O airsoftowcach z Jelonek

miejsce na wszystkie pomysły dotyczące usprawnienia naszej zabawy

Moderatorzy: Królik, Foka, Escalon

Postprzez Blacha » 19 paź 2009, o 22:31

LOLO pytałem o konkretny przepis a nie o naciąganie jakiegokolwiek ;-)

z racji że ciągle ktoś przytacza że noża w Polsce nie wolno albo jakieś bełkoty o dozwolonej długości ostrza.

W polskim prawie nóż nie jest bronią i jako tak może być potraktowany tylko w wyniku szantażu, uszkodzenia ciała itp. - ale wtedy jest "niebezpiecznym narzędziem" (jak każde inne w w.w. sytuacjach)

Tak wiec czteropak po pokazaniu mi przepisu a nie poinformowaniu jak sobie pan policjant może zinterpretować inny przepis ;-)
za to siedząc lat pare na polskich portalach "nożowych" (od 5 lat na jednym głównym)
nie słychać było ani jednego przypadku mandatu za noszenie noża ani nawet konsekwencji jakichkolwiek z samego faktu noszenia - nawet na wierzchu.

Nóż to nóż - nie da sie pomylić z pistoletem
Mogą sie przyczepić np. w metrze czy komunikacji miejskiej gdzie obowiązują wewnętrzne przepisy przewoźnika co do "przedmiotów ostrych" lub "zagrażających innym pasażerom" (analogicznie jak na koncercie może występować konkretny przepis mówiący o wnoszeniu noża).
Natomiast ot tak na ulicy musiałby ktoś zgłosić że poczuł sie zagrożony i chcieć wnieść skargę a i to by mu niełątwo poszło bo masz prawo nosić a że poczuł sie zagrożony ..... no cóż to troche jak z wnioskami o obraze uczuć religijnych.
(mówie o nożu powiedzmy w pochwie czy złożonym jeśli folder - nie o łażeniu z ostrym mieczem bez pochwy po nowym świecie)

przepisu nie ma i nikt nei ma prawa Ci zabronić jeśli nie złamiesz prawa - ale społeczność 'nożowa" też raczej piętnuje w.w. zachowania bo źle stawiają w oczach ludzi resztętego "światka"

sorry za przydługi off - ale musiałem sie rozpisać żeby Ci nie postawić tego piwa ;-)

ps. nad przystawką myślałem sam o zrobieniu i opatentowaniu a potem zdzieraniu sporej kasy - ale niestety te na bazie chomika i izolki są bardzo nietrwałe w terenie ;-)

edytka:
Yen o jakimś konkretnym przypadku mówisz ?? bo kiedyś w poprzedniej firmie nam klient opowiadał jak go zgarniali bo chciał sobie postrzelać pod okęciem z nighstalkera ;)
bardzo chwalił służby za szybkość - podobno ledwie zdązył zamontować bipod .... ;-)
Ostatnio edytowano 19 paź 2009, o 22:35 przez Blacha, łącznie edytowano 1 raz
Blacha
zielenina

Postprzez Trigger » 19 paź 2009, o 22:34

Lolo napisał(a):Ależ śpieszę zapewnić Cię, że starannie ważę słowa i nie napisałem o Tobie niczego, z czym bym się w całej rozciągłości nie zgadzał.

Na szczęście nie jesteś dla mnie nikim wartościowym z kogo zdaniem warto by się było liczyć . :mrgreen:
Trigger
strzelec

Postprzez Yeneth » 19 paź 2009, o 23:04

Blacha napisał(a):
edytka:
Yen o jakimś konkretnym przypadku mówisz ?? bo kiedyś w poprzedniej firmie nam klient opowiadał jak go zgarniali bo chciał sobie postrzelać pod okęciem z nighstalkera ;)
bardzo chwalił służby za szybkość - podobno ledwie zdązył zamontować bipod .... ;-)

heh zapomniałem wkleić linkę więc jeszcze raz: http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpB ... t=lotnisko

A zabawką było to: http://www.bron.pl/index.php/shopbron/p ... to/49877/1
Obrazek
Yeneth
sierżant

Postprzez Lolo » 19 paź 2009, o 23:22

Blacha, jest dokładnie tak, jak mówisz. Polskie prawo nie wyróżnia noża jako broni i nie ma ograniczeń, chociaż nadal pokutuje pogląd o zakazie głowni dłuższej, niż szerokość dłoni i inne takie dyrdymały. (Na szczęście nie ma, bo sam nie ruszam się z domu bez dwóch sztuk stali :) Przepis o którym mówiłem to norma ogólna, mogąca mieć także zastosowanie w przypadku przegiętych akcji z bronią białą, której noszenie na wierzchu uważam za jeszcze większe cieciostwo, niż w przypadku replik. I tyle na temat.
War. War never changes....
Lolo
strzelec

Postprzez Blacha » 19 paź 2009, o 23:33

ufff to sie wywinąłem z tego 4paka ;-)
Blacha
zielenina

Postprzez Moses » 20 paź 2009, o 00:44

Yeneth napisał(a):
heh zapomniałem wkleić linkę więc jeszcze raz: http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpB ... t=lotnisko

A zabawką było to: http://www.bron.pl/index.php/shopbron/p ... to/49877/1

Ale bezmozgi dekiel :evil:

Zaczerpniete z tego tematu

zostałem wysłany na interwencję gdzie mężczyzna machał 'bronią" przed nosem innym przechodnią a następnie po włożeniu sobie tej "broni" za pasek ruszył sobie na spacerek na śródmieściu W-wy. Naszym i jego szczęściem było to, że wybrał sobie drogę na tyłach ul. Chmielnej i mieliśmy możliwość obezwładnienia tego człowieka bez stworzenia zagrożenia dla niego i innych osób gdyż w ciasnej bramie nie daliśmy mu możliwości wykonania jakiegokolwiek ruchu. Okazało się, iz jest to "wiatrówka" a dokładnie replika Beretty 92. Wiem jedno, ze w przypadku gdyby ten mężczyzna wyciągnął ten "przedmiot" w naszą stronę to cała interwencja zakończyła by się inaczej.

I sadze ze to powinno zamknac ta dyskusje
A-Det 1st Platoon; 3rd FoRecon
Airsoft Recon Team

"Naszymi atutami jest szybkość i czas, a nie siła uderzeniowa" - T.E Lawrence
Moses
podporucznik

Postprzez tytus_5 » 21 paź 2009, o 11:08

Nie zamykajcie - Fajnie jest.
Reasumujac doszlismy do kilku waznych wnioskow.
1. Jak wiadomo wszystkim wszem i wobec OWCA to bardzo niebezpieczne zwierze wiec....... choduje terminatory.
2. Kolega Spust (Trigger) to niebezpieczny i bardzo doświadczony osobnik znajacy wszelkie zachowania i sytuacje dotyczace noszenia plastikowego karabinu na kólki zapominajac szarej masy z domu (mozgu).
3. No i najwazniejszt wniosek...
Od dnia dzisiejszego hymnem warriora powinna byc przetransponowana pieść Piotra Gąsowskiego... Gdzie sie podziały tamte strzelanki - gdzie te "dziewczyny" gdzie tamten czas

Kolego Spust - szacun na dzielni uzyskasz jak bedziesz mógł wspomniec:
np. Kawke z pradem Tytusa podawana o poranku przy -10 na jakims zadupiu - a nie paradujac z plasticzanym gunkiem po ulicy i tlumaczac ludziom ze to na kolki. Wydaje mi sie ze jestes przedstawicielem nowego trendu w mlodej spolecznosci JP na 100% tylko ze jak Pan Wladza przyjdzie i opierdo%(&^%li to bedziesz grzeczniejszy niz przy tatusiu. Znam takie typy i uwiez mi mocny jestes na forum do czasu az Ci sie nie zdarzy - a jak sie zdarzy spokorniejesz.

Moses/Yunior sprostuje moj ogrodek ma 200 m - policja przyjechala bo odpaliliscie jeszcze granaty i wysadzilisci grill`a w powietrze, spiewalisci piesni patryjotyczne i zabiliscie smietnik. No i przjechala policja a efekt tego jest taki ze Pan dzielnicowy byl oglondal zanotowal i jak czasem jest w poblizu wpada oglonda i pyta czy mam cos nowego. Ale sam mnie uprzedzil ze lepiej z tym nie paradowac bo moga byc problemy.

Spust jak masz problem z interpretacja tego co tu przeczytales ech chlopie idz do zrodla - idz do dzielnicowego na komende pokaz im co masz i zapytaj jakie masz prawa jak mozesz to transportowac. Ale watpie bys to zrobil
Bo na to to trzeba mieć i fantazje i .............. kolego
كافِر
+ infidel +
tytus_5
st. sierżant sztabowy

Postprzez Moses » 21 paź 2009, o 11:34

200 to chyba z chawira :) fakt zapomnialem o grillu, taktycznym wejsciu na posesje i zabiciem smietnika. A to czy u Ciebie czy u mnie nie istotne, niechcialo mi sie rozwodzic nad tym :wink:

Po raz OSTATNI proszę. Potem będzie ban.

//Dalej
Airsoft Recon Team

Moses
podporucznik

Postprzez Swierzy » 21 paź 2009, o 11:40

Szacun na dzielni to jak pojedziesz do Tytusa i mu wysadzisz w powietrze grilla i sterroryzujesz sasiadke ;) Wtedy mozemy mowic o robieniu barachla i zlego PRu :D
Obrazek
'Cause napalm sticks to kids..
Decima division de infanteria de montana
Swierzy
sierżant

Postprzez Owca » 21 paź 2009, o 11:51

tytus_5 napisał(a):1. Jak wiadomo wszystkim wszem i wobec OWCA to bardzo niebezpieczne zwierze wiec....... choduje terminatory.

I zjadam na śniadanie. A predatory na kolację, bo są lekkostrawne. Po terminatorach mam wiatry, a czasmi nawet wymioty...
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez tytus_5 » 21 paź 2009, o 13:26

Tak gwoli scisłości to teraz najleprza z moich sonsiadek :) - a i jest co wspominac przy kominku - Salut Świerzy - hehehehe - twoje dlugie iponentne nogi wystajace z przykrotkiej Micry i chlopaki chrapiacy w GT 3000 na tarsie przemarszu kosciolowych pielgrzymek :) heheheheh. I powiem wam nawet czarnego PR sie nie zrobilo bo hobby na ulicy uznanie znalazlo :) mlodzierzowka juz sie szkoli - i o dziwo wszyscy w goglach - to jest przekazywanie dobrych nawykow - uczysz mlodego ajersostowego BHP i dobrych nawykow.

Dzieki takiej postawie jaka prezentuje Spust razem z kolegami chcac uzyskac zezwolenie na posiadanie broni, spotykamy sie z takim a nie innym oporem bo ............. jezeli od mlodego jest edukowany ze zabawke moze nosci i pokazywac wszem i wobec to co dopiero bedzie z ostra pierdol&*^&*%nie sobie naszywke na plecy - MAM KLOCKA UWAZJA QU&^$*&^$#WA BO UZYJE. Taka wlasnie filozofie wyznaje Spust i jego koledzy czyli jak za mlodu tak i za starego - juz dawno mowilem tydzien na kompani a byscie chodzili jak w zegarku a nie reklamacje z armi se zalatwiac i teraz w wojsko sie bawic. Ech a swoja droga to takie pierdzielenie starego dziada

Owca tez masz po terminatorach gazy?? Cholera myslalem ze tylko mnie to tak przyparlo.

Proszę pisać po Polsku!

//Dalej
كافِر
+ infidel +
tytus_5
st. sierżant sztabowy

Postprzez Trigger » 21 paź 2009, o 21:00

Tytus rozczuliłeś mnie, poważnie. Swoją drogą, piękne kółko wzajemnej adoracji.
Napinasz się, gotujesz a nie zrozumiałeś czytanego tekstu. Jak przeczytasz wszystko dwa, trzy, pięć, dziesięć razy wszystkie moje posty w tym wątku to może zauważysz że nigdzie nie pochwaliłem noszenia odkrytej repliki. I to podobno ja nie zabrałem szarej masy - o ironio.
Powiem ci jedno, doskakujesz gdzieś z boku, szczekasz i gryziesz po nogach zamiast napisać coś sensownego, ale widać nic sensownego do twojej szarej masy przyjść nie chce.
I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od zwykłego, niewiele mówiącego paragrafu o porządku publicznym.
Finito.
Trigger
strzelec

Postprzez tytus_5 » 21 paź 2009, o 21:56

:) jak widzisz świat Ajersoftowy ma to do siebie że rządzi się swoimi prawami, ludzie którzy ich nie przestrzegają zakładają swoje oddzielne fora i tam uprawiają swoje - może i słusznie a może i nie.
Pamiętaj jest takie stare szwedzkie przysłowie jak chcesz wejść między wrony kracz jak one.

Tu prezentujesz postawę Oportunisty widzącego świat po swojemu. Najgorsze w tym wszystkim jest to że nie potrafisz przyznać komuś racji wg zasady moja racja jest mojsza, najmojsza. Problem jest w tym że starego Warriora możesz nazwać kółkiem wzajemnej adoracji bo wszyscy się znamy jak łyse konie, nie raz urwał nam się film, bo w doborowym towarzystwie o to nie trudno. Nie raz pomagaliśmy sobie poza tematem naszych zainteresowań. Kiedyś nie było problemu, z noszeniem sprzętu na wierzchu, z pyskówkami i terminatorstwem lecz to było kiedyś napływ fali młodych gniewnych i zbuntowanych - rozpierdo(*^*&^lił to wszystko. Tacy ludzie jak Ty doprowadzają innych do tego że im się po prostu nie chce integrować i kładą lachę na to co się dziej ze społecznością którą tworzyli.

Ty mi tu titu ritu że konsam szczekam i gryzę - powiem Ci tak zgadza się konsam szczekam i gryzę bo jeżeli ja jestem Stary Pies i to robię bo uczę takie szczeniaki jak Ty by nie ujadali za bardzo gdy nie maja racji. Co do wnikliwości i analizy twoich wywodów powiem ci dobrze okresliłeś mnie mianem Starego Psa bo moje to jest gryzienie i szcekanie a twoje to tylko takie malutkie szczenie popiskiwanie. No cóż może jak chcesz być indywidualistą to czas zmienić hobby na grzybiarstwo lub temu podobne. Bo tu jeżeli nie potrafisz przyjąć zasad ogólnie panujących narażasz sie na .............. a zreszta co ja Ci będę pisał myślę że twoje wywody na tym foróm są swoistym pogrzebem twojej airsoftowej kariery na tym forum. W ani jednym poście nie miałeś racji.

Powiem Ci jedno my wszyscy zaczynaliśmy w innych realiach i do tej pory wydaje mi się że to były leprze realia - nikt nie paradował w sprzęcie nawet nie zakładał kamizeli na siebie w mieście bo nie chciał by robić wokoło naszej zabawy szum - a teraz teraz widzę że szpanem jest paradować po mieście w sprzęcie i takie inne zabawy - przykładów na to są setki w necie ludzi wyznania podobnego do Twojego ale czy to jest dobre fajne i czy to przyniesie nam prawdziwej społeczności ajersoftowej jakieś korzyści? Na pewno nie byc może dlatego średnia wieku jebanek tak spadła - być może dlatego mlodzi ajersoftowcy założyli swoje forum bo nie potrafili wyciągać wniosków z błędów innych. Zadałem Ci dużo pytań ale nie oczekuję byś na nie rzeczowo odpwiedział bo ............. znowu będzie że szczekam
Wiec wydaje swoje ostanie WOOOF WOOOF i dedykuje Ci pieśń

http://www.youtube.com/watch?v=He82NBjJ ... C19CC33B6D

a tak swoja drogą Dalej - fuck wiesz ile się poprawnie pisze taki post - weź no .......... i tak mie się qurw(*%&^$^&$a nie udało
كافِر
+ infidel +
tytus_5
st. sierżant sztabowy

Postprzez Moses » 21 paź 2009, o 22:06

Tytus my hero :lol:
Airsoft Recon Team

Moses
podporucznik

Postprzez Dalej » 21 paź 2009, o 22:06

Dobra, dosyć tego trolowania.

Teraz to już tylko gonicie w piętkę i odbywacie osobiste wycieczki i obrażacie się nawzajem. Nie potraficie prowadzić dyskusji
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja
, to nie będziecie.

Temat zostanie zamknięty i może wywalony, bo nic nie wnosi poza smrodem.
Dalej
.....................
.....................

Poprzednia strona

Powrót do Organizacja i przepisy Airsoft'u