Wielka Brytania dla zielonych...

S.A.S., Royal Marines ...

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon, GALA

Wielka Brytania dla zielonych...

Postprzez Brożek » 2 lip 2008, o 15:29

Hej. Zastanawiamy się z kolegą dosyć poważnie, nad wyborem munduru. Ciągnie się za tym jeszcze więcej, typu przynależność do strony, kupno całego oporządzenia i replik. Jednym z pomysłów, jest WZOROWANIE się na jednostce RMC bądź SASu. :wink:

Chodzi nam o taktykę zieloną - co będzie łatwiejsze w naszym nazwijmy to 'reko' etc.
Zależy nam na dwóch rzeczach - żeby nie było super drogo (wiem wiem - to jest pojęcie względne :D ) i po drugie - wolelibyśmy na broń długą do lasu eMke jakąś niż eLkę :wink:

Byłbym wdzięczny za wszystkie porady co kupić, co na początek, jak się do tego zabrać etc.

Czytałem w sumie trochę w google, ale jest wiele skrótowców na stronach tematycznych, których 'zielony' nie bardzo rozumie :P

Dzięki bardzo za pomoc - Brożek
Brożek
plutonowy

Postprzez Wokash » 2 lip 2008, o 16:07

Najprościej:
www.royalmarines.pl
Tam znajdziesz najwięcej miłośników RMC i BA ogólnie :D
Cenzura bywa zabawna... Jakbym chciał napisać, że pewne nowe forum ssie to i tak wyjdzie mi, że http://www.warrior.pl ssie...
Wokash
kapitan

Lokalizacja: TG, MP, MoP, RE, CCS, BN, RG, SG, O3S, RAS, BET, PT, 3rdB HGW

Re: Wielka Brytania dla zielonych...

Postprzez Jacek Cd Sidi » 5 lip 2008, o 16:28

Rzeczywiście najłatwiej będzie poczytać i zapytać na stronie którą podał Wokash, ale pokrótce:
reenacting wojsk brytyjskich pozornie jest łatwy ze względu na dostępność i ceny DPM, ale tutaj łatwość się kończy. Dalej jest bardzo pod górę choć ostatnio dużo lepiej. Proponuję przemyśleć gruntownie wybór.
SAS to jednostki bardzo specyficzne i w zasadzie można ubrać się w trampki jeansy i t-shirt, wziąć do ręki AK i już można nazwać się SAS'owcem.
To specjaliści od kamuflażu "społecznego".

Jeśli chodzi o repliki to popularna eMka ma lufę wewnętrzna ok 36cm a eLka 51cm...

Zakupy? Tu już zdecydowanie polecam podany wcześniej skrót.

Skróty? Polecam skarbnicę : http://www.wmasg.pl/slownik.php
Your mind is a weapon. You can train your body to turn soft flesh into muscle but if you want to know what it takes to earn the green beret, start with whats under it.
www.royalmarines.pl
www.rm45c.net
Jacek Cd Sidi
strzelec

Powrót do PODDANI KRÓLOWEJ