II Obóz Szkoleniowy w 25 BKP w Tomaszowie Maz 06-13.09.08

szkolenia i imprezy mające na celu podnoszenie umiejętności i wiedzy zainteresowanych osób

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

II Obóz Szkoleniowy w 25 BKP w Tomaszowie Maz 06-13.09.08

Postprzez Wieszak » 24 cze 2008, o 09:18

Na prośbę Sylwestra, który tu nie ma konta wklejam:

Sylwester napisał(a):Zapraszamy serdecznie na drugą edycję Obozu Szkoleniowego „Commando”, odbywającego się na terenie i współudziale 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Organizatorem obozu jest Młodzieżowa Sekcja Wojskowa Związku Polskich Spadochroniarzy w Łodzi obóz ten dedykowany jest wszystkim maniakom ASG których pasjonuje działanie aeromobilnych jednostek szybkiego reagowania. W ramach programu szkoleniowego znajdzie się:

1 Treningi walki wręcz i technik interwencyjnych

Instruktorem będzie Kwachu ( dwukrotny mistrz europy w Kick-Boxingu wieloletni instruktor walki wręcz SPAPu z Łodzi oraz Policji na zachodzie, Instruktor szkoły walki „Street Fighter”). Zajęcia będą obywać się w terenie oraz specjalnej Sali do ćwiczeń walki wręcz w 7bkpow

2 Zajęcia taktyczne w terenie zurbanizowanym

Instruktorami będą zaproszeni aktualni funkcjonariusze policji w Łodzi. Zajęcia będą się odbywać na terenie byłego ośrodka LOT-u oraz tzw. ”Willi Gierka”

3 Zajęcia taktyczne na szczeblu drużyn piechoty w terenie otwartym

Instruktorami będą żołnierze 25 BKPow weterani Iraku i Afganistanu. Zajęcia będą się odbywać na terenie Zintegrowanego Ośrodka Szkolenia Taktycznego „Floryda” na Glinniku

4 Zajęcia desantowe dotyczące treningu desantu z przyziemienia oraz za pomocą spadochronu

Instruktorami będą żołnierze 25 BKPow oraz instruktor spadochronowy 7 bkpow. Zajęcia będą się odbywać na terenie jednostki 25BKPow na Glinniku oraz w Spadochroniarni 7 bkopw

5 Zajęcia z Pierwszej pomocy przedmedycznej

Instruktorem będzie Sylwester Dyplomowany Ratownik Medyczny pracownik WSRM w Łodzi. Zajęcia będą odbywać się w miejscu zakwaterowania oraz w terenie przygodnym w formie symulacji.

6 Zajęcia Sapesko-Minerskie

Instruktorami będą saperzy z 7 bkpow. Miejsce zajęć to sala wykładowa 7 bkpow oraz ZOST „Floryda” gdzie będzie zbudowane „prawdziwe” pole minowe

7 Zajęcia z bronioznastwa

Instruktorami będą żołnierze 25 Bkpow. Miejsce jeden ze szwadronów 7 bkpow
8 Dynamiczne zajęcia strzeleckie z broni ostrej ( pistolet 9mm centralnego zapłonu, Kbk Beryl 5,56 mm) Zajęcia dodatkowe.

Instruktorem będzie Jarek mistrz Polski w IPSC. Miejsce szkolenia strzelnica w Łasku.

Ponadto strzelanki ,których scenariusze mają na celu stawiać zadania z którymi uczestnicy spotkali się na zajęciach i treningach. Zadania typu, porwanie, zasadzka, ewakuacja, misje poszukiwawcza wroga, rozpoznanie celu itp. Codziennie wyznaczone jakieś zadania symulacyjne.

Obóz szkoleniowy odbędzie się w terminie 06-13.09.08 w Tomaszowie mazowieckim.

Koszt imprezy:

450 zł od osoby za podstawowe zajęcia
600 zł od osoby z dodatkowymi zajęciami strzeleckimi z broni ostrej

W ramach kosztów organizator zapewnia:

1 Zakwaterowanie (namioty NS )
2 Wstęp na obiekty treningowe adekwatne do prowadzonych zajęć
3 Wyżywienie (3 posiłki dziennie)
4 Ubezpieczenie NW
5 Amunicję ASG (0,25) oraz profesjonalne środki pirotechniczne
6 Profesjonalną kadrę instruktorską
7 Zabezpieczenie medyczne również lekarskie
8 Certyfikaty za odbycie obozu szkoleniowego firmowane przez 7 bkpow , Szkołę Walki „Street Figter”, MSW ZPS

Wymagania w stosunku od uczestników:

1 Wiek 16+
2 Zaświadczenia o wiedzy ryzyka i odpowiedzialności oraz zgody rodziców/opiekunów zgodnej ze wzorem:

My, niżej podpisani Anna i Jan Kowalscy, jako rodzice / opiekunowie Marty / Marka Kowalskiej/go urodzonego w dniu 1 stycznia 1988 roku, wyrażamy niniejszym zgodę, by nasz/a córka/syn (podopieczna/podopieczny) brał/a udział w spotkaniach Air Soft Gun. Jednocześnie oświadczamy, iż jest nam wiadomym, że spotkania ASG polegają na oddawaniu przez uczestników strzałów do siebie (symulacja walki) z replik broni o napędzie pneumatycznym kulkami plastikowymi o średnicy 6 mm i 8 mm oraz o masie do 0,6 g. Jest nam również wiadomym, że używane przez uczestników repliki są napędzane sprężonym powietrzem lub gazem i wyrzucają pocisk z prędkością początkową do 200 m/sek., na odległość do 100 m, także seriami. Jest nam także wiadomym, że w spotkaniach ASG udział biorą osoby pełnoletnie w różnym wieku. Oświadczamy dodatkowo, że mamy świadomość, iż uczestnictwo w grach ASG jest obarczone ryzykiem zaistnienia nieszczęśliwych wypadków, tj. potłuczeń, otarć, złamań, a także, w skrajnym przypadku, utratą oka lub oczu, a wszystkie mogące zaistnieć wypadki, mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia zdrowia i ciała, w tym do utraty wzroku. Oświadczamy, że wyrażamy zgodę na ponoszenie takiego ryzyka przez naszą córkę / syna / podopieczną / podopiecznego i oświadczamy, że w razie zaistnienia wypadku, gdzie ofiarą będzie nasza córka / syn / podopieczna / podopieczny, nie będziemy wnosić roszczeń odszkodowawczych, ani wnosić o zastosowanie jakichkolwiek konsekwencji prawnych wobec sprawcy wypadku bądź jakiegokolwiek innego uczestnika spotkań ASG.

3 Zaświadczenie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej o braku przeciwwskazań do uprawiania wysiłku fizycznego.

Wyposażenie uczestnika:

1 plecak, karimata, śpiwór
2 menażka, manierka, niezbędnik
3 umundurowanie, buty chroniące staw skokowy, ciepła bluza, kurtka p-deszczowa i inne (po prostu ubranie i bieliznę)
4 ASG, ochronę oczu, głowy, kolan, inne oporządzenie taktyczne jeśli uczestnik posiada
5 środki toalety osobistej
6 busola, notatnik, długopis
7 Maskacze , ghilie, poncha, pałatki, latarki itp.

Informacje techniczne:

1 wpłaty proszę dokonywać na nr konta podany poniżej do dnia 20 Sierpnia.

Konto: 97194010765252999900010000 Lucas Bank

2 maksymalna ilość uczestników 30 osób

3 Zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne dnia 2 Sierpnia w miejscu które jeszcze podam.

Plus moje podsumowanie bliźniaczego obozu, który odbył się w zimę:

Wieszak napisał(a):OK to może teraz ja powiem czemu było tak git:
- przede wszystkim organizacja na piątkę (gratsy dla Sylwestra i pięć dla Lookyego), od przywitania przy bramie po ostatnie kroki za szlaban, każdy dzień zaplanowany, wypełniony szkoleniami - teoria, mordercza praktyka, miska, teoria, praktyka, miska, teoria praktyka, i tęgi fizyczny wpie@*ol. Od pobudki o 6 aż do północy działo się tyle że nie nie sposób tego spisać. Jeśli ktoś nie jest Entuzjastą Pełnego Wygaru tak jak KNJ mógłby mieć problemy by sprostać wymaganiom procesu szkoleniowego.
- kadra z 25 BKP po prostu git, chłopaki z ochotą dzielili się z nami wiedzą a widok czołgającego po Florydzie Chorążego, padającego co i raz w pozycji strzeleckiej, biegającego w kółko jak z motorkiem w dupie, czy machającego naszymi przy noszeniu jak szmacianymi lalkami, zamyka mam nadzieję usta wszystkim tym którzy twierdzili że chłopaki z BKP robią te szkolenie "z rozkazu". Pytałem ich na boku czy ich to nie |, i czy im sie chce, na co chorąży się zaśmiał i mówi "A co ja mam w dzień pedała robić? Przechodzić 10y raz to samo szkolenie spadochronowe? Wolę się z wami poczołgać po Florydzie. Sam sobie poćwiczę i czegoś was nauczę." a plut. "Pułkol" powiedział że zamiast wypełniać cały dzień druki woli z nami poskakać na Glinniku, z atrapy śmigła, nauczyć najważniejszych rzeczy i pogadać o tym i owym.
Ostatni wymieniony, można powiedzieć że nas polubił bo wymieniliśmy się mailami i już dostaliśmy od niego "9 linijkowca" (wezwanie medevac) i ofertę wszelkiej innej pomocy w kwestiach szkoleniowo-wojskowych.
Chłopaki na strzelnicy tez super przyjaźni, weseli, chętnie się dzielili informacjami, cierpliwie znosili nasz ślinotok na widok Beryli, a sami z błyskiem w oku postrzelali sobie z naszych replik. Fajna wymianka!
- materiał szkoleniowy i ilość atrakcji zaspokoił by największe marudy i jak dla nas szkolenie było bardzo owocne. Poranne "Street Fight" i wieczorne techniki interwencyjne dały nieźle w dupsko i o to właśnie chodziło.
- klimat i grupa którą stworzyliśmy jest nie do opisania, wszędobylski dobry humor, pozytywne nastawienie i bezkonfliktowość uczyniła te szkolenie zajebiście fajną przygodą. Zintegrowanie tak rożnych osobowości i ludzi w rożnym wieku to nie lada wyczyn i to również zasługa organizatorów.
- na koniec marsz nad przepięknym zalewem i spanko wśród białego puchu to jak dla nas wisienka na trocie

Długo by pisać a ja jakoś nie mam weny by strzelać peany. Właściwie wystarczy napisać że było profesjonalnie, organizacyjnie na piątkę, szkolenia rzetelne i wyczerpujące a panujący klimat bardzo bardzo sprzyjał nasiąkaniu wiedzą.
Ja dostałem to po co przyjechałem a nawet więcej.
Dzięki Wam Wszystkim a szczególnie Sylwestrowi. Jesteś naprawdę w porządku!

W imieniu Entuzjastów Pełnego Wygaru pozdrawiam i do następnej razy!

Yarlan napisał(a):W pełni podpisuję się pod tym co napisał Wieszak.

Szkolenie full profeska, do domu wróciłem z poczuciem pełnej satysfakcji ze spędzenia tygodnia za murami 25 BKP.

Nawiązując do wszystkich zarzutów w stronę organizatora z przed imprezy:
- Nasze szkolenia nikomu nie robiły problemu, było dokładnie tak jak opisał to powyżej Wieszak.
- Szkolenie na pełnym legalu. Pod certyfikatami podpisał się między innymi dowódca 7bkp podpułkownik Adam Grela.
- Oficjalna współpraca 'organizacji Sylwestra' z MON: ZWIĄZEK POLSKICH SPADOCHRONIARZY, Porozumienie o współpracy z MON: 11.10.2004 r.
- że 25BKP nie jest najlepszą jednostką w kraju, może i nie jest - nam wystarczyła w 100% by podnieść swoje umiejętności w tym w co się bawimy.

Podsumowując:
naprawde warto było wydać te 400 zeta za tydzień wyśmienitej i na maxa intensywnej zabawy

My co prawda szykujemy się na zimowy obóz Sylwestra ale z czystym sumieniem polecamy i ten!
Obrazek
Wieszak
chorąży

Postprzez greg » 2 lip 2008, o 22:51

czesc,
a ile kulek jest wliczone w te 150 zł?
greg
zielenina

Postprzez Sylwester » 3 lip 2008, o 09:08

nie jestem w stanie odpowiedzieć, koszt strzelania z ostrej jest wypadkową ilości uczestników i czasu trwania strzelania, nabój pistoletowy kosztuje około 1,5 zł więc trochę się postrzela. Strzelanie będzie oparte na wykonaniu zadań (zdjęcie celów) w róznych postawach, ze zmianą magów, na czas. Daje to naprawdę dużo więcej frajdy niż klasyczne strzelanie.Napewno wyjdzie kilkadziesiąt pocisków.
Sylwester
kapral

Postprzez saper152 » 3 lip 2008, o 10:04

Szkoda że termin to wrzesień.
Masz tu jeszcze mango!
saper152
rekrut

Postprzez Albercik » 4 lip 2008, o 13:03

Witam,

Jestem zainetresowany uczestnictwem w szkoleniu, które według opisu zapowiada się interesująco.

Do 20 sierpnia określę się czy będę. Jedyną przeszkodą może być brak możliwości urlopu w pracy, Jeżeli to mi się uda dograć, wpłacam kase (600 zł za all inclusive :wink: )

Mam też jak narazie jednego chętnego z mojej ekipy, tez postara się do 20.08 określić.

Proszę o bierzące info na temat szkolenia, lub ew. zmian.

Pozdrawiam
Albercik

www.asg.cyber.pl
FORTITUDINE VINCIMUS
Albercik
zielenina

Postprzez Sylwester » 4 lip 2008, o 20:32

Jak narazie jedyna zmiana jest dołożenie zajęć na trenażerach strzeleckich. Zapraszam serdecznie lista chętnych już sie tworzy nawet jest już jedna wpłata :)

1 14 BSZ bartosz Zapłacone
2 14 BSZ
3 14 BSZ
4 Akasha
5 Wojtek
6 AMSTA jadę ---> full service!!
Sylwester
kapral

Postprzez lukdrz » 6 lip 2008, o 12:00

szkolenie polecane przez KNJ to aż trudno sie oprzeć ;)

2 14 BSZ
3 14 BSZ
4 Akasha
5 Wojtek
7 Drzazga -> full
Obrazek
lukdrz
strzelec

Postprzez Alienzo » 9 lip 2008, o 23:37

2 14 BSZ
3 14 BSZ
4 Akasha
5 Wojtek
7 Drzazga -> full
8 Alien (wersja ze strzelaniem i wybuchoma)

Mnie weterana poprzedniej edycji nie może zabraknąć :) Za dobrze tam karmią żebym to przegapił :) No i nie ma to jak tydzień w woju na dwa tygodnie przed wojem :)
Alienzo
strzelec

Postprzez Ender » 11 lip 2008, o 16:37

2 14 BSZ
3 14 BSZ
4 Akasha
5 Wojtek
7 Drzazga -> full
9 Ender ---> Full opcja
"Which way is the enemy's door?"
Ender
strzelec

Postprzez Sylwester » 11 lip 2008, o 20:11

Zapraszam wszystkich weteranów poprzedniej edycji, będzie to czego nie udało się zrealizować zimą plus to co juz się udało zrealizować :)
Sylwester
kapral

Postprzez Grey_Fox » 14 lip 2008, o 19:32

Postaram się zjawić. Potwierdzę zgłoszenie 15 sierpnia. Ściskam :)
Grey_Fox
mądraliński

Postprzez MAK » 18 lip 2008, o 13:32

2 14 BSZ
3 14 BSZ
4 Akasha
5 Wojtek
7 Drzazga -> full
9 Ender ---> Full opcja
10 MAK ---> Full opcja

- kase wpłacę jak się upewnię że dostenę urlop (początek sierpnia)!
Michał K. [M.A.K.]

["Through the gates of hell as we make our way to heaven...!"]
MAK
master of jojo

Postprzez Sylwester » 18 lip 2008, o 13:57

Nie ma sprawy.Przypominam tylko że termin wpłat jest do 20 sierpnia i po tym terminie równierz nie wydaję zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Na dzień dzisiejszy mogę podać że strzelanie odbedzie się na strzelnicy w Tomaszowie Mazowieckim. Dziś dostałem zgodę od Dowództwa Wojsk Lądowych na organizacje strzelania na wojskowej strzelnicy.
Sylwester
kapral

Postprzez Ender » 18 lip 2008, o 16:14

2 14 BSZ
3 14 BSZ
4 Akasha
5 Wojtek
7 Drzazga -> full
9 Ender ---> Full opcja - przelew poszedł
10 MAK ---> Full opcja

- kase wpłacę jak się upewnię że dostenę urlop (początek sierpnia)!
"Which way is the enemy's door?"
Ender
strzelec

Postprzez Alienzo » 19 lip 2008, o 12:53

Mnie jednak wypiszcie z listy. Ide do prawdziwnego wojska :)
Alienzo
strzelec

Postprzez Sylwester » 19 lip 2008, o 12:56

2 14 BSZ
3 14 BSZ
4 Akasha
5 Wojtek
7 Drzazga -> full
8 Ender ---> Full opcja ZApłacone
9 MAK ---> Full opcja

Szkoda Alienzo :(
Sylwester
kapral

Postprzez Alienzo » 19 lip 2008, o 22:09

No szkoda. Ale mam coś odnośnie kursu do powiedzenia.

Przede wszystkim dziękuje za zorganizowanie tego, bez tego kursu nie dostałbym się do szkoły podoficerskiej we Wrocławiu na kierunek desant-szturm.
Szkoła miała 71 miejsc z czego 15 na desant. 700 podań (większość na desant) 400 osób przeszło komisje lekarskie 380 DOSTAŁO SIĘ na egzaminy. po egzaminach z wf około 100 osób odpadło. do rozmów kwalifikacyjnych zostało 250 osób. Na wynikach byłem 21 na liście czyli już się mogłem cieszyć tym że dostałem się do szkoły ale nie jeszcze nie było wiadomo czy na desant. była druga tura rozmów gdzie z tych 71 zakwalifikowanych osób wybierano te na Desant, Inzynierie i OPBMR. z 20 osób przede mną tylko 8 zakwalifikowąło się do desantu gdyż nie mieli żadnych papierów i słabo się prezentowali.

Wchodząc na rozmowe pokaząłem Dyplom z kursu spadochronowego, z kursu w 25BKPow i certyfikat 10 stopnia Karate-Do (to było dawno ale się liczy :) ) Najbardziej bylem wypytywany o to czego nauczyłem się na kursie w Kawalerii Powietrznej. Opowiedziałem co nieco o czarnej taktyce, technikach desantowania, ratownictwie medycznym... wszystko co tam było. Pan Chorąży powiedizał do siedzącego z boku członka szanownej komisji jakiegoś starego wygi bordowy beret, baretki itp. (Spokojnie Python nikt nie robi sobie nielegalnych baretek, oni mają swoje :D )
- Bierzemy go?
- Bierzemy ciekawe ma papiery

No i pogratulowano mi dostania się do SPWL Wrocław na profil desantowy :)

Także wielkie dzięki jeszcze raz za to że mogłem w tym uczestniczyć. Mam nadizeje że keidyś spotkamy się w 25BKPow żebym udzielił wam jakiegoś kursu :)

Smutne jedynie że mnie pare dobrych airsoftowych imprez, milsimów itp. ominie...
Alienzo
strzelec

Postprzez Yarlan » 19 lip 2008, o 22:40

Gratulacje :)
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez Grey » 19 lip 2008, o 22:42

Gratsy Alienzo :) I za rok z kawałkiem - nie daj się w Afganistanie zabić.
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez Sylwester » 19 lip 2008, o 22:58

Bardzo się cieszę żę udało ci się dostać na wymarzony kierunek i tak myślę że wszystko zawdzięczasz tylko sobie. Jeżeli po szkole dostaniesz jakiś kierunek na 25 BKPow wal śmiało do mnie, nie omieszkam wystawić odpowiedniej rekomendacji w dowództwie brygady. No tak to niestety jest cieszę sie z twojego sukcesu i martwię, że odpadnie dobry człowiek z zabawy, tym bardziej że z naszej grupy pożegnamy jeszcze dwie osoby na rzecz 25 BKPow. Gratulacje i powodzenia Alienzo.
Sylwester
kapral

Postprzez Alienzo » 22 lip 2008, o 12:40

Grey napisał(a):nie daj się w Afganistanie zabić.

Mnie zabic? Za co? :D

Dzięki za gratulacje za powodzenia nie bo to pecha przynosi :)

Na pewno po szkole będe uderzał do 25BKPow. Nawet jeżeli mnie tam nie wyślą to spróbuje jakiś etat tam znaleźć.

Sylwester napisał(a): tym bardziej że z naszej grupy pożegnamy jeszcze dwie osoby na rzecz 25 BKPow.

A to jakiś airsoftowców tam spotkam za rok?

Co do szkolenia mam nadzieje że będziesz to kontynuował. Osobą które chciałyby sie kiedyś dostać do jakieś szkoły wojskowej bardzo się przydaje ten dyplom. Inaczej patrzą na rozmowie kwalifikacyjnej, od której to większość zależy (oczywiście jeżeli z wf i anglika nie uzyska sie odpowiedniej ilości punktów to nawet nie chcą rozmawiać odsyłają do domu).

Jeżeli wogóle ktoś chce się dostać keidyś do jakiejś szkoły podoficerskiej walić do mnie śmiało, podpowiem co i jak trenować.

A na moje miejsce jezeli się da prawdopodobnie wpisze w najbliższym casie kumpla który za rok chce startować na ten sam kierunek co ja. Żaden z niego airsoftowiec ale sprzęt mu pożycze i pewnie chętnie sie wybierze. Dałoby rade?
Alienzo
strzelec

Postprzez Sylwester » 22 lip 2008, o 13:29

Jasne że dałoby rade. Za rok mam w planach uzyskać patronat MON nad tą akcją i warunki uczestnictwa oraz zajęcia ulegną silnej poprawie, wystapiłem miedzy innymi o przydział broni i ślepej amunicji do treningów taktyki, środków pozoracji iżeby nie zapeszać 1 h lotu smigłem do treningów desantu. No ale najblizszy termin takiego wypasu bedzie na luty.
Sylwester
kapral

Postprzez lukdrz » 28 lip 2008, o 10:37

2 14 BSZ
3 14 BSZ
4 Akasha
5 Wojtek
7 Drzazga -> full
9 MAK ---> Full opcja
10. Mikołaj - full
Obrazek
lukdrz
strzelec

Postprzez Sylwester » 30 lip 2008, o 07:43

Według ostatnich informacji od instruktora walki wrecz uprasza się o w miarę możliwości zabieranie rękawic bokserskich :)

2 14 BSZ
3 14 BSZ
4 Akasha
5 Wojtek
7 Drzazga -> full
9 MAK ---> Full opcja
10 WILKU ---->FS
11 Zawisza
12 Mikołaj - full
13 Baykos -full

aktualna lista chętnych
Sylwester
kapral

Postprzez Sylwester » 12 sie 2008, o 18:02

2 14 BSZ
3 14 BSZ
4 Akasha
5 Wojtek
7 Drzazga -> full
9 MAK ---> Full opcja
10 WILKU ---->FS
11 Zawisza
12 Mikołaj - full
13 Baykos -full
14 Czarny

aktualna lista:

Uwaga !!!

spotkanie organizacyjne odbedzie się 30.08.08 w Łodzi w Remizie Straży Pozarnej na ul Rudzkiej 62 o godzinie 17.00

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc ... d=&x=0&y=0
Sylwester
kapral

Następna strona

Powrót do Szkolenia