Szkolenie Pistolet Podstawowy i TRM

szkolenia i imprezy mające na celu podnoszenie umiejętności i wiedzy zainteresowanych osób

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Postprzez Dalej » 19 lis 2008, o 12:37

Mówię ino jak widzę.
Dalej
.....................
.....................

Postprzez polo » 19 lis 2008, o 12:40

Zresztą obydwaj goście zarówno Jacek jak i Sylwek graja po jednej stronie!
Dzięki takim zawodnikom mamy co robić, rozwijamy się i chwała im za to.
Róbcie swoje! Trzymać tak dalej!
polo
mądraliński

Postprzez Dalej » 19 lis 2008, o 12:41

Dobra już dobra, nic nie mówię :-)

Nie znam żadnego z nich więc sam rozumiesz jak to z mojej perspektywy wyglądało. Pax i już się nie odzywam.

Sorry Sylwester.
Dalej
.....................
.....................

Postprzez Sylwester » 19 lis 2008, o 18:21

Nie ma sprawy ponownie piszę że jestem daleki od podkopywania czy dopinania się pod tę akcję, jak cos będę robił to napewno napiszę o tym. Jak narazie jestem w sytuacji w której robię imprezy na zamówienie zainteresowanych czyli, w chwili tworzenia mam 100% chetnych. I ponownie zapewniam że osobiście doszły mnie bardzo pochlebne opinie od jednego z moich ludzi na temat tych szkoleń.
Sylwester
kapral

Postprzez lonek » 19 lis 2008, o 19:02

http://www.strzelec.net.pl/news.php?readmore=87
To czemu to szkolenie kosztuję prawie 8 razy mniej ?
Pozdro
lonek
plutonowy

Postprzez Templar » 19 lis 2008, o 21:03

Ty chłopie to jednak ciężki przypadek jesteś... nie wiesz to sie zapisz i sam się przekonaj a nie pisz głupoty na forum nie wiedząc chyba za bardzo o co chodzi. Drogo dla Ciebie? To się nie zapisuj. Nie musisz przy tym wszystkich o tym informować.
Templar
chorąży

Postprzez Sylwester » 19 lis 2008, o 22:26

Nie zobaczyłem ramowego programu szkolenia, no ale z tego co widzę jeżeli pomimo że JS ma zapewnić środki do szkoleń polecają zabrać nie tylko apteczki osobiste ale i plecaki ratownicze, to wydaje mi się że kosztem tej imprezy bedzie kilka bandaży i spzręt uczestników. Jesli do tego wymaga się znajmości działania drużyny piechoty i już podstaw PP to zastanawia mnie czy beda używane pojazdy (ambulansy), czy będą fantomy, czy ta akcja jest robiona ze wsparciem jakiejś JW co bardzo zmniejsza koszty, i co najważniejsze jaki sprzet bedzie do dyspozycji. Jezeli chodzi o zakres wiedzy to rewolucji sie tutaj nie zrobi. Nie żeby była to moja reklama ale, ja nie widze profesjonalnego kursu tego typu za 55 zł. Jeden bandaż kosztuje jakieś 5-7 zł (przydałoby sie wiecej) do tego opatrunki, dezynfekcja, szyny albo cos w tym stylu, nosze , fantomy, jakaś sala do wykładu teorii, może samochód (koszt paliwa) aby poewakuwac rannych, pirotechnika kosztuje dużo 1 dym około 20 zl flara ratownicza 15 zł, do tego posiłek (doba) jakies 30 zł, zakładam że teren ćwiczeń darmowy. No bądźmy realistami. Nawet nie chcę rozważać kaniulacji żył, montowania aparatów do przetoczeń, monitorowania AED lub lub innym defibrylatorem, użycia rurek ustno-gardłowych, intubacyjnych, wentylacji workiem, badanie pulsksymetrem, cisnieniomierzem itd, itd, no ale to juz nie PP
Sylwester
kapral

Postprzez Wieszak » 20 lis 2008, o 00:46

Sylwek wstrzymaj kakau! ;) Żeś się rozchuśtau chłopaku! :P Kocham Cię Pozdro!

Ludzie jest luz TS jest Spoko!
Obozy Sylwka są Spoko!
Strzelania u innych choćby u VIP'a są Spoko!
Wszystko jest spoko!

Każdemu wedle gustu i luz!

P.S. Borubar Pereiro strzelił bramkie!
Obrazek
Wieszak
chorąży

Postprzez Dalej » 20 lis 2008, o 00:49

I właśnie dlatego przestałem odwiedzać fora po pijaku :-)
Dalej
.....................
.....................

Postprzez Sylwester » 20 lis 2008, o 12:06

No troche mnie poniosło ale tak już jest ratownictwo to jakby nie patrzył mój chlebek powszedni, i na ten temat jak mnie poniesie to mogę duuzo :)
Sylwester
kapral

Postprzez wojto » 29 lis 2008, o 03:16

Bylem na PP i polecam - wrażenia są niesamowite, instruktorzy kompetentni i profesjonalni a program wymagający. Myk z tym szkoleniem polega na tym że uczysz się działać praktycznie - czyli nie wywalasz dwustu pestek z rozkroku w tarcze tylko uczysz się zmieniać szybko magazynki w ruchu, działać w stresie, poruszać się strzelając, wpółdziałać z kolegami. Bilans czas/koszt/efekt/fun - 10/10.

Sylwek - Masz pare dorosłych (niektórych bardzo :) )osób z długim stażem w ASG, niektóre po służbie wojskowej, wszystkie po różnorakich kursach i szkoleniach, które zapłaciły i uważają że dobrze na tym wyszły. Skąd więc Twoje obiekcje? Troche zaufania do kolegów. Co do ratownictwa - zwróć uwagę że kursy są dedykowane dla służb mundurowych i nie kończą się na samej stricte pomocy medycznej. Z tego co o nich słyszałem i nic Ci nie ujmując podejrzewam że Ty też mógłbyś się tam czegoś nauczyć - jeśli nie na kursie podstawowym to na zaawansowanym. Zanim skrytykujesz program/cenę warto by było żebyś się sam przekonał czy jest dobry czy zły, inaczej wychodzisz na pieniacza. Wszyscy z kilkunastu uczestników kursu PP z którymi rozmawiałem byli bardzo zadowoleni.
Obrazek
wojto
mądraliński

Postprzez Sylwester » 29 lis 2008, o 21:09

jestem pewien że z takiego terningu wyniusłbym wiele nauki, gdybym był super strzelcem IPSC, to sam byłbym instruktorem. ja tylko powiedziałem że trochę drogo nie że jest żle i nieprofesjonalnie. Wcale tego kursu nie krytykuję, a jeśli wrocisz do moich wcześniejszych postów zauważysz że równierz je zachwalam. Strzelania w rozkroku jak napisałeś są nudne napewno, sam tego unikam i niespodziewałem się niczego innego po tym strzelaniu jak treningu z obsługą broni, szybkim celowaniem, zmiany broni, dystansu do celu i postaw strzeleckich. Co do pierwszej pomocy, już się dogadałem z chłopakami z SPAPu, jutro rozmawiam ze szkołą ratownictwa WSRM w Łodzi i już w grudniu zrobimy pierwszy kurs ratownictwa taktycznego. Narazie we własnym sosie jak wyjdzie dobrze, to będę powtarzał i wystosuję zaproszenie na taką imprezę.
Sylwester
kapral

Postprzez gumka » 4 gru 2008, o 18:27

Podpisuje się pod każdym słowem Sylwestra i daleki jestem by wypowiedzi Sylwka traktować jako krypto reklamę - jak już ktus napisał - Sylwek jest w tej samej "druzynie".
A co do porównań i arumentów, że jak coś jest dla mundurowych jest lepsze to wiekszegto babola jeszcze nie spotkałem ! i to wcale nie chodzi mi tylko o AS. paradoksem jest to, że Airsoftowcy "głodni" są szkoleń i teningów dla "mundurowych" a Mundurowi którzym zależy by być dobrym w swej profesji, aż piszczą by wziąść udział w szkoleniach typowo dla AS, chociażby w tym co organizuje Sylwester !
ZERO TOLERANCJI DLA POSPOLITEGO RUSZENIA !
Rzeczypospolita Szlachecka to ... historia a nie teraźniejszość !
gumka
sierżant

Postprzez Sylwester » 5 gru 2008, o 11:33

Nie wspominając że każdy przeciętny mundurowy tylko patrzy aby nikt mu dupy nie zawracał jakimiś szkoleniami, chłop chce odwalić robote i do domu wrócic normalnie, a nie się jeszcze gdzieś gimnastykować.
Sylwester
kapral

Postprzez gumka » 5 gru 2008, o 12:00

Sylwester napisał(a):Nie wspominając że każdy przeciętny mundurowy tylko patrzy aby nikt mu dupy nie zawracał jakimiś szkoleniami, chłop chce odwalić robote i do domu wrócic normalnie, a nie się jeszcze gdzieś gimnastykować.

Ano właśnie - to jest specyfika myślenia Polskich Służb Mundurowych zwłaszcza w Naszej Armii ( nie wszyscy oczywiście ale większość ). No bo jak się idzie do służby jak do typowej pracy budżetowej a nie z powołania - to tak jest. A Ci co zaciągają się z pasjii są niszczeni i udupiani przez tych co chcą mieć spokojną pracę ! Oj daleka droga jeszcze do Prawdziwej Armii Zawodowej, lecz już powoli zaczynają rozumieć iż AirSoftowcy są świetnym materiałem na Kadre Zawodowo z powodu swojej pasjii !
gumka
sierżant

Postprzez Templar » 5 gru 2008, o 12:05

Panowie- chcecie sobie po******lić to załóżcie nowy temat. Jak zapomnieliście o czym jest ten to przejdźcie na początek tematu. Naprawdę bardzo mi zaimponowaliście tak konstruktywną krytyką czegoś czego nawet na oczy nie widzieliście... Gratulacje.
Czy któryś mod mógłby wyczyścić ten pierdolnik?
Templar
chorąży

Postprzez Sylwester » 5 gru 2008, o 13:27

Nie unoś się tak Templar, jak narazie to nic nie skrytykowałem oprócz ceny ( czy nikt k....wa nie czyta postów w temacie zanim sie wypowie!!) zrobilismy sobie z Gumką mały offtopic i tyle. Chociaż zaczynają mnie palce świeżbić by napisać co myślę o reklamie firmy majacej na celu zarabianie na nas pieniędzy, podczas gdy jest ogrom ludzi którzy bezinteresownie poswiecają swój czas by stworzyć rózne imprezy dla swiata Airsoftowego. I nie mam namysli tylko imprez szkoleniowych ale wszytskie spotkania, milsimy strzelanki itp,itp.
Sylwester
kapral

Postprzez Templar » 5 gru 2008, o 14:41

No właśnie przeczytałem i mnie szlak trafia- w topicu miały się wpisywać osoby zainteresowane szkoleniem/ wypowiedzi osób które z w/w firmą styczność już miały, a przeszło na "ale drogo" i "ale te nasze służby mundurowe mają ch****e wyszkolenie, najlepiej się uczmy od graczy asg"...
Templar
chorąży

Postprzez Sylwester » 5 gru 2008, o 20:15

No odnośnie "ale drogo" no trudno tego nie zauważyć, nawet cena promocyjna jest ciagle normalna ceną komercyjną, a nie szczególną okazją, ale skoro są ludzie zdolni tyle zapłacić to znaczy nie za drogą. Co do ch....wego wyszkolenia, tak naprawdę nie jestem do końca tego zdania, jest wiele osób które wiele sobą reprezentują ,a na szczęście tych co chca przeżyć do emerytury z jak najmiejszym wysiłkiem jest coraz mniej. Szczególnie w wojsku zmiany są widoczne i bardzo dobrze, mam nadzieję że hasło "profesjonalizacji" zmieni jeszcze wiecej na plus, pomimo że jest to kontrowersyjna kwestia. U mnie w ratownictwie też coraz wiecej jest ludzi świadomych dążących do doskonałosci w robocie, co nie zmienia faktu że jest mnóstwo olewusów i konowałów na których ciagle niema rady.

PS rozumiem że brałeś udział w szkoleniu zatem może podzielisz sie swoimi spostrzeżeniami, udzielisz jakiejś opinii na ten temat, albo komentarz. Rozumiem że akcja się odbyła i jakoś nikt imprezy nie komentuje tylko wjezdza na mnie że złe słowo napisałem.
Sylwester
kapral

Postprzez Templar » 5 gru 2008, o 21:30

Brałem udział w wielu szkoleniach organizowanych przez TS. Zawsze było bezpiecznie i profesjonalnie. Jak masz konkretne pytanie- zapraszam na prv- chętnie odpowiem.
Co do kosztów to polecam zadzwonić na którąkolwiek z warszawskich strzelnic i zapytać oceny. Zazwyczaj jest to około 200zł stania przed tarczą i utylizacji 50szt. 9mm. W Rembertowie chcieli ostatnio ode mnie 15zł za strzał a AK...
Templar
chorąży

Postprzez Szpargał » 5 gru 2008, o 22:11

Templar napisał(a):W Rembertowie chcieli ostatnio ode mnie 15zł za strzał a AK...

A czy z samodzielnym przeładowaniem? :lol:
Szpargał
st. sierżant sztabowy

Postprzez Wieszak » 6 gru 2008, o 00:55

200zł za 50szt? Toż to grzech! Da się taniej.

Kto ma wiedzieć gdzie, ten wie! Pozdro dla kumatych! ;)
Obrazek
Wieszak
chorąży

Postprzez duncan mclain » 6 gru 2008, o 14:02

Panowie.
Powiedzmy to sobie wprost - jeżeli kurs jest KOMERCYJNY to z założenia jest on DROGI. Bo ORGANIZATOR nie jest ALTRUISTĄ I musi na nim ZAROBIĆ.
Proste.

Inna sprawa, to fakt, że im bliżej naszej Stolicy tym drożej i inny przelicznik wartości.
Oczywiście, że te kursy niekomercyjnie da się zrobić taniej. I będą równie dobre jak wyżej wymienione. Wszystko jest kwestią miejsca, kontaktów, dojść czy praktyki w organizacji takich imprez.
Jedna osoba jest w stanie załatwić bandaże za 5-7 pln inna po złotówce i przy większej ilości koszty lecą diametralnie w dół.

Nie mówię, że kursy o których tu mowa są ZŁE. Nie byłem na nich więc trudno mi się wypowiadać w tej materii, jednak do najtańszych niestety nie należą. Doliczając koszty dojazdu dla osób mieszkających z dala od miejsca kursu są po prostu nieopłacalne. O wiele łatwiej i taniej jest zorganizować coś na miejscu (i od razu na odpowiedź " to zrób to sam" odpowiadam - tak, organizowałem - i wyszło taniej - mowa zarówno o kursie medycznym jak i szkoleniu strzeleckim)

Dla mnie najlepszym podsumowaniem jest zdanie mojego znajomego informatyka który na pytanie dlaczego jego usługi nie należą do najtańszych , odpowiedział tak:

"oczywiście, że każdy mógłby sobie to naprawić sam, ale ci którzy do mnie przychodzą, nie płacą za to, że JA im to zrobię, ale za swoją NIEWIEDZĘ."

Tyle odnośnie cen takich kursów.

Podsumowując - ciekawe w ofercie jednak ponieważ są nastawione na komercję - dla mnie za drogie.

Pozdrawiam.
Duncan McLain.
Obrazek
duncan mclain
zielenina

Postprzez gumka » 6 gru 2008, o 14:44

A może wpierw zadać sobie pytanie; "Po co mi taki kurs ?"
Co do kursu i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy - nie mam zastrzeżeń, ale strzelanie z broni ostrej nie mając przy tym na codzień z nią doczynienia ? To chyba raczej jako ciekawostaka i rozrywka ! Na tego typu kursach tródno mówić o nauce posługiwania się bronią, lecz tylko z nią zapoznają ! A to diametralnie inna materia ! A zasłanianie się szkoleniem u "profesjonalistów" nie jest żadną wykładnią co do przydatności dla ludzi którzy "bawią się w wojnę i w wojsko" deklarując przy tym swój negatywny stosunek do służby wojskowej lub w jakiejś innej formacjii mundurowej.
Drogo to rzecz względna - jak stać Cię i masz kaprys, to nawet 1000 euro za strzał z T-90 jest pikusiem :wink:
gumka
sierżant

Postprzez Sylwester » 6 gru 2008, o 19:58

Nie no trudno się niezgodzić, myślę ze wszystkie za i przeciw już padły, a chistoria z informatykiem rowaliła mnie do łez :) .

Templar myślałme że napiszesz tak:

Kurs mi się podobał bo....
Szczególnie przeżyłem zadanie....bo....
polecam bardzo bo...
itp, itp

Nie chodzi mi o jakieś sczególne informacje poprostu o cos co miało by mnie jak i innych porzekonać do tego, a nie innego kursu czy zajeć strzeleckich.
Sylwester
kapral

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenia