jak to jest z WDW i SPECNAZ'em?

Co noszą w realu, gdzie kupić oryginalne wyposażenie, jakie kupować zamienniki. Porady i wymiana poglądów

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon, Tadeusz

jak to jest z WDW i SPECNAZ'em?

Postprzez czarny001 » 21 mar 2007, o 22:25

Zakładam ten temat ponieważ nie wiem jednaj rzeczy:
Czym się różni SPECNAZ od WDW? wiem że WDW to wojska powietrzno- desantowe. Kiedyś ktoś obrugał mnie brzydko kiedy o 9 rocie napisałem, że jest o specnazie. W takim razie jak to jest, WDW wchodzi w skład jednostek specnazu, czy są to dwie różne jednostki, czy to, że mają taki sam beret (tj. niebieski) to przypadek?

Nie drwijcie, jestem w tych tematach zielony, dlatego pytam.
Pozdrawiam
czarny001
czarny001
master of jojo

Postprzez che » 21 mar 2007, o 23:21

Niebieskie berety to WDW.
Czerwone to Spetsnaz.

Chociaż sam zajmowałem się WDW, myślę że różnicę lepiej nakreślą Specnazowcy :wink:
che
mądraliński

Postprzez Beat » 22 mar 2007, o 00:23

Róznica pomiędzy WDW a Specnazem jest taka, jak pomiędzy 6 BDSz a 1PSK.

WDW to po prostu wojska powietrznodesantowe - "elitarne" pośród szeregowych jednostek. Wykonują one standardowe zadania wojskowe.

Specnaz to szeroko pojęte jednostki specjalne. Mogą to być jednostki specjalne dowolnego rodzaju wojsk. Za elitę wśród dzisiejszych Specnazów uważa się głównie jednostki następcy KGB - FSB.
Wygaszamy Warriora.
Nowe forum dla Mazowieckiego Airsoftu:
www. warrior.pl
Beat
porucznik

Postprzez Pesus the Hunter » 22 mar 2007, o 14:40

che napisał(a):Czerwone to Spetsnaz.
Wojsk wewnętrznych. :)
Pesus the Hunter
st. sierżant sztabowy

Postprzez czarny001 » 22 mar 2007, o 23:12

Czyli w takim razie nie ma jednostek specnazu w niebieskich beretach?
czarny001
master of jojo

Postprzez 7.62 » 23 mar 2007, o 00:31

Specnaz GRU używa niebieskich beretów. Kumają sie z WDW. Pewnie dlatego że im transport zapewniają.
7.62
master of jojo

Postprzez Tadeusz » 23 mar 2007, o 04:13

czarny001 napisał(a):Czyli w takim razie nie ma jednostek specnazu w niebieskich beretach?

Wszyskie jednostki Specnazu wydzielone z WDW (czyli na ich podbudowie)
tel: 501 52 52 05
gg: 5068966
Tadeusz
Szi-Fu

Postprzez czarny001 » 24 mar 2007, o 18:22

Jakie mają oznaczenia takie jednostki na berecie i mundurze i czy posiadają jakieś swoje konkretne nazwy?
czarny001
master of jojo

Postprzez Bat[SMERSH] » 24 mar 2007, o 22:50

WDW dzialaja niegleboko za linja frontu, czekaja swojego wojska. To jest piechota ze spadochronami.
Spiecnaz - zwiad glenboki specjalny. Tez używa niebieskich beretów.
Bat[SMERSH]
nasz człowiek na Wschodzie

Postprzez Pesus the Hunter » 25 mar 2007, o 18:31

Specnaz używa czerwonych (Wojska Wewnętrzne), czarnych (Piechota Morska), niebieskich (WDW) beretów.
Pesus the Hunter
st. sierżant sztabowy

Postprzez Bat[SMERSH] » 25 mar 2007, o 22:49

Do czasow dzisiejszych czerwonych beretow uzywali jednostki operatywnego przyznaczenia ministerstwa spraw wewnientrznych. Specnazem oni pozostali po Zwianzku Radzieckim.
Bat[SMERSH]

Postprzez czarny001 » 26 mar 2007, o 14:02

Wiem jakie oznaczenia na beret ma WDW, jakie w takim razie na berecie ma specnaz?
czarny001
master of jojo

Postprzez czarny001 » 27 mar 2007, o 12:16

Ponieważ Tadeusz poprosił żebym te pytania zadał na forum a nie na PW więc wklejam:

1. Z tego co zrozumiałem to do SPECNAZ'u wciela się niektóre jednostki WDW, które są w takim wypadku jednostkami dalekiego zwiadu. Zatrzymują one również niebieski beret. Jednak czy oznaczenia jakie mają na berecie są takie same jak ma WDW, a na ramieniu mają tylko naszywkę ,,SPECNAZ", czy posiadają jednak zupełnie inne oznaczenia? Jeśli mają inne, to czy mógłbyś mi wysłać zdjęcie takowych?
2. Istnieje jednostka ,,Alfa". Jakie są jej zadania? Czy do tych zadań należy również zwiad, czy tylko działania mające na celu eliminację zagrożenia terrorystycznego?
3. Tworzę w Rzeszowie grupę rekonstrukcyjną, podstawą jest niebieski beret. Czy nazwa ,,Alfa" Rzeszów była by na miejscu, czy raczej było by to pomieszanie dwóch różnych jednostek?
Z góry dzięki za odpowiedź
czarny001
master of jojo

Postprzez Tadeusz » 27 mar 2007, o 14:09

A ja zgodnie z obietnica odpowiem tu:

1. Z tego co zrozumiałem to do SPECNAZ'u wciela się niektóre jednostki WDW, które są w takim wypadku jednostkami dalekiego zwiadu. Zatrzymują one również niebieski beret. Jednak czy oznaczenia jakie mają na berecie są takie same jak ma WDW, a na ramieniu mają tylko naszywkę ,,SPECNAZ", czy posiadają jednak zupełnie inne oznaczenia? Jeśli mają inne, to czy mógłbyś mi wysłać zdjęcie takowych?
Odp: Są jednostkami dalekiego zwiadu jak i dalekiej dywersji (bazy rakietowe, lotniska cywilne i wojskowe, centra dowodzenia, parlamenty i parlamentarzyści.;) ) Noszą niebieskie berety, jak i niebieskie tielniaszki. Mają też swoje odznaki i naszywki, noszone na mundurze mabuta (różnych kamuflaży) w koszarach ale..... w akcji będą mieli same mundury i/lub maskalaty, bez naszywek i stopni, chustę Bałakława, lub kepi, lub hełm, lub beret w maskowaniu (raczej nie niebieski :) )
2. Istnieje jednostka ,,Alfa". Jakie są jej zadania? Czy do tych zadań należy również zwiad, czy tylko działania mające na celu eliminację zagrożenia terrorystycznego?
Odp: Z moich wiadomości Alfa podlega Ministerstwu Bezpieczeństwa FR, czyli są to Wojska Wewnętrzne (Wnutriennyje Wajska [BB]) Myślę że poza akcjami AT, jakieś pododdziały mogą być szkolone do działań na terytorium obcych państw (wroga) (ale ręki nie dam sobie obciąć) no ale to pewnie nie będzie Alfa i na pewno nikt z nas nie będzie wiedział jak się nazywają. :]
Ale Alfa jako taka, to jednostka AT WW i nosi czerwone tielniaszki i czerwone (krapowe) berety. Ma też swoją naszywkę i odznakę pamiątkową.
3. Tworzę w Rzeszowie grupę rekonstrukcyjną, podstawą jest niebieski beret. Czy nazwa ,,Alfa" Rzeszów była by na miejscu, czy raczej było by to pomieszanie dwóch różnych jednostek?
Odp: Nie do końca rozumiem pytanie, ale myślę że w drugiej odpowiedzi masz rozwiązanie twoich obiekcji. Alfa to WW (czerwone berety, terytorium kraju), Wojenna Razwiedka (Specnaz) to WDW (niebieskie berety, terytorium/głębokie zaplecze wroga).
Nazwa Alfa Rzeszów…. Naprawdę nie wiem.

Jako ciekawostkę podam ze niebieskie berety pierwotnie miały być czerwonymi, tak jak u większość jednostek spadochronowych na świecie, ale żeby nie naśladować tej zachodniej (zgniłej ;) ) mody wprowadzono niebieskie, nawiązujące do niebieskich pilotek przedwojennych (IIWW) skoczków Wojsk Desantowych Armii Czerwonej.
Tadeusz
Szi-Fu

Postprzez Pesus the Hunter » 27 mar 2007, o 14:44

Hmm, czy ja wiem, żeby można było nazwać Alfe wojskami wewnętrznymi... Wojska wewnętrzne podlegają jak mniemam Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, a Alfa jak i Beta podlegają bezpośrednio Federalnej Służbie Bezpieczeństwa.
Pesus the Hunter
st. sierżant sztabowy

Postprzez czarny001 » 27 mar 2007, o 20:29

A mógłby mi ktoś wysłać zdjęcie takich oznaczeń na beret?
Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy mundur typu FLORA jest mundurem ,,mabuta"?
czarny001
master of jojo

Postprzez Bat[SMERSH] » 27 mar 2007, o 23:38

U nas Alfa podlegaje KGB, w Rosji - FSB. Nie nosi zadnych beretow. Czerwony berety nosi SOBR. To jest nagroda jak medal.
Specnaz nie ma swoich oznaczen. U zolnieza specnazu nie ma na mundurze znaczka Gwardija. Jednostki specnazu byli stworzony poznej za WDW po IIWW, dla tego nie otrzymali tego znazcka.
Bat[SMERSH]

Postprzez dzikki » 28 mar 2007, o 07:08

czarny001 napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy mundur typu FLORA jest mundurem ,,mabuta"?

Nawet na tym samym forum jest temat będący odpowiedzią na pytanie co to jest mabuta.
http://www.warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=6770
I wszelkie dodatkowe pytania można tam zadać.
"Airsoft" zamieniony na chyba "hardball".
dzikki
podporucznik

Postprzez czarny001 » 14 maja 2007, o 17:58

Mam jeszcze jedno pytanie:
W jakim roku na wyposażenie WDW wprowadzono FLOR'ę i czy zakładanie do niej snickers'a będzie zgodne z prawdą historyczną?
czarny001
master of jojo

Postprzez Tadeusz » 16 maja 2007, o 23:41

Myślałem że mnie ktoś wyręczy...
Odpowiadam:
Flora to koniec Sojuza.
użyce jej wraz ze Snikersem (Liwczikiem, Czestem) jest jak najbardziej możliwe. Używanie tego rodzaju wyposażenia i mundurów zazębiało się.
Pozdro
Tadeusz
Szi-Fu

Postprzez dentystek » 13 cze 2007, o 20:15

Trochę to odkopie, co by nie robic kolejnego topicu.
Jakich mundurów używa WDW? Czy jest tam taka samowolka jak w Specnazie jeśli chodzi o oporządzenie?
Mess with the best, die like the rest.
dentystek
rekrut

Postprzez Pesus the Hunter » 13 cze 2007, o 22:33

dentystek napisał(a):Jakich mundurów używa WDW? Czy jest tam taka samowolka jak w Specnazie jeśli chodzi o oporządzenie?
Rozróżniasz tak, jakby to WDW nie miało własnych formacji specnazu.
Pesus the Hunter
st. sierżant sztabowy

Postprzez Carlos Van Sama » 14 cze 2007, o 10:46

WDW zasadniczo używa munduru M21 w kamuflażu Flora. Flory są różne, więc nie wszyscy wyglądają tak samo. Do tego dochodzą mundury tego samego kroju ale w kamuflażu Dubok, które są uzupełnieniem niedoborów mundurowych w tym pierwszym kamuflażu. Niewątpliwie sporadycznie są pewnie używane i inne mundury i kamuflaże, ale raczej w charakterze uzupełnienia niedoboru opisanych wyżej mundurów na stanie. Generalnie WDW nosi mundury ogólnowojskowe, czyli M21 w kamuflażu Flora.
Carlos Van Sama
strzelec

Postprzez Pesus the Hunter » 14 cze 2007, o 10:54

http://desantura.ru/index.php?ind=gallery Galerie, ze zdjęciami nowszych i starszych dziejów WDW.
Pesus the Hunter
st. sierżant sztabowy

Postprzez czarny001 » 30 cze 2007, o 23:16

Ja mam jeszcze jedno pytanie:
Czy ma ktoś dostęp do wykazu stopni wojskowych z końca ZSRR? Najlepiej jeśli byłyby polskie odpowiedniki i zdjęcia.
czarny001
master of jojo

Następna strona

Powrót do SPECNAZ i WDW