O airsoftowcach z Jelonek

miejsce na wszystkie pomysły dotyczące usprawnienia naszej zabawy

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Postprzez Lolo » 19 paź 2009, o 17:09

No i dzięki Yaneth, to moim zdaniem rozwiazuje sprawę. Jak Trigger przeczyta to może zmądrzeje i przestanie wypisywać takie osielstwa piramidalne. Clou problemu to właśnie ,,rozpoznawalność" replik względem broni ostrej i argument o legalności ASG niczego tu nie wnosi, bo nikt z ,,normalnych ludziów" nie odróżni produktu Marui od Springfield Armory.

Schwarz- tak, znam z autopsji ten plastikowy karabin, nie raz już kumple z roboty darli ze mnie łacha :) Dla mnie ASG jest głównie zabawą i bardziej aktywnym sposobem na realizowanie militarnego pipi, które miałem od chwili, kiedy byłem w stanie własnoręcznie podnieść plastikowy pistolecik. Miałem nawet ruskiego maxima na taczance, a to był już mega wypas w PRL-U :) Pamięć mam dobrą, pamiętam co myślałem jako siedmioletni gówniarz, kiedy dziwnie jarała mnie myśl, że ktoś weźmie mojego PPK (full metal) na kapiszony za ostrą broń i się przestraszy. Jeśli ktoś nosi replikę na wierzchu z podobnymi intencjami, to robi się ślisko. Zdarzy się jakaś spektakularna interwencja służb, jakiś kulfon z TVN Uwaga odwali o tym kawał materiału i ani się obejrzysz, jak będziesz musiał malować swojego L85 na wrzosowo :)
War. War never changes....
Lolo
strzelec

Postprzez moron » 19 paź 2009, o 17:17

Przykład z życia:
Jakiś rok temu znajomy strzelał sobie na działce z wiatrówki-pistoletu wzorowanej na P99. Po całej zabawie poszedł do okolicznego sklepu spożywczego zapominając że wiatrówka radośnie spoczywa w kaburze na pasie. W efekcie napotkany w sklepie patrol policji (chłopaki na rogaliki przyjechali) dokonał jego zatrzymania z zabezpieczeniem "przedmiotu przypominającego broń". Sprawa wyjaśniła się na miejscu jednak efektem i tak była grzywna za zakłócanie spokoju - orzeczona przez sąd.
o ile mnie pamiec nie myli to mandatu nie maja prawa wlepic jesli skargi nie bylo (tak samo z balanga itp)
ale pewien nie jestem, jak chcesz to moge zadzwonic do znajomego policjanta i sie upewnic :P

Trigger, dlatego wlasnie ty nie masz nic do gadania na temat zaklocania spokoju
wystarczy ze bedzie skarga od osoby trzeciej i jesli funkcjonariusz uzna ja za stosowna bedzie chcial ci dac mandat
jesli sie nei zgodzisz to sad oceni kto mial racje...
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Owca » 19 paź 2009, o 17:25

Cezar napisał(a):mroczne i straszne nicki na forach, np drapieżnych zwierząt

Do mnie pijesz?
:twisted: :twisted: :twisted:
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez Cezar » 19 paź 2009, o 18:05

Owca napisał(a):
Cezar napisał(a):mroczne i straszne nicki na forach, np drapieżnych zwierząt

Do mnie pijesz?
:twisted: :twisted: :twisted:

No uderz w stół a odezwa się nożyce, oczywiście że do ciebie Mroczny kudłaty stworze, myślisz że co jak masz loczki to ktoś się ciebie przestraszy :twisted: nie ze mną te numery :wink:
Obrazek
Uber BadAss
Cezar
st. sierżant sztabowy

Postprzez Owca » 19 paź 2009, o 18:29

Drżyj nędzny śmiertelniku przed majestatem najdzikszego znanego ludzkości stworzenia, które predatory i terminatory hoduje w zagrodzie ku rozrywce gawiedzi!

Czas już na jakiś porządnu OffTop w tym temacie 8)
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez Yeneth » 19 paź 2009, o 19:07

moron napisał(a):o ile mnie pamiec nie myli to mandatu nie maja prawa wlepic jesli skargi nie bylo (tak samo z balanga itp)
ale pewien nie jestem, jak chcesz to moge zadzwonic do znajomego policjanta i sie upewnic :P

Tym to się oni zasłaniają tylko ;)
A tak na serio to mandat wlepiają ci funkcjonariusze a grzywnę za tego rodzaju zakłócanie spokoju publicznego nakłada sąd. Poza tym zbyt głośna impreza to problem nieco innej skali niż zagrażanie czyjemuś życiu lub zdrowiu - w tym ostatnim przypadku mundurowi mają pełne prawo wyciągnąć pełne konsekwencje z takiego czynu włącznie z decyzją o tymczasowym zatrzymaniu i przetransportowaniu na komisariat "w celu złożenia wyjaśnień".

I już się wielokrotnie upewniałem co do powyższego ;)
Obrazek
Yeneth
sierżant

Postprzez Trigger » 19 paź 2009, o 19:23

Lolo napisał(a):Jak Trigger przeczyta to może zmądrzeje i przestanie wypisywać takie osielstwa piramidalne.

Piszesz o zmądrzaniu a obrażasz się jak dziecko i strzelasz takimi tekstami jak "Hrabia Trigger" itp. Brak ci argumentów to skończ rozmowę i się nie napinaj. Gdyby to było takie oczywiste jak piszesz to mandaty sypały by się jak z rękawa nie tylko na ulicy ale na samych strzelankach np. na parkingach a póki co są to tylko odosobnione przypadki i wiesz skąd się biorą? Właśnie z głowy policjantów którzy interpretują przepisy w identyczny sposób jak ty i twoj kolega z zespołu Moses. Swoją drogą rozumiem solidarność. Jak to była taka oczywista oczywistość jak twierdzisz to na parkingu przy hucie i w drodze do niej z przystanku policjanci hurtowo wystawialiby mandaty, tym bardziej że obok kręciło się sporo ludzi w tym dzieci.
Wszystko można interpretować na swój sposób.
Trigger
strzelec

Postprzez Endru » 19 paź 2009, o 19:37

Jak na razie to ty Trigger ciągniesz już bez argumentów kolejną stronę tego wątku :wink:
Endru
mądraliński

Postprzez Schwarz » 19 paź 2009, o 19:42

NIE naklejamy znaczków V8 na malucha
NIE zakładamy białych skarpetek do pantofli
NIE chodzimy z repliką na wierzchu

amen
Obrazek
Schwarz
st. sierżant sztabowy

Postprzez Dalej » 19 paź 2009, o 19:46

Lata temu zostało ustalone,
że noszenie replik na wierzchu jest be, bo może zaszkodzić środowisku - i koniec.

Noszenia szpeju nikt zakazać nie może, jak ktoś chce pajacować, jego sprawa - i koniec.

Powoływanie się na "moralność" jest co najmniej niesmaczne, różni ludzie, różne kultury, różnie swoją moralność rozumieją, a próba wprowadzenia jednej, wspólnej, szablonowej moralności zawsze kończyła się stosami i ludobójstwami.

Administrator nie będzie zamykał tematu.
Kogo denerwuje ten wątek mądrze zrobi przestając go czytać, ci co chcą niech se strzępią języki - zmęczą się, spocą, i przez jakiś czas będzie spokój w temacie. :)
Ostatnio edytowano 19 paź 2009, o 19:50 przez Dalej, łącznie edytowano 2 razy
Dalej
.....................
.....................

Postprzez Moses » 19 paź 2009, o 19:46

Czlowieku zamilcz, Jedyna osoba ktora nie ma argumentow w tej dyskusji jestes Ty, Ty lapiesz ludzi za slowka, nie zamiesciles zadnejgo stosownego argumentu potwierdzajacego Twoje tezy, inny przedstawili sporo czy to ustawy, czy doswiadczenia, czy jak wyglada rozumienia rzeczy przez prawo. Ale ty dalej w swojej ..... idziesz w zaparte swojej prawdy.

Moze rzuc ASG i pomysl nad kariera w polityce w partii 3 literek, bo tam moglbys sie spelnic

Moses, obiecałeś że będziesz pisał po polsku.

//Dalej
A-Det 1st Platoon; 3rd FoRecon
Airsoft Recon Team

"Naszymi atutami jest szybkość i czas, a nie siła uderzeniowa" - T.E Lawrence
Moses
podporucznik

Postprzez Edax » 19 paź 2009, o 19:48

Damotr napisał(a):Administrator, który zamknie ten nic nie wnoszący temat (jak ktoś czegoś JESZCZE nie rozumie, to niech POSZUKA, bo BYŁO) otrzyma paczką poleconą czteropak piwa (Adres pocztowy do mnie na PW).

Pozdrawiam,
Damotr.

Dalej napisał(a):Administrator nie będzie zamykał tematu.

sXe? :wink:
Obrazek
Edax
strzelec

Postprzez moron » 19 paź 2009, o 20:03

Trigger, ja podtrzymuje swoj argument
jak nie wierzysz to spotkajmy sie na metro ratusz
wez cokolwiek - klamke czy karabin,
wyjmiesz i zaczniesz sie bawic - zobaczymy czy policjanci ktorych zaczepie nie wlepia ci mandatu z 51 kw :lol:

a reszta - skoro dalej nie chce zamknac - moze teraz zbukkakczyc temat :D

Proszę pisać po polsku.

//Dalej
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Werewolf » 19 paź 2009, o 20:06

Moron Trzeba napisać

'a zakład o 5zł że..."

to będziesz miał chętnych ^^
SEMPER FI!!!! NEVER DIE!!!!!! AND GET SOME MOTHER-FUCKERS!!!!!
Obrazek
Werewolf
master of jojo

Postprzez dzikki » 19 paź 2009, o 20:09

Sytuacja, która może wzbudzić niepokój wśród obywateli, stanowi przypuszczalne zagrożenie i nosi znamiona wymagające interwencji może stanowić podstawy do działania odpowiednich s. Oczywiście sposób interwencji jest uzależniony od osób, które się danej czynności podejmą (a której nie mogą się nie podjąć na wniosek obywatela/lub poprzez bycie świadkiem takiej działalności, bo oznaczałoby to zaniedbanie obowiązków służbowych).
To tyle. Ale ja się nie znam. Ja tylko sprzątam.
Można nawet wystawić mandat za niewłaściwy ubiór w miejscu publiczny w wysokości 10zł.

I tak, owca to mroczne zwierze.
"Airsoft" zamieniony na chyba "hardball".
dzikki
podporucznik

Postprzez Blacha » 19 paź 2009, o 20:15

pare razy na strzelankach asgsowychqrde byłem i nie widziałem nigdy nikogo z repliką na wierzchu w trakcie transportu.
Niestety samochodu nie mam więc podróżuje komunikacja miejską (tak wiem zero lansu) i zdarzało mi sie jechać w szpeju nie raz - zawsze nóż, klamka i karabinki schowane. Na garbie najwyżej mundur, ochraniacze czy kamizelka.
Sorry ale nie słyszałem nigdy negatywnych komentarzy a wielokrotnie jadąc z resztą ekipy na strzelankę (dla tych co dupska wożą tylko furami wyjaśnię że czasem fajnie sie ustawić i pojechać na strzelanke razem ) 8) tłumaczyliśmy ludziom co to jest na czym polega itp. zaciekawionym podkreślę ludziom a nie przestraszonym.
Zazwyczaj ludzie po usłyszeniu o "plastikowych kulkach" traktują nas najwyżej jak nieszkodliwe "duże" dzieci.
może komuś to sie nie podoba ale tak chyba lepiej i bezpieczniej żeby nas traktowali a wyjaśnienie na spokojnie i kulturalnie ludziom zrobi więcej dla środowiska niż pokątne przewożenie wszystkiego cichcem w bagażniku (jak sąsiad przypadkiem zobaczy to podpierniczy i kicha większa może być).

Oczywiście jestem jak najbardziej za noszeniem replik schowanych ale z drugiej strony który policjant widzący gością w pełnym amerykańskim szpeju z Mką z risami, kolimatorami, lunetami, laserami, latarkami i przystawką ssaco-ciupciającą weźmie na serio takiego osobnika ?
pomyśli że akurat zrzucili nad miastem chłopaków z black waters ?

podkreslam że nadal dla mnie noszenie repliki na wierzchu to kretyznizm ale wyjaśniam czemu policjanci nie reagują zazwyczaj.

ps. noszenie noża bojowego czy jakiegokolwiek innego nawet na wierzchu jest jak najbardziej legalne i nie ma żadnego prawa które tego zabrania - jak ktoś mi udowosni że jest ianczej ma czteropak.
Blacha
zielenina

Postprzez StarskiPL » 19 paź 2009, o 20:27

Całe szczęście (dla nas) żyjemy w kraju, w którym większość policjantów podchodzi do takich sytuacji na luzie. Niestety incydenty takie jak z przed kilku dni (strzelanina - jedna osoba zginęła, dwóch policjantów rannych) z czasem zmienią ich nastawienie i na wszystko co może być bronią będą reagować dużo gwałtowniej.
Ostatnio edytowano 19 paź 2009, o 20:38 przez StarskiPL, łącznie edytowano 2 razy
Vivere militare est
Obrazek
StarskiPL
kapral

Postprzez Lolo » 19 paź 2009, o 20:31

Trigger napisał(a):Wszystko można interpretować na swój sposób.

Trigger, Ty naprawdę mile mnie zaskakujesz. Po każdym Twoim poście myślę, że już dałeś radę zrozumieć, a Ty nadal z imponującą konsekwencją jesteś zezowaty myślowo. Jak nie chcesz przyjąć do wiadomości faktów z zakresu prawodawstwa Najjaśniejszej Rzeczpospolitej, to możesz nie przyjmować. Zacytowaną frazą sam strzelasz sobie gola. Jeżeli można interpretować, to znaczy, że sąd może interpretować na Twoją niekorzyść. W Twoim zawodzie powinieneś znać choć podstawy logiki, więc wytęż orzecha i wyciągnij wnioski, albo łaź sobie z giwerą choćby po dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Jak jakiś nerwus Cię odstrzeli, to mam wrażenie, że pula genowa ludzkości na tym nie straci.
Lolo
strzelec

Postprzez Lolo » 19 paź 2009, o 20:48

Blacha napisał(a): ps. noszenie noża bojowego czy jakiegokolwiek innego nawet na wierzchu jest jak najbardziej legalne i nie ma żadnego prawa które tego zabrania - jak ktoś mi udowosni że jest ianczej ma czteropak.

Kolego Blacha- to jest dokładnie ten sam paragraf, co z odkrytą repliką: nie ma ograniczeń prawa posiadania noży, ale jak będziesz wystarczająco ostentacyjny, żeby kogoś przestraszyć, albo zainteresować służby, to możesz mieć kłopot z prawem.

To jak się umawiamy z tym czteropakiem? Na strzelance odebrać, czy pocztą przyślesz?

P.S. To robią przystawki ssąco-ciupciające do Emek? Kontrakty? Za ile? Rzuć linka.
Lolo
strzelec

Postprzez Trigger » 19 paź 2009, o 21:01

:mrgreen: Dobra, nabiłem sobie postów, idę do lodówki po piwko.

Od nazywania kogoś idiotą też można zostać pociągniętym do odpowiedzialności ale Panowie, dobrze wiecie że nie o to chodzi i całe szczęście że odpowiednie służby nie interpretują przepisów tak surowo bo żylibyśmy w kraju w którym nic by nie było wolno. Jeden czułby się zagrożony repliką na plecach, inny obrażony krzyżykiem na szyi, trzeci zgrabną kur..ą wklejoną jako przerywnik w zdaniu i przeciętny człowiek od wyjścia do pracy do powrotu do domu, nazbierałby przynajmniej kilka mandatów i wniosków do sądu grodzkiego. Ale gdzie sens, gdzie logika?
Sami przyznajecie że jak się trafi na takiego lub takieto, czyli wszystko zależy od interpretacji a bulwersujecie się jakby co najmniej stało "zakaz noszenia przedmiotów przypominających broń". Migdalenie się parki na przystanku niejeden moher uzna za obrazę i też teoretycznie może żądać ukarania, chcielibyście takiego interpretowania prawa?
W tym temacie chyba wszystko zostało powiedziane i wątpię że przekonam moich oponentów więc zostańmy przy swoim zdaniu bo sprawa nie warta kruszenia kopii i na przyszłość mała prośba do Lolo i Mosesa - ważcie trochę słowa bo obraża się łatwo a niesmak pozostaje.
Ostatnio edytowano 19 paź 2009, o 21:07 przez Trigger, łącznie edytowano 1 raz
Trigger
strzelec

Postprzez GRZYBU » 19 paź 2009, o 21:06

P.S. To robią przystawki ssąco-ciupciające do Emek? Kontrakty? Za ile? Rzuć linka.

tak...to ta część łącząca front grip z kolbą ...tu wersja kontraktowa ;-)

Obrazek

skończcie już te wywody na temat mody .... nie wyprostujecie Wisły ;-)
FLECTARN/DPM user
G36 , G3 SAS , MP5-MC user

Obrazek
GRZYBU
master of jojo

Postprzez StarskiPL » 19 paź 2009, o 21:24

Jak się wszyscy weźmiemy kolektywnie do roboty to wyprostujemy. Pytanie tylko kiedy? :P
Vivere militare est
Obrazek
StarskiPL
kapral

Postprzez Endru » 19 paź 2009, o 21:29

Przejdzie Ci zapał.
Endru
mądraliński

Postprzez Lolo » 19 paź 2009, o 21:50

Trigger napisał(a)::......na przyszłość mała prośba do Lolo i Mosesa - ważcie trochę słowa bo obraża się łatwo a niesmak pozostaje.

Ależ śpieszę zapewnić Cię, że starannie ważę słowa i nie napisałem o Tobie niczego, z czym bym się w całej rozciągłości nie zgadzał.

Grzybu: Aż boję się zapytać, jak toto się montuje na risie :)
Lolo
strzelec

Postprzez Yeneth » 19 paź 2009, o 22:28

Blacha napisał(a):ps. noszenie noża bojowego czy jakiegokolwiek innego nawet na wierzchu jest jak najbardziej legalne i nie ma żadnego prawa które tego zabrania - jak ktoś mi udowodni że jest inaczej ma czteropak.

Teoretycznie nóż jest "narzędziem niebezpiecznym" i jego otwarte noszenie w miejscach publicznych podpada pod zakłócanie porządku publicznego. Kwestia podejścia do sprawy przez świadków, funkcjonariuszy... i na końcu sędziego ;)

A teraz przykład kończący z mojej strony całą dyskusje czyli forum policyjne i temat poświęcony genialnemu pomysłowi jakim jest strzelanie z wiatrówki koło lotniska Okęcie... w końcu prawo nie zabrania prawda ;)
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpB ... t=lotnisko
Ostatnio edytowano 19 paź 2009, o 22:59 przez Yeneth, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Yeneth
sierżant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Organizacja i przepisy Airsoft'u