IV Obóz Szkoleniowy "Commando"

szkolenia i imprezy mające na celu podnoszenie umiejętności i wiedzy zainteresowanych osób

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Postprzez Avou » 28 sie 2009, o 17:54

Witam!
Mam pytanie, czy są jeszcze otwarte zapisy na szkolenie? I czy nie będzie problemu z wyjazdem dzień wcześniej (w piątek)?

Pozdrawiam
Gabriel
Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Germania 44"
Avou
zielenina

Postprzez Sylwester » 28 sie 2009, o 18:19

Tak jest jeszce kilka miejsc, jesli potrzebujesz się urwać wczesniej niema problemu.
Sylwester
kapral

Postprzez Sylwester » 1 wrz 2009, o 12:14

przypominam o teminie wpłat.. Do końca tego tygodnia, abym zdążył załatwić wszystkie formalności i zamówienia.

Lista osób które wpłaciły:

1 Bazalt
Sylwester
kapral

Postprzez ANAKONDA » 3 wrz 2009, o 11:11

Sylwester napisał(a):przypominam o teminie wpłat.. Do końca tego tygodnia, abym zdążył załatwić wszystkie formalności i zamówienia.

Lista osób które wpłaciły:

1 Bazalt

2 Tomek M.
Sars Przasnysz
ANAKONDA
mądraliński

Postprzez Sylwester » 3 wrz 2009, o 20:02

1 Bazalt
2 Kristov
3 Akasha
4 Tomek M.
5 Moron
6 Zuska
7 Andrzej
8 Avou
9 Czarny
10 Czarny (będziecie się musieli dogadać który czarniejszy :))
11 Qbon

narazie tyle podtwierdzam
Sylwester
kapral

Postprzez Sylwester » 10 wrz 2009, o 10:17

Uwaga!!! W dniu dzisiejszym oficjalnie z organizacji Obozu Szkoleniowego „Commando” wycofała się 25 Brygada Kawalerii Powietrznej z powodu wydania w dniu wczorajszym rozkazu Sztabu Generalnego WP nakazującego wycofanie się z imprez przy współpracy z organizacjami pozarządowymi z przyczyn oszczędności finansowych MON.

Moja propozycja w związku z tym zdarzeniem jest taka, aby przebazować Obóz Szkoleniowy na teren Shooting Academy w Parzęczewie, ponieważ i tak nie bazowaliśmy na instruktorach 25 BKPow, program uległby zmianie w kilku punktach, brak desantu wodnego, szkolenie sapersko minerskie zorganizowane by było pod innym kątem bez wojskowego zestawu minerskiego. Niestety nic nie zastąpi rangi, którą utraciliśmy z powodu wycofania się głównego współorganizatora imprezy.

Ktokolwiek w tej sytuacji rezygnuje z udziału w Obozie Szkoleniowym „Commando” poproszę o info na PW w celu wykonania zwrotu wpłaconych pieniędzy
Sylwester
kapral

Postprzez Grey » 10 wrz 2009, o 10:32

Tak dla tych co nie byli - IMO obóz na tym nie straci, poza prestiżem.
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez Sylwester » 10 wrz 2009, o 10:51

Dzięki Grey za słowo otuchy ciagle walczę o to aby obóz był jak najbliżej Brygady, dzis się waży cała sprawa , jest możliwość że miesza jeden z oficerów "pominietych" w procesie załatwiania imprezy.
Sylwester
kapral

Postprzez Wieszak » 10 wrz 2009, o 12:41

Przykra sprawa, zwłaszcza że po szkoleniu ratowniczym dla 25BKP, kilka razy (na terenie strzelnicy i w sztabie) padły w twoją stronę słowa o współpracy i wsparciu, które Brygada z wdzięczności oferuje, sam na własne uszy słyszałem.

Do uczestników: jeśli jedziecie na Obóz po wiedzę, doświadczenie i dobrą zabawę, to brak wsparcia 25BKP nic nie zmieni, a nawet poprawi atmosferę, bo oczyści proces szkoleniowy z problemów na polu: Organizator Obozu vs. biurokracja i bajzel w Brygadzie. Jeśli jedziecie tylko po to by oddychać życiem koszarowym, to pomyliliście obozy. Obóz Szkoleniowy "Commando", to tydzień specjalistycznych szkoleń, ćwiczeń zgrywających, fizycznego wycisku, zabawy oraz integracji. Tak naprawdę po jednym dniu Pełnego Wygaru już nie zauważa się miejsca bazowania, bo wtedy liczy się tylko pełna miska i ciepłe kojo.

Moim zdaniem nic nie tracicie, a wręcz zyskujecie, bo nie dość że brak będzie garba z MON, to w Shooting Academy, są niesamowite możliwości jakie daje strzelnica dla broni palnej.

Wierzę w Sylwestra i to że samodzielnie poradzi sobie jeszcze lepiej.

Trzymam kciuki Sylwku.

W.
Obrazek
Wieszak
chorąży

Postprzez polo » 10 wrz 2009, o 16:41

Byłem na 2 poprzednich obozach i ten również zaliczę!
Nie wymiękajcie! 25 bkp jest fajna ale to nie ona stanowi o jakości tej imprezy! Jakość tworzą ludzie tam obecni. Zapisujcie się śmiało.
Zmiana lokalizacji faktycznie może wyjść per "+". Ileż można ćwiczyć na tych samych obiektach?
polo
mądraliński

Postprzez WichuR » 10 wrz 2009, o 16:48

Dwa grosze wtrącę - Shooting Academy w Parzęczewie, jak i ekipę, która tam rządzi, polecam z najszczerszym sercem. Bardzo sympatyczni ludzie, otwarci i dbający o bezpieczeństwo. Z tego co wiem, maja szerokie doświadczenie praktyczne, szkoleniowe i IPSC, więc na tej zamianie obóz może dużo zyskać.

To tyle.

Sylwku, nie daj się!
.:: The root word for a gunfight is not 'gun'. It's 'fight' ::.
We were short of food, supplies, warm clothes, but we had confidence...
WichuR
plutonowy

Postprzez Sylwester » 10 wrz 2009, o 17:45

Pytanie Tomka M. Skłoniło mnie do małego rachunku sumienia więc podziele się tym co mu napisałem. Jak oceniam zmianę miejsca:

warunki noclegowe będa takie same namioty Toy-Toyie, parking , wały strzelnicy, spanie na kandyjkach z mułami :

Plusy:

- blisko strzelnica (właściwie non stop możliwośc strzelania z ostrej)
- Killing hose dostępny 24 h
- Dużo otwartego terenu o charakterze kopalini odkrywkowych piasku
- blisko ścianka straży pożarnej dla alpinistyki
- blisko Piatek poligon airsoftowy
- Blisko teren Spała-Ldzań -Pabianice nasz od lat teren patroli nawet posiada rzeczkę Grabię

Minusy:

- nowe warunki żywieniowe
- barak wsparcia sprzetowego brygady (zestawy saperskie, pontony bojowe)
- brak podpisu dowódcy 7 BKPow na certyfikacie co wydatnie zwiększało prestiż imprezy

Generalnie poddaje się, nie chcę obdarzać brygady na siłę, poprostu dostali rozkaz i go wykonują. Wychodzi na to że zmieni się charakter imprezy z działań lądowowo-wodnych na typowo pustynne. Prosze wszystkich o podjęcie decyzji do niedzieli wieczór, narazie wstrzymałem wszystkie zamówienia. Jak je rusze znowu nie będę miał możliwości zwrotu kasy przynamniej w 100%.
Sylwester
kapral

Postprzez gumka » 10 wrz 2009, o 18:01

Sylwku !
Owszem szkoda, lecz z MONem tak zawsze !
Dasz radę - prestiż to nie 25-ta BKP, tylko ... "SYLWESTER" !
ZERO TOLERANCJI DLA POSPOLITEGO RUSZENIA !
Rzeczypospolita Szlachecka to ... historia a nie teraźniejszość !
gumka
sierżant

Postprzez qbon » 11 wrz 2009, o 01:10

Ja dalej się pisze na tą akcje.
qbon
zielenina

Postprzez ANAKONDA » 11 wrz 2009, o 08:48

Ja nadal się piszę. Napisz jeszcze Sylwester, jak będzie sprawa z umyciem się i z jedzeniem. Czy coś więcej z wyposażenia wziąć? Jeszcze jest tydzień czasu,można coś dokupić / zmienić.. ( Gumka też jedziesz?)
Sars Przasnysz
ANAKONDA
mądraliński

Postprzez Avou » 11 wrz 2009, o 10:40

Mam pytanie, czy W OGÓLE nie będzie prowadzonych ćwiczeń na terenie zalesionym?
Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Germania 44"
Avou
zielenina

Postprzez Sylwester » 11 wrz 2009, o 20:04

Będa zajęcia w terenie zalesionym, mamy ich dużo, chociaż najbliższe akurat w tamtym rejonie są tereny kopalń. Mycie będzie, jedzenie zacznę załatwiać od poniedziałku, różnych cateringów jest wiele trzeba wybrać najlepszą w cenie która miałem uzgodnioną w Kasynie Oficerskim. Narazie czekam jak widzę nikt nie rezygnuje to super mam już kilka punktów zaczepienia ogarne je w poniedziałek, a może już w weekend bo go spędzam na strzelnicy na Polish Open.
Sylwester
kapral

Postprzez Wieszak » 12 wrz 2009, o 00:22

Sylwku mam dla Ciebie parę pomysłów, ale to Ci jutro powiem na Zawodach jak będzie czas.

Ludzie nie rezygnujcie, bo nie ma tak naprawdę powodów. :)
Obrazek
Wieszak
chorąży

Postprzez Zuska » 12 wrz 2009, o 20:14

A jaki tam jest w ogóle dojazd? PKP do Ozorkowa czy lepiej do Zgierza? Jak stamtąd potem na miejsce?
Zuska
zielenina

Postprzez Wieszak » 12 wrz 2009, o 21:48

Ozorków jest bliżej i chyba tramwaje z Łodzi tam jeżdżą ale dokładnego dojazdu nie znam.
Obrazek
Wieszak
chorąży

Postprzez Sylwester » 13 wrz 2009, o 19:07

Już wszystko wiadomo najważniejsze sprawy są ogarnięte.

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc ... &cId=&sId=

to jest lokalizacja najblizszego miasteczka gdzie trafić najłatwiej

http://www.shooting-academy.pl/

To jest informacja o dokładnym miejscu

jesli jest problem z lokalizacją możemy sie spotkac na rynku w Parzęczewie i już przeżucic was na teren obozu.
Sylwester
kapral

Postprzez Zuska » 13 wrz 2009, o 21:51

Nie mam problemow z lokalizacja, tylko z dojazdem na miejsce :-). Rozumiem, ze PKP do Ozorkowa. A stamtad do Parzeczewa cos jezdzi? O ktorej powinnismy byc na miejscu?

Czy znany jest juz nowy program zajec? Kto bedzie prowadzic?
Zuska
zielenina

Postprzez Sylwester » 13 wrz 2009, o 22:11

Program właściwie pozostaje bez zmian, instruktorzy równierz.
Andrzej (ex SPAP) alpinistyka, sap-minerski, walka wręcz. Mrówa (por. po WSO Wrocław, ex dowódca plt. rozpoznania) alpinistyka, taktyka zielona, nawigacja, rozpoznanie. Looky techniki interwencyjne, czarna. Tomek ( ex SPAP) czarna, szkolenie strzeleckie. Jarek Bieliński szkolenie strzeleckie. I ja czerwona taktyka i nadzór nad innymi działami i organizacją.

Jesli będziesz miała problem z dotarciem z Ozorkowa wyślemy tam transport. Potem podam jeszcze nr alarmowy.

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc ... d=&x=0&y=0

dokładny namiar na miejscowość, w razie problemów 792-907-741

W niedzielę będzie możliwośc dodatkowego strzelania jesli ktoś ma ochotę to może postrzelać i rozliczać się będzie bezpośrednio z Jarosławem Bielińskim
Sylwester
kapral

Postprzez ANAKONDA » 18 wrz 2009, o 09:06

Już jutro wyjazd, o której u was trzeba być, przydał by się też jakiś telefon alarmowy.
Sars Przasnysz
ANAKONDA
mądraliński

Postprzez Zuska » 19 wrz 2009, o 10:59

Ja bede w Ozorkowie o 16.26 (PKP), bede wdzieczna za jakis transport na miejsce, bo to jest jednak pare dobrych kilometrów...
Zuska
zielenina

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenia