Radio MIDLAND GXT900

Masz jakieś pytanie? Przyczytaj przewodnik dla Nowych, jeśli nie będzie tam odpowiedzi, pytanie zadaj właśnie tu!

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Radio MIDLAND GXT900

Postprzez The Fury » 16 cze 2009, o 16:15

Witajcie,
przymierzam się z kolegą do zakupu radia. Czytałem trochę tematów na ten temat, ale przyznam się szczerze, że nie mam głowy do tych wszystkich danych technicznych :) czy ktoś korzysta z takich krótkofalówek i byłby w stanie polecić do użytku airsoftowego, ew polecić coś w tej kategorii cenowej.

http://allegro.pl/item657357600_swietne ... owsze.html

Planujemy wydać po 200zł na PMR'kę, najlepiej z jakimiś podstawowymi słuchawkami (zawsze można z czasem wymienić na lepsze). Znajdzie się coś ciekawego w tej cenie? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Obrazek
The Fury
rekrut

Postprzez moron » 16 cze 2009, o 16:41

Słuchawki szybko sie rozwala. Upewnij sie ze w zestawie jest przejsciowka z wtyczki US na PL. Ogólnie radyjka dobrej jakosci, z najwazniejszych plusów mozliwosc zasilania zwyklumi paluszkami zamiast akumulatorka oraz mozliowsc regulacji mocy HI/MED/LOW dzieki czemu jak bedac na Hi padnie nam batka to spokojnie z h pociagniemy na LOW
Jesli chodzi o minusy to brak mozliwosci ladowania samego akumulatorka (musisz wsadzic radyjko do ladowarki).
Na uwage zasluguje tez fakt ze dzialaja na czestotliwosciach FRS. Dla jednych to spory minus, dla mnie to spory plus bo czestotliwosci nie sa zatloczone i zazwyczaj na wiekszych zlotach lacznosc sztabowa odbywa sie na tych kanalach.

Zastanow sie tez czy nie warto poczekac i dozbierac do navcomma
http://www.navcomm.eu/product_info.php? ... ucts_id=90
on chodzi na wszystkich czestotliwosciach :P
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez The Fury » 16 cze 2009, o 16:51

Huhu nie no wypas, ale jednak za droga, prawie 2x droższa + słuchawki. Póki co nie ten pułap, ale dzięki za odpowiedź :)
Obrazek
The Fury
rekrut

Postprzez moron » 16 cze 2009, o 16:59

To kup midlanda - dobra decyzja wg mnie. Tylko przy dluzszych wypadach przerzuc sie na akumulatorki AA - najlepsze ekonomicznie rozwiazanie.
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Beat » 17 cze 2009, o 10:18

Fury - zdecydowanie sugeruję Ci kupno absolutnie samego radia, a nie całego zestawu.
Kupowanie fabrycznych aku, ładowarki i zestawu słuchawkowego to wyrzucenie pieniędzy w błoto.
Samo radio jest ok, cała reszta - najgorszy szmelc.
Po pół roku z całego zestawu zostajesz z samym radiem, bo cała reszta się nie nadaje.
Aku trzymają króciutko, zestaw słuchawkowy prowadzi błyskawicznie do głębokiej frustracji, a poza tym się rozpada itp itd.

Kup samo radio (może być też używane), do niego 4 akku dużej pojemności i ładowarkę, np ten zestaw:
http://allegro.pl/item653591228_hit_lad ... 0_12v.html
i masz za 150 - 200 zł supersprawny zestaw, który Ci styknie na 2 dni latania po lesie.
A z zaoszczędzonej kasy starczy Ci jeszcze na Bowmana.
I będziesz miał zestaw który ma ręce i nogi za podobną kasę, a nie badziewie, na który wydasz kupę forsy i go nie bedziesz używał, bo nijak się nie będzie sprawdzał.
W BRT wszyscy mieliśmy te radia kupione w pełnych zestawach, i po krótkim czasie nikt nie korzystał z nich w pełnej konfiguracji, tylko jechał na customowych akku i zestawach słuchawkowych.
Poza tym, zastanów się, czy naprawdę koniecznie potrzebujesz najnowsze i najbardziej wypasione radio Midlanda, czy nie styknie Ci równie dobrze jakieś bardziej podstawowe.
W teamie mieliśmy od Midlandów 450 do Midlandów bodajże 850 czy coś w tym stylu, i nie mieliśmy najmnejszego pojęcia, czym one się różnią.
Jeśli jesteś podstawowym użytkownikiem, a nie specem radiooperatorem, to myślę, że kupowanie GTX 900 to kolejny zbędny wydatek.

Podsumowując - jeśli miałbym wydać 350 złotych, zdecydowanie kupiłbym radio półprofesjonalne jak ten Navcomm polecony przez Morona (tymbardziej, że obsługuje on wszystkie częstotliwości - możesz gadać z goścmi mającymi PMR czy FRS/GMRSy), a nie kupował zestaw warty 100 zł płacąc za niego prawie 400zł.
Oszczędny płaci dwa razy, zastanów się czy na pewno Cię na to stać? ;)
pozdr
Beat
Beat
porucznik

Postprzez moron » 17 cze 2009, o 15:39

Beatkunedo, rozwineles to co napisalem :)

A jesli chodzi o roznice miedzy modelami to sa np takie jak wiecej wywolan (zamiast dzwonka odglosy lasu) oraz wywolanie konkretnego radyjka a nie nadawanie do wszystkich (trzeba skonfigurowac wczesniej).

Jesli macie ogarniety team z ambicjami na milsimi to kupcie po uzywanym midlandzie (model obojetny i tak bedziecie uzywac tylko podstawowych opcji) na glowe i do kontaktu ze sztabem navcomma.
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez .:Marcin:. » 17 cze 2009, o 18:28

w 950 np. poza tym, że jest więcej kanałów to mogę jeszcze nasłuchiwać dwa kanały i prowadzić rozmowę z tym, od którego przyszła w danej chwili rozmowa.
.:Marcin:.
mądraliński

Postprzez Beat » 18 cze 2009, o 08:37

To akurat niegłupi i przydatny patent!
Beat
porucznik

Postprzez The Fury » 18 cze 2009, o 15:57

.:Marcin:. napisał(a):w 950 np. poza tym, że jest więcej kanałów to mogę jeszcze nasłuchiwać dwa kanały i prowadzić rozmowę z tym, od którego przyszła w danej chwili rozmowa.

Faktycznie, zwróciła tym moją uwagę :)
Obrazek
The Fury
rekrut

Powrót do Dla Nowych