Legenda, FN FAL

S.A.S., Royal Marines ...

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon, GALA

Legenda, FN FAL

Postprzez Cezar » 9 wrz 2006, o 19:45

Czyż nie jest śliczny. http://www.kingarms.com/FAL.asp

Mam namyśli oczywiście wersję długa :)
Obrazek
Uber BadAss
Cezar
st. sierżant sztabowy

Postprzez togo » 12 paź 2006, o 23:40

fakt,cudo. wiadomo kiedy i za ile...i gdzie?
...i am evil homer!
togo
st. sierżant sztabowy

Postprzez echelon4 » 13 paź 2006, o 01:44

Tak jest śliczny.... i taki Brytyjski eh... ciekaw jestem jak to będzie z tym cudeńkiem, ale już chyba się szykują wydatki :wink:
Obrazek
echelon4
Zły Człowiek

Postprzez Catch22 » 13 paź 2006, o 05:44

A teraz pochodźcie sobie z tym w gęstwinie albo wejdzcie do budynku... Wszystko cacy, też bardzo SLRa/FALa lubię, ale minimum rozsądku polecam. Nie przez przypadek tak długo obok nich Sterlingi się utrzymały. Bren w wersji L4A4 też jest bardzo fajny, co nie znaczy że chciałbym go gdzieś nosić - chyba że mówimy o rekonstrukcji.
Catch22
strzelec

Postprzez Agent » 13 paź 2006, o 08:49

A teraz pochodźcie sobie z tym w gęstwinie albo wejdzcie do budynku... Wszystko cacy, też bardzo SLRa/FALa lubię, ale minimum rozsądku polecam

rozsądek nie ma z tym nic wspólnego... nie rozumiesz - to nie zrozumiesz ;-)
Agent
kapral

Postprzez Catch22 » 13 paź 2006, o 09:31

Nic tu nie ma do rozumienia. Dosyć długo bawiłem się kiedyś w reenactment żeby wiedzieć jak to wygląda. Ale mówimy o użyteczności czy o stylizacji? Jako stylizacja to proszę bardzo - ze wszystkimi minusami i bez żadnych plusów...

Oczywiście można podejść do zagadnienia FALa nieco przekornie (nie jest to oczywiście asg):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Takiego FALa to ja rozumiem :wink:
Catch22
strzelec

Postprzez Yarlan » 13 paź 2006, o 09:45

Catch22 napisał(a):... wejdzcie do budynku...

Ustalmy, że nie jest to broń do budynków...
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez Entomb » 13 paź 2006, o 09:46

Catch -> to jest Airsoft, zapamiętaj

rozsądek<Lans 8)
Brak
Entomb
st. sierżant sztabowy

Postprzez KozioU! » 13 paź 2006, o 10:11

I właśnie o to chodzi Ent! Gdybym był rozsądny, nie montowałbym granatnika pod SA80, bo i tak pewnie nie użyję go więcej niż kilka razy, a będę dźwigał dodatkowe 2 kilo.
Warrior ssie!
KozioU!
podporucznik

Postprzez Catch22 » 13 paź 2006, o 10:12

Yarlan napisał(a):
Catch22 napisał(a):... wejdzcie do budynku...

Ustalmy, że nie jest to broń do budynków...

Powiedz to budynkom do których czasem jednak musisz wejść...

Broń powinna być w miarę możliwości uniwersalna. Nawet stary sprzęt można nieco usprawnić żeby się lepiej sprawdzał - vide norweskie AG3, niemalże przecież rówieśniczka FALa/SLR.

Obrazek

Koziou: Ja tam nie wiem, Lans wam wiele nie pomoże, a granatnik owszem potrafi (pomijam kwestię skuteczności w ASG). A to że ponosisz dodatkowe 2 kg na pewno uczyni Cię silniejszym, ewentualnie zabije... w każdym razie będziesz miał ciekawsze i nieco bardziej realistyczne doświadczenia.
Ostatnio edytowano 13 paź 2006, o 10:15 przez Catch22, łącznie edytowano 1 raz
Catch22
strzelec

Postprzez Entomb » 13 paź 2006, o 10:15

KozioU! napisał(a):I właśnie o to chodzi Ent! Gdybym był rozsądny, nie montowałbym granatnika pod SA80, bo i tak pewnie nie użyję go więcej niż kilka razy, a będę dźwigał dodatkowe 2 kilo.

Man widziałem twojego granatnika i powiem, że u ciebie to jest raczej

LANS > rozsądek

Ale wygląda mistrzowsko. No ale musisz z niego strzelać. - granatnik jest w sam raz do budynków 8)
Brak
Entomb
st. sierżant sztabowy

Postprzez KozioU! » 13 paź 2006, o 10:41

Catch - u nas żeby broń była uniwersalna i nadawała się do budynków to musi mieć nie więcej niż 350 fpsów. I to jest jedyna rzecz. Tu nikt nie zostanie ranny dlatego bo za wolno biega, albo bo ma lanserską kamizelkę i przez to wolniej zmienia magi. To zabawa, więc i ciśnienie na użyteczność jest mniejsze, a na wygląd/bycie_pr0/kontraktowość/niepotrzebne_skreślić większe. A FAL jest śliczny i nie ma co narzekać że niewygodny! Jakbym szukał wygody, to najwygodniejszy jest mój niebieski narożnik na wprost telewizora...
Warrior ssie!
KozioU!
podporucznik

Postprzez Catch22 » 13 paź 2006, o 10:50

KozioU! napisał(a):Catch - u nas żeby broń była uniwersalna i nadawała się do budynków to musi mieć nie więcej niż 350 fpsów. I to jest jedyna rzecz. Tu nikt nie zostanie ranny dlatego bo za wolno biega, albo bo ma lanserską kamizelkę i przez to wolniej zmienia magi. To zabawa, więc i ciśnienie na użyteczność jest mniejsze, a na wygląd/bycie_pr0/kontraktowość/niepotrzebne_skreślić większe. A FAL jest śliczny i nie ma co narzekać że niewygodny! Jakbym szukał wygody, to najwygodniejszy jest mój niebieski narożnik na wprost telewizora...

To te 350 nie wystarczy? Zawsze myślałem że wystarczy całkiem spokojnie... Akurat - co może niektórym umyka, "lanserska" kamizelka to taka dzięki której się szybciej zmienia magazynki/więcej ich można przenieść, przy większym komforcie. Uzupełniając, nie mam nic przeciwko lansowi - o ile czemuś służy poza nim samym. To samo odnosi sie do tych wszystkich pokrewnych terminów jak pr0... O ile to czemuś konkretnemu, praktycznemu (również w zabawie) służy to jestem za.

Ile masz granatów do tego UGLa?

PS. Tez mam taki narożnik niebieski, ale wolę jednak skórzany fotel...
Catch22
strzelec

Postprzez KozioU! » 13 paź 2006, o 11:06

Na razie mam jeden, bo nigdy czegoś takiego nie używałem i muszę sprawdzić jego użyteczność w AS (chyba po prostu jako gigantyczna śrutówka). Jak się będzie przydawał, to dokupię jeszcze ze dwa (a potem specjalną kontraktową ładownicę :wink: ).

Co do fpsów, to owszem mnie wystarcza 350, ale niekórym nawet 500 mało...

A jeśli myślisz że lanserska kamizelka to ta z najlepszym dostępem, to nic nie wiesz o AS. Najbardziej pr0 jest ta, która jest w danej chwili najnowszym prototypem w najtajniejszych i najbardziej super_turbo_specjalnych siłach Wuja Sama. Oczywiście to się zmienia szybciej niż nowe kolekcje szpilek od Blahnika...
Warrior ssie!
KozioU!
podporucznik

Postprzez Yarlan » 13 paź 2006, o 14:00

Catch22: zawsze masz bron boczna, zarzucasz karabin na plecy i wbijasz sie do pomieszczenia z pistoletem.

Jezeli chodzi o bieganie po lesie, biegam z kalachem duzo krótszy nie jest i jest to tylko kwestia wprawy.
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez Mateo » 16 paź 2006, o 17:44

Catch widze, że czujesz jakąś misję. :-D
To tak jakbyś chciął przekonać wirtualnych kierowców, znających konkretne modele aut z gier na playstation do wyższości tylniego napędu nad przednim :D:D
Niech chłopaki kupują, co to komu szkodzi.:-)
Lans jest wartością samą w sobie, nawet jak nie ma większego sensu. To jak niebieskie podświetlenia aut, magnetyzery, strumienice itp montowane bez sensu do aut. Jednak jak te patenty "tjuningowe" dodające po XX KM mpcy, tak lans w asg dodaje XX pkt. życia :D
mjr. Kupricz
... dziwki, wóda, szmery-bajery... i goła dupa
Mateo
rekrut

Powrót do PODDANI KRÓLOWEJ