Mundur - Pomoc na zakupach

Co noszą w realu, gdzie kupić oryginalne wyposażenie, jakie kupować zamienniki. Porady i wymiana poglądów

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon, Tadeusz

Mundur - Pomoc na zakupach

Postprzez nornica » 20 lut 2007, o 23:03

Witam serdecznie, jest to pierwszy post na tym forum, jak i temat jaki zalozylem.. Przejrzalem najpierw najwazniejsze miejsca forum w poszukiwaniu watku mogacego wyjasnic moje watpliwosci i rozwiazac nurtujace mnie problemy.
Jako ze takich nie znalazlem lub pomogly mi tylko czesciowo, zalozylem zatem ten. Tylko nie bijcie za zasmiecanie forum :/

Dobrze, zatem w czym rzecz..
Mieszkam za daleko bym mogl pozwolic sobie na zapisanie sie do Grupy Rekonsktrukcyjnej Specnaz, jednak mimo wszystko chce zdobyc podstawowy osprzet i mundury.
Nie ukrywam, ze duzy wplyw na moje zainteresowanie rosyjskim wojskiem mial ogromny naplyw pseudo amerykanskiego umundurowania w sklepach, na ulicach, byle dziecko juz lata w m65..
Drugim duzym czynnikiem byl film o ktorym juz dyskutowaliscie, czyli 9 Rota/9 Kompania..
Postanowilem zatem rozpoczac moja kolekcje, a moze w najblizszym czasie wybrac sie na pole walki i sprobowac swoich sil w boju.

Zatem od czego by zaczac.. przegladajac allegro trafilem na Tielniaszki i Majki. podam tu pare linkow z poszczegolnych aukcji i prosze o rade.. czy za pomoca zalaczonych zdjec bylibyscie w stanie okreslic chociaz prawdopodobienstwo, ze dany tielniaszek jest z Rosji?.. czy to moze chamska podroba ktora rozleci sie po krotkim czasie?..
1) http://www.allegro.pl/item168181312_tie ... ska_d.html
2) http://www.allegro.pl/item168480576__ro ... mowe_.html
3) http://www.allegro.pl/item168481130__ro ... bacz_.html
4) http://www.allegro.pl/item168480041_ros ... awow_.html

Gdybyscie mieli zakupic ktoras z nich, to ktora byscie wybrali?.. a moze polecacie inne miejsce gdzie mozna dostac porzadne tielniaszki, przejrzalem chyba wszystkie sklepy w Łodzi i znalazlem je raptem w jednym na dodatek firmy Mil-Tec.. a oni chyba nie produkowali ich dla wojska.. :/

Kolejne pytanie z serii zoltodzioba:
Na allegro znalazlem takze 3 w miare ladnie wygladajace KZSy, i czy majac 1.76m wzrostu, i bedac bardzo szczuplym mlodym czlowiekiem powinienem brac rozmiar 1 czy rozmiar 2.. :/ Nie chcialbym latac w spodniach 3/4, ale tez nie chcialbym w nich plywac.. Jaki polecalibyscie?..
Teraz podam te 3 KZSy.. gdybyscie mogli je jakos skomentowac, rzucic profesjonalnym okiem i skrytykowac..
1) http://www.allegro.pl/item167307935_ros ... iar_1.html
2) http://www.allegro.pl/item167408139_ros ... iar_2.html
3) http://www.allegro.pl/item166459235_kzs ... ecnaz.html
Z gory bardzo dziekuje..

Pytanie odnosnie chodzenia w KZSie, czy mozna w tych spodniach chodzic jak w normalnych spodniach, bez zakladania ich na normalny mundur?.. W opisach tych KZSow jest napisane, ze "tak oczywiscie", jednak jaki wyglada to od strony praktycznej, nie teoretycznej.. czy moglbym np. w takich spodniach wyjsc na ulice, czy raczej byloby to dosc duzym szokiem i dla mnie jak i dla otoczenia?..
Czy material jest w duzym stopniu przeswitujacy? w miare mily dla skory?

Jesli chodzi o mundury.. znalazlem na allegro u uzytkownika PoliczAnka to oto Mabutu : http://www.allegro.pl/item167341019_spe ... abutu.html
Czy jest ono warte swojej ceny? W ktoryms z wczesniejszych tematow byl poruszany watek bocznej kieszeni na noz, ten komplecik podobno takowa kieszen posiada. Czy czyni to go jakims wiekszym rarytasem, czy raczej poczekac na cos fajniejszego?..

Pozostaje jeszcze jedna sprawa jaka chcialbym rozwiazac.. najbardziej sposrod wszystkich mundurow poszukuje tego oto modelu:
Obrazek
Na russian Combat podpisany jako M7 BDU.
Czy ktos posiada lub bylby w stanie zalatwic ten komplecik, a nawet jesli nie komplecik to same spodnie?..

Serdecznie pozdrawiam tych co przebrneli przez calego posta ;)
nornica
zielenina

Postprzez dzikki » 21 lut 2007, o 00:08

KZS to siatka, maskalat. Noszenie bez munduru zalecane w wyjątkowo upalny dzień. I lepiej się nie kłaść na krzaku jałowca.
"Airsoft" zamieniony na chyba "hardball".
dzikki
podporucznik

Postprzez Beat » 21 lut 2007, o 00:26

Telniaszka: Kup dowolną z tych telniaszek. Nie ma różnicy.
KZS: Na Twój wzrost polecam rozmiar 2.

Mabut - fajny fant, ale historyczny, nie współczesny.
Czy warto zapłacić za niego tyle? Kwestia Twoich preferencji..
Wygaszamy Warriora.
Nowe forum dla Mazowieckiego Airsoftu:
www. warrior.pl
Beat
porucznik

Postprzez Carlos Van Sama » 21 lut 2007, o 00:38

M7, bijesz w moje podwórko. Na terenie Warszawy tylko stacjonarny demobil "Predator" posiada, mniej więcej raz na pół roku komplet lub dwa. Ryzyk fizyk.
Szukałem jakiś dostawców, ale w Polsce nikt nie sprowadza produktów firmy Rex-design. Mam jeden komplet i modlę się o jakieś cuda. Proponuję pomyśleć nad mundurem typu Bekas w tym samym kamuflażu (kamusz/kamysz). Jest on czasem dostępny w www.alert.com.pl.
Tyle Ci mogę pomóc.
Carlos Van Sama
strzelec

Postprzez dzikki » 21 lut 2007, o 00:48

Carlos nie "czasem dostępny", ale dzwonisz, gadasz i zamawiasz.
"Airsoft" zamieniony na chyba "hardball".
dzikki
podporucznik

Postprzez Carlos Van Sama » 21 lut 2007, o 17:26

Zamówiłem sobie, to powiedzeili że będzie na czerwiec. To jest czasem.
Carlos Van Sama
strzelec

Postprzez Ungeziefer » 21 lut 2007, o 18:13

nornica napisał(a):Pytanie odnosnie chodzenia w KZSie, czy mozna w tych spodniach chodzic jak w normalnych spodniach, bez zakladania ich na normalny mundur?.. W opisach tych KZSow jest napisane, ze "tak oczywiscie", jednak jaki wyglada to od strony praktycznej, nie teoretycznej..?

Mozna, ale nie polecam, to tylko siatka i wszystkie kolce, galazki, igly/liscie, szkla etc. moglby byc niezbyt przyjemne w odbiorze. ;]

nornica napisał(a):Czy material jest w duzym stopniu przeswitujacy? w miare mily dla skory?

Jest przeswitujacy jezeli ogladasz go z bardzo malej odleglosci:P a co do "mily w noszeniu" to nienalezy do najprzyjemniejszych kiedy zaklada go sie na naga skore ;) wkoncu to maskalat, przeznaczony jest do zakladania wiezchnio.

nornica napisał(a):czy moglbym np. w takich spodniach wyjsc na ulice, czy raczej byloby to dosc duzym szokiem i dla mnie jak i dla otoczenia?..

Jezeli nie przeszkadza Ci to, ze wygladalbys jak w worku na kartofle badz siatce na cebule to mozna. :lol: kzs nie nalezy do zbytnio "ladnych" maskalatow, jest raczej nastawiony na skutecznosc nizeli prezentawanie sie w nim. ;)
MyPejs!
Stoj, zwrot, marsz... i w tyl na lewo!
Ungeziefer
chorąży

Postprzez Kamil* » 21 lut 2007, o 20:59

nornica napisał(a):Pytanie odnosnie chodzenia w KZSie, czy mozna w tych spodniach chodzic jak w normalnych spodniach, bez zakladania ich na normalny mundur?.. W opisach tych KZSow jest napisane, ze "tak oczywiscie", jednak jaki wyglada to od strony praktycznej, nie teoretycznej..?

Ungeziefer napisał(a):Mozna, ale nie polecam, to tylko siatka i wszystkie kolce, galazki, igly/liscie, szkla etc. moglby byc niezbyt przyjemne w odbiorze. ;]

Biegałem całe lato w samym KZSie (góra-dół) i wcale źle nie było. Miły wiaterek ganiał po nogach, jeno faktycznie patrzeć gdzie się kładziesz.

nornica napisał(a):czy moglbym np. w takich spodniach wyjsc na ulice, czy raczej byloby to dosc duzym szokiem i dla mnie jak i dla otoczenia?..

Ungeziefer napisał(a):Jezeli nie przeszkadza Ci to, ze wygladalbys jak w worku na kartofle badz siatce na cebule to mozna. :lol: kzs nie nalezy do zbytnio "ladnych" maskalatow, jest raczej nastawiony na skutecznosc nizeli prezentawanie sie w nim. ;)

Ojciec Rydzyk by Cię wyklął ;) Rzeczywiście wygląda się w tym niecodziennie (ja tam się zawsze ubierałem na miejscu), ale Unge ma rację - to w końcu nie najnowsza kolekcja mody męskiej.

Czy jest ono warte swojej ceny? W ktoryms z wczesniejszych tematow byl poruszany watek bocznej kieszeni na noz, ten komplecik podobno takowa kieszen posiada. Czy czyni to go jakims wiekszym rarytasem, czy raczej poczekac na cos fajniejszego?..

Mabuta wygodna i fajna rzecz, zwłaszcza jak się ktoś ciekawi Afganistanem (jak ja). Co do ceny - imo wygórowana, ale z dostępnością tego też nie najlepiej.
Kamil*
st. sierżant sztabowy

Postprzez czarny001 » 21 lut 2007, o 22:08

To ja również spytam się o jedną rzecz:
Czy do munduru typu flora jest jakaś specjalna kamizelka, czy zwykły ,,snikers" wystarczy??
czarny001
master of jojo

Postprzez Carlos Van Sama » 21 lut 2007, o 23:02

Jesli chodzi o zgodność kamuflaży to Tarzan M32 produkowany jest między innymi we florze. W innych sprawach zależy to od Twojej potrzeby nawiązania do konkretnych rodzajów jednostek.
Carlos Van Sama
strzelec

Postprzez czarny001 » 25 lut 2007, o 18:09

a gdzie w Polsce można kupić (i za ile) tą kamizelkę??
czarny001
master of jojo

Postprzez Tadeusz » 25 lut 2007, o 18:23

czarny001 napisał(a):To ja również spytam się o jedną rzecz:
Czy do munduru typu flora jest jakaś specjalna kamizelka, czy zwykły ,,snikers" wystarczy??

snikers Ci starczy
co do innych kamizelek to rzadko sie je spotyka, ja czasami cos przywaze, ale to od razu sie rozchodzi.
Moze na wiosne przywioze troche wiecej kamizelek typu Pionier, Tarzan i Jeger.
Moze na jakis czas ich starczy.
tel: 501 52 52 05
gg: 5068966
Tadeusz
Szi-Fu

Powrót do SPECNAZ i WDW