odkładając na dalszy plan spory religijne obietnicami stabilizacji i podziału z zysków z ropy naftowej zyskała szeroką popularność w Iraku. Poza biednym południem kraju niepodzielnie dominuje w całym Państwie. Armia PIS-u to przede wszystkim armia iracka powołana i szkolona przez siły sojusznicze. Dobrze uzbrojona i wyszkolona, a cenne doświadczenie zdobywane na realnym polu walki automatycznie przekłada się na wzrost jej skuteczności. Powstanie PO i realna groźba odnowienia na szeroką skalę radykalizmu islamskiego spowodowała poważne dozbrojenie wojsk PIS-u o nowoczesną broń. To, że jest ona głównie pochodzenia amerykańskiego nie dziwi nikogo ...oprócz USA, które stanowcza zaprzecza wszelkim spekulacjom o mieszaniu się w wewnętrzny konflikt w Iraku...
PO
Obrazek

Powstałe na zgliszczach SLD reprezentuje ekstremistyczne ugrupowania religijne Bliskiego Wschodu. Według zamierzeń swych założycieli ma być „mieczem dżihadu”, a nieprzypadkowy wybór miejsca powstania ugrupowania oraz nazwa ma nawiązywać do mocarstwowych tradycji Imperium Osmańskiego, które przez wieki swego istnienia walczyło i siało postrach wśród niewiernych ludów.
Wojska PO opierają się głównie na bojownikach islamskich zrzeszonych w mniejszych lub większych
ugrupowaniach. Poziom ich wyszkolenia bywa różny, ale wspólne cechy jakimi jest determinacja , szaleńcza waleczność, odwaga oraz nieprzejednana wiara w zwycięstwo winduje odziały PO na poziom niezwykle groźnego i trudnego przeciwnika. Wbrew pozorom oddziały PO są bardzo dobrze uzbrojone i wyposażone. Nie od dziś wiadomo, że źródła finansujące radykalne ugrupowania słyną z hojnej i opiekuńczej ręki...
Gwardia Basry
Obrazek

Prywatna armia Kalifa Umary XVII. Silną ręką trzyma w ryzach Basrę , stojąc głównie na straży nie zawsze legalnych interesów Kalifa, który dorobił się potężnej fortuny min. na sprzedaży nielegalnej broni , handlu ropą i ...wynajmie gwardzistów. Kiedyś trzonem sił Gwardii byli najemnicy. Ale ich chciwość i marna reputacja powodowała zgrzyty u swoich chlebodawców, których zmieniali jak rękawiczki. W tym problemie nieoczekiwanie dla Umary pomocna dłoń napłynęła z Teheranu. Iran, który wycofał swoje poparcie dla SLD po przekształceniu się w PO, nie chciał stracić wpływów w Basrze i zaproponował ścisłą współprace Umarze. Jednym z warunków zawartego porozumienia była zasilenie Gwardii przez doborowe jednostki wojsk irańskich. W ten sposób Iran cały czas miał rękę na pulsie zbierając cenne informacje o stronach konfliktu. Umara zaś lekką ręka wynajmował gwardzistów, których lojalność i wysoki poziom wyszkolenia cieszył się sporym uznaniem wśród wynajmujących. Ewentualne straty szybko były uzupełniane przez Teheran...

Mapa terenu:
Obrazek
Obrazek

Wszelkie szczegóły i informacje o zlocie zapraszam na forum zlotowe http://www.basra.fora.pl
wrogi
zielenina
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 13:28
Lokalizacja: Świętokrzyska Partyzantka

Postprzez DAX » 28 lip 2008, o 11:47

Grupa 6th wzbogacona o nowe doświadczenie powróciła w niedzielę 27/07/2008 ze Świętokrzyskiego Zlotu.


Słuchajcie było super zajebiście. W naszym odczuciu najlepszy zlot na jakim byliśmy w Polsce !!!!!

Super organizacja !!!!! A w szczególności podobała/ło się nam:
- brama wjazdowa ze szlabanem
- oznakowanie stron konfliktu (taśmy zielone i szare oraz arafatki)
- podział grup na oddzialy i naklejki wyrózniające COC !!!
- super przygotowany teren (oznaczone miejsca niebezpieczne, studzienki) i zróżnicowane misje (zarówno obrona jak i atak oraz dłuższe patrole)
- mozliwość używania piro (granaty i dymy) pomimo gorącego klimatu ( to świadczy, że wszystkich graczy traktuje się jako odpowiedzialnych ludzi i w zdecydowanej większości tacy byli)

A wszystko za jedyne 30 PLN !!!!

To co zaskoczyło mnie najbardziej to bardzo umiejętne polączenie RPG/LARP i ASG !!!!

Dziekuję organizatorom i dowódcom poszczególnych frakcji - bawiliśmy się naprawdę przednio i na pewno wpiszemy Ten Zlot na stale do naszego kalendarza :)

Wkrótce zdjęcia/raport/filmik na naszej stronie.
Obrazek
Avatar użytkownika
DAX
sierżant
 
Posty: 521
Dołączył(a): 10 cze 2005, o 19:36
Lokalizacja: 6-th

Postprzez Mider » 28 lip 2008, o 11:52

Teraz organizatorzy następnych imprez będą mieli bardzo wysoko poprzeczkę.
Klimat na imprezie był rewelacyjny a noc spędzona w kasynie niezapomniana.
Ci, którzy nie pojechali mają czego żałować.
Avatar użytkownika
Mider
spamer
 
Posty: 2126
Dołączył(a): 5 gru 2007, o 01:20
Lokalizacja: CSAR CG-1

Postprzez ErTo » 28 lip 2008, o 12:01

Jak to?! To w świętokrzyskim da się zorganizować ciekawą imprezę za mniej niż 150pln od człowieka O_o?

Jestem w szoku.
Avatar użytkownika
ErTo
master of jojo
 
Posty: 89
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 23:28
Lokalizacja: FIA

Postprzez maniek zabujec » 28 lip 2008, o 12:25

bo to zalezy nie od czlowieka bioracego udzial tylko organizujacego
Avatar użytkownika
maniek zabujec
rekrut
 
Posty: 140
Dołączył(a): 6 lip 2008, o 23:26
Lokalizacja: niewiesz skad wolniej sie dowiadujesz kito!

Postprzez Mider » 28 lip 2008, o 12:27

Relacja telewizyjna ze zlotu:
http://ww6.tvp.pl/6745,20080726760127.strona
Snajperzy to !marysia! RDS Radom i Strażak SFORA Płock
Avatar użytkownika
Mider
spamer
 
Posty: 2126
Dołączył(a): 5 gru 2007, o 01:20
Lokalizacja: CSAR CG-1


Powrót do Imprezy krajowe i zagraniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość