17.X.2009 Ochrona Osób (CPP) w Iraku i Afganistanie

szkolenia i imprezy mające na celu podnoszenie umiejętności i wiedzy zainteresowanych osób

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Postprzez Tom » 17 paź 2009, o 20:38

Mi się podobało, ale uważam, że za długo był omawiany konkretny przypadek ambasady, a za krótko ćwiczyliśmy praktykę. To co bym dodał to ćwiczenia w postaci mając plany budynku i okolic opracować plan obrony/ewakuacji VIPa. Część praktyczne - było dobrze, nie opanujemy tego bez wielu dni ćwiczeń praktycznych a znając rzeczywistość nikomu się nie będzie chciało tego ćwiczyć.
Tom
rekrut

Postprzez DrZeRT » 17 paź 2009, o 22:22

Było ZAJEBIŚCIE. Jeśli by się coś kroiło w tym temacie możesz mnie śmiało od razu wpisać ;).
Przeprowadziłem się na W(eekend)-W(warriors).pl
DrZeRT
st. sierżant sztabowy

Postprzez logan » 17 paź 2009, o 22:33

Syn dziękuje za zwrot samochodzikow, hehe :)
A tak na serio. Szkolenie świetne. Jak dla mnie, wiedzy było dużo ale faktycznie jak pisze Tom, przydałoby się wiecej ćwiczeń praktycznych. Ja się pisze na kontynuację!

Może na następna edycje jakaś miejscowka z większym terenem do manewrow i jakimś budynkiem czy dwoma? Bo dziś trochę przyciasno było ;)

Python, dzialaj w temacie!! Ja jestem chętny na kolejny trening.
logan
strzelec

Postprzez moron » 18 paź 2009, o 14:08

Było naprawde super. Pisze sie na kolejne :) Mozna tez sie umowic prywatnie i pocwiczyc jazde samochodami/to co przerabialismy
Szefowa na koncu mowila ze mozna by zrobic o IED'ach szkolenie (ja sie pisze :D)

Python, tak jak ci mowilem sproboj zrobic szkolenie dla tych 10 osob co sie wycofaly, jak bedzie 20 osob po podstawowym szkoleniu latwiej bedzi euzbierac grupe na jakis bardziej zaawansowany :)
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Python » 18 paź 2009, o 17:19

Cieszę się, że mamy podobne odczucia. Dzwoniłem, sprawdziłem i przyszły tydzień całkiem odpada - są inne szkolenia.

Możemy się z nim umówić jakoś na tygodniu przed świętami np w godzinach 19-24 (100zł), lub w jakiś weekend w listopadzie po świętach.

Mi osobiście podział praktyka w formie opowieści / teoria w formie ćwiczeń - bardzo odpowiadała. Podstawy w postaci "jak się powinno wysiadać z samochodu" lub formacji pieszych zna każda osoba po kursie bodyguardów. To co jest dla mnie wartościowe, to właśnie unikalne doświadczenie bojowe i to jak wpłynęło ono na "teoretyczne" szyki ,wszelkie procedury w warunkach tamtych krajów. Dlatego żal by mi było z taką osobą ćwiczyć "podstawy poruszania się" :-)
Temat IED jest także ekstra ciekawy, można by mu poświęcić np. godzinę.
Oczekuję od osób które były, na ich zdanie co chcieli by rozszerzyć na części drugiej. Gdybyście mieli wątpliwości czy możecie o czymś pisać na forum, to piszcie do mnie na PW.
Python
kapitan

Postprzez Tom » 18 paź 2009, o 17:58

Tylko, że ciężko zrobić coś praktycznego, bardziej zaawansowanego nie mając opanowanych podstaw szyków, poruszania się, itd.
Temat IED brzmi egzotycznie, chociaż z naszego punktu widzenia jest w pełni teoretyczny, bo nasze miny są tak małe, że bez problemu je zamaskujesz dowolnie, szczególnie w naszym klimacie, gdzie mamy dużo roślinności. Prosiłbym o dokładniejszy opis co byłoby robione na zajęciach z IED.
Tom
rekrut

Postprzez Python » 18 paź 2009, o 18:56

Tom napisał(a):Tylko, że ciężko zrobić coś praktycznego, bardziej zaawansowanego nie mając opanowanych podstaw szyków, poruszania się, itd.

No tak, chodzi mi raczej o to aby nie tłuc tego w nieskończoność, a sięgać głębiej korzystając z okazji :-)
OK. To możnaby zrobić np popołudnie/noc w jakiś dzień tygodnia i tylko 5 godzin trenować praktykę.

Tom napisał(a):Temat IED brzmi egzotycznie, chociaż z naszego punktu widzenia jest w pełni teoretyczny, bo nasze miny są tak małe, że bez problemu je zamaskujesz dowolnie, szczególnie w naszym klimacie, gdzie mamy dużo roślinności. Prosiłbym o dokładniejszy opis co byłoby robione na zajęciach z IED.

Wiem tyle co Wy. Jeśli będzie zainteresowanie można temat pogłębić - czyli dopytać przed.
Python
kapitan

Postprzez Python » 19 paź 2009, o 13:59

Dobra, jestem po wstępnym rozpoznaniu obu tematów.

Na razie, sprawy IED i rozszerzenia tego co było na jedynce, jeśli chodzi o inne kraje - odkładam na ewentualne następne spotkanie.

Teraz, postaram się przygotować plan na 1+4 godzinne szkolenie.

1 godzina - teoria, tylko tym razem poproszę o odbicie skryptów z formacjami, szykami, ustawieniami etc, aby nie tracić czasu na notatki.

Potem 4 godziny przy samochodach.

Spotkalibyśmy się tam gdzie ostatnio, bo nie byłoby dużo jeżdżenia - raczej porządkowanie tego co wiemy, z mocnym rozszerzeniem.

Powinienem mieć jakieś info może nawet jutro. Rozpocznę też może nowy temat, jako że ktoś kto nie był na tym, mógłby spokojnie przyjechać na to drugie.

Stay tuned.
Python
kapitan

Postprzez logan » 19 paź 2009, o 14:35

Super!
logan
strzelec

Postprzez Grey » 19 paź 2009, o 16:08

Moja opinia - ma to wielki potencjał, chociaż brakowało, i to wiesz dobrze Pythonie, planu zajęć. Część teroetyczna, złożona głównie z opowieści prezentacji zdjęć i filmów wraz z komentarzami to była prawdziwa perełka i kopalnia wiedzy. No i na początku widać było jakiś zarys planu zajęć. Później sprawa się trochę rozmyła i jako osoba która już zajęcia z podstaw CPP miała, czułem się trochę zawiedziony. Ale ogarnięcie części samochodowej (wsiadanie, wysiadanie, sytuacje krytyczne) oraz teoria konwojowania - dla mnie super. Ogólnie oceniam zajęcia 7/10.
Ale jeśli zaczniemy robić to systematyczniej i planowo, to całość może przerodzić się w naprawdę świetne zajęcia. Więc możesz Pythonie na mnie liczyć.
Co bym chciał? Zajęcia w gronie samych uczestników, aby powtarzać. Później zajęcia z instruktorem dla nowych bloków programowych i znów praktyka we własnym gronie. Jazda samochodami po jakimś większym terenie i ćwiczenie blokowania i osłaniania uważam za warte czasu, tyle że przy założeniu, że każdy będzie kierowcą :)
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez DrZeRT » 19 paź 2009, o 16:18

Wydaje mi się, że propozycja Greya jest bardzo dobra. Kolejne zajęcia moglibyśmy zorganizować jakoś w listopadzie, a nasze ćwiczenia praktyczne jeszcze w tym miesiącu (24-25.10), pierwsza połowa listopada raczej odpada, są święta, później bośnia.
Przeprowadziłem się na W(eekend)-W(warriors).pl
DrZeRT
st. sierżant sztabowy

Postprzez moron » 19 paź 2009, o 17:24

pomysl z praktyka bardzo dobry - popieram
szefowa mowila tez cos o mozliwosci postrzelania na strzelnicy, miala przyszykowac ciekawa oferte (ma tania amunicje)
python, mozesz jej przypomniec i wrzucic?
Obrazek
moron
sierżant

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenia