Gorgonia - pytania, odpowiedzi, pogaduchy...

Moderator: Foka

Gorgonia - pytania, odpowiedzi, pogaduchy...

Postprzez BD_Rash » 24 sie 2005, o 15:11

Witam,
W tym temacie prosimy o zamieszczenie wszelkich pytań, pogaduszek i ploteczek na temat heroicznych obrońców demokratycznego świata. Drugi topic prosimy o traktowanie jak tablicy ogłoszeń dostępnej jedynie dla organizatorów i dowództwa.
Generał Voytee będzie się starał odpowiadać na pytania najszybciej jak się da.

heya.

Czy znowu będzie trzeba nosić te jaskrawe naszywki??

pozdro, Rash.
" Excellence Through Superior Preparation "
BD_Rash
zielenina

Postprzez Dumek » 24 sie 2005, o 15:31

Pewnie tak....dlatego brać igły i nitki. :P
Dumek
strzelec

Postprzez kikol » 24 sie 2005, o 15:31

Lepsze te naszywki niż odpadająca taśma na ramieniu. Naszywki są pr0.
1st LT, 1st Plt., Bravo Comp
pr0 publico bono
Moderator też człowiek!
kikol
rekrut

Postprzez Mateo » 25 sie 2005, o 09:49

Po pierwsze primo: Można zarezerwować kompanię, np. "C" jak Celowniczy Cekaemu, dla SDS-U, Netadorów z sekcją oraz Dog Soldiers?
Po drugie primo: proponowałbym, aby w czasie odprawy przed dzień walki przekazać bardziej szczegółowe informacje o zadaniach do realizacji, a także popracowac nad taktyką tych działań. Ja jestem w stanie rónież w jakimś innym terminie przed zlotem spotkać się, aby np pomóc brygadierowi wojtiemu w pracy sztabowej. :-) Chcę uniknąć sytuacji, gdy te komunistyczne psy przejadą sie po nas jak walec :-). Wtedy podzieliliśmy nasze siły na poszczególne obiekty i w zasadzie ułatwiliśmy im zadanie.
To na razie tyle :-)
mjr. Kupricz
... dziwki, wóda, szmery-bajery... i goła dupa
Mateo
rekrut

Postprzez wojti » 25 sie 2005, o 10:27

Mateo, sluszna uwaga. Poczekajmy jeszcze troche, tak by bylo sie z kim umawiac:), by nie powtarzac spotkan organizacyjnych dla kazdego teamu indywidualnie.

Zrobimy to w ten sposob, ze z grupami z Warzsawy spotkamy sie osobiscie, a z poszczegolnymi teamami spoza, bede sie kontaktowal po naszych ustaleniach - beda to informacje ogolne, dotyczace calej Gorgoni oraz rozkazy dla poszczegolnych teamow.

Pozdrawiam

PS jesli chodzi o rezerwacje plutonu, wal z tym do Tadka - niemniej ja tez mu o tym wspomne. Nie powinno byc problemu.
PS2 podzial sil byl wliczony w scenariusz - na poczatku my mielismy dostac w dupe, pozniej sytuacja powoli sie zmieniala (np. w etapie "wies", my mielismy resp oraz medykow - strona przeciwna miala natomiast pewne utrudnienia).
Ostatnio edytowano 26 sie 2005, o 15:14 przez wojti, łącznie edytowano 1 raz
Bravo Company, 3rd PLT na rencie
wojti
rekrut

Postprzez kikol » 25 sie 2005, o 15:33

Tak. Jestem za wcześniejszymi ustaleniami. I tutaj też chciałbym, abyśmy sporzadzili sobie oznaczenia na mapach, by krótki komunikat był w stanie określić dokładne położenie i kierunek ruchu oddziałów.
1st LT, 1st Plt., Bravo Comp
pr0 publico bono
Moderator też człowiek!
kikol
rekrut

Postprzez Holman » 25 sie 2005, o 16:25

Tak oznaczenia lub punkty orientacyjne na mapach to bardzo wazna sprawa jest. Przede wszystkim ulatwi porozumienie miedzy poszczegolnymi kompaniami

Poza tym proponuje zeby kazda kompania miala swoj przydzielony kanal radiowy np PMR i byl tylko 1 wspolny kanal do komunikacji z dowodztwem.

Dodatkowo proponuje zeby w razie problemow z lacznoscia na duza skale uzywac lacznosci satelitarnej czyli tel komorkowych - dowodcy kompanii beda musieli znac swoje numery tel zeby kordynowac dzialania.
Bravo Company, CO
www.bravo-company.pl
Holman
plutonowy

Postprzez Lotos » 26 sie 2005, o 12:07

PETcomm po wakacyjnych jazdach...
gotowy do wspolpracy!
CZekamy na info o terminie i miejscu spotkania.
POWER EMERYT TEAM 2003 Yeah!
Lotos
master of jojo

Postprzez Gość » 26 sie 2005, o 14:05

Legioniści z Siedlec gotowi jak zwykle
Gość

Postprzez Python » 26 sie 2005, o 21:27

HOOAH !!!

Mam kilka pytań:

1. Czy mamy gdzieś mapy wojskowe terenu na którym toczy się walka , od kogo można je skopiować ?

2. Czy nasz sztab zna już ogólny zarys planu ofensywy ? - kiedy poznamy go i my ?

3. Chcielibyśmy zrobić rozpoznanie terenu na którym będzie toczyła się wojna - to nie jest pytanie - więc wypadałoby wiedzieć gdzie jechać.

4. Jak z dymami, petadami, racami etc ?

HOOAH !!

Python
Python
kapitan

Postprzez Ptasiek » 28 sie 2005, o 22:06

nikt nic nie wie(as usuall:) )
Ptasiek
st. sierżant sztabowy

Postprzez dzikki » 28 sie 2005, o 22:33

Python napisał(a):1. Czy mamy gdzieś mapy wojskowe terenu na którym toczy się walka , od kogo można je skopiować ?

Mapy z tego co się orientuje będą rozdane na zlocie.
2. Czy nasz sztab zna już ogólny zarys planu ofensywy ? - kiedy poznamy go i my ?

Zapewne tak bo szef sztabu wszystko zapewne układa. Cierpliwość jest cnotą.
3. Chcielibyśmy zrobić rozpoznanie terenu na którym będzie toczyła się wojna - to nie jest pytanie - więc wypadałoby wiedzieć gdzie jechać.

Z tego co się orientuje to Twierdza Modlin, gdzie będzie zlot jest dostępna dla zwiedzających. Można sobie obejrzeć. Sporo też widać na zdjęciach z ostatniego zlotu.
4. Jak z dymami, petadami, racami etc ?

Po uprzednim zaakceptowaniu przez organizatorów (zazwyczaj tak to się odbywa).

Przypominam, iż organizatorzy nie siedzą ciurkiem przy komputerze. Należy poczekać cierpliwie.
"Airsoft" zamieniony na chyba "hardball".
dzikki
podporucznik

Postprzez wojti » 29 sie 2005, o 14:22

Sadze, ze tak jak zawsze odegramy jakis epizod, wzglednie inny scenariusz na tydzien dwa przed samym zlotem. Bedzie wiec mozliwosc zapoznania sie z terenem.

Mapy, szczegoly operacji zostana podane najwczesniej na spotkaniu organizacyjnym sil Gorgoni (patrz watek: Gorgonia), wzglednie dopiero na zlocie.

Petardy, race, lewatywa :) - tego typu pytania prosze kierowac do Tadeusza.

Pozdrawiam
Bravo Company, 3rd PLT na rencie
wojti
rekrut

Postprzez Python » 13 wrz 2005, o 14:25

kto jest "in charge" w kopmanii alfa ?

HOOAH !
Python
kapitan

Postprzez LameBoy » 16 wrz 2005, o 23:19

imho naturalnie powinien to być lider najliczniejszego teamu, jego zastępca powinien być lider drugiego najliczniejszego teamu.
a jak macie inne pomysły to zróbcie jakis ring, walki w piątek po południu o szefostwo w grupie ;)
LameBoy
rekrut

Postprzez BoT » 23 wrz 2005, o 09:31

BoT
mądraliński

Postprzez Python » 23 wrz 2005, o 15:44

WILCO

HOOAH

PYTHON
Python
kapitan

Postprzez Tadeusz » 23 wrz 2005, o 16:04

nasi chemicy sie swietnie spisali
"przepuklina" brygadiera Wojtiego sie nasila 8)
tel: 501 52 52 05
gg: 5068966
Tadeusz
Szi-Fu

Postprzez Beat » 23 wrz 2005, o 16:17

Ha! Widzisz Wodzu, Wielki Nasz Boski Szi-Fu Katangi!
Wiedziałem, że kupno mobilnych laboratoriów chemicznych od Saddama było dobrym pomysłem...

:oops:
chyba się trochę wygadałem...
Wygaszamy Warriora.
Nowe forum dla Mazowieckiego Airsoftu:
www. warrior.pl
Beat
porucznik

Postprzez Tom » 23 wrz 2005, o 21:55

A ja mam pytanie odnośnie "chain of command" (nie wiem jak to normalnie przetłumaczyć na Polski :P). Kiedy ktoś niższego stopnia ma prawo zmieniać rozkazy wydane przez kogoś wyższego stopnia. Np. Generał nakazał nie gwałcić jeńców choćby niewiem co, a dowódca drużyny mówi, że mamy ich gwałcić. Będzie zasada, że ostatnio wydany rozkaz obowiązuje, czy rozkaz wydany przez wyższego nie może być zmieniony bez jego zgody (lub kogoś o jeszcze wyższym stopniu).
Pozatym co mam robić jeśli dowódca wydaje rozkaz sprzeczny z ustanowieniami konwencji Genewskiej, np. każe przesłuchać jeńca siłą? Olać rozkaz, czy go wykonać a na moim procesie o zbrodnie przeciw ludzkości uniewinnią mnie?
Tom
rekrut

Postprzez ~Crom~ » 24 wrz 2005, o 00:04

Gratuluje udanego debiutu na forum.

:evil:
~Crom~
zielenina

Postprzez Owca » 24 wrz 2005, o 00:55

BMP_Tom napisał(a):Będzie zasada, że ostatnio wydany rozkaz obowiązuje, czy rozkaz wydany przez wyższego nie może być zmieniony bez jego zgody (lub kogoś o jeszcze wyższym stopniu).
Pozatym co mam robić jeśli dowódca wydaje rozkaz sprzeczny z ustanowieniami konwencji Genewskiej, np. każe przesłuchać jeńca siłą? Olać rozkaz, czy go wykonać a na moim procesie o zbrodnie przeciw ludzkości uniewinnią mnie?

Tom, jak w wojsku w czasie wojny - w sumie robisz co chcesz. W prawdziwym wojsku (Katanga) Twój bezpośredni dowódca po prostu rozwali Cię za nie wykonanie jego polecenia w trybie "natychmiast i bez dyskusji". W tym drugim wojsku możesz zaproponować w oddziale głosowanie przez podniesienie ręki, albo jeszcze lepiej tajne wybory z kartami do głoswania. Możesz także - a nawet powinieneś - zapytać o zdanie swego adwokata. Nie zaszkodzi także kontakt z przdstawicielem ONZ i lokalnej parafii. I tak zawsze możesz powiedzieć swojemu dowódcy, że rozkaz Ci się nie podoba i się na niego (dowódcę) obrazić! Wolno Ci! Masz do tego niezbywalne prawo zapisane w konstytucji! W końcu żyjesz w wolnym i demokratycznym kraju i jesteś żołnierzem Armii Gorgonii - Wolnym Człowiekiem!

:lol: :twisted: :lol: :lol: :?: :lol: :lol: :lol:
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez Owca » 24 wrz 2005, o 00:58

Holman napisał(a):Tom odpal sobie petardke. Rozerwiesz sie troche bo cos za bardzo spiety jestes.

A gdzie głosowanie? I czy to jest rozkaz, czy może propozycja? I czy zainteresowany może skorzystać z opcji "telefon do przyjaciela"?

:twisted: :lol: :!:
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez Holman » 24 wrz 2005, o 01:03

Owca napisał(a):
Holman napisał(a):Tom odpal sobie petardke. Rozerwiesz sie troche bo cos za bardzo spiety jestes.

A gdzie głosowanie? I czy to jest rozkaz, czy może propozycja? I czy zainteresowany może skorzystać z opcji "telefon do przyjaciela"?

:twisted: :lol: :!:

Tak, to jest rozkaz. Petarda miedzy poslady i buzia w ciup. Feel free like a bird.
Bravo Company, CO
www.bravo-company.pl
Holman
plutonowy

Postprzez ~Crom~ » 24 wrz 2005, o 01:26

Zostawcie chłopaka... przecież on został "powołany" dopiero niedawno... każdy ma prawo sie zapytac, mamy demokracjie nie?? Słuchaj Tom, to jest tak jak dostaniesz rozkaz to go wykonujesz, jak dostaniesz rozkaz od głowno dowodzącego to też go wykonujesz a jak dostaniesz rozkaz od sierżanta na polu walki to wiesz co... to tym bardziej go wykonujesz. A więc w skrócie, jesli ktoś ci powie zrób to i to, a tym bardziej doda "To jest rozkaz" to go wykonujesz. A jeśli ci sie nie podoba to co zostało zawarte w rozkazie możesz go zignorować, olać ewentualnie zdezerterować... Ta trzecia opcjia będzie najlepsza ponieważ pozbywasz sie wszelkich problemów i nie musisz wtedy wykonywać żadnych rozkazów. Przemyśl to.. do twierdzy zostało kilka dni... zawsze mozesz wpaść i powiedzieć "p... mam to w d... nie będe słuchał waszych rozkazów"... nie sądzisz że tak będzie lepiej dla ciebie, naturalnie, fajnie, i będziesz wolnym człowiekiem????
~Crom~
zielenina

Następna strona

Powrót do IV Międzynarodowy Zlot Airsoft'owy - ATAK SKORPIONA 2005