Strzelania dynamiczne z broni palnej bojowej.

szkolenia i imprezy mające na celu podnoszenie umiejętności i wiedzy zainteresowanych osób

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Strzelania dynamiczne z broni palnej bojowej.

Postprzez Python » 3 lut 2009, o 16:04

SEKCJA GLADIUS. INCOLT EURO SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE

Nasz cel
Celem działalności jest promowanie sportu strzeleckiego poprzez rozwój współzawodnictwa sportowego oraz podnoszenie umiejętności strzeleckich wśród osób dorosłych i młodzieży. Ważne jest fachowe przygotowanie do rywalizacji sportowej celem zdobywania odznak strzeleckich, a także osiągnięcia wysokiej pozycji w klasyfikacji klubowej i PZSS.

Dlaczego warto trenować w Sekcji Gladius ?
Ponieważ trening w sekcji Gladius już od pierwszych zajęć dokumentuje fakt uprawiania przez Was strzelectwa sportowego. Umożliwia to Wam, w ramach postępów treningowych zdobycie Patentu Strzeleckiego i Licencji Strzeleckiej PZSS. Każda godzina na zajęciach treningowych jest udokumentowana i potwierdza Waszą aktywność sportową. Osiągając zamierzone wyniki treningowe, możecie startować w Zawodach organizowanych przez Kluby Sportowe. Wszystkie te starty dokumentują Wasze zaangażowanie w uprawianie dyscypliny Strzelectwo Sportowe.
Dodatkowo możliwe jest odbycie przeszkolenia na Instruktora Strzelectwa Sportowego i Sędziego Strzelectwa Sportowego.

Dlaczego wybrać naszą sekcję ?
Nasza sekcja, specjalizuje się w dyscyplinach sportu które stają się bardzo popularne, jak: strzelectwo dynamiczne z broni krótkiej, długiej palnej bojowej i gładkolufowej oraz strzelectwo karabinowe długodystansowe. Nasza kadra instruktorska specjalizuje się w tych dyscyplinach, także wyposażenie które posiadamy umożliwia różnorodne treningi w tych dyscyplinach. Treningi realizowane są na strzelnicach w Warszawie i okolicy. Osiąganie zadowalających wyników na treningach umożliwi starty w zawodach dynamicznych z użyciem broni klubowej.

Zajęcia odbywają się na trzech poziomach uwzględniających potrzeby zainteresowanych osób:
 I poziom: podstawy bezpiecznego posługiwania się bronią palną,
 II poziom: technika i taktyka posługiwania się bronią palną,
 III poziom: posługiwanie się bronią palną w strzelectwie dynamicznym, obejmujące
przygotowanie do uczestnictwa w strzelaniach według zasad IPSC i IDPA,
 IV przygotowanie do uczestnictwa w strzelaniach dynamicznych z 3 broni (np. LIGI SPORTERA.)

Kursy i szkolenia strzeleckie

 kursy przygotowujące do egzaminu na patent strzelecki
 kursy instruktora strzelectwa sportowego i obronnego,
 kursy w zakresie strzelectwa sportowego,
 kursy w zakresie strzelectwa obronnego,
 szkolenia z zakresu strzelań statycznych,
 szkolenia z zakresu strzelań dynamicznych,
 szkolenia przygotowujące do strzelań według zasad IPSC oraz IDPA
umożliwiające zdanie egzaminu do uczestnictwa w tego rodzaju konkurencjach
i zawodach sportowych.

Osoby zainteresowane doskonaleniem umiejętności strzeleckich zapraszamy na spotkanie na którym trenerzy zaprezentują możliwości nauki strzelań dynamicznych w sekcji Gladius.
Spotkanie obejmie pokaz strzelania dynamicznego z broni krótkiej oraz pistoletu maszynowego i broni gładkolufowej.

Zgłoszenia i więcej informacji można uzyskać pisząc.:
emailto: sekcjagladius@gmail.com
tel.: 0 6000 555555
Python
kapitan

Postprzez moron » 3 lut 2009, o 16:15

mozesz podac orientacyjne ceny?
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Ziółek » 4 lut 2009, o 22:11

Podejrzewam, że astronomiczne 8)
Spieszmy się kochać miejscówki.
Tak szybko odchodzą.
Ziółek
master of jojo

Postprzez Python » 4 lut 2009, o 22:14

Biorąc pod uwagę klasę trenerów i możliwości szkoleniowe - to ceny są rynkowe.

Postaram się wrzucić coś więcej wkrótce, razem z datą spotkania "organizacyjnego" na strzelnicy.
Python
kapitan

Postprzez Python » 6 lut 2009, o 11:19

W międzyczasie dodam, że ze względu na profil szkoleń osoby zainteresowane treningami MUSZĄ być pełnoletnie i niekarane.
Python
kapitan

Postprzez Sylwester » 6 lut 2009, o 11:37

Czy w związku z tym należy posiadać zaświadczenie o niekaralnosci??
Sylwester
kapral

Postprzez Python » 6 lut 2009, o 12:38

Myślę, że od razu to nie.

Ale jeśli ktoś myśli poważnie o treningach i o zaangażowaniu się w strzelectwo - to ze zrozumiałych względów, będzie musiał kiedyś takie zaświadczenie posiadać.
Python
kapitan

Postprzez Yarlan » 6 lut 2009, o 12:43

Python - podaj cennik.
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez kenmi » 6 lut 2009, o 13:28

Czy już jest termin i miejsce spotkania organizacyjnego?
kenmi
master of jojo

Postprzez Python » 6 lut 2009, o 14:16

Spotkanie odbędzie się w Czosnowie, w piątek 20 lutego, o 19.00.

Jeśli zbierze się dodatkowa grupa 10 osobowa, możliwe jest zrobienie następnego spotkania - w innym, dowolnym terminie.

Spotkanie jest oczywiście bezpłatne. Na spotkaniu podane zostaną ceny szkoleń/kursów/treningów - zależy to po prostu od poziomu z jakiego się startuje, co chce się osiągnąć itp.

Amunicja nie powinna przekroczyć 1zł/szt - przy większych ilościach będzie nawet niższa (choć w części szkoleń amunicja nie jest limitowana)

Strzelanie dynamiczne, to coś co trudno opisać. Dlatego zapraszam na spotkanie - zobaczycie o co w tym chodzi, poznacie trenerów, postrzelacie i wtedy zapytacie od razu o to co Was intryguje.

Wymagane jest wcześniejsze potwierdzenie chęci przybycia, na emaila. Pozwoli to dostosować liczbę trenerów i sprzętu potrzebnego do spotkania.

Od razu zaznaczam, że nie ja to organizuję. Jestem tylko "łącznikiem" pomiędzy moimi instruktorami i moimi znajomymi z warriora.
Bezpośrednie odpowiedzi uzyskacie pod podanym numerem telefonu.
pyt
Python
kapitan

Postprzez Szpargał » 6 lut 2009, o 14:54

Python napisał(a):Ale jeśli ktoś myśli poważnie o treningach i o zaangażowaniu się w strzelectwo - to ze zrozumiałych względów, będzie musiał kiedyś takie zaświadczenie posiadać.

Sorry, z niezrozumiałych względów. Jest jakiś wymóg ustawowy zakazujący osobom karanym uprawiać strzelectwo? Bo ja się nie spotkałem.
Szpargał
st. sierżant sztabowy

Postprzez Python » 6 lut 2009, o 15:20

Szpargał napisał(a):Jest jakiś wymóg ustawowy zakazujący osobom karanym uprawiać strzelectwo? Bo ja się nie spotkałem.

Nie ma takiego.

Nie ma także ustawowego obowiązku szkolenia osób karanych, przez osoby które tego nie chcą robić.
Python
kapitan

Postprzez kenmi » 6 lut 2009, o 19:32

Trochę poszukałem, ale nie znalazłem. O jakie Czosnowo chodzi? Bo chyba nie o to w warmińsko-mazurskim.
kenmi
master of jojo

Postprzez doszman » 6 lut 2009, o 19:38

Szukajcie a znajdziecie. Proszę bardzo.
http://centaur.h2.pl/centaur.html
doszman
rekrut

Postprzez Python » 6 lut 2009, o 19:42

Jadąc z Warszawy na Gdańsk, w Czosnowie skręcamy w prawo i dalej tak jak na rysunku na stronie Centaura.

Sekcja wynajmuje strzelnicę w Czosnowie dla własnych potrzeb szkoleniowych.

Ceny na stronie nie mają się nijak do cen Gladiusa.
Python
kapitan

Postprzez moron » 6 lut 2009, o 20:29

rozumiem ze nie da sie teraz podac dokladnej ceny ale czy mozesz sie dowiedziec o jaka chodzi orientacyjnie kwote?

Proszę jeszcze raz popraw błędy- Echelon4
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Python » 6 lut 2009, o 20:48

Rozumiem problem, bo stanąłem przed nim kilka lat temu jak zaczynałem treningi. Ponieważ zaczynałem od zera, nawet nie bardzo wiedziałem co chcę trenować, więc nawet nie wiedziałem o co pytać. Aby oszacować cenę, musiałbyś bardzo dokładnie napisać co Cię interesuje - a i tak mogłoby dojść do nieporozumień.
Przyjdź na spotkanie (nie musisz kupować na nim garnków ;-)) - porozmawiaj z ludźmi i oszacujesz ile kosztuje to co Cię interesuje, wtedy na spokojnie przemyślisz sprawę.

Jeśli koniecznie chcesz najpierw porozmawiać, zadzwoń pd podany przeze mnie numer i zapytaj - ja się nie czuję kompetentny.
Python
kapitan

Postprzez Yarlan » 6 lut 2009, o 21:50

Python, czy koszt szkolenia to koszt amunicji, czy idzie jeszcze jakaś działka dla instruktorów?
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez DrZeRT » 6 lut 2009, o 22:00

Python napisał(a):Biorąc pod uwagę klasę trenerów i możliwości szkoleniowe - to ceny są rynkowe.

Raczej nie jest to impreza po kosztach...
Przeprowadziłem się na W(eekend)-W(warriors).pl
DrZeRT
st. sierżant sztabowy

Postprzez moron » 6 lut 2009, o 22:25

ok
to moze inaczej

ile cie to srednio kosztuje/kosztowalo miesiecznie?chodzi mi o orientacyjna cene
300/500/1000?

Proszę już trzeci raz,popraw błędy pierwsze ostrzeżenie.

-Echelon4
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Szpargał » 7 lut 2009, o 00:09

Strzelectwo nie jest sportem tanim, tym bardziej uprawiane okazjonalnie w komercyjnych strzelnicach/klubach/firmach/stowarzyszeniach.

Można się zmieścić w kwocie ok. 400 PLN miesięcznie odbywając do 5 treningów dynamicznych w miesiącu (ale bez zawodów), tylko wymaga to większych nakładów czasowo-finansowych na początek (patent, licencja, opłaty klubowe, i związkowe ofkorz :evil: ).

Pamietajmy, że strzelectwo to nie tylko wywalanie pestek do tarczy, to również szereg innych ćwiczeń odbywanych poza strzelnicą.

BTW, mistrz świata IPSC wywala dziennie 500 kulek, gdyby miał płacić po 1 PLN za kulkę to by chyba zbankrutował... :lol:
Szpargał
st. sierżant sztabowy

Postprzez Mider » 7 lut 2009, o 00:28

moron napisał(a):
Proszę już trzeci raz,popraw błędy pierwsze ostrzeżenie.

-Echelon4

A jak się tak Echelon patrzysz na te posty, to nie zwraca Twojej uwagi, że to może być po prostu brak możliwości używania polskich znaków. Ot na przykład pisząc z jakiejś komórki.

A do tematu. Wysłałem maila
Mider
spamer

Postprzez echelon4 » 7 lut 2009, o 00:42

Jeśli tak, to wystarczyło wysłać mi priva lub chociaż odpisać dlaczego tak jest.
To jest moja trzecia prośba o korektę... myślę, że przez ten czas spokojnie
dało by się to wyjaśnić.
Nie sprawia mi to przyjemności możesz mi wierzyć.
Ostatnio po prostu widzę, dość dużą ilość postów w tym stylu.

Pozdrawiam i sorry za OT.
Obrazek
echelon4
Zły Człowiek

Postprzez Oskar » 7 lut 2009, o 01:52

poza sprzeczkami kto co napisał i dlaczego źle to

uważam, że tak jak szpargał napisał sporty strzeleckie nie są tanią zabawą, a reszta jest po prostu ucieczką w odpowiedzi od zniechęcenia przyszłych kandydatów do klubu/sekcji strzeleckiej wyżej wymienionej i koniec kropka.
Oskar
zielenina

Postprzez Python » 7 lut 2009, o 09:20

Oskar napisał(a):uważam, że tak jak szpargał napisał sporty strzeleckie nie są tanią zabawą, a reszta jest po prostu ucieczką w odpowiedzi od zniechęcenia przyszłych kandydatów do klubu/sekcji strzeleckiej wyżej wymienionej i koniec kropka.

Oczywiście że strzelectwo, nie jest tanie. ZAWSZE musisz ponieść koszt.:
- amunicji
- wynajęcia strzelnicy
- wynajęcia osoby z uprawnieniami do prowadzenia strzelań
- koszt amortyzacji broni

Jeśli posiadasz swoją broń to możesz sam kupić amunicję, ale i tak musisz opłacić strzelnicę i wynająć instruktora lub terenera.

Oczywiście że nie chcę Was zniechęcać, ale to nie znaczy że chcę Was namówić na coś czego nie chcecie. Jeśli ktoś nie ma nawet ochoty na podjechanie na strzelnicę na spotkanie, to moim zdaniem nie jest zainteresowany strzelaniem.

Co do tego co napisał Szpargał. Strzelectwo jest drogie. Z drugiej strony można wydawać 400zł miesięcznie i coś z tego mieć albo nie. To właśnie zależy od klasy trenera i doboru programu szkoleniowego. Pójść na strzelnicę i wystrzelać 50/100 sztuk amunicji - to nie jest szkolenie.

BTW Mistrzowe IPSC nie ponoszą kosztów amunicji - ponieważ sponsorują ich firmy np. producenci broni.

PS. Jak tylko dostanę w łapy cennik, to go tu wrzucę.
Python
kapitan

Następna strona

Powrót do Szkolenia