O airsoftowcach z Jelonek

miejsce na wszystkie pomysły dotyczące usprawnienia naszej zabawy

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Postprzez Trigger » 19 paź 2009, o 10:49

Lolo napisał(a):Jak sie nie znacie, to lepiej sobie poczytać, a dopiero później pisać. Pokazywanie sie publicznie z przedmiotem przypominającym broń palną (a więc mogącym kogoś przestraszyć), to jest konkretny paragraf. Jak postraszycie tym kogoś tym na ulicy, to odpowiadacie w sądzie jak za napad z ostrą bronią w ręku, nawet jeśli było to 6mm plastik, a nie 9mm ołów. Noszenie replik na wierzchu, to nie tylko gówniarski szpan, ale złamanie prawa i zakonotujcie to sobie raz na zawsze.

To podaj ten konkretny paragraf żebym mógł sobie poczytać i pokaż jak Ty się znasz skoro twierdzisz że się nie znam.
Trigger
strzelec

Postprzez piotrszmidt » 19 paź 2009, o 10:53

Lolo - przyjmuje do wiadomosci twoje tlumaczenie. Jak najbardziej sie zgadzam wiec nie wyskakuj mi tutaj z opierniczaniem mnie bo synem ani wnuczkiem twoim nie jestem.

Porozmawiajmy jak dorośli teraz: możesz mi podać paragraf na to co opisałeś? Ustawa, paragraf itp. Bo jakos sie nie doczytalem tego o co tak glosno walczysz.

Po drugie nie powiedzialem ze paradowac - to znaczy nosic kalacha na plecach. Tylko np.w kaburze pod pacha ostra bron w rozpietej kurtce. To przecierz roznica.

Pozatym pokazanie sie publicznie z czyms takim nie jest karalne - tylko urzycie w celu popelnienia przestepstwa.

A na koniec. Zacznij czytac uwazniej co ludzie pisza.
Wszelkie PW proszę kierować na nowe forum warrior.pl
Przeprowadziłem się definitywnie.
piotrszmidt
plutonowy

Postprzez Moses » 19 paź 2009, o 10:57

Z tego co wiem szary czlowieczek nie moze paradowac z bronia w kaburze (np wracajac ze strzelnicy, tylko musi byc zamknieta w walizeczce tak aby nie zwracala uwagi ludzi postronnych. A jezeli twierdzisz ze mozna spokojnie chodzic z replika po miescie bo to zabawka, to moze niech ktos skoczy dzis do jakiegos banku albo urzedu, to przynajmniej bedzie jakas rozrywka ogladajac wiadomosci wieczorem :D

{Edyta}
Zreszta panowie napiszmy do maila do KSP z zapytaniem czy mozna czy nie i co grozi, i bedzie sprawa zalatwiona.
A-Det 1st Platoon; 3rd FoRecon
Airsoft Recon Team

"Naszymi atutami jest szybkość i czas, a nie siła uderzeniowa" - T.E Lawrence
Moses
podporucznik

Postprzez atreides » 19 paź 2009, o 11:15

To ja jeszcze tak dodam, choć już ktoś o tym wspominał:

Nikt tutaj NIE MA WĄTPLIWOŚCI, że nie należy chodzić z repliką na wierzchu. Chyba każdy w tym wątku przyznał rację, że to nieodpowiedzialne. Więc po co drążyć temat? Gdybym nie wiedział, że jesteśmy tutaj dorosłymi ludźmi, to stwierdziłbym zwyczajne nabijanie postów ;).

Pozdrawiam i sugeruję zamknięcie tematu, bo dalsza dyskusja do niczego konstruktywnego nie prowadzi.
atreides
zielenina

Postprzez piotrszmidt » 19 paź 2009, o 11:27

Moses -ty chyba nadal nie zrozumiales. Nie popieram chodzenia z replika co nie oznacza ze nie wolno wedle prawa. - analogicznie myslac: czemu policaj nie zawija 12 latkow ze sprezynami na osiedlu. na pierwszy rzut oka nie roznia sie od prawdziwej broni.

Kwestia zdrowego rozsadku. !!!!!!!

Popieram - proponuje juz zamknac temat
piotrszmidt
plutonowy

Postprzez moron » 19 paź 2009, o 11:33

piotrszmidt, skoro uważasz że wolno to możemy sie umówić na mieście i ci udowodnie że mandat dostaniesz :lol:
Zerknij na Art.51 kodeksu wykroczen :wink:
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Trigger » 19 paź 2009, o 11:37

moron napisał(a):piotrszmidt, skoro uważasz że wolno to możemy sie umówić na mieście i ci udowodnie że mandat dostaniesz :lol:
Zerknij na Art.51 kodeksu wykroczen :wink:

No proszę Cie, nie rób jaj :mrgreen:

Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu,
§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.
Trigger
strzelec

Postprzez Moses » 19 paź 2009, o 11:37

no daj spokuj nie porownuj 12 latka z odpustowa zabawka do doroslej osoby z replika przypominajaca bron. Dorosly osobnik moze narobic bigosu w miescie z ta replika, a dziecko co najwyzej w sklepie dostanie od znajomej sprzedawczyni lizaka za odwage ;)

Moses, już kilka razy proszono cię byś pisał po polsku.

//Dalej
Airsoft Recon Team

Moses
podporucznik

Postprzez piotrszmidt » 19 paź 2009, o 11:44

ok ale generalnie caly czas nie jestescie w stanei wyjsc ze swoich skorupek. W prawie nie ma takiego zakazu. Zreszta prawda jest taka ze skoro masz pozwolenie na ostra to mozesze walic - jak to sie mowi w moiwe potocznej. Wiec poza strzelnica moge nosic bron. A jesli kogos odstrzele - to wtedy juz inna spiewka gdyz prawdopodobnie dostane wyrok za przekroczenie obrony koniecznej.
piotrszmidt
plutonowy

Postprzez Moses » 19 paź 2009, o 12:06

Nie Piotrze, nie mozesz swobodnie nosic broni tylko dlatego ze masz pozwolenie. Bron musi byc przeworzona w specjalnym kuferku, w domu musi byc trzymana w sejfie.

innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, (...)

Przepraszam bardzo ale bieganie z replika na osiedlu jest to zaklocanie spokoju i PORZADKU PUBLICZNEGO.

Wiec BEZ JAJ uczymy sie czytac ze zrozumieniem
Airsoft Recon Team

Moses
podporucznik

Postprzez piotrszmidt » 19 paź 2009, o 12:24

wybacz -ale tutaj podwarze twoj argument. dla ciebie jest to zakłócanie spokoju i porządku publicznego a dla mnie NIE. i co w takiej sytuacji - masz na to jakiś paragraf? Niestety przykro mi ale zastosowałeś zły paragraf do tej sytuacji.

Pozatym powiedz mi gdzie ja mowie o bieganiu po osiedlu z replika na plecach ???
piotrszmidt
plutonowy

Postprzez Moses » 19 paź 2009, o 12:30

Z moralnego punktu widzenia ( to co wypada a nie jest to) jest to zaklucanie porzadku publicznego, a a to bardzo czesto laczy sie z prawem. Jezeli nie widzisz w tym problemu i dal Ciebie paradowanie z czyms co imituje bron palna nie jest zaklucaniem porzadku to troche cienko z inteligencja u Ciebie. Sorry za takie mocne slowa ale w inny sposob tego wyrazic nie potrafie.
Airsoft Recon Team

Moses
podporucznik

Postprzez Trigger » 19 paź 2009, o 12:32

Moses napisał(a):Przepraszam bardzo ale bieganie z replika na osiedlu jest to zaklocanie spokoju i PORZADKU PUBLICZNEGO.

To jest Twoja interpretacja w dodatku strasznie na siłę.

Jezeli nie widzisz w tym problemu i dal Ciebie paradowanie z czyms co imituje bron palna nie jest zaklucaniem porzadku to troche cienko z inteligencja u Ciebie.

Zalatuje hipokryzją. Jak jesteś takim obrońca moralności to wypadałoby żebyś porzucił ASG bo przypominam Ci że zabawa toczy się zawsze (oprócz SD) na terenach odwiedzanych przez przypadkowych ludzi i w ten sposób zakłucasz porządek publiczny.
Trigger
strzelec

Postprzez piotrszmidt » 19 paź 2009, o 12:36

Mosses ty chyba zle mnie zrozumiales. Nie chce tutaj stawac okoniem w stosunku do twoich wypowiedzi. Nie zalezy mi na udowodnieniu ze sie mylisz czy nie :)

moja intencja jedynie jest tutaj sama kwestia tego i zgodnie z polskim prawem jesli cos nie jest zabronione to jest dozwolone. Jesli w prawie polskim jakies dzialanie nie zostalo bezposrednio zabronione to jest ono dozwolone.

Odnośnie noszenia broni palnej to w ustawie o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r. nigdzie nie ma wzmianki o tym iz masz obowiązek przenosić tylko i wyłącznie w walizce. Jest natomiast powiedziane ze może być użyta tylko i wyłącznie na strzelnicach w celach sportowych bądź ćwiczebnych :)

art. 17 ust. 1 pkt 5,
art. 18 ust. 1 pkt 4 i ust. 5 pkt 4
art. 32 ust. 1 i 2
art. 33 ust. 1
art. 51 ust. 2 pkt 4, 7 i 10,
piotrszmidt
plutonowy

Postprzez Moses » 19 paź 2009, o 12:39

Cholera tak mi przyro ze kolejny tego nie rozumie, anarchisci z
was jacys czy co?

Hipokryzja? Hipokryzja by bylo jakbym w miejscach publicznych biegal z replika i oporzadzeniu, a las akurat do takowego miejsca nie nalezy
Airsoft Recon Team

Moses
podporucznik

Postprzez Trigger » 19 paź 2009, o 12:48

Moses napisał(a):
Hipokryzja? Hipokryzja by bylo jakbym w miejscach publicznych biegal z replika i oporzadzeniu, a las akurat do takowego miejsca nie nalezy

Hahaha, jak to nie należy. Nie pogrążaj się.
Miejsce publiczne - «teren lub pomieszczenie przeznaczone dla wszystkich ludzi, np. ulica, park, teatr»
Trigger
strzelec

Postprzez piotrszmidt » 19 paź 2009, o 12:48

to jeszcze wracjac do waszych wypowiedzi odnosnie broni palnej:

Kod: Zaznacz cały
USTAWA
z dnia 21 maja 1999 r.
o broni i amunicji
(tekst jednolity)

Rozdział 3 - Przewóz przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przywóz z zagranicy i wywóz za granicę broni i amunicji oraz zasady posiadania broni i amunicji przez cudzoziemców

Art. 35. 1. Przewożenie broni i amunicji środkami transportu publicznego, z zastrzeżeniem ust. 2, jest dopuszczalne przy zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa, pod warunkiem że broń i amunicja są zabezpieczone w sposób uniemożliwiający powstanie zagrożenia życia, zdrowia lub mienia.

czyli jednak mogę chodzi z bronią palna po ulicy :)

idac dalej tym torem - ralnie rzecz ujmujac moge wyjsc z replika na ulice. W takiej sytuacji tak samo jak przy broni palnej policja ma prawo mnie wylegitymowac. Sprawdzic pozwolenie w przypadku broni palnej. I puscic wolno.

W przypadku gdybym przy uzyciu broni palnej badz replik dopuscil sie czynu karalnego sciagac beda tak samo!!!!

Kwestia tego czy chodzimy z bronia/replika po ulicy to kwestia naszych wewnetrznych sporow i proby ksztaltowania wizerunku naszego sportu. Wiadomo ze rzucanie sie w oczy w ten negatywny sposob nie jest dobre dla naszego wizerunku - to fakt - ale wedle prawa jest dozwolone. Pamietac natomiast trzeba ze zyjemy w panstwie absurdu - gdzie wiele rzeczy ma wiele znaczen - a kazde prawo mozna interpretowac.

Nie popieram noszenia broni/replik na wierzchu. Kazde tlumaczenie jest dobre - bo jest tlumaczeniem. Ale dla dobra nas wszystkich (Airsoftu) lepiej nie rzucac sie niepotrzebnie w oczy.
piotrszmidt
plutonowy

Postprzez Trigger » 19 paź 2009, o 12:53

Moses napisał(a):Przepraszam bardzo ale bieganie z replika na osiedlu jest to zaklocanie spokoju i PORZADKU PUBLICZNEGO.
Wiec BEZ JAJ uczymy sie czytac ze zrozumieniem

I wzajemnie:
"porządek publiczny, społeczny «życie zgodne z prawami obowiązującymi w społeczeństwie»"
Prawo nie zabrania chodzenia z replikami więc jest zgodnie z prawami obowiązującymi więc nie jest naruszony porządek publiczny.

Jak tak brniesz w ten temat to przypomina mi sie tekst "nikt nam nie będzie mówił że białe jest białe a czarne jest czarne."
Trigger
strzelec

Postprzez Lolo » 19 paź 2009, o 12:56

Trigger, Piotr: nigdzie nie napisałem, że próbujecie kogokolwiek przekonać, że noszenie repliki na wierzchu jest fajne. Próbuje Wam wytłumaczyć, na co wskazuje praktyka orzecznicza sądów w podobnych sytuacjach. Podany wyżej paragraf jest jak najbardziej na miejscu. Prawo zawiera wiele norm ogólnych, (tak jak ta podana w odnośnym paragrafie), które są interpretowane przez sąd, więc stwierdzenie, że coś jest zgodne, lub nie jest zgodne z dana normą swiadczy o niezrozumieniu prawa. Prawda jest taka, że są okoliczności, w których sąd może Ci wlepić karę za zakłócanie porządku publicznego, jeśli zostaniesz zatrzymany z przedmiotem nie różniącym się na pierwszy rzut oka broni palnej. I tyle. Analogicznie: nie ma pozwolenia na nóż kuchenny, ale jak wparujesz z czymś takim w łapie np. do metra, to możesz mieć styczność z wymiarem sprawiedliwości. Uwierzcie mi, że są wypadki, w których nie ma zlituj. Znam z autopsji. Mój sąsiad w stanie wskazującym połaził sobie po ulicy z zapalniczką w kształcie Magnum 44 i skończyło się tym, że był zagrożony 2 latami ciupy, pobnieważ nie mógł udowodnić w sądzie, że była to atrapa. Pod koniec sprawy znalazły się u kogoś w komórce zdjęcia z imprezy, na których towarzystwo przypalało sobie szlugi, sąd to uznał i skonczyło się ,,tylko" na zawiasach. Jak masz ochotę ciągać się po sądach to zachęcam do powrotu ze strzelnicy z klamą pod pachą. Nie ma przepisu, że nie wolno mieć klamki pod pachą, ale takie zachowanie może byc przez sąd określone jako złamanie paragrafu o porządku publicznym właśnie.
War. War never changes....
Lolo
strzelec

Postprzez Trigger » 19 paź 2009, o 13:06

Lolo, możemy się przekonywać na co wskazuje praktyka orzecznicza sądów w podobnych sytuacjach. Podobne to tak jak prawie - robi wielką różnice i noszenie repliki nie równa się noszeniu repliki. Pisałeś o konkretnym paragrafie więc czekam na konkretny paragraf a o tym że porządek publiczny nie został złamany, napisałem post wyżej.
Trigger
strzelec

Postprzez Moses » 19 paź 2009, o 13:06

Piotr wg tego co przedstawiles wiec ze przenoszenie broni
jest dopuszczalne przy zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa, pod warunkiem że broń i amunicja są zabezpieczone w sposób uniemożliwiający powstanie zagrożenia życia, zdrowia lub mienia.

to nie znaczy ze mozesz ja nosiuc w kaburze pod pazucha. Bron musi byc przenoszona w zamknietym kuferku rozladowana,

Trigger

rozporządzenie ministra kultury i sztuki oraz ministra budownictwa i przemysłu materiałów budowlanych z 8 października 1970 r. w sprawie zatwierdzania pod względem artystycznym niektórych projektów budowlanych posługiwało się zwrotem "miejsce publiczne" w rozumieniu:

• place i ulice,

• stałe szlaki turystyczne między liniami rozgraniczającymi te szlaki od innych nieruchomości,

• obszary kolejowe,

• pasy drogowe dróg publicznych,

• drogi wodne z brzegami oraz dostępne dla ogółu tereny portów i przystani,

• tereny lotnisk cywilnych,

• tereny zieleni użytku publicznego, jak parki, skwery itp. urządzenia, oraz cmentarze i inne obiekty związane z upamiętnieniem walki i męczeństwa narodu polskiego,

• wnętrza obiektów budowlanych użytku publicznego oraz przynależne do tych obiektów ogrody i dziedzińce dostępne dla ogółu.

Stanowiąca źródło prawa także w polskim systemie prawa konwencja o zwalczaniu terrorystycznych ataków bombowych, przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 15 grudnia 1997 r., a ratyfikowana przez Polskę w 2003 r., posługuje się terminem "miejsce użyteczności publicznej" dla oznaczenia tych części jakiegokolwiek budynku, terenu, ulicy, drogi wodnej bądź innego miejsca, które są dostępne lub otwarte, niezależnie, czy stale, okresowo, czy od czasu do czasu, dla przedstawicieli ogółu społeczeństwa, i są miejscami o charakterze handlowym, biurowym, kulturalnym, historycznym, oświatowym, religijnym, rządowym, rozrywkowym, wypoczynkowym lub innym, dostępnymi lub otwartymi dla publiczności.

Natomiast na podstawie katalogu celów publicznych zawartego w ustawie o gospodarce nieruchomościami można przyjąć, iż miejscami publicznymi będą drogi publiczne i drogi wodne, obiekty i urządzenia transportu publicznego, łączności publicznej i sygnalizacji, lotniska, urządzenia i obiekty do obsługi ruchu lotniczego, zabytki, obiekty urzędów organów władzy, administracji, sądów i prokuratur, państwowych szkół wyższych, szkół publicznych, obiekty publicznej ochrony zdrowia, przedszkoli, domów opieki społecznej, placówek opiekuńczo-wychowawczych, obiekty sportowe, cmentarze, miejsca pamięci narodowej.

W wyroku z 4 marca 1965 r. (sygn. akt III CR 9/65) Sąd Najwyższy do miejsc użytku publicznego zaliczył przybrzeżne pasy morskie wraz z pasami wód, położone w rejonie uzdrowisk morskich, drogi, place, parki.

Biegamy po terenach lesnych, z dala od wyznaczonych szlakow turystycznych ktore sa miejscami publicznymi las nie jest miejscem publicznym.
Airsoft Recon Team

Moses
podporucznik

Postprzez piotrszmidt » 19 paź 2009, o 13:06

widze ze powoli sytuacja w rozmowie sie stabilizuje :) cieszy mnie to bo dochodzimy do konsensusu.

prawda jest taka ze torba nie kosztuje wiele :P

Moses napisał(a):Piotr wg tego co przedstawiles wiec ze przenoszenie broni
jest dopuszczalne przy zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa, pod warunkiem że broń i amunicja są zabezpieczone w sposób uniemożliwiający powstanie zagrożenia życia, zdrowia lub mienia.

to nie znaczy ze mozesz ja nosiuc w kaburze pod pazucha. Bron musi byc przenoszona w zamknietym kuferku rozladowana,

Moses - to co napisales wcale nie oznacza tego co stweirdizles.

Mozesz przenosic bron w kaburze pod pacha pod warunkiem:
-bron bedzie rozladowan - bez naboju w komorze
-bez magazynka - moze byc w kaburze
-bez nabojow w magazynku
-naboje musza znajdowac sie w takim miejscu ktore bedzie uniemozliwialo zagrozenie zycia lub zdrowia.

Z tego co sie dowiedzialem, posiadajac wszystkie dokumenty przy sobie, w razie kontroli policja moze cie tylko poinstruowac o tym bys przelozyl taka bron z kabury do np: nesesera czy plecaka. Ale nic innego nie moze ci zrobic :)

Pisze to dlatego ze upierasz sie ze bron MUSI byc przenoszna rozladowana w zamknietym kuferku. Teraz z czystej ciekawosci - jestes mi gdzies to w stanie udowodnic??

@Lolo - wiem dokladnie o co ci chodzi. I masz tu jak najbardziej racje. Jedynie kwestia tego co mowi prawo a co mowi praktyka. Z tego sobie wszyscy dorosli ludzie chyba zdaja sprawe.
Ostatnio edytowano 19 paź 2009, o 13:13 przez piotrszmidt, łącznie edytowano 1 raz
piotrszmidt
plutonowy

Postprzez Moses » 19 paź 2009, o 13:12

Oczywiscie a i stres nasz i ludzi postronnych mniejszy :D
Airsoft Recon Team

Moses
podporucznik

Postprzez Trigger » 19 paź 2009, o 13:17

Moses napisał(a):
rozporządzenie ministra kultury i sztuki oraz ministra budownictwa i przemysłu materiałów budowlanych z 8 października 1970 r. w sprawie zatwierdzania pod względem artystycznym niektórych projektów budowlanych posługiwało się zwrotem "miejsce publiczne" w rozumieniu:

Kolego, trochę za dużo wyciąłeś z tego tekstu tak żeby pasował do Twojej teorii. Wyciąłeś istotny fragment z początku tekstu:

"Natomiast nieobowiązujące rozporządzenie ministra kultury..."

A także

"Miejsce publiczne służy zaspokajaniu potrzeb użytkujących je osób, m.in. w zakresie rekreacji, wypoczynku, komunikacji, edukacji. Najczęściej stanowi własność Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego. Nie jest jednak wykluczone, by było ono własnością innych podmiotów.
"

Jadąc na N2 czy Janówek wjeżdżasz na teren publiczny.
Trigger
strzelec

Postprzez Moses » 19 paź 2009, o 13:26

:twisted:
Jeszcze wiele wyrazow tam bylo ktore akurat do dyskusji nic nie wnosi. Las nie jest miejscem uzytecznosci publicznej, ani nie ma, i nic nie wskazywalo by aby mozna bylo miedzy innymi w nim wyczytac p tym ze lasy sa obiektami urzytecznosci publicznej, pozatym jak bys doczytal ze zrozumieniem co napisalem to przyczepiles sie do najmniej przydatnego tekstu w budowie bo do roporzadzenia o zatwierdzaniu pod względem artystycznym niektórych projektów budowlanych. a my raczej nic nie zamierzamy budowac :lol:

Piotr widzisz i to jest roznica miedzy teoria i praktyka, wg przepisow jak napisales badac szarym czlowieczkiem mozesz przenosic pistolet rozladowany bla bla bla pod pazucha, jdnakze przy zastrzymaniu przez policje odrazu dostajesz instrukcje aby schowac do nesesera itp, i tu wchodzi praktyka
Ostatnio edytowano 19 paź 2009, o 13:30 przez Moses, łącznie edytowano 1 raz
Airsoft Recon Team

Moses
podporucznik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Organizacja i przepisy Airsoft'u