SZKOLENIE MILSIMOWE

szkolenia i imprezy mające na celu podnoszenie umiejętności i wiedzy zainteresowanych osób

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Postprzez mariuszsoul » 26 paź 2008, o 09:29

Dziękuję wszystkim. Było bardzo miło.
He conqueres who endures
mariuszsoul
master of jojo

Postprzez Dalej » 26 paź 2008, o 10:16

Udało mi się parę fotek chlapnąć.
Na ostatnim moje suveniry ze szkolenia :)
Dalej
.....................
.....................

Postprzez goorock » 26 paź 2008, o 11:59

Alfa 1, Alfa 1, tu Alfa 2. oko, karate, uniform. :lol:
Dzięki organizatorom. 8 godzin zleciało b. szybko. Nieadekwatnym czy raczej subiektywnym był system ocen np. przy taktyce. Ale to zdaje się jedyny mankament. Reszta super. Looking forward na ciąg dalszy przygody z milsimem.
Parę fotek.
http://picasaweb.google.pl/kaczanowski/ ... ilsim2008#
Obrazek
goorock
st. sierżant sztabowy

Postprzez Albercik » 26 paź 2008, o 16:32

Na poczatek podziękowania dla organizatorów za trud i poświęcenie i to w dodatku za free. Jak dla mnie organizacyjnie było wszystko ok, wykłady i praktyczne ćwiczenia na każdej z stacji ciekawe i podane w przystępny sposób. Podczas ćwiczeń nie było czasu na nude, sam fakt, że 3-krotnie próbowałem coś podgrzać do jedzenia co i tak się nie udało świadczy o tym , że plan cwiczeń wpełni wypełniał czas.

Na ćwiczeniach poznałem kilka nowych rzeczy jak też skonfrontowałem swoją juz posiadaną wiedzę z innymi rozwiązaniami przedstawionymi na poszczególnych stacjach.

Z miłą chęcią, jeżeli tylko będę miał taką mozliwośc będę uczestniczył w kolejnych ćwiczeniach.

pozdrawiam

P.S. Goorock, te biedroneczki na moim szpeju z Twoich zdjęć jednak nie przyniosły mi szczęścia, zapodziałem gdzieś na akcji rękawiczki a w domu po powrocie drzwi w lodówce mi się oberwały i ogórki, mleko, ketchup itp na podłodze. Życie jest piękne ! :P
FORTITUDINE VINCIMUS
Albercik
zielenina

Postprzez Nemer » 26 paź 2008, o 22:30

Witam!

Trafiłem na materiały powiązane z naszym szkoleniem z topografii. Są to materiały, z których kiedyś, kiedyś korzystano w czerwonych beretach i chyba ogólnie we wojsku :)

Obrazek

oraz

Obrazek

Zachęcam do wydrukowania i przyswojenia :)
Oczywiście określać odległości czołgów po słyszalności nie będziemy - ale to jako ciekawostka :)
Pozdrawiam,
Nemer
Nemer
zielenina

Postprzez Yarlan » 27 paź 2008, o 00:18

Fajna, zwłaszcza ta pierwsza - tnx :)
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez dSort » 27 paź 2008, o 04:44

Wielkie wielkie dzięki dla orgów! Naprawdę świetne szkolenie - to co już umiałem, poznałem lepiej, na parę spraw (głównie planowanie akcji i to co pokazywał Grey) spojrzałem w nieco innym świetle.
Generalnie ta sobota mi dała sporo do myślenia.
I`ve got list of demands
written on the palm of my hand
i ball my fist
and you know where i stand
dSort
master of jojo

Postprzez RedHiney » 27 paź 2008, o 20:27

Grey napisał(a):Myślę, że nie pożałujesz.

I nie żałowałem żadnej spędzonej tam sekundy. Mieliście w 110% rację.
Dziękuję wszystkim tudzież każdemu z osobna za to szkolenie. Mam nadzieję na następne 'edycje'.
Isn't it awfully nice to have a penis?
Obrazek
RedHiney
sierżant

Postprzez dreszcz » 27 paź 2008, o 21:08

Wieszak napisał(a):Materiały wrzucę jutro. Teraz idę się sponiewierać...

dałeś rade wrzucić?
BRT
dreszcz
st. sierżant sztabowy

Postprzez Grey » 28 paź 2008, o 15:54

Szkolenie z taktyki - podsumowanie materiału

Przygotowanie obrony liniowej na zadanej rubieży i kierunku w czasie 15 minut.

1. Dowódca ustala rubież obrony. Może przy tym wykazać się elastycznością i przesunąć nieznacznie linię w celu dostosowania jej do ukształtowania terenu.

2. Żołnierze ustawiają się w miarę równo na linii obronnej i zajmują pozycje.

3. Żołnierze zaczynają maskować swój ubiór, broń i malować twarz.

4. Dowódca planuje sektory ognia. W tym celu przesuwa żołnierzy i wyznacza im sektory ogniowe, maksymalnie o szerokości 45o, optymalnie 30o.

5. Sektory powinny się krzyżować. Należy unikać sytuacji, w której dany obszar znajduje się tylko w jednym sektorze ognia, bowiem po likwidacji strzelca teren poza efektywnym ogniem obrony.

6. Sektory nie powinny obejmować terenu na wprost pozycji obronnej. Centrum sektora powinno przebiegać pod kątem 45o od linii obrony.

7. Po rozmieszczeniu pozycji i ustaleniu sektorów, żołnierze kontynuują maskowanie w wyznaczonym miejscu. Ich pozycja powinna być wygodna i umożliwiać długotrwałe trwanie obserwacji.

8. Dowódca przemieszcza się przed linią obrony równolegle do niej w celu wykrycia miejsc, w których potencjalnie nieprzyjaciel może się skryć podczas walki. Miejsca takie blokuje (gałęzie, sznurek), minuje lub przygotowuje najbliższego strzelca do obrzucenia danego miejsca granatami (kilka rzutów testowych).

9. Po zakamuflowaniu się ludzi, dowódca ocenia jakość ukrycia będąc około trzydzieści metrów przed linią obrony i sugeruje poprawki. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kontrast z tłem. Pozycje muszą być całkowicie niewidoczne dla obserwatora patrzącego pod kątem prostym do linii obrony oraz optymalnie zamaskowane wzdłuż sektorów ogniowych. Idealnie, aby najbardziej oczywiste miejsca ukrycia (duże kępy krzaków, ciemne dziury), były unikane, ponieważ nie widząc celów, tam zaskoczony nieprzyjaciel będzie strzelał w pierwszej kolejności.

10. Przy okazji warto podkreślić, że podczas prowadzenia ognia z ukrytych stanowisk warto korzystać z mało widocznych kulek, na przykład czarnych.

Dwie z czterech grup ćwiczących przygotowało także plan wycofania do drugiej linii obrony, a jedna z grup umieściła strzelca na tyłach jako ubezpieczenia tylnego.

Metody poruszania się w natarciu (patrz podręcznik)

1. Poruszanie się krótkimi skokami (3 second rush)
2. Niskie czołganie
3. Wysokie czołganie
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenia