ZAKUP SPRZĘTU.

Co noszą w realu, gdzie kupić oryginalne wyposażenie, jakie kupować zamienniki. Porady i wymiana poglądów

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon, Tadeusz

ZAKUP SPRZĘTU.

Postprzez ashes » 26 gru 2007, o 12:02

Witam! Przymierzam się do zakupów. Konkretnie chodzi o GORKĘ-E (Partizan) i SMERSH-A. Oba produkty są oczywiście dostępne na soviet-propaganda.com. Co do GORKI to raczej będę ją kupował, nie wiem jeszcze jak będzie ze SMERSH-EM - kasa ;) Na razie biegam we FLORZE i jest OK. Jedyne co mnie ewentualnie martwi w GORCE to tak jak to napisał Potfur http://rus.mil.pl/forum/comments.php?Di ... e=1#Item_0 jest to narzuta na mundur. Może być zimno. We FLORZE mam podpinkę, a i bez niej jest ciepło (no i jest nie do zdarcia - materiał, przynajmniej moja). Co do SMERSH-A to Kazik pisze http://rus.mil.pl/forum/comments.php?Di ... e=1#Item_0, że kupował na soviet-propaganda.com i jest OK, i nie widział nigdzie taniej. Ja wyczaiłem to: http://cgi.ebay.pl/RUSSIAN-SMERSH-ASSAU ... dZViewItem Z tego co zrozumiałem ("...Full set of SMERSH with pouches cost roughly $40-45...") to koszt kompletu (i też jest ze SPOSN-U) jest o wiele tańszy - chyba, że źle zrozumiałem i trochę jest to niemożliwe :D W każdym razie czekam na wasze opinie i podpowiedzi. Może jakiś inny "zestaw"? Pozdrawiam! :P
ashes
zielenina

Postprzez kazik_ » 26 gru 2007, o 12:39

"40-45 in shipping" ;) Czyli wg mnie gościowi chodzi o sam koszt wysyłki Smersza z kompletem ładownic (cokolwiek by to nie znaczyło). Ale najlepiej jakbyś do niego napisał o co dokładnie chodzi, bo teraz jednak jest to jedynie zgadywanka.

PS. Korzystając z okazji zapraszam wszystkich w klimacie na rus.mil'a
kazik_
rekrut

Postprzez Ungeziefer » 26 gru 2007, o 13:01

Posiadam Gorke-E i nie jest tak strasznie zimna, tylko na zime to trzeba jakies spodenki pod spod zalozyc. Zamiast Smersha kup Jegiera albo Pioniera.

PS: Zdecyduj sie czy piszesz o Gorce-E czy o Partizanie (pewnie chodziło Ci o kamuflaż, Partizan to krój - kamuflaż = dąb).
MyPejs!
Stoj, zwrot, marsz... i w tyl na lewo!
Ungeziefer
chorąży

Postprzez ashes » 26 gru 2007, o 14:37

Ungeziefer chodzi o: http://cgi.ebay.com/Russian-Pioneer-M23 ... dZViewItem
I czemu akurat Pioner? :P
A jeżeli już chodzi o kamizele to co myślisz o GRADZIE: http://www.soviet-propaganda.com/lvb/vests/grad-2-ana

P.S. Chociaż myślę, że Pioner też jest bardzo wygodny, jak się przyjrzeć.
ashes
zielenina

Postprzez Ungeziefer » 26 gru 2007, o 21:19

Jeżeli najbardziej zależy Ci na wygodzie to polecam miękkiego Jegiera, jeżeli chcesz zmieścic w kamizelce najrożniejsze pierdóły to Pioniera, a jeśli chcesz miec/masz dużo magów to Łazuczika. Grada o ile dobrze pamiętam ma Pesus, jego pytaj - ja nie macałem. :) Ja noszę Jegiera i bardzo mi smakuje, 6 magów, 4 granaty, świece dymne (ja nosze tam bagnet) - może nie dużo, ale wszystko wygodnie i prosto, no i szybko można z siebie zdjąc. ;)
MyPejs!
Ungeziefer
chorąży

Postprzez Pesus the Hunter » 26 gru 2007, o 22:55

Ungeziefer napisał(a): Grada o ile dobrze pamiętam ma Pesus, jego pytaj - ja nie macałem. :)
Miałem, ale sprzedałem. :)

Grad-2 jest kamizelką "ogólnoarmijną", jej wykonanie co prawda nie dorównuje produktom SSO, ale jej cena w Rosji jest naprawdę przyzwoita. Uszyta jest z materiałów "parcianych" z nylonowymi wzmocnieniami w miejscach narażonych na przetarcie. Dedykowana jest pod magazynki na amunicję 5.45, 7.62 wchodzą na wpych. Plusy to między innymi doczepiany plecak przypominający ten z RD-54 i zmyślne rozmieszczenie ładownic. :)
Pesus the Hunter
st. sierżant sztabowy

Postprzez ashes » 27 gru 2007, o 17:58

Ungeziefer a jeżeli już mówimy o wygodnym Jagierze :) to gdzie go nabyłeś (podaj linka jak możesz).
ashes
zielenina

Postprzez Ungeziefer » 27 gru 2007, o 18:04

Tawarisz Tadeusz
MyPejs!
Ungeziefer
chorąży

Postprzez ashes » 28 gru 2007, o 18:28

Chyba raczej się zdecyduję na SMERSHA, po przemyśleniach... :)
ashes
zielenina

Postprzez Tadeusz » 30 gru 2007, o 22:36

mam kompletnego smiersza, razem z naddupnikiem
kontakt na PW
tel: 501 52 52 05
gg: 5068966
Tadeusz
Szi-Fu

Postprzez Chwial » 13 sty 2008, o 16:07

Określcie jak będzie się miała kamizelka TARZAN M32 do KLMK? Czy widuje/widywało się takie kombinacje i w jakim okresie? Oraz jakich jednostek?
Obrazek

WARRIOR JEST TYLKO JEDEN.
Precz z podróbkami i plagiatami!
Chwial
st. sierżant sztabowy

Postprzez Pesus the Hunter » 13 sty 2008, o 16:47

Dobrze się będzie miała.
Jeżeli chodzi o formacje, które mogłyby używać takiego zestawienia, to też jest ich sporo. KLMK jest nadal powszechnie używane przez jednostki specnazu, szpej Spławu też. :wink:
Pesus the Hunter
st. sierżant sztabowy

Postprzez willard » 15 sty 2008, o 11:23

w pionierze strasznie sie poci klata. smersz jest wygodny choc ladownice mogly by byc sztywno mocowane na pasie, a buttpack miec opcje szybkiego dopinania a nie wszystko nawlekane na pas jak za wuja josefa...

zeby nie bylo ze wymyslam - mam/mialem oba.
willard
zielenina

Powrót do SPECNAZ i WDW