Skoki spadochronowe

szkolenia i imprezy mające na celu podnoszenie umiejętności i wiedzy zainteresowanych osób

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Skoki spadochronowe

Postprzez Grey » 28 lip 2007, o 12:13

Czy ktos z obecnych nosi sie z zamiarem zrobienia kursu spadochronowego we wrzesniu?
Ja tak i jesli ktos chce sie dolaczyc do inicjatywy, zapraszam.

Nalezy zrobic sobie badania w licencjonowanej przychodni lotniczej (ok. 200 zl) dostarczajac przy tym szereg badan, typu krew etc.
Koszt kursu 600zl
Do tego dochodzi ubezpieczenie (minimum 100zl)
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez Wachmann » 10 sie 2007, o 12:20

TAk tanio?Raczej 600 złotych piechotą nie chodzi oczywiście,ale co by się składało na taki kurs i co ja mógłbym po nim robić itp.?Jakiś papierek bym dostał?

Dziwię się ceną bo słyszałem że kosztyje do 3 tyś. a możęto cośinnego było?
GG: 2703066
Wachmann
mądraliński

Postprzez Cezar » 10 sie 2007, o 12:34

600 zł kosztuje podstawo kurs skoczka spadochronowego gdzie odbywa się 3 skoki na desantówce (od 5 skoków można nosić odznakę skoczka jeśli dobrze pamiętam)
Obrazek
Uber BadAss
Cezar
st. sierżant sztabowy

Postprzez Tato » 10 sie 2007, o 14:13

Wachmann napisał(a):Dziwię się ceną bo słyszałem że kosztyje do 3 tyś. a możęto cośinnego było?

3 tys kosztuje kurs AFF (Accelerated Free Fall) czyli kurs sky jumping. Kurs Basic kosztuje 600 i obejmuje 3 skoki z liny z wys 1,5 tys m.

Zaden z kursów nie da ci "papierka". Choć po obu bedziesz mógł wykonywac samodzielne skoki (po Basicu z autowyzwalaniem, po AFF z opoźnieniem z 3-4 km) to papierek, (czyli Świadectwo Kwalifikacji) dostajesz dopiero po odbyciu 50 skoków i zdaniu egzaminów.
PRZENIOSŁEM SIĘ NA NOWE FORUM - week3nd warriors
Tato
chorąży

Postprzez Grey » 10 sie 2007, o 14:21

W Warszawskim Aeroklubie skacze sie 'z liny' ale by byc scislym nalezy dodac, ze na spadochronie typu skrzydlo, a nie wojskowej desantowce.

Wiecej info:
http://www.skydive.waw.pl/modules.php?n ... page&pid=5
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez Tato » 10 sie 2007, o 15:20

Chwalić Boga, desantówki odchodzą do lamusa.
Tato
chorąży

Postprzez Alienzo » 17 sty 2008, o 01:42

Że sobie pozowle odświeżyć temat. W najbliżsyzm czasie jak tylko będzie kurs całą ekipą (oprócz jednego co ma lęk wysokości :) ) udajemy sie na kurs spadochronowy w Aeroklubie w Lublinie. jakby ktoś chciał się wbic to niech odwiedza stronę Aeroklubu tam w razie gdyby miał się zacząć kurs bedzie wcześniej informacja. Tu jest stronka Aeroklubu:

http://www.aeroklub.lublin.pl/skoki/

Można też zadzwonić na numer tam podany informacja jest spoko wszystkiego się możan dowiedzieć na temat zapisów, przygotowania do kursu i zapisów. Wstępny koszt łacznie za badaniami lekarskimi 18 godzinnym kursem teoretyczno praktycznym, egzaminem i 3 skokami z 1000 metrów wynosi około 700 zł.
Alienzo
strzelec

Postprzez Grey » 17 sty 2008, o 09:08

Wg strony to koszt jednak większy niż podajesz, ale wygląda że i tak mniejszy niż kurs w wawie. 650 zł za kurs wraz z 3 skokami i po 30 zł x 3 za wypożyczenie złożonego spadochronu. Chyba, że spadochron też już w cenie, co jest możliwe. No i badania też się nie zmieszczą w cenie, bo to 200zł.
Jedziecie z wawy i będziecie mieli miejsce w samochodach? Jedziecie raz i robicie całość w jeden weekend?
Jeśli tak, to bym się pisał.

W Aeroklubie Warszawskim cena jest jednak wyższa:
kurs 600 zł - sama teoria
skoki po kursie - każdy 100 zł (70 zł skok + 30 spadochron z ułożeniem, oczywiście komplet), ale nie w ramach kursu, każdy skok jest opłacany oddzielnie
składki członkowskie: są w wysokości 200 (nie pracujący) lub 300 zł i zawierają ubezpieczenie OC i NNW, ale można się ubezpieczyc samemu bez potrzeby płacenia składek

Do tego badania.
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez Alienzo » 17 sty 2008, o 10:30

Wdizisz problem w tym że nie jedziemy z wawy tylko spod Garwolina. Badania z mojej rozmowy telefonicznej z kolesiem z tego klbu wychodzi an to że niby 150 zł lekarz ale czasem ten lekarz przyjeżdża do nich jeżeli ejst więcej chętnych i badania są nawet za 100zł. Całości w jeden weekend npewno nei da się zrobić. Z tego co wiem to jest 18 godzin kursu teoretyczno-praktycznego. Po tym pisze się egzamin i jak się go zda dopiero można skakać. My to tam epwnie pociągami będziemy jeździć mniejsze koszty.

Najgorsze jest to że trzeba uwaznie obserwować stronke żeby nie przoeczyć kursu. Bo w tym roku już jeden był i go przeoczyłem bo spodziewałem sie go troche później :/
Alienzo
strzelec

Postprzez Alienzo » 30 maja 2008, o 03:09

Wylądowałem cało. Było całkiem mięciutko. Mam już książeczke skoczka spadochronowego i jest zajebiście W sobote jade na drugi i trzeci skok Ale co za uczucie zajebiste to (...) O nei do opisania. Mówie wam spróbujcie kiedyś naprawde jest to warte tych pieniędzy. Filmik jak oprawie
to wrzuce

Niestety jak już pewnei widzieliście w wiadomościach był mały wypadek. Gościówa tak jedna Agata wylądowała w lesie zaiwsła na drzewie na wysokości 3 piętra. NA szczęście nic poważnego jej się nie stało pewnie już wyszła ze szpitala, jedynie w szoku była. Ale jest OK.

http://www.radio.lublin.pl/index.php?si ... s&id=39203
Nie za ciekawie to wyglądało 20 minut na tym drzewie wisiała :/ Tak to bywa niestety każdemu mogło sie zdarzyć obok niej w samolocie siedziałem, tak samo mogłem to być ja czy ktokolwiek inny.

Dlaczego wisiała 20 minut? bo jakiś chłop zgłosił na 112 że motolotnia sie rozbiła co to był spadochron. Jak straż przyjechała ją ściągać to pojawili ię panowie policjanci i powiedzieli że, "nie mozna jej ściągnąć bo t WYPADEK lotniczy" Dopiero jak przez radio ustalili że to spadochron to pozwolili ją ściągnąć. Czyli dziewczyna biedna więcej się nacierpiała tam przez policje niż przez nieszczęśliwy wypadek.

Tak to właśnie jst KURWA z naszymi Polskimi procedurami. Lepiej żeby ktoś (...)z przepisami... niż żeby uratowali... płakać czy smiac się?
Alienzo
strzelec

Postprzez Grey » 27 kwi 2009, o 08:23

Zainteresowani:

W weekendy 23-24.05.2009 i 30-31.05.2009 w Lublinie będzie kurs teoretyczny (koszt 650 PLN) a po nim skoki. Jadę z kumplem, ale szukam innych chętnych. Koszt badań lekarskich w wawie to 200 PLN.
Każdy skok ok 100 pln.
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez Tato » 27 kwi 2009, o 11:42

Zaden z tych terminów mi ni chu chu nie pasuje (Tomaszowo i nurkowanie) Jakbyście nie mogli, nie pojechali i wbijali się kiedyś później, to daj znać.
Tato
chorąży

Postprzez FilipFromTheHawk » 2 cze 2009, o 18:32

Grey czy mozesz podac jakiś link do tego kursu który robiłeś (robisz)
czy cena dalej aktualna i chciałbym więcej info.

No i jeśli są chętni to zrobić ponowne podejście i zebrac kilka osób chętnych.
Ranger Unit- Leading the Way
FilipFromTheHawk
mądraliński

Postprzez Grey » 3 cze 2009, o 11:46

Ja robię (zrobiłem teorię, muszę jeszcze wyrobić 30 min lotu swobodnego w powietrzu, aby dostać kwalifikacje skoczka, zajmie to kilka lat ;) ) w Aeroklubie Lublińskim
http://www.aeroklub.lublin.pl/skoki/cennik.html

Niestety tam jest mało kursów - zdaje się że tylko na początku sezonu, ale napisz / zadzwoń - może coś ugadasz. Tam nie robią tego dla pieniędzy - znaczy pieniądze to nie jest dla nich motywacja. Taki trochę skansen, ale odświeżający.
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez Szpargał » 3 wrz 2009, o 21:45

Znalazłem przez przypadek, to nie jest reklama! Ale myślę że warto zamieścić.

Kto jeszcze nie wypadł z samolotu a ma ochotę to jest dobra oferta jeszcze w tym sezonie:
http://www.allegro.pl/item731584739_sko ... _kurs.html

Nie znam strefy, nie robię dla nich, ale nazwisko Sławomir Pomietlak to jest gwarancja jakości.
http://www.skydive-torun.pl/o_nas/instruktorzy
Szpargał
st. sierżant sztabowy

Postprzez Alienzo » 6 wrz 2009, o 16:16

Ja tam polecam aeroklub lubelski tma gdzie grey chodzi. W porządku ludzie i dobra atmosfera.

Grey może jakoś na weekendzie sie tam zobaczymy na skokach bo mi w wojsku na pieczarze sie nudzi :)

A że się tak przelansuje to ja rok temu na skokach w Radawcu aeroklu lubelski:
http://www.youtube.com/watch?v=IfK6DBZs ... re=related

*ja to ten jedyny w mundurze co to go w powietrzu miotało jak szmacianą lalke :)
Alienzo
strzelec

Postprzez Szpargał » 6 wrz 2009, o 21:13

Alienzo napisał(a):[...] i dobra atmosfera.

Jak atmosfera to tylko Atmosfera! :D
http://www.skydiveatmosfera.com
Szpargał
st. sierżant sztabowy

Postprzez Moris » 22 wrz 2009, o 20:08

w czasie kiedy jeszcze pracowałem w Nadwiślańskich był u nas czlowiek odpowiedzialny za szkolenie spadochronowe. mam jeszcze do niego numer telefonu. jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę zapytać jakie byłyby koszty takich kursów "dla mnie" po starej resortowej znajomości. Z tego co pamiętam jak z nim ostatnio rozmawiałem to przy 10 osobach chętnych można bylo wynegocjować już całkiem niezłą zniżkę i do tego badania lekarskie już na miejscu na lotnisku.Jeśli jest zainteresowanie mogę zapytać
The ebb and flow of the Atlantic tides,
the drift of the continents,
the very position of the sun along its ecliptic.
These are just a few of the things I control in my world.
Moris
kapral

Postprzez Bat[SMERSH] » 22 wrz 2009, o 22:06

W Brzeście Białoruskim możemy zrobić skoki ze spadochronami jak u żołnierzy. Skok będzie kosztował nie więcej niż 100 zł plus wiza i dojazd. Bania, wódka, kobiety :lol: w płatę nie wchodzą.
Badania nie potrzebny, instruktaż 15 minut :shock:

po skokach. Parę szczęśliwych polaków to przerzyło.

Obrazek :lol:
Bat[SMERSH]
nasz człowiek na Wschodzie

Postprzez Schwarz » 22 wrz 2009, o 22:26

Moris napisał(a):Jeśli jest zainteresowanie mogę zapytać

Z mojej strony jest!
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez Moris » 22 wrz 2009, o 22:35

Bat[SMERSH] napisał(a): Parę szczęśliwych polaków to przerzyło.
:lol:

a ilu, że tak zapytam nie przeżyło? :wink:
Moris
kapral

Postprzez Bat[SMERSH] » 22 wrz 2009, o 22:38

To tajna. Bo powiedzą że ludzi znikają :lol:
Bat[SMERSH]

Postprzez Moris » 22 wrz 2009, o 22:44

Bat[SMERSH] napisał(a):To tajna. Bo powiedzą że ludzi znikają :lol:
:lol:
Moris
kapral

Postprzez WichuR » 22 wrz 2009, o 22:49

Bat, a coś więcej powiesz? Bo chcenie, to jest :D
.:: The root word for a gunfight is not 'gun'. It's 'fight' ::.
We were short of food, supplies, warm clothes, but we had confidence...
WichuR
plutonowy

Postprzez Bat[SMERSH] » 22 wrz 2009, o 23:09

Trzebo żeby było od dziesiąciu ochotników. Wtedy porozmawiam z dowódcami aeroklubów w Brzeście i Grodnie. Potem załatwimy wizy, pojedziemy na Białoruś, zrobicie parę skoków, banię, ekskursja, prawdziwa restauracja z tańcami, jedziemy do Państwa. Program może być różny nawet postrzeliać do dzików w lasie...
Bat[SMERSH]

Następna strona

Powrót do Szkolenia