II Obóz Szkoleniowy w 25 BKP w Tomaszowie Maz 06-13.09.08

szkolenia i imprezy mające na celu podnoszenie umiejętności i wiedzy zainteresowanych osób

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Postprzez Grey » 29 paź 2008, o 13:17

Ale w 25BKP mają na pewno dłuższe strzelnice, minimum 300 m, a skoro mają strzelców wyborowych, to może i dłuższe...

Swoją drogą, to ciekawie byłoby postrzelać z AK / Beryla z celownikiem optycznym. Pierwszy raz widziałbym jak strzelam w trakcie :)
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez Sylwester » 29 paź 2008, o 13:26

Strzelanie bedzie organizowane przez Akademię Strzelectwa http://www.shooting-academy.pl

na strzelnicy w Leźnicy Wielkiej, bo narazie niema innej możliwości, nie prosiłem ich o Beryla bo jak wieszak napisał jest nudny. Przynajmiej moim zdaniem wiecej frajdy daje jakiś nawet prosty tor IPSC niż zwykłe walenie do tarczy. No ale jak chłopaki chcecie to mogę poprosić o beryla, z tego co wiem to mają kolimator na nim, pogadam czy się da przemontować na celownik optyczny.
Sylwester
kapral

Postprzez Wieszak » 29 paź 2008, o 14:14

Ja pisałem o SWD, Beryl nie jest nudny choć też precyzyjny, zwłaszcza z tym Aimpointem Jarka fajnie trafiał. Szczerze powiem, że na samym obozie nie nastawiam się na strzelanie. Wolałbym więcej zajęć z instruktorami z BKP niż zabawy na strzelnicy. SWD i tak dalej jest fajne ale trening który byśmy mogli zrobić, to raczej jako forma rekreacji, bo trzeb by wywalić sporo więcej pestek by serio potrenować.
Osobiście wolę zorganizować taki trening poza obozem a na obozie skupić się na innych sprawach (po trosze po to by zainwestować kaske w inne atrakcje).
Będzie strzelanie to z chęcią postrzelam, nie będzie to nie będę kręcił wąsem ;)
Obrazek
Wieszak
chorąży

Postprzez Grey » 29 paź 2008, o 14:23

Zgadzam sie - o SWD pisalem w kontekscie tego, że wyraźnie Sywlestrze uważasz to za fajny motyw aby zorganizować strzelanie. Jak wspomniał Wieszak, strzelać mozna i w Wawie, warto więc na obozie ten czas spożytkować na rozbudowanie szkolenia wojskowego.
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez Sylwester » 29 paź 2008, o 15:36

Rozważalismy juz takie sprawy z Yarlanem i wstępny plan uzgodniliśmy. Dziś rozmawiałemz Brygadą, niestety informacje o zatwierdzeniu moich próśb w stosunku do MONu będą wiadome bardzo późno. Nie chcę zbyt wiele obiecać, a potem się niewywiazać. Zatem niebawem założe temat nowego obozu z informacjami pewnymi i scenariuszu pesymistycznym na maxa. Niektóre zajęcia będzie można jeszcze przedyskutować i przemysleć inne będą nam narzucać pewne roziązania. Najbardziej niepewne jest ile osób bedzie mogło pojechać (kwestie zakwaterowania i transportu na teren zajęć) oraz koszty imprezy myślę że tutaj rzuce kwote jaka wyjdzie w najgorszym wypadku. W ten sposób najwyżej wyjdzie miła niespodzianka.
Sylwester
kapral

Postprzez Foka » 29 paź 2008, o 21:01

Grey napisał(a):Ale w 25BKP mają na pewno dłuższe strzelnice, minimum 300 m, a skoro mają strzelców wyborowych, to może i dłuższe...
O ile mi wiadomo najdłuższa oś w 25tej ma 200 m.
Obrazek
Obrazek
Foka
Moderator

Postprzez Sylwester » 30 paź 2008, o 09:33

Nie wiem ile mają, ale nawet 200m na SWD dla ludzi którzy nie mają możliwosci strzelania z tego na codzień, to wystarczająco dużo. Do tego są tarcze metalowe na przwrócenie celu sterowane z wierzy, wydaje mi się że to ufajni zabawę, wcześniej strzelaliśmy do celów tekturowych.
Sylwester
kapral

Postprzez Grey » 30 paź 2008, o 09:51

Zdziwiłeś mnie Foka, bo standardowe w WP strzelanie nr 2 z AK wykonuje się do celów na 200 i 300 metrach (cele po trafieniu opadają). Ale o ile pamiętam, w Wesołej też nie ma tak dużej strzelnicy...
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez Wieszak » 30 paź 2008, o 10:54

@Grey widać w BKP wrzucają chłopaków na pakę i jadą gdzieś gdzie mają to co im trzeba by robić strzelanie nr2.

No to ja się od dziś niecierpliwie i zaczynam sobie ostrzyć wygarowe zęby!

Jeśli przejdzie choć 3/4 tego planu który ustaliliście z Yarlanem, to na bank znów wrócę do domu mega usatysfakcjonowany - jak po tygodniu w Haremie z Baśni 1000 i Jednej Nocy.

P.S. Sylwek walcz, walcz, zwłaszcza o Marlow'a, wierzymy w Ciebie! :twisted:
Obrazek
Wieszak
chorąży

Postprzez Foka » 30 paź 2008, o 11:18

Sylwester napisał(a):Nie wiem ile mają, ale nawet 200m na SWD dla ludzi którzy nie mają możliwosci strzelania z tego na codzień, to wystarczająco dużo.
Dla kogoś kto nie miał SWD w ręku to i 50 wystarczy ;) bo sobie postrzela. Ale nie będzie możliwości odczucia różnicy między kbk a kw :)

Sylwester napisał(a):Do tego są tarcze metalowe na przwrócenie celu sterowane z wierzy, wydaje mi się że to ufajni zabawę, wcześniej strzelaliśmy do celów tekturowych.
A to wg mnie zły pomysł. To jest fajne to strzelania z kbk, do kw lepsza jest tarcza na której można sobie pomierzyć skupienie i porównać z kolegą ;)

Grey napisał(a):Zdziwiłeś mnie Foka, bo standardowe w WP strzelanie nr 2 z AK wykonuje się do celów na 200 i 300 metrach (cele po trafieniu opadają). Ale o ile pamiętam, w Wesołej też nie ma tak dużej strzelnicy...
No wiesz, myślałem, że w wojsku już nic Cię nie zdziwi ;)
Pod Gdańskiem duża, 300 m strzelnica wojskowa została wydzierżawiona i jest dostępna dla chętnych :) osie 3 czy 4, stanowisk kilkanaście, odie od 50 do 300 m :)
Obrazek
Obrazek
Foka
Moderator

Postprzez Sylwester » 30 paź 2008, o 13:27

Racja Foka ludzie na poczatek musza strzelać z małej odległości, tarcze z mozliwością oceny napewno dadzą możliwosc wyciągnięcia wniosków ze strzelania. Jeżeli ktoś będzie strzelał na 200m i zostawi "dziewicę" to nieda sie tego w ogóle ocenić.

Grey byłem w wojsku już dośc dawno temu, ale z tego co pamiętam strzelanie nr 2 wykonuje się na 3 cele na odległościach 150m (figura gniazdo karabinów) postawa leżąca bez podpórki, 200m (figura figura biegnąca) postawa leżąca bez podpórki i 150m (figura klęcząca) postawa klęcząca zza osłony. Mogę się jednak mylić.
Sylwester
kapral

Postprzez Grey » 30 paź 2008, o 13:32

Chyba zasadne by było, gdyby mając listę uczestników zapytać, ile z tych osób nie strzelało jeszcze z broni długiej.

Sylwester - Mogę się mylić. Też dawno byłem.
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez Sylwester » 30 paź 2008, o 13:39

Przewiduje powołać dwie grupy Red i Green z czego jak narazie do Red łapie się KNJ który już strzelał z SWD. Oczywiście chętnych trzeba rozdzielić inteligentnie, aby jakiegos "młodego" nie rzucić na głęboką wodę, a "stary" żeby się nie nudził na jakiś podstawach.
Sylwester
kapral

Postprzez Sylwester » 2 gru 2008, o 18:04

Sylwester
kapral

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenia