...........

szkolenia i imprezy mające na celu podnoszenie umiejętności i wiedzy zainteresowanych osób

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Postprzez awful » 15 kwi 2009, o 08:58

ja również odpadam z treningów na "naszym sprzęcie". wykazuję wstępne zainteresowanie treningami pełnymi - z dodatkiem ich 'wisienek' ,oraz zasadnicze zainteresowanie treningiem strzeleckim (ego spisem treści oraz ceną). oraz czy trzeba będzie zacząć od podstawowego jeżeli się już takowe ukończyło...ale to kwestia wtórna.
Nie boję się, gdy ciemno jest,
bo mam minimi i gps!
awful
rekrut

Postprzez Yarlan » 15 kwi 2009, o 09:50

druga polowa czerwca - najwcześniej.
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez KozioU! » 15 kwi 2009, o 10:03

Podstawowe pytanie: co konkretnie będzie i za ile? Bo na razie to gość kota w worku sprzedaje.
Warrior ssie!
KozioU!
podporucznik

Postprzez Python » 15 kwi 2009, o 10:26

KozioU! napisał(a):Podstawowe pytanie: co konkretnie będzie i za ile? Bo na razie to gość kota w worku sprzedaje.

Zamiast siedzieć przy stole obok, mogłeś podejść i o wszystko zapytać - po to było spotkanie.

Proste :)
Python
kapitan

Postprzez jackas » 15 kwi 2009, o 10:50

Znaczy szkolenie tylko dla tych co bywają w wiadomej lokalizacji?
Robal
Obrazek
jackas
strzelec

Postprzez Python » 15 kwi 2009, o 10:53

Poczyniono pewne ustalenia, czekam na plan ogólny szkolenia - jak go dostanę to tu wrzucę.

Rozumiem, że ktoś nie mógł dojechać, bo tak bywa.

Aha - dostałem info że będzie też coś z czerwonej (nie wiedziałem bo Mider "na boku" to ustalał ;-) )
Python
kapitan

Postprzez KozioU! » 15 kwi 2009, o 14:26

Python napisał(a):Zamiast siedzieć przy stole obok, mogłeś podejść i o wszystko zapytać - po to było spotkanie.

Proste :)

Prosiłeś wcześniej żeby tłoku nie robić, poza tym przyszedłem późno i nie chciałem pytać o rzeczy już wcześniej być może omówione (a sporo plotek już biegało po Para). Skoro po kilku godzinach spotkania nadal nie wiadomo co człowiek proponuje i ile to kosztuje, to widać nie było to wcale takie proste jak twierdzisz. Jak będzie coś więcej wiadomo, tzn. cena i choćby przybliżony plan szkolenia (jakie tematy będą poruszane, bo "czarna" to dość ogólnikowe stwierdzenie, nieprawdaż?), chętnie wrócę do tematu.
Warrior ssie!
KozioU!
podporucznik

Postprzez Python » 15 kwi 2009, o 15:12

KozioU! napisał(a):Skoro po kilku godzinach spotkania nadal nie wiadomo co człowiek proponuje i ile to kosztuje, to widać nie było to wcale takie proste jak twierdzisz. Jak będzie coś więcej wiadomo, tzn. cena i choćby przybliżony plan szkolenia

Powtarzam, że wiadomo. W każdym razie CI którzy rozmawiali, wiedzą czego się spodziewać. Dla tych co nie mogli, powstanie spisany plan który tu zaniebawem wrzucę (razem z ceną).
Python
kapitan

Postprzez mackoff » 15 kwi 2009, o 15:21

Ja także jestem chętny i może ktoś jeszcze od nas oprócz Fenrisa.

Będę wdzięczny za więcej informacji w tym m.in. cenę.
Obrazek
mackoff
plutonowy

Postprzez KozioU! » 15 kwi 2009, o 15:51

Python napisał(a):Powtarzam, że wiadomo. W każdym razie CI którzy rozmawiali, wiedzą czego się spodziewać. Dla tych co nie mogli, powstanie spisany plan który tu zaniebawem wrzucę (razem z ceną).

I o to chodziło! Nie mogłeś tak od razu?
Warrior ssie!
KozioU!
podporucznik

Postprzez Python » 16 kwi 2009, o 16:29

I. TAKTYKA CZARNA
II. TAKTYKA ZIELONA
III. STRZELECTWO
IV. TAKTYKA CZERWONA

I. TAKTYKA CZARNA

Treningi taktyki czarnej w oparciu o metody szkolenia komandosów SAS.

1. Stopień podstawowy
Treningi taktyczne stopnia podstawowego obejmują TECHNIKI i metody bezpiecznego poruszania się z bronią w terenie zurbanizowanym.

2. Stopień zaawansowany
Treningi taktyczne stopnia zaawansowanego obejmują techniki i metody zdobywania pomieszczeń w większych zespołach taktycznych, opanowywanie większych kompleksów, metody skrytego podejścia.

3. Stopień profesjonalny
Treningi taktyczne stopnia profesjonalnego obejmują techniki i metody dominacji
w pomieszczeniach wielopoziomowych wymagających użycia wielu zespołów taktycznych jednocześnie i zespołów pomocniczych. Używania środków pozoracji i środków technicznych oraz umiejętności pokonywania przeszkód różnymi metodami.
4. POSTĘPOWANIE PODCZAS SYTUACJI ZAKŁADNICZEJ.
5. PLANOWANIE OPERACJI.
6. TECHNIKI INTERWENCJI PIESZEJ I SAMOCHODOWEJ.

II. TAKTYKA ZIELONA
Treningi taktyki zielonej w oparciu o metody szkolenia komandosów SAS.

1. Stopień podstawowy
Treningi taktyczne stopnia podstawowego obejmują naukę poruszania się w różnych warunkach terenowych np. leśnych, górskich, pustynnych. Różne rodzaje szyków marszowych, metody komunikacji.
Patrole. Obserwacja.

2. Stopień zaawansowany
Treningi taktyczne stopnia zaawansowanego obejmują naukę zakładania zasadzek, wyjścia
z zasadzek, stosowanie odpowiednich szyków marszowych w zależności od rejonu działania.

3. Stopień profesjonalny
Treningi taktyczne stopnia profesjonalnego obejmują metody pokonywania terenu
w odpowiednim szyku, wyjścia z zasadzki i wykonania zadania z wykorzystaniem umiejętności taktyki czarnej jak opanowanie budynku wrogiego posterunku i uwolnienie jeńców.

III. STRZELECTWO
Treningi strzeleckie w oparciu o metody szkolenia komandosów SAS.

1. Stopień podstawowy
Treningi strzeleckie stopnia podstawowego obejmują naukę strzelania w postawie stojącej, leżącej, klęczącej i pracy na przyrządach mechanicznych broni.
a. broń krótka
b. pistolet maszynowy
c. karabin automatyczny
d. strzelba gładkolufowa

2. Stopień zaawansowany
Treningi strzeleckie stopnia zaawansowanego obejmują naukę strzelania do różnych celów, prawidłowej identyfikacji celów przed strzałem z różnych postaw, do wielu celów jednocześnie, usuwanie zacięć i innych awarii broni w warunkach dynamicznych.

3. Stopień profesjonalny
Treningi strzeleckie stopnia profesjonalnego obejmują naukę strzelania w ruchu, wykorzystując różne osłony, wzajemnie ubezpieczając się. Strzelanie w zespołach ochronnych i taktycznych, treningi przygotowujące do etapu dominacji w pomieszczeniach. Treningi strzeleckie walki w bardzo krótkim dystansie.
Treningi strzeleckie walki w terenie zurbanizowanym.

IV. TAKTYKA CZERWONA
/w przygotowaniu/

Cena spotkania pierwszego z czarnej taktyki, to 300zł/osobę za "od rana do wieczora" czyli tak 8 godzin myślę.
ale pełne info na temat ceny i ceny następnych spotkań dostanę dziś wieczorem i wrzucę jutro oby).
Dotyczy to TYLKO CZARNEJ bo o reszcie jeszcze nie rozmawialiśmy
Python
kapitan

Postprzez KozioU! » 16 kwi 2009, o 18:16

Dzięki za rzetelne info. Materiał wygląda bardzo obiecująco, ale cena za 8h jest IMHO z kosmosu, zwłaszcza że cały sprzęt zapewniają sobie uczestnicy, dobrze rozumiem? Za podobną kwotę n.p. Training Squad urządza szkolenia gdzie jest 2 instruktorów na 6-8 ćwiczących i gdzie wykorzystują kupę swojego sprzętu (strzelnica na wyłączność na cały dzień, każdy ćwiczący dostaje broń do wyłącznego użytku, ok. 200 - 300 szt. amunicji na osobę w zależności od konkretnego szkolenia, materiały do pozoracji i sprzęt ratunkowy w przypadku TRM). Rozumiem że instruktor może żądać ile sobie wymyśli, ale w porównaniu z konkurencją prowadzącą porównywalne szkolenia to wygląda to słabiutko. Czy ktoś może wcześniej uczestniczył w czymś organizowanym przez tego człowieka i może coś przybliżyć (na zasadzie recenzji czy rekomendacji, tak jak zrobił to Tato i Dziq ze szkoleniem TRM Training Squadu)?
Warrior ssie!
KozioU!
podporucznik

Postprzez Xasistis » 16 kwi 2009, o 18:45

Po konsultacjach - ode mnie 4-6 osób zgłaszanych wcześniej jako wstępnie zainteresowane tematem - odpadamy, z wiadomego powodu.
Ranger Unit - Xasistis
Xasistis
st. sierżant sztabowy

Postprzez Python » 16 kwi 2009, o 19:59

KozioU! napisał(a):Rozumiem że instruktor może żądać ile sobie wymyśli, ale w porównaniu z konkurencją prowadzącą porównywalne szkolenia to wygląda to słabiutko.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "porównywalne szkolenie" skoro nie masz porównania :-) . Nieważne zresztą chyba. Co do ceny - każdy musi się zastanowić. Ceny są względne i zależą od podaży/popytu. Jeśli ktoś sprzedaje na rynku usługi w takich cenach (niekoniecznie cywilom), to to robi. Jeśli ktoś sprzedaje usługi tylko cywilom i robi to za ćwierć ceny - to chyba też dobrze. Ja się wybieram na pierwsze szkolenie, więc napiszę co i jak - jako recenzję.
Python
kapitan

Postprzez KozioU! » 17 kwi 2009, o 11:34

Python napisał(a):Nie wiem co masz na myśli pisząc "porównywalne szkolenie" skoro nie masz porównania :-)

Mam na myśli konkretnie szkolenia Training Squadu. Myślę, że ich szkolenia strzeleckie (przynajmniej dwa na których byłem) można porównać spokojnie do szkolenia z "czarnej wg SAS w stopniu podstawowym" oraz do "Strzelectwa poz. 1, 2 i 3" , a TRM o którym pisali wcześniej ludzie z BW do "taktyki czerwonej wg SASu".
Warrior ssie!
KozioU!
podporucznik

Postprzez LordYoghurt » 17 kwi 2009, o 12:05

Python napisał(a):Jeśli ktoś sprzedaje usługi tylko cywilom i robi to za ćwierć ceny - to chyba też dobrze.

Kwestia perspektywy – Ty powiesz, że TS sprzedaje za ćwierć ceny, a ktoś inny że wspomniany SASowiec za 400%. Oczywiście szkolenia ostre, dla służb mundurowych kosztują i kilka razy tyle, ale nie zmienia to faktu że są to ceny nieadekwatne do stawek na rynku szkoleń airsoftowych, oraz że w tego typu szkoleniach – o czym już wspomniał KozioU! – szkoleniowcy zapewniają dużo więcej niż obecność jednego fachowca z know-how.

Python napisał(a):Ceny są względne i zależą od podaży/popytu.

i jak widać podaż jest, tylko z popytem słabo :wink:

Niemniej czekam na Twoją recenzję.
LordYoghurt
kapral

Postprzez Ptasiek » 17 kwi 2009, o 12:55

KozioU dobrze prawi, nie ¿ebym wybrzydza³, ale bylem na szkoleniu wy¿ej wspomnianym i za 150 pln mia³em ca³y dzieñ z broni± ostra do czynienia, masê amunicji do wykorzystania, instruktorów te¿ maja niczego sobie. Choæ ja, jako wielki fan czarnej taktyki przemy¶le i opcje z 10 maja :)
Ptasiek
st. sierżant sztabowy

Postprzez Python » 17 kwi 2009, o 14:03

Ja w ogóle nie komentuję szkoleń TS. Chodzicie, jesteście zadowoleni - OK, to jest Wasza sprawa. Natomiast pisanie, że TS robi to samo, jest nieprawdziwe, więc po co to robicie ?

Rozumiem rozgoryczenie, też wolałbym aby było taniej. Nic na to nie mogę poradzić.
Python
kapitan

Postprzez Grey » 17 kwi 2009, o 17:26

Zgadzam się z Pythonem. Dajcie spokój komentom odnośnie ceny. Robili to krytycy RSR, Sylwester wobec TS itd itp i NIGDY nic istotnego to nie wnosiło, poza robieniem smrodu. Szkolenie i cenę zweryfikuje rzeczywistość.
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez Sylwester » 17 kwi 2009, o 18:27

jak dla mnie Grey wniosło, ale tym razem się z tobą zgodzę gadanie że w tej firmie jest drogo, a w tamtej tanio jest bez sensu. Szkoda tylko że kończą się czasy kiedy jeden airsoftowiec robił dla innych airsoftowców coś "po kosztach", aby cos się działo , ludzie by byli zadowoleni i bardziej doświadczenl.
Sylwester
kapral

Postprzez Python » 17 kwi 2009, o 18:30

Wracając do meritum.

Czerwona Taktyka nie będzie wg. SAS - wg metod szkoleniowych SAS może być zrobiona tylko zielona i czarna.
Ostatnio edytowano 18 kwi 2009, o 18:25 przez Python, łącznie edytowano 1 raz
Python
kapitan

Postprzez Fenris » 18 kwi 2009, o 10:04

Pytanie czy cena za każde szkolenie będzie taka sama niezależnie od poziomu zaawansowania czy tematyki szkolenia (czarna, zielona, czy planowanie) bo zakładam że strzeleckie będą droższe skoro płacimy jeszcze za sprzęt.
Obrazek
Fenris
kapral

Postprzez Python » 18 kwi 2009, o 18:27

ceny powinienem mieć w poniedziałek.

planowani e cza rne może być zrobione oddzielnie, ale też musimy mieć wystarczającą grupę.

jeśli ktoś byłby zainteresowany to proszę o głos na PW.
Python
kapitan

Postprzez Python » 21 kwi 2009, o 11:27

Jeśli ktoś minął pierwsze spotkanie, a ma poważne pytania - może się ze mną umówić na spotkanie z instruktorem - piszcie na PW.
Python
kapitan

Postprzez Python » 29 kwi 2009, o 09:18

Mam za mało zgłoszonych osób na szkolenie 10 maja.

Jeśli jest jeszcze ktoś chętny, to zapraszam na PW, inaczej szkolenie może się nie odbyć.

pyt
Python
kapitan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenia