O airsoftowcach z Jelonek

miejsce na wszystkie pomysły dotyczące usprawnienia naszej zabawy

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

O airsoftowcach z Jelonek

Postprzez ORKAN_Hubert » 18 paź 2009, o 10:29

Dawno tu nie zaglądałem, mam nadzieję, że nie powielam problemu.

Co za (przydałby się tutaj stosowny epitet, ale nie mam zamiaru nikogo obrażać) ludzie z Jelonek (a dokładniej rejon poczty na Rozłogi) jeżdżą na strzelanki wyekwipowaniu od stóp do głów z giwerami na wierzchu? Już nie jeden raz taką ekipę widziałem, ostatnio spisywaną przez policję.

Czy wam się czasami myślenie wyłącza?
ORKAN_Hubert
rekrut

Postprzez Mały » 18 paź 2009, o 11:30

Proponuję odwiedzić forum ASG Qrde.
Tam jest sporo "młodzieży" która myśli że lans z lufą na wierzchu to takie pro zachowanie przed kolegami.
Zaraz pewnie się posypią żale z ich strony ale sorry, nie raz wracając przez Wawę widzę jak małolaty w full szpeju paradują na przystankach strasząc przechodniów.
Ostatnio edytowano 18 paź 2009, o 11:52 przez Mały, łącznie edytowano 1 raz
GG: 7678522
Mały
kapral

Postprzez Lolo » 18 paź 2009, o 11:38

To trzeba było podejść i towarzystwo opierdolić, a nie pisać o tym na forum. Co nam daje wiedza że ktoś się pęta po mieście z giwerą na wierzchu?
War. War never changes....
Lolo
strzelec

Postprzez Mały » 18 paź 2009, o 11:58

Ja już kilku osobą zwracałem uwagę.
Nie zawsze jest czas żeby się zatrzymać czy zawracać samochód i robić lekcje poglądową takim jednostką.

Mnie nawet wnerwia jak widzę takich co mają giwerę co prawda w jakimś pokrowcu ale full szpej na sobie.
Czy to ciężko jest założyć na to choćby jakąś cienką kurtkę albo wrzucić to do jednego dużego wora i na miejscu się ubrać.

Temat był wałkowany już kilka razy, niestety tak jak pokazują się nowe osoby w świecie ASG tak samo część tych nowych będzie chciało się pochwalić w jaki to lansiarski sport się bawią.

Z tym że trzeba takich edukować w każdym miejscu zgodzę się w zupełności.
Najwyżej nasłuchasz się kilku tekstów typu nie wtrącaj się stary dziadu z Warriora , czy nie będziesz mnie uczył jak mam na strzelanki jeździć. ;)
GG: 7678522
Mały
kapral

Postprzez ryuzok » 18 paź 2009, o 11:59

ja bym dał taki mały pomysł jak się z tym uporać, ale zaraz by było że namawiam ludzi do przestępstw i dalej by mi pare rzeczy z kodeksu prawa tego lipnego kraju wypominał...w sumie miał by racje, ale jak ktoś rozumie o co mi chodzi to wg mnie to taki całkiem całkiem pomysł... dostanie taki pare razy po łbie to się nauczy.
co do tego że oni są spisywani, polecam najpierw ich opierdzielić, z włąsnego doświadczenia (2 razy miałem taką sytuacje) to wiem że takie debile lubią się kłucić, często nie myslac o tym co mówią, a groźby też są karalne. niestety rzecz ta uderzyć może w całe środowisko asg...
ryuzok
chorąży

Postprzez Mider » 18 paź 2009, o 13:05

Mały napisał(a):Ja już kilku osobą zwracałem uwagę.
Nie zawsze jest czas żeby się zatrzymać czy zawracać samochód i robić lekcje poglądową takim jednostką.

Zrób zdjęcie i daj na qrde, długo sobie tam nie postrzelają. Warrior w tym względzie do dziki zachód. Tam jak ktoś przegnie to dostanie bana i więcej na strzelankę qurdową nie wejdzie.

Mały napisał(a):JMnie nawet wnerwia jak widzę takich co mają giwerę co prawda w jakimś pokrowcu ale full szpej na sobie.
Czy to ciężko jest założyć na to choćby jakąś cienką kurtkę albo wrzucić to do jednego dużego wora i na miejscu się ubrać.

Dyskusja o szpeju była, proponuję poszukać. Nie widzę żadnego powodu dla którego nie mieli by w nim chodzić. Co innego repliki. Te powinny być schowane. Nie widzę powodu dla którego mieli by zakładać jakąś cienką kurtkę.
Mider
spamer

Postprzez moron » 18 paź 2009, o 14:20

I znowu warriorowe gledzenie :D
Mały napisał(a):Mnie nawet wnerwia jak widzę takich co mają giwerę co prawda w jakimś pokrowcu ale full szpej na sobie.
Uważaj bo sie wrzodów nabawisz :/
Polecam meliske, albo jak nie pomoże to psychologa...

Zrób zdjęcie i daj na qrde, długo sobie tam nie postrzelają. Warrior w tym względzie do dziki zachód. Tam jak ktoś przegnie to dostanie bana i więcej na strzelankę qurdową nie wejdzie.
Bana za to nie dostana, najwyzej opier***.
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Vlad » 18 paź 2009, o 14:28

Mider nie uważam że wałęsanie się w szpeju po ulicach było właściwe. To zwraca uwagę na nas i nam wystawia ocenę. Fakt że za to nie spiszą, to inna sprawa ale nam chodzi wiadomo o co.

IMHO uwagę zwracać należy. Grzecznie oczywiście i w miarę możliwości jak się da. Warto też o takich przypadkach informować na forum.
Osobiście jak zobaczę takich osobników wrzucam na forum info o takiej sytuacji niech wszyscy wiedzą co się dzieje zobaczymy ile będzie takich przypadków.
Vlad
porucznik

Postprzez White Hawk » 18 paź 2009, o 14:45

Vlad napisał(a):Mider nie uważam że wałęsanie się w szpeju po ulicach było właściwe. To zwraca uwagę na nas i nam wystawia ocenę. Fakt że za to nie spiszą, to inna sprawa ale nam chodzi wiadomo o co.

jak mi kupisz samochód którym mógłbym kulturalnie wozić swoje cztery litery to proszę bardzo.

Nie wszystko pomieści się do plecaka, a to że zwracamy na siebie uwagę cóż, trzeba się do tego przyzwyczaić....
White Hawk
zielenina

Postprzez Mider » 18 paź 2009, o 14:54

Vlad napisał(a):Mider nie uważam że wałęsanie się w szpeju po ulicach było właściwe. To zwraca uwagę na nas i nam wystawia ocenę. Fakt że za to nie spiszą, to inna sprawa ale nam chodzi wiadomo o co.

Wydaje Ci się bo zwracasz na to uwagę. Jakiś czas temu, gdy szedłem do samochodu ze szpejem, zaczepił mnie sąsiad z pytaniem - gdzie się pan sąsiad na rybki wybiera? Ot i cała prawda o szpeju. Repliki to już insza inszość. Wygląda niebezpiecznie, może tworzyć problemy.

moron napisał(a):
Bana za to nie dostana, najwyzej opier***.

Za latanie z replikami na wierzchu powinni.
Mider
spamer

Postprzez Endru » 18 paź 2009, o 15:03

Mider napisał(a):

Wydaje Ci się bo zwracasz na to uwagę. Jakiś czas temu, gdy szedłem do samochodu ze szpejem, zaczepił mnie sąsiad z pytaniem - gdzie się pan sąsiad na rybki wybiera? Ot i cała prawda o szpeju. Repliki to już insza inszość. Wygląda niebezpiecznie, może tworzyć problemy.

Masz rację Mider, jednak co innego gdy masz hełm na głowie, gogle zaciągnięte, a magi wystają z ładownic. Tu się czai ta drobna róznica w "wałęsanie się w szpeju po ulicach".
Endru
mądraliński

Postprzez Owca » 18 paź 2009, o 15:04

White Hawk napisał(a):Nie wszystko pomieści się do plecaka,

Tu zmieści Ci się wszystko. A jak masz luśnię dłuższą niż 70cm, to weź dwa.
http://armyworld.pl/product-pol-353-Wor ... -Oliv.html
Cena 5 pln nie powinna chyba przerastać możliwości gracza ASG.
White Hawk napisał(a): a to że zwracamy na siebie uwagę cóż, trzeba się do tego przyzwyczaić....

Nie. Dlaczego mamy się przyzwyczajać do wszystkiego na co kto ma ochotę? Jak potrzebujesz zwracać na siebie uwagę, to zrób się na przykład na homo-emo albo idź do psychologa.
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez Mider » 18 paź 2009, o 15:47

Endru napisał(a):
Mider napisał(a):

Masz rację Mider, jednak co innego gdy masz hełm na głowie, gogle zaciągnięte, a magi wystają z ładownic. Tu się czai ta drobna róznica w "wałęsanie się w szpeju po ulicach".

Jak będziesz latał tak ubrany to nie wezmą Cię za wędkarza a za wariata. Magazynki też większości z niczym się nie kojarzą, zwłaszcza w ładownicach.
Po za tym jak ktoś chce, żeby na niego zwracali uwagę to droga wolna. Byle by nie straszyć niepotrzebnie repliką, bo to już nie zwracanie uwagi a stwarzanie niebezpieczeństwa.

Jak czytam Owcę czy Vlada to mam wrażenie, że powinienem się ukrywać bo robię coś strasznie złego. A kupa, nie robię nic złego i nic nikomu do tego czy latam w hełmie i masce p-gaz po ulicy czy w garniturze i lakierkach świecących jak psu jaja albo jeszcze ciekawiej w dresie.
Mider
spamer

Postprzez White Hawk » 18 paź 2009, o 16:02

Mider napisał(a):
Jak będziesz latał tak ubrany to nie wezmą Cię za wędkarza a za wariata. Magazynki też większości z niczym się nie kojarzą, zwłaszcza w ładownicach.
Po za tym jak ktoś chce, żeby na niego zwracali uwagę to droga wolna. Byle by nie straszyć niepotrzebnie repliką, bo to już nie zwracanie uwagi a stwarzanie niebezpieczeństwa.

Jak czytam Owcę czy Vlada to mam wrażenie, że powinienem się ukrywać bo robię coś strasznie złego. A kupa, nie robię nic złego i nic nikomu do tego czy latam w hełmie i masce p-gaz po ulicy czy w garniturze i lakierkach świecących jak psu jaja albo jeszcze ciekawiej w dresie.

Zgadzam się, jak dla mnie nie potrzebnie się spinacie...
White Hawk
zielenina

Postprzez Owca » 18 paź 2009, o 16:05

Mider - wszystko jest zależne od skali i sposobu. Jeżeli w full szpeju z nożami, granatami, magazynkami, goglami, hełmem, ochraniaczami i miliardem innych niezbędnych prawdziwemu wojownikowi akcesorii wsiadasz do autobusu miejskiego, to jest to głupota i szpanerstwo. Jeżeli w mundurze i z gunem w torbie wychodzisz do samochodu to moim zdaniem nie ma problemu.
Co więcej - inaczej wygląda dorosły człowiek w szpeju a inaczej pokemoństwo. Inaczej się też zachowują - z reguły...
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez Mider » 18 paź 2009, o 16:27

Owca napisał(a):Mider - wszystko jest zależne od skali i sposobu. Jeżeli w full szpeju z nożami, granatami, magazynkami, goglami, hełmem, ochraniaczami i miliardem innych niezbędnych prawdziwemu wojownikowi akcesorii wsiadasz do autobusu miejskiego, to jest to głupota i szpanerstwo.

Jeśli repliki i broń schowana, to może Cię to irytować, ale nie jest to nic zdrożnego.

Owca napisał(a):Co więcej - inaczej wygląda dorosły człowiek w szpeju a inaczej pokemoństwo. Inaczej się też zachowują - z reguły...

A tu już przechodzimy do zupełnie innego działu. Od ubrania do zachowania. Wolę kulturalnego w szpeju niż chama w garniturze. Tyle, że oczywiście cham w szpeju też nam się trafi. Na to niestety nie mamy wpływu. Ja w każdym razie nie podejmuję się wychowania ASowej młodzieży.
Mider
spamer

Postprzez Vlad » 18 paź 2009, o 16:43

Wujek Owca mądrze prawi.

Łażenie w czy wałęsanie jak wolicie w szpeju chociaż nie zabronione jednak wygląda na jakieś hmmm...

Kiedyś po ul Francuskiej t też chodził gość w mundurze i hełmie. Każdy wiedział że jest to "Jasio militarysta".

Jeśli mamy być tak postrzegani to gratuluję.
Vlad
porucznik

Postprzez atreides » 18 paź 2009, o 16:49

Mały napisał(a):Proponuję odwiedzić forum ASG Qrde.
Tam jest sporo "młodzieży" która myśli że lans z lufą na wierzchu to takie pro zachowanie przed kolegami.
Zaraz pewnie się posypią żale z ich strony ale sorry, nie raz wracając przez Wawę widzę jak małolaty w full szpeju paradują na przystankach strasząc przechodniów.

Kolego Mały! Co to w ogóle za tekst jest "proponuję odwiedzić forum ASG Qrde"? Skąd pomysł, że ci ludzie w jakikolwiek sposób są związani z naszym środowiskiem? Regularnie uczestniczę i organizuję strzelanki z asg.qrde.pl i nie przypominam sobie by ktokolwiek (od dłuuuugiego czasu) przyszedł na imprezę z giwerą na wierzchu. Moim zdaniem oskarżenie zwyczajnie niesmaczne.

Inna sprawa, że ostatni raz, kiedy mieliśmy "problem" z uczestnikami spożywającymi alkohol w postaci piwa PRZED strzelaniem, okazało się, że identyfikują się oni jako Warriorowcy. I co? Zrobił ktoś z nas aferę na naszym czy Waszym podwórku z tego powodu?

Ogarnijcie się i przestańcie się "spinać" z byle powodu. U nas przypadki opisane w tym wątku NIE występują i kropka. Może byli to wolni strzelcy - bo wierzcie mi, masa ludzi w Warszawie i okolicach nie ma pojęcia o istnieniu Warriora czy asg.qrde i strzelają się we własnym, zazwyczaj nieletnim, towarzystwie.

Tyle mam do powiedzenia.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia ;)
atreides
zielenina

Postprzez Dalej » 18 paź 2009, o 16:56

He he he :)
Dalej
.....................
.....................

Postprzez Werewolf » 18 paź 2009, o 17:37

TAK!!!! NARESZCIE WYROBIŁEM SIĘ NA JAKĄŚ DYSKUSJĘ!!!! TT_TT

ufff a więc aby rozluźnić sytuację

Podczas zbiórki kompanii kapral mówi do żołnierzy:
- Ci, co znają się na muzyce - wystąp!
Z szeregu występuje czterech.
- Pójdziecie do kapitana. Trzeba mu wnieść pianino na ósme piętro.

Ja się przyznam że chodzę w szpeju po Ulicy i replikę/repliki mam schowane w pokrowcu na wędki

i o dziwo na 100 komentarzy od ludzi tylko 2 były "Wraca z afgana" reszta typu "wędkarz" "czy udał się połów" "zna pan dobre miejsce na połów"

nie uznaję tego za typ lansu po prostu ja mam słabe ramiona i jakbym miał wszytko mieć w plecaku to bym się połamał (Mider poświadczy że jestem aż tak chudy)

Dlatego nosze wszytko na sobie bo ciężar mam inaczej rozłożony niż gdy mam plecak (jest o wiele lepiej)

Dziękuję pozdrawiam
SEMPER FI!!!! NEVER DIE!!!!!! AND GET SOME MOTHER-FUCKERS!!!!!
Obrazek
Werewolf
master of jojo

Postprzez Panek » 18 paź 2009, o 17:44

Panek
mądraliński

Postprzez Mider » 18 paź 2009, o 18:16

Werewolf napisał(a):nie uznaję tego za typ lansu po prostu ja mam słabe ramiona i jakbym miał wszytko mieć w plecaku to bym się połamał (Mider poświadczy że jestem aż tak chudy)

Nie jest aż tak chudy, jest chudszy. Jedyny znany mi przypadek człowieka żyletki :P

A całkiem serio. Vlad, demonizujesz. Jeśli oszpejowany młody człowiek będzie grzeczny i miły to co najwyżej zostawi po sobie dobre wrażenie. Na chama nic nie poradzimy, ale to wylezie też w czasie strzelanek. Liczba asgejów rośnie a co za tym idzie środowisko upodabnia się do całego społeczeństwa.
Mider
spamer

Postprzez Dalej » 18 paź 2009, o 18:48

Obawiam się że koledzy sprzeciwiający się chodzeniu w szpeju sami nie wiedzą co mają na myśli przez "szpej".

Co do ukrywania replik nikt nie ma zastrzeżeń. Bo takie zachowania dają doskonały pretekst wszelkim biurwom, politykierom i zwyrodniałym pismakom.

Podejrzewam też że większość zgodzi się iż lepiej nie nosić na widoku magazynków, noży czy siekier.

Natomiast nie widzę absolutnie nic zdrożnego w noszeniu oporządzenia, nawet na mundur.

Kiedyś nie było kamizelek taktycznych - latami nosiłem dla wygody coś pomiędzy kamizelką wędkarską a wojskową.
Noszenie tego przy cywilnych spodniach i koszuli jest ok? A gdyby spodnie i koszula były w camo?
Od lat noszę zamiast kamizelki pas z MIWO z zasobnikami. Czasami "po cywilnemu" też, na spacery i wycieczki - bardzo praktyczna rzecz.
Mam przestać nosić bo jest w Panterze? Kupić podobny szpej z Alpinusa żeby było "koszerne"? Wybaczcie ale to absurdalny spór.

Czy możemy już zakończyć ten off-top?
Dalej
.....................
.....................

Postprzez may'u » 18 paź 2009, o 19:06

Kiedy ta sytuacja miała miejsce?!

Bo jeśli chodzi o dzisiaj to strzelaliśmy się w Rembertowie,
na strzelance widziałem tylko jedną osobę z
Jelonek i o dziwo przyjechał bez karabinu!

Mały chciałeś się wylansować i zabłysnąć na forum swoją spostrzegawczością?
Nie wyszło Ci, dawno nie widziałem osoby z naszego forum
mającej nie zakrytą replikę.

Ale śmiem stwiedzić że np. na Forcie Chrzanów, okolicach Fortu Bema
strzelają się ludzie którzy nie maja pojęcia o naszych forach i strzelają się we
własnym gronie.

Dziękuję i pozdrawiam.

Jeśli to nie było dzisiaj to podaj datę i opisz umundurowanie.
Ostatnio edytowano 18 paź 2009, o 19:31 przez may'u, łącznie edytowano 1 raz
Keine weiße Fahne, kein fauler Kompromiss,
es gibt nur eine Regel, sie heißt: alles oder nichts!
may'u
zielenina

Postprzez Owca » 18 paź 2009, o 19:27

Dalej, specjalnie dla Ciebie, po starej znajomości, zacytuję i pogrubię.
Owca napisał(a):Jeżeli w full szpeju z nożami, granatami, magazynkami, goglami, hełmem, ochraniaczami i miliardem innych niezbędnych prawdziwemu wojownikowi akcesorii wsiadasz do autobusu miejskiego, to jest to głupota i szpanerstwo.

Pomijając już, że noszenie noża bojowego przy sobie jest niezgodne z polskim prawem :)
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Obrazek
Owca
porucznik

Następna strona

Powrót do Organizacja i przepisy Airsoft'u