Relacja ze szkolenia Taktryczne Ratownictwo Medyczne - 1

szkolenia i imprezy mające na celu podnoszenie umiejętności i wiedzy zainteresowanych osób

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Postprzez Wieszak » 24 lut 2009, o 19:22

A tam nie ma co pie#$&$!ć, jak dla mnie, spoko szkolenie.
Fajnie, że brać airsoftowa się szkoli. Oby tak dalej, to będzie bezpiecznie i z jajem, a na milsimach nie będzie bandaży na hełmach ;)

A BTW tak nieśmiało spytam: czy w planach są szkolenia tantryczne? :twisted:
Obrazek
Wieszak
chorąży

Postprzez Mider » 24 lut 2009, o 19:27

Wieszak napisał(a):A BTW tak nieśmiało spytam: czy w planach są szkolenia tantryczne? :twisted:

Tak tak, Kaula tantra :)

=====
To co kończymy temat? Po TRM-2 otworzę nowy.
Mider
spamer

Postprzez Sylwester » 24 lut 2009, o 21:42

Tato nie było mnie i nie oceniam, a tym bardziej nie dyskredytuję. Czy jestem wyrocznia w tym co powinno na szkoleniu być?? Nie, raczej nie, pomimo iż przeszedłem kilka kursów we wspomnianym zakresie, i twierdze że to co powinno się znaleść w zakresie szkolenia ALS wyrocznią jest ERC. Zatem najpierw pytam, potem twierdzę.

A tutaj wycinki moich postów na temat TS

Sylwester napisał(a):Słyszałem o treningSquadzie pochlebne opinie,

Sylwester napisał(a): szczególnie że z tego co wiem na zajeciach jest naprawdę profeska.

Sylwester napisał(a):Nie ma sprawy ponownie piszę że jestem daleki od podkopywania czy dopinania się pod tę akcję, jak cos będę robił to napewno napiszę o tym. Jak narazie jestem w sytuacji w której robię imprezy na zamówienie zainteresowanych czyli, w chwili tworzenia mam 100% chetnych. I ponownie zapewniam że osobiście doszły mnie bardzo pochlebne opinie od jednego z moich ludzi na temat tych szkoleń.

Sylwester napisał(a):No tak czy siak właśnie to chciałem przeczytać, a nie że jest super kurs bo jest super i robia go specjaliści którzy jak wszyscy wiedzą sa specjalistami :)

Bardzo się cieszę że zdobyliście nowe doswiadczenia. Rozwalił mnie tekst o żulu, czy pozorant też tak smierdział, sikał w gacie przez tydzień i zrobił kupkę i w tym tak leżał ??? Ha ha to pytanie retoryczne, tak jak by co, wcale nie złośliwe, wynikające z mojej codziennej pracy :) . Powiem wam podejscie to nic wytrzymać z takim trolem w karetce to dopiero katorga.. A tak poważnie to jeśli instruktorzy TS robią zajecia strzeleckie na działaniach w parze lub przy innej osobie będącej na przedpolu strzelania to naprawde wielki szacun bo ja nieznam nikogo, kto by sie odważył na takie posuniecie wobec laików
Sylwester
kapral

Postprzez Tato » 25 lut 2009, o 00:41

Sylwester napisał(a):A tutaj wycinki moich postów na temat TS

Zgodnie z obietnicą uprzejmie dziękuję.
PRZENIOSŁEM SIĘ NA NOWE FORUM - week3nd warriors
Tato
chorąży

Postprzez Dziqu » 25 lut 2009, o 11:38

Sylwester

Tato i Grey starali się w delikatny sposób dać Ci do zrozumienia, iż "słodko-pierdzący" sposób w jaki starasz się robić czarny marketing Twojej konkurencji szkodzi przede wszystkim Tobie. Rozumiem, iż traktujesz "Warriora" jako swoje poletko reklamowo-promocyjne i nie ma w tym nic złego. Każdy ma prawo reklamować to co robi. Natomiast nie widzę powodu, by "Warrior" miał być wyłącznie li tylko dla Ciebie. Zarówno mnie jaki i sporą część moich znajomych razi sposób, w jaki starasz się zdyskredytować swoja konkurencję. W przypadku TS z jednej strony próbujesz włazić po palcu w zadek piejąc na temat ich profesjonalizmu, z drugiej strony w (moim zadnie) brudny sposób, bez żadnych dowodów i merytorycznych podstaw, zarzucasz zwykłe oszustwo. Dorośnij i zacznij grać fair, bo w tej chwili na podstawie Twojego zachowania na forum ciężko wystawić Ci pozytywną opinię. Jeśli dalej będziesz tak postępował to tylko ugruntujesz negatywne wrażenie.

Ad. kursu medycznego - jego zawartość można znaleźć w tym miejscu - http://trainingsquad.pl/trm1.htm
Jeśli masz wątpliwości dotyczące natury prawnej lub merytorycznej prowadzonego kursu to proponuje byś, zamiast używać skomplikowanej terminologii fachowej świadczącej o tym, iż w nauce słownika na pamięć doszedłeś przynajmniej do litery K, skontaktował się z TS. Jeśli ich wyjaśnienia Cię nie zadowolą to złóż doniesienie do prokuratury. I na tym proponuje zakończyć tę dyskusję.

Krystian 'Dziqu" Konarzewski

PS - proszę Moderatora o zamknięcie tematu który merytorycznie nic nie wnosi do dyskusji.
PPS - Minder, przepraszam jeśli przepłoszę Ci dyskutanta ;) .
BEWARE OF THE WarPig
Dziqu
master of jojo

Postprzez HoHoL » 25 lut 2009, o 12:55

Hmmm chyba mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Ja w tym wątku widzę następującą dyskusję :

Mider napisał(a):Właśnie dzisiaj skończyłem kurs TRM-1 zorganizowany przez Training Squad. .... W skład szkolenia wchodzi BLS, ALS i AED

Sylwester napisał(a): Mider a czy były zajęcia z zakresu:

- kaniulacji żył obwodowych
- intubacji dotchawiczej
- konkotomii

.....

twórcy tego programu jak sprawdziłem twierdzą że nauczaja zakresu ALS. Z opisu sądzę że jest to co najwyżej BTLS i to bardzo podstawowy

Czyli Sylwester odniósł się do informacji Midera o ALS w skład którego powinno wchodzić to co wymienił.

Następnie pojawiła się informacja od Dziqu'a

Dziqu napisał(a):TRM-1 to kurs dla osób bez wcześniejszego przeszkolenia medycznego obejmujący zagadnienia związane z resuscytacja i pierwszą pomocą prowadzona przez osoby nie będące kwalifikowanymi ratownikami medycznymi.

Na co padła odpowiedź

Sylwester napisał(a):Zatem jeśli dany instruktor nie posiada medycznego wykształcenia, niema uprawnień do organizowania kursów, ponieważ jest to niezgodne z ustawą o ratownictwie medycznym

Dla mnie jest to dyskusja pomiędzy Miderem i Dziqu piszącymi o niewykwalifikowanych ratownikach uczących w zakresie nie spełniającym jakichś tam norm a Sylwestrem, który te nieścisłości punktuje.

Teraz wszyscy odsyłają do źródła ale sami pisaliście to co zacytowałem.
Wcale mnie to nie dziwi że ktoś się tym zainteresował.

Zakładam że TS ma jednak wykwalifikowanych ratowników (choćby z tego tytułu że wystawiają certyfikat EFR) a cały temat wynika z powiedzmy niezbyt przemyślanych i mijających się z prawdą informacji rzuconych przez Midera i Dziqu'a, do których ktoś, w tym wypadku Sylwester się ustosunkował.

Ja tak czytam ten wątek ale może się mylę.
HoHoL
strzelec

Postprzez Dziqu » 25 lut 2009, o 15:41

HoHoL

Przez "pierwszą pomocą prowadzoną przez osoby niebędące kwalifikowanymi ratownikami medycznymi" miałem na myśli że pierwsza pomoc (w nie kurs) jest prowadzona przez osoby nie będące kwalifikowanymi ratownikami medycznymi mającymi prawo do wykonywania zabiegów medycznych. IMHO to wynika z kontekstu zdania - jeśli nie to przepraszam, uściślenie powyżej.

Zdanie to było odpowiedzią na pytanie Sylwestra dotyczące uczenia na kursie podstawowym (co dla mnie było oczywiste) wykonywania zabiegów medycznych. Kurs był na poziomie BLS+AED z kilkoma tematami związanymi z ALS omawianymi raczej w formie ciekawostek na życzenie kursantów. Dokładny program kursu dostępny jest dla zainteresowanych na stronie TS (link w moim poprzednim poscie) - to powinno pozwolić na uniknięcie przekłamań.

Pozdrawiam
Krystian "Dziqu" Konarzewski
BEWARE OF THE WarPig
Dziqu
master of jojo

Postprzez HoHoL » 25 lut 2009, o 16:07

Dziqu ja to wiem bo sobie poczytałem na ich stronie.
Odniosłem się tylko do zacytowanych wypowiedzi.

Nie jestem tu żadną stroną bo nie mam żadnego interesu w bronieniu TS lub Sylwka.

Swoją drogą chętnie się do TS wybiorę na szkolenie pistolet podstawowy bo czytałem pochlebne opinie na temat tego kursu a BLS mam już zaliczony.
HoHoL
strzelec

Postprzez Szpargał » 25 lut 2009, o 16:30

HoHoL napisał(a):Swoją drogą chętnie się do TS wybiorę na szkolenie pistolet podstawowy [...]

He he, a kiedyś mówiłeś że broń palna Cię nie kręci :P
Szpargał
st. sierżant sztabowy

Postprzez Grey » 25 lut 2009, o 16:58

Ale na obozie organizowanym przez Sylwka miał okazję zakosztować prochu i widać się spodobało 8)
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez Yarlan » 25 lut 2009, o 17:20

ale z jakim wstretem wciskal te naboje do magazynkow...
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez Sylwester » 25 lut 2009, o 21:35

Dziqu chyba masz nadinterpretację moich wypowiedzi po pierwsze nie wydaje mi się abym komuś do dupy po palcu wchodził, bo niemam w tym interesu, z resztą ktokolwiek kto mnie zna wie że nikomu do dupy nie wchodzę taki mam charakter zadziorny. Staram sie tylko zapewnić, że nie mam celu dyskredytacji TS, bo w tym również nie mam interesu TS jest w warszawie ja jestem w łodzi, czyli każdy jest tam gdzie powinien i robi to, co uważa za słuszne. Poletkiem moim jest MSW ZPS, a nie broń boże "Warrior", bo to jest poletko modów tej strony i jestem daleko od wtracania się w ich robotę. Po za ty, Dziqu postaraj się na przyszłość nie robić wycieczek osobistych co do mojej osoby, widać brakuje ci argumentów więc lepiej czasem się zamknąc i nie pisać takich rzeczy, bo jeszcze ktos pomysli że edukcje zakończyłeś na literze A. Szczególnie jeśli terminologia medyczna jest dla ciebie za trudna to znaczy że musisz ukończyć jeszcze kilka literek.

Moim zdaniem jest tutaj poprostu nieporozumienie które udało się chyba naprostować, bo kurs z zakresu ALS to nie to samo, co kurs z elementami ALS. Zatem oszustwo to grube słowo którego ja, nie smiałbym użyć, sa jednak podane pewne nieścisłości.
Sylwester
kapral

Postprzez HoHoL » 26 lut 2009, o 00:00

Yarlan napisał(a):ale z jakim wstretem wciskal te naboje do magazynkow...

Myślałem że nikt nie zauważył :)
HoHoL
strzelec

Postprzez Jacek Tarka » 11 mar 2009, o 21:20

Sylwester napisał(a):Nie no jak najbardziej jednak twórcy tego programu jak sprawdziłem twierdzą że nauczaja zakresu ALS. Z opisu sądzę że jest to co najwyżej BTLS i to bardzo podstawowy. Wcale się nie dziwię że konikotomii nie ćwiczyliście :lol: jednak zgdonie zwytycznymi jest to jedna z podstawowych metod urażniania dróg oddechowych, zaraz po rurce ustno-gardłowej, nosowo-gardłowej i LT King czyli po naszemu Combitube. Z kolei bez podstaw elektrokardiografii, kaniulacji żył obwodowych i znajomości tych kilku leków reanimacyjnych oraz znajomości podstawowych parametrów życiowych, jak ciśnienie, saturacja, normy tetna i oddechu, niema mowy o działaniu w zakresie ALS.

Po za tym jesli goście nie są wykwalifikowanymi ratownikami to na jakiej podstawie szkolą w zakresie udzielania jakiej kolwiek pomocy medycznej??

Witam Wszystkich szczególnie Sylwestra,

Ogrzebuję temat, ale dopiero teraz mam chwilę, żeby ustosunkować się do wypowiedzi na temat organizowanego przez Nas szkolenia Taktyczne Ratownictwo Medyczne (TRM). Na początek kilka słów wyjaśnienia. W ramach kursu TRM-1 nie były poruszane i nie ma ich w planie, zagadnienia z zakresu kursu ALS ( podawanie płynów, zaawansowane metody udrażniania dróg oddechowych za pomocą rurek intubacyjnych, masek krtaniowych, tlenoterapi aktywnej, a także zakładania wkłuć do szpikowych za pomocą BIG-a czy też FAST-a ) które to zagadnienia są typowe dla kursu dla wykwalifikowanego personelu medycznego, jedynymi tematami jakie były poruszane są to tematy z zakresu BLS z rozszeżeniem o część wiadomościami z zakresu BTLS, oraz wiadomości i sposobu użycia AED. Jeżeli coś było dodatkowo omawiane poza programem to tylko na wyrażne życzenie kursantów (co oznacza tylko, że są chłonni wiedzy) i w ramach ciekawostek, a nie szkolenia.

Na naszej stronie nigdzie nie ma napisane że, prowadzimy kursy z zakresu ALS

Druga sprawa, jeżeli dokładnie byś przeczytał i zagłębił się w Ustawę o Ratownictwie Medycznym to wiedział byś iż, kwestia specjalnych wymagań co do osób, które mogą prowadzić zajęcia z pierwszej pomocy dotyczy tylko i wyłącznie prowadzenia zajęć w placówkach oświatowych, a nie prowadzenia kursów komercyjnych.

Jeżeli chodzi o kwalifikacje instruktorów, którzy prowadzą kursy można je sprawdzić w siedzibie firmy lub na stronie EFR.

Jedno pytanie do Sylwestra, z Twojego postu wynika, że sprawdzaleś czy szkolimy z zakresu ALS. U kogo to sprawdziłeś, bo jedyną osobą, która mogła udzielić takiej informacji jestem Ja? A nie przypominam sobie abym z tobą o tym rozmawiał.
Jacek Tarka
zielenina

Postprzez Sylwester » 11 mar 2009, o 23:28

Drogi Jacku odsyłam cię do 1 szego postu gdzie jest napisane jak byk:

Właśnie dzisiaj skończyłem kurs TRM-1 zorganizowany przez Training Squad.
Co mogę powiedzieć. Sporo ćwiczeń, dobra atmosfera i końcówka w postaci scenariuszy warta ceny. W skład szkolenia wchodzi BLS, ALS i AED.

Nie jesteś jedyna osobą, która udziela informacji o twoich kursach, a ustawa o ratownictwie nie reguluje jedynie kursów, czy zajęć w placówkach oświatowych tylko w ogóle udziela uprawnień do prowadzenia zajęć w zakresie 1 pomocy, a nawet jest uregulowane kto może będąc ratownikiem medycznym być wykładowcą na kursie kwalifikowanej 1 pomocy. Jesli chodzi o kursy komercyjne to prawdą jest że ich program nie jest regulowany przez np. Ministerstwo Oświaty czy Kuratorium, pod warunkiem że dana osoba ma uprawnienia takie kursy prowadzić i jest to uregulowane. I tak rozpatrując nie znam państwowej regulacji np instruktora surwiwalu, za to aby prowadzić kurs alpinistyczny już takie regulacje są, tak samo jak wspomniany kurs prawa jazdy. Tekstu o doświadczeniach na karetkach nawet nie będę wyciągał, nie wiem o czym po za materiałem jest mowa na kursach, poprostu uczul ludzi na twoich kursach, odnośnie informacji na zewnątrz.

PS. Czy równierz prowadzisz ze mną dyskusję na temat ratownictwa taktycznego na RatMedzie??
Sylwester
kapral

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenia