Bieg rekruta MSW ZPS 31.10.09 do 01.11.09

szkolenia i imprezy mające na celu podnoszenie umiejętności i wiedzy zainteresowanych osób

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Bieg rekruta MSW ZPS 31.10.09 do 01.11.09

Postprzez Sylwester » 19 paź 2009, o 14:03

Witam w odpowiedzi na pytania i inicjatywy forumowiczów postanowiłem ogłosić generalnie naszą wewnetrzna imprezę, termin niefortunny, ale może ktoś z zainteresownych zechce się zjawić, niekoniecznie chcąc deklarować się na członków Sekcji. Oto szczegóły:

Termin:

31.10.09

zakończenie rano 01.11.09

Koszt 20 zł płatne na starcie

Start:

1000 Ldzań koło Pabianic

Trasa

około 35 km zgodnie z mapą dostarczona przed startem

Punkty Kontrolne

1 Surwiwal
- ogień
- woda
- żywność
- schronienie

2 Terenoznastwo
- orientacja mapy i siebie
- azymut i odległosć
- czytanie znaków topograficznych

3 Medycyna
- krwotoki
- urazy
- ewakuacja

4 Alpinistyka
- sprzet
- stanowisko
- pokonanie przeprawy

5 taktyka
- definicje
- formacje
- uzbrojenie
- inżynieria

Sprzęt:

1 ubiór dostosowany do warunków pogodowych
2 buty za kostkę chroniace staw skokowy
3 plecak
4 śpiwór (ciepły) karimata, schronienie (namiot,poncho, pałatka)
5 żywnośc , zapas wody, menażka i manierka
6 kompas, nóż i niezbednik

UWAGA !! CAŁOŚĆ TRASY KAŻDY MOŻE LICZYĆ TYLKO NA SIEBIE, POKONUJEMY JĄ INDYWIDUALNIE.
Sylwester
kapral

Postprzez ANAKONDA » 20 paź 2009, o 13:55

Niestety, termin całkowicie odpada. Może wiosną? Życzę, aby Exeter zaliczył ten bieg. Ldzań to fajny teren, łatwo tam się zgubić :D
Jak wiosną będzie to się piszę na 95 procent.
Ostatnio edytowano 20 paź 2009, o 14:33 przez ANAKONDA, łącznie edytowano 1 raz
Sars Przasnysz
ANAKONDA
mądraliński

Postprzez Sylwester » 20 paź 2009, o 14:05

no termin zrypany na maxa, ale się pogoda lepsza robi i nie wiem czy wyjdzie to przedsięwziącie, więc jak nie w tym terminie to chyba faktycznie wiosna zostaje. Sam jestem ciekawy czy Exeter przeżyje w tym tescie nawet nie najtrudniejszy jest sprawdzian z wymienionych elementów, co test samodzielnosci co dotyczy nie tylko wedrówki w terenie ale i samodzielne bytowanie w lesie.

PS u nas młodzież dopisała zatem bieg się odbedzie tak czy siak.
Sylwester
kapral

Postprzez Cezar » 20 paź 2009, o 18:11

Czysto z ciekawości zapytam.

Udział drogi polne do asfaltu
Punkty kontrolne, trzeba o określonej godzinie jakie jest dopuszczalne spóźnienie

Czy mógłbym opisać bliżej na czym mają polegać punkty kontrolne, czy do zaliczenie danego punkty otrzymuje zabawki od organizatora czy posługuję się tym co mam ze sobą no i jak już przy tym jesteśmy czy jeśli jeśli organizator zapewnia zabawki to czy można się posiłkować też własnymi. Czy może wszystko jest obcięte tajemnicą dla większego "wygaru"
Obrazek
Uber BadAss
Cezar
st. sierżant sztabowy

Postprzez Sylwester » 20 paź 2009, o 18:23

Cała impreza nie jest szczególnie wygarowa, wszystko co jest potrzebne do pokonania trasy jest w 1 poście, my zapewniamy mapy, oznakowanie punktów, ewentualną ewakuację i pomoc medyczną. Zakres wiedzy na punktach jest podany orientacyjnie ponieważ będziemy odpytywać z takich pytań jakie wpadną nam do głowy i maja stanowić niepowtarzalny test rekrutów tak by się nie mogli dokładnie przygotować. Punkty będa na skrzyżowaniach dróg wszelkiej maści aby w miarę łatwo było je znaleść nawet bez kompasu. Oczywiście w mojej ocenie, w ocenie laika sprawa może wygladać inaczej. Całość czyli długośc trasy, samodzielność, popis wiedzy i umiejętności na punktach ma dać nam obraz czy chcemy takiego człowieka w naszych szeregach czy nie. Dla ludzi z zewnątrz może być fajnym testem samego siebie, w końcu to co innego niż wycieczka patrolem gdzie możemy liczyć zawsze na kogoś.

PS nawet w sprzęcie niema karabinów z 2 powodów zakłucają prace igły magnetycznej i marsz będzie przez tereny zamieszkałe a nie chcemy robić paniki.
Sylwester
kapral

Postprzez Cezar » 20 paź 2009, o 19:53

Ok, Dzięki :) nie mam więcej pytań, na razie ;)
Obrazek
Uber BadAss
Cezar
st. sierżant sztabowy

Postprzez Sylwester » 1 lis 2009, o 20:52

Już po akcji, młodzież nas pozytywnie zaskoczyła cała trasę ukończyli około 8h 30' , zaliczyli ponad połowe możliwych punktów z tematyki poruszonej na punktach (co było szokiem dla nas przynajmniej co do niektórych), przetrwali w dość dobrze samodzielnie przygotowanych bazach, w wydaje mi się, ze względu na temperaturę ciężkich warunkach. Dzięki czemu w dobrej kondycji i wysokich moralach rozjechaliśmy się dzis rano. Następny taki bieg bedziemy robić na wiosnę, jesli będzie ktoś zainteresowany mogę ogłosić to tutaj.
Sylwester
kapral

Powrót do Szkolenia