Miny odciagowe

pamiętajcie że najważniejszą zasadą używania pirotechniki w airsofcie powinno być bezpieczeństwo

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon, Gawon

Postprzez kudlaty » 26 sie 2007, o 22:00

chętnie się zgodzę że to nie miejsce na takie dyskusje, celowo też posłużyłem się przysłowiem na opisanie odpalania trotylu żaróweczką (nie chodzi o to że się nie da bo się da, tylko ile trzeba w to włożyć pracy) posłużę się znowu powiedzonkiem - "jak ktoś się uprze to i parasolkę w d* otworzy..."

podsumowując - zapalnik z żaróweczki jest marny jeśli się go w czymś pośrednim i sypkim nie umieści - np w prochu - wtedy tak uformowany malutki ładuneczek może odpalić petardę. Należy tylko pamiętać, aby żarnik siedział sztywno w proszku pośrednim a sam proszek się nie przemieszczał w korpusiku bo pręcik jest baaaardzo delikatny.

ode mnie tyle w tej sprawie - pozdro
kudlaty
mądraliński

Postprzez kudlaty » 26 sie 2007, o 22:02

PiroLisu napisał(a):Może ktoś coś wie o robieniu petard z mąki ?Jak to powinno sie zrobić czym odpalić?

ciezko ci bedzie zrobic petarde z mąki :D

mąki użyłem do zobrazowania tego jak delikatny jest żarnik w tych żaróweczkach :D

mąkę można uzywać do innych ciekawych zastosowań ale nie do petard :D

idz do kuchni, zapal gaz w kuchence jesli masz gazową, weź szczyptę mąki w palce i dmuchnij na mąkę aby jej pył opadł na ogień z kuchenki.

PS - jak to ci nie wyjdzie to popróbuj z parasolką :D JOKE :D
kudlaty
mądraliński

Postprzez fazzie » 26 sie 2007, o 22:33

Moze mu chodzilo o fugasa?? jezeli tak to lepiej je robic na beznynie a jezeli chcesz na mace to musisz miec ladudenk z dodatkiem Al zeby podpalic ta make.

pozdrawiam
Obrazek
fazzie
sierżant

Poprzednia strona

Powrót do Pirotechnika