Umundurowanie SAS

S.A.S., Royal Marines ...

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon, GALA

Umundurowanie SAS

Postprzez Brożek » 5 sty 2008, o 22:18

Hej. Ostatnio zacząłem interesować się jednostką SAS. W przyszłości chciałbym wzorować się na tej jednostce, ale najpierw wolałbym poczytać, zanim coś kupię... Może macie jakieś ciekawe linki, informacje itp. o SASie, ich oporządzeniu i umundurowaniu. Wiem, że używają czarno-niebieskich kombinezonów nomexowych, ale chciałbym wiedzieć czego konkretnie jeszcze i dlatego potrzebne mi jakieś linki a dobrze by było również sklepy :wink: Pozdrawiam i dzięki za wszystkie odpowiedzi - Mateusz :D
Brożek
plutonowy

Postprzez Agent » 6 sty 2008, o 21:58

stary... a co byś chciał wiedzieć ? Ta jednostka działa globalnie i mają różne mundury zaleznie od sytuacji, włącznie z quasi cywilnymi ciuchami. Chodzi ci o jaki teren? Jakie lata? Jaka taktyka czarna, zielona?
Agent
kapral

Postprzez Brożek » 6 sty 2008, o 22:03

zielona raczej współcześnie ;)
Brożek
plutonowy

Postprzez Raddar » 1 lut 2008, o 10:17

Do munduru to się nie zalicza, ale nei będe zaśmiecał tematami więc pytanie:
Czarne czapki które nosi SAS na głowie to jakiś konkretny model, dowolne czy jak widziałem na filmiku kominiarki??
Raddar
strzelec

Postprzez Arafat » 1 lut 2008, o 16:10

MateQ napisał(a):zielona raczej współcześnie ;)
To w zielonej chyba nomexów granatowych nie mają co? :roll:
Arafat
kapral

Postprzez BJ » 4 sie 2008, o 13:18

Samego mnie interesuje ten temat, a odpowiedź się żadna nie pojawiła. Tak na północno/środkowo europejskie warunki taktyki zielonej, z jakiego umundurowania i wyposażenia korzysta SAS? Oczywiście chodzi o ostatnie oficjalne dane tej jednostki. Czy jest to jakoś określone?
BJ
zielenina

Postprzez mackoff » 10 wrz 2008, o 01:52

Posiedź w necie i poszukaj.

Jest mnóstwo filmów i zdjęć SASu - jednak nie wystarczy tego wpisać w google, trzeba się bardziej wysilić.

Polecam militaryphotos.net

Tutaj raczej nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi z prostego powodu - bo takiej odpowiedzi nie ma.

Jednostki specjalne rządzą się swoimi prawami i bardzo często lubią łamać standardy.

Przypuszczam że w warunkach które wymieniłeś (nasza szerokość geograficzna i taktyka zielona) można powiedzieć że noszą to samo co ludzie z Royal Signals, 16AAB, Royal Marines czy jakiejkolwiek innej formacji - czyli stary dobry brytyjski DPM. Chociaż to także na pewno zależy od wykonywanego zadania...
Obrazek
mackoff
plutonowy

Powrót do PODDANI KRÓLOWEJ