Jakość kursów pierwszej pomocy PCK

szkolenia i imprezy mające na celu podnoszenie umiejętności i wiedzy zainteresowanych osób

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Postprzez Sylwester » 27 lip 2009, o 14:11

6 Omdlenia, atak serca(?? chyba OZW- Ostry Zespół Wieńcowy, czyli zawał serca lub dusznica bolesna) padaczka (wypada nazwać Epilepsja)

11 Złamania i zwichnięcia (a co ze skręceniami)

rozumiem, że szkolą Ratownicy Medyczni związani z PCK
Sylwester
kapral

Postprzez Sylwester » 27 lip 2009, o 17:15

Nie poprostu takie moje zawodowe zboczenie, mi np. ucierali uszy wykładowcy za stwierdzienie "woreczek żółciowy",i tak mi zostało. Niestety na wielu stronach internetowych odnośnie 1 pomocy pisane są wierutne bzdury, w które ludzie wierzą przepraszam, ale jako człowiek z branży jakoś mnie mierzi stwierdzenie "trenerzy PCK", w polsce uprawnieni do szkolenia z tego zakresu są co najmniej ratownicy medyczni, niestety w PCK zasady od lat były zgoła inne i mam nadzieję że tak nie jest w tym kursie, inaczej byłby tak naprawdę nielegalny. Zamieszczę link do tematu na innym forum co prawda o Harcerzach, ale jak sie ktoś doczyta dotyczy to równierz innych organizacji i stosunku zawodowych Rat Medów do takich praktyk.

http://ratmed.pl/forum/viewtopic.php?t=1267&start=0

Myślę, że jesli ktoś przedstawia zakres szkolenia z czegoś niech to chociaż nazwie, tak jak się nazywa, w innym przypadku sam podważa swoją profesjonalność. Ta uwaga to tylko taka moja kumplowska poprawka, jestem daleki od zniechecania ludzi do uczenia się 1 pomocy.
Sylwester
kapral

Postprzez Sylwester » 27 lip 2009, o 22:38

Agapow nie podważam twoich dobrych chęci chociaż opinia o PCK jest dyskusyjna, też nie mam zamiaru rozstrzygać czy jest OK czy nie, poprostu z edytuj sobie podany program, do własciwych nazw i bedzie Pro.
Sylwester
kapral

Postprzez Sylwester » 28 lip 2009, o 09:53

Witam!!

Chciałbym państwu zwrócic uwage na przedstawiona oferte szkoleniową, mianowicie:

W kursie podstawowym w pkt.6 Co to jest atak serca i kogo atakuje i czym?? Nawet stare babcie potrafią sprawę nazwać jako zawał serca. Czy macie na myśli postępowanie w zawale, czy dusznicy bolesnej, może w poprostu bólu w kl. piersiowej,czy zatorze płucnym, nadcisnieniu tętniczym, tamponadzie serca?? Wydaje mi się, że to co chcecie nauczyc nazywa się Ostrym Zespołem Wieńcowym. Następnie w pkt.11 mamy złamania i zwichniecia, czy razem z nimi skręcenia nie tworzą triady obrażeń trudnych do rozpoznania na miejscu zdarzenia, a o tym samym algorytmie udzielenia pomocy?

Dalej w kursie Zaawansowanym. Co to jest badanie wstępne i szczegółowe?? Badanie jest podmiotowe i przedmiotowe gdzie mamy badanie czynnościowe i szybkie badanie urazowe. czy wasz program jest zgodny z wytycznymi ERC?? Nastepnie w pkt10 juz czytamy stany zawałowe, czy człowiek po waszym kursie podstawowym ciagle nie wie jak nazywa się ta jednostka chorobowa??

Po tym wszystkim nasuwa mi się pytanie. Czy wykładowcami i instruktorami w waszej organizacji są Ratownicy Medyczni w myśl Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, czy wasi "zasłużeni" koledzy bez wykształcenia medycznego?? Kto z zawodu mógł tak nieprofesjonalnie napisać program szkolenia i jak on swiadczy o wartości dydaktycznej samych kursów, za jakby nie patrzył wcale nie najmniejszą cenę.

Pozdrawiam Sylwester

Napisałem
Sylwester
kapral

Postprzez Sylwester » 28 lip 2009, o 15:00

Nigdzie nie sram przynajmiej na tym forum, PCK nie jest dla mnie konkurencją ja poprostu nie lubie fuszery,a już w tematyka opisana jest dziadowsko i pokazuje że twórcy tego kursu (nie mylić z Agapow'wem) mają na celu tylko wydojenie kasyi nie znają się na tematyce. Jeśli uważasz że moje zastrzeżenia są bezpodstwane to napisz dlaczego tak myślisz. ciekawe czy bedziesz miał właściwe argumenty, bo takimi tekstami sam robisz z siebie wała.Cały czas równierz zapominacie, że inaczej trzeba patrzeć na firmowe komercyjne akcje,a inaczej na imprezy które Airsoftowcy robia dla Airsoftowców. Wpadni Phyton w któryś dzień na Oboz Szkoleniowy jak chcesz się powypowiadać na temat moich szkoleń.
Sylwester
kapral

Postprzez Sylwester » 28 lip 2009, o 16:44

Wieszak to ja już rozumiem, zanim zaczniesz pochwalać i reklamować porozmawiaj ze Szwedem, teraz rozumiem że po tym kursie miał do mnie kilka pytań czy jego zastrzeżenia do przekazywanej wiedzy są właściwe (nie będę cytował, bo używał zrotów niecenzuralnych). Po tym co mi przekazał musze niestety już z całą pewnością odradzić ten kurs, zanim ktoś wyda kasę zastanówcie się czy szkoli was człowiek z uprawnieniami do tego, najlepiej z doswiadczeniem zawodowym, i czy nie będzie was wprowadzał w błąd.
Sylwester
kapral

Postprzez Sylwester » 29 lip 2009, o 06:01

Co się chłopaki nagżewacie trudno PCK ma słabą reputację w świecie ratowniczym, broszurka to ich reklama jesli zawiera błędy to juz samo mówi za siebie o organizatorach i instruktorach, osobiście nie byłem na tym kursie (bo i po co mi kurs 1 pomocy) jednak błędy merytoryczne i zastrzeżenia omawiał ze mną, jak sie okazuje uczestnik tego kursu. Czy wam się to podoba czy nie kurs nie jest rzetelny jak chcecie ludzi namawiać na kiepski kurs za kase, lub na siłe robienia papierka na Milsimy to wasza sprawa, Jest wiele innych organizacji i firm które mogą zdrobic to lepiej i może taniej. jesli z tego powodu waszym zdaniem tracę wiarygodność to współczuję, zastanówcie chłopaki na co namawiacie innych.

P.S udało mi sie wreszcie znaleźć to co chciałem cała prawda o PCK oczami zawodowych RatMedów z polski:

http://www.ratmed.pl/forum/viewtopic.php?t=6198&start=0

nawet nie trzeba sie logować by poczytać.
Sylwester
kapral

Postprzez Agapow » 10 sie 2009, o 14:16

Sylwester
Po szkoleniu w PCK poprosiłem biorących udział o informację zwrotną odnośnie zadowolenia ze szkolenia i wartości merytorycznej. Pewnie cię zainteresuje informacja jaką otrzymałem od jednego z ćwiczących.

"Generalnie nie żałuje że byłem! Miałem już 2 szkolenia o podobnym profilu w 25 brygadzie ale tamte różniły się tym że były ukierunkowane na działanie na polu walki - tak zwana czerwona taktyka. Szczerze mówiąc niewiele wyniosłem z tego szkolenia u Sylwka ponieważ było tam za dużo fachowych informacji (wykraczającej poza podstawową wiedzę) a podstawy zostały omówione pobieżnie i z małą ilością ćwiczeń praktycznych. Do tego doszło ogólne zmęczenie organizmu co sprawiło że mało z tego zostało w mojej głowie.
Szkolenie w PCK z kolei pozwoliło mi utrwalić i zweryfikować moją wiedzę podstawową z czego bardzo się cieszę. Teraz czuję że mam podstawy do dalszej nauki. Chętnie wezmę udział w kolejnych szkoleniach i ćwiczeniach utrwalających (mam nadzieję że będą od czasu do czasu organizowane). Nie wiem czy się nadaje na ratownika z prawdziwego zdarzenia ale chciałbym mieć poczucie że w ostateczności (o ile nie będzie kogoś wykwalifikowanego w pobliżu) będę w stanie pomóc komuś lub sobie w pewnym stopniu."
Agapow
master of jojo

Postprzez Jumper » 10 sie 2009, o 15:42

amen
Jumper
master of jojo

Postprzez Sylwester » 10 sie 2009, o 20:23

heh amen?? Wynik tego jest taki że ostatnio na prośbę wielu zainteresowanych był wprowadzony podział na grupe podstawową i zaawansowaną z czego wielu ludzi bezkrytycznie wpisało się na zaawansowaną, niestety nie było tam miejsca na podstawy, robiliśmy już rzeczy zaawansowane, wychodziły u ludzi wszystkie braki z zakresu podstawowego, poziom był podnoszony stopniowo, aż do poziomu utraty kontaktu z kursantami i na tym sie zatrzymało. Ponadto Obóz Szkoleniowy jest działaniem wieloprofilowym nie nastawionym konkretnie na 1 pomoc, z tej dziedziny były tylko podstawy tzw, urazówki i BLS w ciagu 6 h szkoleniowych. Teraz w ogóle nie będziemy się zajmować 1 pomocą tylko działaniem ratowniczym na polu walki zgodnie z wytycznymi TCCC, i też już nie mam zamiaru tam tłumaczyć ludziom jak się opatruje rany czy unieruchamia urazy. Uważam, że osoby już takie podstawy mają po szkole np. i innych zajęciach. Zatem opisywane zajęcia mają na celu podawać narzędzia i tematy do rozwijania i ćwiczenia we własnych teamach. Tak samo z taktyki jak i ratownictwa. Jakbym chciał zrobić obóz ratowniczy to tak by sie nazywał, i tydzień to wciąż było by mało.
Sylwester
kapral

Postprzez KozioU! » 10 sie 2009, o 21:40

Daj już człowieku spokój reklamie własnej działalności i jechaniu po każdej możliwej konkurencji, bo to trochę nudne, zwłaszcza jak zaczynasz dyskutować sam ze sobą. Rozumiem, że kryzys i interesy kiepsko idą, ale nie rób proszę powtórki z tematu o kursach TRM Training Squadu. Tak, wiemy że robisz wszystko lepiej i taniej, a konkurencję wszelką niszczysz tylko z troski o nasze dobro. Peace, love & kwiatki.
Warrior ssie!
KozioU!
podporucznik

Postprzez Sylwester » 10 sie 2009, o 22:33

Nic nie niszczę, nie mam takiej władzy. Po nikim nie jadę, orgowie "pomyłek" sami się dyskredytują, niestety wiele osób uznanych za ekspertów, gdy przychodzi co do czego niestety, pokazują braki. Wytknięcie ich widze odbierane jest jako działanie wrogie. Nie mam takich intencji, wolałbym aby moje uwagi służyły poprawie tych akcji, a nie dyskredytacji. piszesz mi coś o intersach, KozioU to własnie takie firmy jak TS czy jak widze PCK wyciska z was kasę, są to FIRMY zarabiajace na was pieniądze, a nie robiące wam przysługę. Płacicie pieniądze i macie prawo oczekiwać najwyższej klasy produktu/usługi, a nie odstawionej lipy. Przypominam że nasze imprezy, jak pisałem już wielokrotnie są nonprofit, nikt ani MSW ZPS ani żaden instruktor nie zarabia, niema gaży, czy coś tam za udzielone zajęcia, czy podzielenie się swoimi doświadczeniami. (Oprócz Shooting Academy, wynajmujemy tam strzelnicę i płacimy za amunicję i broń, takie czasy). Trochę różnica co?? Dla mnie jednak wielka pochwała, że nasze bezinteresowne imprezy, sa porównywane ze szkoleniami FIRM szkoleniowych, a nawet jak widzę stanowią dla nich zagrożenie. Zatem KozioU sam się zastanów co piszesz, w REAGO zaproponowano mi naprawdę dobre pieniądze,a ja (ponieważ jeszcze nie podpisałem umowy) ten sam zakres wiedzy poprowadze dla frajdy chłopakom, którzy przyjadą na Obóz. I to jeszcze udostępniając osobiście za własne pieniądze zebrany sprzęt niedostępny w polsce. Naprawdę umiem wymyslic lepszy interes jakbym chciał na tym zarobić, a może ty podstawiony jesteś aby dyskredytować akcje organizowane przez innych maniaków ASG na rzecz FIRM sprzedających kaszane nie znajacym sie na rzeczy uzytkownikom tego forum??
Sylwester
kapral

Postprzez Szpargał » 10 sie 2009, o 22:45

A mnie dziwi, że na forum zabawkowym kłócicie się o poważne sprawy z zakresu ratowania życia!
Czy to jest odpowiednie miejsce na takie dywagacje? I wogóle na tematy związane z medycyną?! :shock:

Czyście na łeb wszyscy upadli? Zarówno ekipy chcące poszczycić się podnoszeniem swoich kwalifikacji, jak i ratownicy pracujący w zawodzie.

Na miejscu moderatora upierdalał bym wszelkie tego typu dyskusje. :evil:

Zabawa w kulki jest temetem przewodnim, a nie polowa tracheotomia wykonana przez dzieciaka po weekendowym leśnym kursie cholera wie gdzie :evil:
Szpargał
st. sierżant sztabowy

Postprzez KozioU! » 11 sie 2009, o 02:11

Sylwester napisał(a):Przypominam że nasze imprezy, jak pisałem już wielokrotnie są nonprofit

Cytat z TEGO wątku o prowadzonym przez Ciebie kursie RM: "Koszt całej imprezy wynosi 500 zł/osobę".

Jeżeli to jest Twoje "non-profit", to ja chyba jednak wolę mieć prawo źle wydać moje pieniądze w PCK czy TS, których dwudniowe szkolenia "profit" kosztują między 200 (PCK) a 400 (TS) złotych. Więc podtrzymuję swoje zdanie - przestań nachalnie reklamować swoja zarobkową działalność na forum hobbystycznym, bo nie temu ma ono służyć.
Warrior ssie!
KozioU!
podporucznik

Postprzez Sylwester » 11 sie 2009, o 09:46

Rzeczywiście KozioU to jest jedyna nasza oferta ma której chcieliśmy zarobić na sprzęt. Możesz iśc do TS, jesli uważasz że chłopaki sa wstanie tak samo ogarnąć temat, jak profesor medycyny ratunkowej po misjach w Libanie, Iraku, Afganistanie, o PCK juz się wypowiedziałem, rynek jest wolny, jesli chcesz też pieniadze wyrzucać do smieci to też jest twoja sprawa, jednak nie polecajmy, ludziom kursów z błędami, tak jak do TS nie miałem nigdy zastrzerzeń merytorycznych oprócz takich że przekazuja działanie tylko z 1 strefy, no ale to nie błąd tylko ograniczenie programowe, tak do PCK mam takie zastrzeżenia. Jednak cytat wcześniej wklejony przez Agapowa dotyczy Obozu Szkoleniowego "Commando" i do tej imprezy sie odnosiłem.

PS koszt kursu w TS jest mniejszy bo przedstawiłes cenę kursu 1 stopnia dolicz jeszcze drugiego stopnia 600 zł razem 1000 zł, ojej chyba nasza "profit" akcja jest o połowe tańsza... napewno dlatego, że chcemy się nachapać... :twisted:
Sylwester
kapral

Postprzez Kret » 11 sie 2009, o 10:23

Wypowiem sie na temat watku.

Organizuje w mojej firmie wspolprace m.in. z PCK trojmiejskim i bardzo ja sobie chwale. Instruktorzy to pasjonaci i dzielac sie swoja pasja latwiej wplywaja na wyobraznie laikow (pracownikow) podczas przekazywania PODSTAW udzielania pomocy. Ich kursy zachecily kilkoro moich wspolpracownikow, w tym mnie, do dalszej nauki i kolejnych kursow.

Teraz, uczac sie na kursach dosyc drogich prywatnych firm pod okiem doswiadczonych i wykwalifikowanych specjalistow (20 lat w zawodzie, nie tylko PR) nadal jestem zwolennikiem PCK jako inicjatora tej pasji, bo bez nich by mnie na tych kursach nie bylo.

PCK moze miec w srodowisku ratowniczym zla opinie. Ale z drugiej strony, Lodzkie Pogotowie to tez nie jest synonim profesjonalizmu w pojeciu laika. W kazdej organizacji sa czarne owce i normalni ludzie. I w kazdej moga sie znalezc dobrzy specjalisci.

Pozdrawiam serdecznie

Kret

PS. Co do umiejscowienia dyskusji, zgadzam sie w 100% ze Szpargalem.
Kret
strzelec

Postprzez KozioU! » 11 sie 2009, o 10:33

Sylwester napisał(a):Przypominam że nasze imprezy, jak pisałem już wielokrotnie są nonprofit, nikt ani MSW ZPS ani żaden instruktor nie zarabia, niema gaży, czy coś tam za udzielone zajęcia, czy podzielenie się swoimi doświadczeniami. (...) nasze bezinteresowne imprezy, sa porównywane ze szkoleniami FIRM szkoleniowych, a nawet jak widzę stanowią dla nich zagrożenie.

Sylwester napisał(a):to jest jedyna nasza oferta ma której chcieliśmy zarobić (...)

(wytłuszczenia w pow. cytatach są moje)

Widzę, że nawet złapany na oszustwie się nie zrażasz i brniesz dalej usiłując wmawiać, że Twoje "bezinteresowne szkolenia non-profit za 500 zł od osoby" robisz z czystej sympatii dla bliźniego i w trosce o moje pieniądze... Szkoda mi czasu na dalszą dyskusję z Tobą, z mojej strony EOT.
Warrior ssie!
KozioU!
podporucznik

Postprzez Chaota » 11 sie 2009, o 10:36

Sylwester, mam prośbę.
Formatuj tekst, Twoje posty są zupełnie nieczytelne.

Jestem również przekonany, że kompresja niezawadzi.
Chaota
kapral

Postprzez Sylwester » 11 sie 2009, o 15:04

Ej KozioU na jakim oszustwie, czytaj co jest napisane w programie zajęć, i co pisze wcześniej, Akcja "Commando" jest nonprofit, Kurs Ratownictwa Taktycznego jest akcją zarobkową o połowę tańszą niz twoje firmy, sam to przyznaje, zamiast ściemniać, gdzie masz oszutwo. Zastanów się co piszesz, i czytaj ze zrozumieniem.
Sylwester
kapral

Postprzez DrZeRT » 11 sie 2009, o 17:00

Byłem na 2 szkoleniach pp organizowanych przez PCK. Jedno było w miarę przyzwoite, tzn to co było w programie zostało przekazane choć było nudne jak cholera. Drugie szkolenie pp pck na którym byłem to był cyrk na kołach. Harcerz non stop poprawiał instruktorów, pytania od "publiczności" był traktowane jak atak na program szkolenia, instruktor plątał się w tym co mówił, przedstawiał sprzeczne informacje.

Może "agresja" z jaką Sylwester to przedstawia może drażnić, jednak sam fakt, że szkolenia PCK jakościowo nie są równe nie podlega raczej dyskusji.
Przeprowadziłem się na W(eekend)-W(warriors).pl
DrZeRT
st. sierżant sztabowy

Postprzez Sylwester » 11 sie 2009, o 17:34

Jeśli ktoś uważa moje posty za agresywne to przepraszam, nie mam takiego zamiaru, nie czuję agresji wobec PCK czy TS czy kogoś innego robiacego jakiekolwiek kursy. Osobiście popieram działalność każdego, kto chce działać, szczególnie na polu ratowania życia, jeśli ktoś wczyta się w dyskusję o PCK którą przytoczyłem, zauważy że stanałem w obronie tej instytucji. Pozwoliłem sobie tylko, wskazać pewne błędy, a cała awantura jest niepotrzebna, wystarczy je poprawić zamiast negować z uporem maniaka. Jeśli ktoś, błędów nie umie poprawić to trudno, jednak uważam za ważne, aby ludzie korzystający z tego kursu byli tego świadomi. Sam chętnie słucham różnych uwag pod moimi akcjami, bez niech nie mogą się poprawiać.

Teraz apel:

Jeśli ktoś, ktokolwiek biorący udział w jakiejkolwiek mojej imprezie, czuje sie oszukany przeze mnie niech się zgłosi. Będziemy wyrównywać straty, nawet jeśli miałbym wykładać własne pieniądze.
Sylwester
kapral

Postprzez Jacek Tarka » 11 sie 2009, o 21:36

Sylwester napisał(a):Nic nie niszczę, nie mam takiej władzy. Po nikim nie jadę, orgowie "pomyłek" sami się dyskredytują, niestety wiele osób uznanych za ekspertów, gdy przychodzi co do czego niestety, pokazują braki. Wytknięcie ich widze odbierane jest jako działanie wrogie. Nie mam takich intencji, wolałbym aby moje uwagi służyły poprawie tych akcji, a nie dyskredytacji. piszesz mi coś o intersach, KozioU to własnie takie firmy jak TS czy jak widze PCK wyciska z was kasę, są to FIRMY zarabiajace na was pieniądze, a nie robiące wam przysługę. Płacicie pieniądze i macie prawo oczekiwać najwyższej klasy produktu/usługi, a nie odstawionej lipy. Przypominam że nasze imprezy, jak pisałem już wielokrotnie są nonprofit, nikt ani MSW ZPS ani żaden instruktor nie zarabia, niema gaży, czy coś tam za udzielone zajęcia, czy podzielenie się swoimi doświadczeniami. (Oprócz Shooting Academy, wynajmujemy tam strzelnicę i płacimy za amunicję i broń, takie czasy). Trochę różnica co?? Dla mnie jednak wielka pochwała, że nasze bezinteresowne imprezy, sa porównywane ze szkoleniami FIRM szkoleniowych, a nawet jak widzę stanowią dla nich zagrożenie. Zatem KozioU sam się zastanów co piszesz, w REAGO zaproponowano mi naprawdę dobre pieniądze,a ja (ponieważ jeszcze nie podpisałem umowy) ten sam zakres wiedzy poprowadze dla frajdy chłopakom, którzy przyjadą na Obóz. I to jeszcze udostępniając osobiście za własne pieniądze zebrany sprzęt niedostępny w polsce. Naprawdę umiem wymyslic lepszy interes jakbym chciał na tym zarobić, a może ty podstawiony jesteś aby dyskredytować akcje organizowane przez innych maniaków ASG na rzecz FIRM sprzedających kaszane nie znajacym sie na rzeczy uzytkownikom tego forum??

Panie Sylwester, nie życzę sobie aby kiedykolwiek jeszcze wypowiedział się Pan na temat Training Squadu. Jasne. Ostrzegam, że jeżeli to sie jeszcze raz powtórzy wybiorę się do Łodzi i najpierw porozmawiamy, a potem będę tłumaczył. Do wiadomości wszystkich forumowiczów, jakiś czas temu organizowaliśmy wakacyjne obozy 7-dniowe. Poniżej opis obozu:
"Przeznaczony dla: wszystkie chętne osoby które ukończyły 18 lat ( kobiety i mężczyźni )
Ilość osób w grupie: min. 20 osób
Czas trwania: 7 dni
Miejsce: Chrcynno k.Nasielska
Zielona taktyka czyli umiejętność poruszania się w terenach leśnych, budowanie zasadzek, udzielanie pierwszej pomocy, podstawy survivalu oraz maskowania.
Czarna taktyka, czyli zasady zdobywaniea budynków, techniki linowe, uwalnianie zakładników.
Wszystkich tych, którym temat militaryzmu nie jest obcy – zapraszamy.

Tematy poruszone podczas obozu:
Survival (sztuka przetrwania w trudnych warunkach)
Technika i taktyka działania wojskowych i policyjnych grup specjalnych (z wykorzystaniem broni AEG i markerów Paintballowych)
Zajęcia z samoobrony
Pierwsza pomoc przedlekarska
Zajęcia wysokościowe
Szkolenie strzeleckie

Niezbędne wyposażenie wymagane do uczestnictwa w kursie: śpiwór, karimata, plecak, buty za kostkę, nóż, latarka, dwa komplety odzieży.
Wszyscy uczestnicy posiadają polisę NW wykupioną przez organizatora.
Koszt obozu: 850 pln.
Kursant otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia.
Warunki uczestnictwa:
Podpisany regulamin obozu, karta uczestnictwa w obozie.
Nadesłanie imiennego zgłoszenia wraz z kopią opłaty."

Obóz p.Sylwestra Kosztuje 750 pln nasz 850 pln różnica znikoma. Na dodatek p.Sylwester chwali sie jakimiś dotacjami pomocą wojska i jeszcze innymi, szkoleniowcy są oczywiście za darmo, więc ciekaw jestem jak to jest, że ja jeszcze zarabiam i płacę podatki a p.Sylwester wszystko wydaje. Chyba ekipa Obozu Commando" ma problem z liczeniem i ekonomią. I proszę więcej nie mówić o imprezach non profit.
Jacek Tarka
zielenina

Postprzez Sylwester » 12 sie 2009, o 16:44

Nie mam problemów z liczeniem, radze sobie bardzo dobrze. Czy pan mi grozi panie Tarka?? Zapraszam do Łodzi zawsze chętnie porozmawiam, napewno jakos się umówimy. Jest wolność wypowiedzi (ograniczona netykietą i kulturą osobistą) zatem mam zamiar wypowiadać się na każdy temat jeśli tylko uznam, że mam cos do powiedzenia. Rozumiem że w cenie jest również zakwaterowanie z elektrycznoścą, wyżywienie (3 posiłki) środki pozoracji (petardy, dymy, światła chemiczne, flary, miny), zapewnia pan transport uczestników, o fantomach do symulacji, apteczkach, sprzęcie alpinistycznym czy amunicji i obiekcie strzeleckim nie muszę wspominać. No bardzo się cieszę, że inicjatywa która podjęliśmy już czwarty raz zaczyna mieć naśladowców, mam nadzieję że pana Obóz też będzie miał równie zaszczytne cele jak nasz, w każdym razie życze powodzenia. Bardzo nam pochlebia, że ocenia pan naszą akcję tak wysoko, że nawet dopasował pan program swojego obozu do naszej tematyki, przynajmniej w jej podstawowym zakresie.

PS dotacji wojska niema, instruktorzy przyjeżdzają za darmo. Wszystko co jest gwarantowane w cenie Obozu Szkoleniowego "Commando" zostało opisane we własciwym temacie.

PPS. No niech nikt znowu niemyśli, że się czepiam. Takie pytanie mi się nasunęło w temacie "Zielona taktyka", pod hasłem "budowanie zasadzek" ma pan na myśli:

1 organizaję taktyczną zasadzki
2 budowy inżynieryjne zapór w tym zapór minowych
3 budowę pułapek takich jak potykacze, wnyki, wilcze doły, zapadnia typ 4 itp.

?
Sylwester
kapral

Postprzez Jacek Tarka » 12 sie 2009, o 18:52

Po pierwsze, chyba był Pan zbulwersowany czytając mój post ponieważ żle go Pan zrozumiał. Opisałem obóz, którego nie ma już w naszej ofercie. Był jakis czas temu zanim jeszcze usłyszałem o obozach "Commando".
Po drugie to wszystko co Pan wymienił było w cenie obozu.
Po trzecie jak można mieć coś do powiedzenia jeżeli sie czegoś nie widziało lub nie poznało osobiście. W tym przypadku mogę to uznać jako pomówienia i za nieuczciwą konkurencję. Kwalifikuje sie to do roztrzygnięć prawnych. Dla mnie jest Pan po prostu lejwoda.
Po czwarte ja nigdy nie grożę. Nie wiem dlaczego tak odebrane zostały moje słowa. :shock:
Po piąte pozostało Panu tylko czepiać się określeń, zwrotów, które mogą sie nie podobać, ale nie mają żadnego znaczenia jeżeli chodzi o jakość oferowanych usług.

Zastanawiam się dlaczego ostatnio tak jesteśmy atakowani przez ludzi, którzy nas nie znają, czyżbyśmy byli tak dużym zagrożeniem na rynku szkoleń dla innych? Poniżej dyskusja na innym forum. Tam też jest taki "Pan Sylwester"
http://guardia.pl/forum/viewtopic.php?t=4108
Jacek Tarka
zielenina

Postprzez echelon4 » 12 sie 2009, o 20:31

Zamknijcie to bo żal dupę ściska.
Obrazek
echelon4
Zły Człowiek

Następna strona

Powrót do Szkolenia