Druga replika dla strzelca wyborowego ?

Masz jakieś pytanie? Przyczytaj przewodnik dla Nowych, jeśli nie będzie tam odpowiedzi, pytanie zadaj właśnie tu!

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Druga replika dla strzelca wyborowego ?

Postprzez vario » 12 sie 2009, o 10:18

Jako, że nie znalazłem podobnego tematu a info na tym forum nie przyniosło konkretów (po kliku dniach). Zakładam temat.

Muszę dokupić drugi karabin o mocy nie nie większej jak 350Fps. Lecz musi mieć zasięg skuteczny około 35m. Jak pisałem wyżej jestem strzelcem wyborowym nie snajperem. Działam jako samodzielna jednostka i jako gracz w drużynie.

Czy ktoś z doświadczonych graczy może się wypowiedzieć w tym temacie.
Będę wdzięczny za każde info. ZGD.
vario
master of jojo

Postprzez Grey » 12 sie 2009, o 10:37

Pomysl o tym, by magi byly wspolne, jesli to mozliwe. Jakich uzywasz?
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez vario » 12 sie 2009, o 10:52

Karabinek jakiego używam to STEYR SSG 69 (M50P) - DE 445 fps

Co do magów to JG - Magazynek VSR-10 - 28 kulek

Nie szukam repliki do która będzie używana razem z karabinkiem lecz takiej która go zastąpi w przypadku ograniczeń mocy np. w budynkach. :)
vario
master of jojo

Postprzez ryuzok » 12 sie 2009, o 11:01

posiadam i polecam mp5 PDW, dobrze odczepione robi za bardzo przyjemnego boczniaka, w budynkach radzi sobie ładnie, no i ergonomia jest na dobrym poziomie, jedyna wada to gdie doczepić latarkę, ale można łatwo sobie z tym poradzić.

tylko jeżeli zdecydujesz się na cymę (mam i polecam) to radzę dać słabą sprężynę. tak naprawdę 350 to już dużo na coś takiego, lepiej coś co ma 300fps, a lepszą reakcję na spust i ROF, bo i tak da ci to zasięg 30-40m.

jedyna wada mp5k/PDW to dosyć słaba celność powyżej 30-35m, ale jest to spowodowane małymi rozmiarami, a co za tym idzie krótką lufą ów sub karabinka. zato niewielkie rozmiary, ergonomia, i możliwość uzywania krótkich magów od mp5 (mieszczą się do ładownic pistoletowych, w warszawie można takie 28kulkowe dostać po 12zl/sztuka) rekompensuje całkiem sporo.
żeby nei było że nie wiem co gadam, wcześniej miałem Glocka17 KSC/KWA z precką madbulla, i jednak jeżeli posiadasz replikę główną pozbawioną auto, to gaziak pokroju zwykłego pistoletu jest bardzo uciążliwy, no i wychodzi drożej, bo same magi to duży koszt, a do tego jednak gaz, i wogóle trzeba o to mocniej dbać.
w razie pytań z chęcią pomogę.
http://www.taiwangun.com/shop,show,1559 -tylko polecam przy zakupie wymienić w tym sprężynę na jakieś M90, u mnie dało 305-310fps, a i tak bardzo ładnie śmiga

a, i jeszcze gratuluję wyboru dobrej mocy repliki, wbrew pozorom te 450 to bardzo dobra energia dla karabinka wyborowego :]

Grey-kompatybilność magów w replikach nadających się na karabinki snajperskie, albo wyborowe istnieje tylko w Mkach i AK, a wtedy niestety ciężko zabrać obie repliki ze sobą, mała replika z małymi rozmiarowo magami za to bardzo często się przydaje i w polu, wiem, testowałem (kilka razy ginąłem bo po prostu nie mogłem strzelić ze snajperki bo za blisko,a gaziak nie dał by rady)

Edit-tego pana pod spodem też możesz posłuchać, bardzo fajnie się do niego strzela i wie co gada:P
Ostatnio edytowano 12 sie 2009, o 11:04 przez ryuzok, łącznie edytowano 3 razy
ryuzok
chorąży

Postprzez ZeeMike » 12 sie 2009, o 11:01

Co to za kosmiczna snajperka? O_o

Na boczniaka - MP7 TM (są do tego kabury jak nie lubisz nosić na plecach/zawieszeniu) lub MP5k TM, CA albo Galaxy. Zależy od tego ile tam masz w portfelu. Jak kupisz TM to i tak będzie o jakieś lata świetlne lepsze od tej sprężynki.

edit: ryuzok, łi mit agien ha!
Obrazek
GG: 1870225
ZeeMike
kapral

Postprzez Grey » 12 sie 2009, o 11:16

Do budynków czym krótszy, tym lepszy. Używam G36C i jest niby dobry, ale np MPK jest znacznie lepszy w użyciu w budynkach. Dużo jest obecnie skróconych wersji M4, w tym tanich, a wystarczająco dobrych (czasem trzeba je zdowngradeować).
Kwestia jeszcze, ile chcesz wydać. Czy repliki uznanych dawno firm, czy Chińskich Smoków.
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez WichuR » 12 sie 2009, o 11:28

@Vario
Wszystko zależy, co takiego chcesz boczniakiem robić. Z założenia PDW, to sprzęt obronny - wypruwasz z siebie ile się da i w nogi. Tego używają ochroniarze i podobne wynalazki. Ma to też uzasadnienie w airsofcie.

Zgodnie z tym, co udało mi się ogarnąć, to wojskowi strzelcy wyborowi, czy też snajperzy (zależnie od kraju, doktryny, formacji itp) często posiadają na stanie dwie pełnoprawne jednostki. Ciężko by było, aby strzelec wyborowy, czekał na kolegów pod budynkiem, bo ma za wielką, lub nieskuteczną broń.

Pamiętając, ze mówimy o airsofcie, to w moim przekonaniu najlepsza byłaby dla Ciebie mała i zgrabna replika m4, akaczowa, czy gietka, najlepiej z łamaną kolbą (zależy co preferujesz). W końcu przy 450 fps, to minimalny dystans bezpieczeństwa, to nie tylko 0-5m w budynkach, a właściwie ok 10-15m w jakimkolwiek terenie. Chyba, że lubisz innym dziurki fundować :)

W takim wariancie, mimo dodatkowych kg na większy kawałek złomu, zachowywałbyś pełną sprawność bojową, w każdych, znanych mi warunkach pola walki as. To że kulka doleci 35m nie oznacza, że będzie skuteczna, bo np będziesz musiał pruć po 1/4 maga, by coś trafić. 4 serie i po ptokach - nie ma czym strzelać.

Jednak jeśli jesteś pewien, ze boczniak ma być do CQB, to ja jednak byłbym za repliką gazową - czy to MP7, czy zwykłą pukawkę. Na krótkim dystansie liczy się najbardziej czas reakcji, a to w gazówkach jest cechą dominującą. W sumie i tak musisz nosić gaz do głównej repliki.

Pozdrawiam
W
.:: The root word for a gunfight is not 'gun'. It's 'fight' ::.
We were short of food, supplies, warm clothes, but we had confidence...
WichuR
plutonowy

Postprzez vario » 12 sie 2009, o 11:31

Wiec tak wygląda http://www.radar.pl/STEYR-SSG-69-M50P-DE-21801973/

jak napisałeś ryuzok spada celność :( . Kolejną sprawą jest fakt, że jeśli mam zapłacić około 500 pln-wó i grzebać, wymieniać, to prawdę mówiąc wole kupić nieco drożej i nie tracić czasu na "majsterkowanie" ;) o mocy powiem, że te 350fps nie jest czymś co musi mieć ta broń wystarczy 280. i git.
Co do MP7 TM ZeeMike to muszę poczytać.
Żeby nie wałkować tematu kilka dni tu jest coś o czym myślę:

http://www.taiwangun.com/shop,list,002,2 sztuk 2
lub
http://www.bron.pl/bron_pl/asg/produkty ... a4_carbine
vario
master of jojo

Postprzez Schwarz » 12 sie 2009, o 12:02

ryuzok, masz li Ty jakąś fotografię z tym MP5 pod pachą przyczepionym? Chcę sobie skopiować twoje rozwiązanie
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez vario » 12 sie 2009, o 12:17

Cytat WichuR:

Zgodnie z tym, co udało mi się ogarnąć, to wojskowi strzelcy wyborowi, czy też snajperzy (zależnie od kraju, doktryny, formacji itp) często posiadają na stanie dwie pełnoprawne jednostki. Ciężko by było, aby strzelec wyborowy, czekał na kolegów pod budynkiem, bo ma za wielką, lub nieskuteczną broń.

O czymś takim właśnie myślę.
Dzięki wielkie
vario
master of jojo

Postprzez Grey » 12 sie 2009, o 13:40

Wszystkie krótkie repliki, AKSU, M4 CQB, MP5, G36C i wiele innych. To że ma sz drugą replikę 'wyborową' (przy 450 fps to trochę na wyrost określenie), nie ma tu wielkiego znaczenia.

Jeśli strikte do budynków, to tak jak pisaliśmy, naprawdę krótkie repliki jak MP5K są najlepsze, ale nie konieczne.
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez vario » 12 sie 2009, o 14:08

Krótkie repliki oczywiście wskazane taż będę musiał takowe nabyć;) ale do tego czasu chcę poszukać czegoś co w połączeniu z odpowiednią optyką da mi możliwość precyzyjnego oddania strzału \serii strzałów z około 25m. ale przy kontakcie na odległości ok, 5-10m nie zrobi dziurki.

Z tego co piszę w internecie to karabiny "M" powinny się w tym sprawdzić. Prawdę mówiąc mam mieszane uczucia kiedy czytam takie rzeczy wolę pojechać i pomacać ;)
vario
master of jojo

Postprzez ryuzok » 12 sie 2009, o 14:27

Schwarz-no nie wiem, wiesz, to taki genialny patent polegający na 1 troku odczepionym od pokrowca, a tak na poważnie, podejdź na strzelance, weź ze sobą trok z fastexem, to ci pokaże i sobie zrobisz...

Vario-pomacać najlepiej chyba na jakiejś strzelance, ewentualnie sklep,ale w wawie będziesz z tym miał problem zapewne, mało sklepów z chinolami mamy...jedyny o którym wiem jest koło "teatru na woli"
a jeżeli nie chcesz dużo inwestować to polecam G36C od JG, tanie i wszyscy zachwalają, a i nie duże, chociaż naprawdę małe to jest np P90, ale tu zapewne trzeba by poinwestować...

Grey-co do repliki wyborowej 450fps...wiesz, sorry, ale w tym się nie liczą tak naprawdę FPSy, a kulki, dobry HU i precyzja strzału, widywałem już często rpeliki 400fpsowe które dużo biły na głowę większość 450+, bo albo replice brak było precyzji,albo strzelcowi umiejętności celowniczych...
ryuzok
chorąży

Postprzez Grey » 12 sie 2009, o 14:44

Niemal każda replika od razu kwalifikuje się na wymianę gumki hopup i lufy na precyzyjną. Polecam recenzje WMASG.pl jako źródło wiedzy co warto i za ile. W tematach o replikach są też wymieniane ich najczęstsze problemy.

Nie ma tu znaczenia czego repliką jest dana rzecz. Mka CA to inna pieśń niż JG, a zupełnie inny świat jeśli chodzi o M4 Systemy czy CTW. M4 / AK to tylko obudowa, która jest dla oka i wygody użytkowania. Jesli chodzi o jakość, to bebechy mają znaczenie, jeśli nie szukasz wiernego odwzorowania do rekonstrukcji. No i powiedzmy że zewnetrzne wykonanie ma znaczenie też dla trwałości (niektóre rzeczy są łamliwe, inne nie)
Ostatnio edytowano 12 sie 2009, o 14:45 przez Grey, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez WichuR » 12 sie 2009, o 14:44

Jako były użytkownik P90 powiem, że tą repliką, nawet w stocku (265fps), dzięki 'magicznym' właściwościom można spokojnie robić w każdej branży :) (CQB/MOUT i Las)

Jednak P90 albo się lubi, albo nie znosi - czysta kwestia gustu.
WichuR
plutonowy

Postprzez Ponton » 12 sie 2009, o 18:43

sry ale nie kupiłbym bym m4 od CA w wersji Sportline. Plastikowe body w karabinie, który przez 80 % czasu wisi nam na plecach albo u boku i obija się o ziemię, drzewa, ściany...
Ponton
master of jojo

Postprzez wali » 12 sie 2009, o 18:55

Ponton napisał(a):sry ale nie kupiłbym bym m4 od CA w wersji Sportline. Plastikowe body w karabinie, który przez 80 % czasu wisi nam na plecach albo u boku i obija się o ziemię, drzewa, ściany...

Plastik plastikowi nierówny, ale coponiektórzy starsi stażem gracze jeszcze pamiętają repliki niejakiej firmy TM :wink:
Miałem marujowskiego kałaszka ok. 4 lat i nigdy mnie nie zawiódł

imho marujowski plastik nie jest gorszy od shitmetalu
Obrazek
wali
st. sierżant sztabowy

Postprzez ZeeMike » 12 sie 2009, o 20:25

wali napisał(a):imho marujowski plastik nie jest gorszy od shitmetalu

Potwierdzam jako posiadacz PDW TM. Lepszy plastikowy japończyk w garści niż chiński pseudo-metal.
Obrazek
GG: 1870225
ZeeMike
kapral

Postprzez Jachos » 12 sie 2009, o 21:16

Zgadzam się z przedmówcami, jako iż posiadam TM-owskie P90 (ABS) i Cymowski CM.036A (Full SzajsMetal i RealShitWood). Zdecydowanie bardziej trwały jest P90 8)
<REVOLTA>
SPRZEDAM
==================================
PILNE:KONIEC CHIŃCZYKÓW?!
Jachos
sierżant

Postprzez vario » 13 sie 2009, o 08:45

Ok już kupiłem :D
coś takiego.. http://www.militaria.pl/cyma/pistolet_m ... 6_(ap-2858)_p3795.xml?cat=832

Dziękuje za rady :)

Nurtują mnie jeszcze takie pytania i żeby nie zakładać innego tematu pytam.

Czy na strzelankach jest dopuszczalne używanie replik broni białej (replik z gumy noże )
tylko podczas walki 1n1 (nie rzucanie !!!)

I czy Praktykowany jest silentkill jeśli tak to jak to powinno wyglądać ?
vario
master of jojo

Postprzez WichuR » 13 sie 2009, o 09:19

A niech Cię ręka boska broni :) - nawet łyżki od MRE trzymaj schowane.

Silent kill, czy deklaracja strzału nie jest w regulaminie, a zawsze budzą emocje. Tu jest najfajniejsze wyjaśnienie http://www.warrior.pl/forum/viewtopic.p ... ent#277534 (Nawiasem mówiąc, to jesteś leń :) szukaj hasło "silent", pierwszy link i pierwszy post Brzozy :))

W praktyce, to zależy, kto na kogo trafi - jeden uzna deklarację, drugi walnie ci w łeb z 3 metrów i powie... Sooorrryyy...

Kolejna szkoła mówi, że od strzału plastikową kulką w dupę nikt jeszcze nie dokonał żywota :) Ew. nauczysz się nowych słów :D
WichuR
plutonowy

Postprzez vario » 13 sie 2009, o 09:42

W takim razie będzie mnie bronić. :)

Co do "Silent Kill" nie mam na myśli deklaracji strzału i zdaję sobie sprawę z różnić charakterów ;)

Pytam co będzie kiedy zdarzy się sytuacja w której pozwolę by inny gracz podszedł na około 1m ?

Dobra znajoma też bawi się w ASG i w jej teamie jest to uznawane jako równoznaczne ze strzałem. Różnica polega na tym ze ( trafiony \ zabity ) nie ogłasza tego ale cichcem znika z pola. Grałem już z nimi i to daje sporo emocji (pod warunkiem, ze mowa o fair play)

Co do tego żem leń to może to i racja ;P ale nie mogę szukać w całym forum bo właśnie jestem w robocie:D a w domku neta jeszcze brak :(
vario
master of jojo

Postprzez The Fury » 13 sie 2009, o 09:45

Zazwyczaj jeżeli już dasz się podejść na 1m, to nie będziesz miał okazji do wyjęcia noża czy zorientowania się, że 'coś nie halo', więc najlepiej z pokorą wrócić na respa :)
Obrazek
The Fury
rekrut

Postprzez vario » 13 sie 2009, o 10:00

A co jeśli to ja widzę innego gacza a on nie widzi mnie?

Mało prawdopodobne ale powiem, że miałem ze 2 razy taki przypadek.
celowo pozwoliłem podejść blisko do siebie i potem hop w górę.
vario
master of jojo

Postprzez ryuzok » 13 sie 2009, o 10:16

co do nie ogłaszania jak nas ubiją, ja jakieś 3/4 razy wbrew pozorom się nie drę że dostałem, bo jak dostanę tak że inni tego nie widzą, to nie chcę psuć komuś kto się skrada pozycji.
dla przykładu:
ktoś skrada się od 30-60minut, czołga się non stop, i w końcu cię trafia, ma zamiar zaraz dorwać jeszcze 3 osoby które idą z tobą, i nie mają najmniejszych szans bo ogółem go nie słyszeli i nie widzieli.
wyjścia są dwa:
a)wrzeszczysz że dostałeś, typ który się skradał się wnerwia że po co skradał się godzinę
b)podnosisz szybko łapę (można nią zakryć i twarz na wszelki wypadek) wyjmujesz szmate i odchodzisz po cichu, i wtedy typ się cieszy że nic mu nie zniszczyłeś i może kontynuować.
sam zawsze używam drugiej opcji, chyba ze przeciwnik faktycnzie wali serią i nie chce przestać, ale trzeba też i pamiętac o tym żeby nie mieć pretensji jak się odstanie 2-3 kulki więcej, bo ktoś nie zaóważy że już nas trafił, mimo to jest to wg mnie o wiele lepsze rozwiązanie...
co do podchodzenia na 1-2m, też tak miewałem że udało mi się nawet wyjąć glocka, przeładować, i powiedzieć panom że nie żyją (dwóm), ale to rzadkość...
ryuzok
chorąży

Następna strona

Powrót do Dla Nowych