ST.RE.FA. - larp w terenie skażonym - dyskusja, pomysły...

Moderatorzy: Foka, Escalon, Python

Postprzez Python » 6 maja 2007, o 16:40

Obrazek
Python
kapitan

Postprzez Tato » 7 maja 2007, o 13:35

Tak w ogóle a propos gry. Kupiłem Stalkera kilka dni temu (W wersji limitowanej - będą gadzety na Larpa) i dla tych co lubią grać w gry FPS w klimacie Half Life bardzo polecam.

A dla tych co nie lubią grać - z okazji promocji gry wznowiono "Piknik.." więc dostac go można w każdej księgarni.
PRZENIOSŁEM SIĘ NA NOWE FORUM - week3nd warriors
Tato
chorąży

Postprzez Python » 8 maja 2007, o 11:06

zamówiłem sobie piknika w merlinie, bo to chyba wstyd abym go nie przeczytał.

aby nie był off-top, ZZ obiecała że w tym tygodniu będą gotowe opisy klanów Staklerskich, mamy już dwóch chętnych na ich przywódców.

Poszukujemy chętnego na bycie Szalonym Kaznodzieją ... Ape ?

p.
Python
kapitan

Postprzez apollyon » 8 maja 2007, o 12:42

No ta rola już jest mi chyba przyznana... nawet już sobie sprzęt ogarniam....
Obrazek
...we are APE's
apollyon
spamer

Postprzez Zsa-Zsa » 8 maja 2007, o 13:07

Zsa-Zsa napisał(a):
dzikki napisał(a):książkę Arkadij i Borysa Strugackich "Piknik na skraju drogi".

O to chodzi :)

Gra komputerowa jest oparta na tej książce. Acz nie zawadzi zagrać w grę, w Fallout'a i obejrzeć/zagrać w Resident Evil.

I poczytać to, co na forum wrzucił Python. Głównie poczytać, bo nie ma obowiązku grania w gry komputerowe. Wymyslić sobie postać - bądź stronę "konfliktu", napisać do nas na skrzynkę (fcs.imprezy@gmail.com). Czekać na odpowiedź. Wykombinować strój. I temu podobne atrakcje :)

podobno gra nie jest oparta na książce, a tylko zerżnęła z niej stalkerów. Jeśli ktoś chce się wypowiedzieć na temat podobieństw lub ich braku (grał i czytał), zapraszamy.
Chaos wprowadzę wszędzie.
Zsa-Zsa
sierżant

Postprzez Miko » 8 maja 2007, o 14:04

Zsaaaaaa...a Wy tego maila to sprawdzacie?

Wysłałem Ci update do postaci i....cisza...

Dostałas, nie dostałaś, nie przyjęłaś do wiadomości?

Pls o jakiś feedback.

Pozdrawiam
Miko
st. sierżant sztabowy

Postprzez Zsa-Zsa » 8 maja 2007, o 14:41

Odpowiedziałam mailem.
Zsa-Zsa
sierżant

Postprzez Tato » 8 maja 2007, o 17:04

Zsa-Zsa napisał(a):podobno gra nie jest oparta na książce, a tylko zerżnęła z niej stalkerów. Jeśli ktoś chce się wypowiedzieć na temat podobieństw lub ich braku (grał i czytał), zapraszamy.

Gra jest LUŹNO oparta na koncepcie Strefy przedstawionej przez Strugackich w "Pikniku na skraju drogi". Zresztą autorzy gry nigdy nie twierdzili inaczej, opisując wsoje własne koncepcje gry.

Z "Pikniku" pozostała idea: z bliżej niewyjasnionych przyczyn w pewnym miejscu powstaje tzw "strefa", czyli rejon występowania zaskakujących nieciągłości zwanych anomaliami, z reguły fatalnie wpływających na zdrowie i życie osób mających nieszczęście się z nimi bliżej zetknąć. :) Jednocześnie strefa pełna jest zadziwiających znalezisk, niemalże "magicznych" (jak np kieszonkowe perpetum mobile), które budzą pożądanie wielu. W chodzeniu po strefie wyspecjalizowali się specjalni ludzie, przewodnicy, zwani potocznie stalkerami.

To wszystko znamy, i te właśnie elemnety są obecne w grze, na podobnie luźnej zasadzie jak w naszym LARP-ie. Tym razem Strefa znajduje sie w jasno okreslonym miejscu - wokół elektrowni jądrowej w Czernobylu. Wiele lat po znanej nam katastrofie następuje kolejne zaskakujące zjawisko, choć tym razem epicentrum znajduje sie kilka kilometrów od byłego reaktora. Na terenie Strefy ścierają sie interesy wielu grup: Stalkerzy, wojsko, naukowcy, handlarze, bandyci, najemnicy i zmutowane zwierzaki hasają po strefie wyposażeni w broń, zęby i agresję. Maja tez do wykonania swoje własne grupowe jak i indywidualne cele.

Jako głowny bohater szukający swej przeszłości (stracił pamięć - a to novum wielkie w grach komputerowych :twisted: ) możemy dośc swobodnie buszować po strefie, zarabiając kasę, zbierając doświadczenie, broń. Struktura gry nie jest liniowa jak np w Half Life. jest to raczej zbior misji, z których niektóre mają wątek fabularny i zbliżaja nas do odkrycia tajemnicy naszej osoby oraz legendarnego Striełoka - stalkera nad stalkerami.

Gra toczy się (to wielki plus) po rosyjsku. Wszystkie dialogi i ambient typu nawoływania przez megafony jest po rosyjsku. I to nie hollywoodzkim rosyjskim tylko w prawdziwym rosyjskim. :shock: Na to nałożony jest tłumaczenie lektorskie niczym w kinie. Musze przyznac robi to znakomite wrażenie.

Strefa jest oddana wyjątkowo klimatycznie. Aby w pełni docenić sczegóły trzeba posiadać ninja uber pr0 kompa, ale co ciekawe Stalker dopasuje automatycznie sczegóły nawet do smętnego bukaka. Wielgachne przestrzenie ukraińskich stepów, rosliny smagane wiatrem, drzewa szumiace liścmi, snujące sie dymy, płynące chmury, burze z piorunami, efekty dzień/noc - już od początku ślina cieknie do efektów graficznych. Anomalie, a są różne, są tez przedstawione bardzo ciekawie a im bliżej nich się znajdziemy tym bardziej nasze komputerowe ciało bedzie reagowało na ich obecność.

Robi tez wrażenie kompleks elektrowni, odtworzony wg twórców dokładnie według zdjęc i wizji lokalnej.

Broni jest multum: pistolety, obrzyny, kałaszy pełen wybór, snajperki, granaty a później tez i fantastyczne bronie typu działko Gaussa.

Gra zebrała bardzo przychylne recenzje w wiekszości zagranicznych portali - miedzy 80 a 90%. Tym ktorzy lubią FPS-y, lubia połaczenia klimatów Half Life'a, Operation Flashpoint oraz Resident Evil zdecydowanie polecam.
Tato
chorąży

Postprzez Yarlan » 8 maja 2007, o 20:42

"Piknik na skraju drogi" - w empiku naklad wyczerpany :/
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez Zsa-Zsa » 9 maja 2007, o 08:42

Sprawdź w Merlinie wysyłkowo, Python ostatnio kupował i było.

Teraz też jest - żeby ułatwić, proszę uprzejmie: http://www.merlin.com.pl/frontend/brows ... 02260.html

:)
Zsa-Zsa
sierżant

Postprzez Księżniczka » 9 maja 2007, o 09:33

Zsa-Zsa, dopiero sobie spojrzałam w temacik, obiecuję sumiennie przeczytać, ale już teraz napiszę, że z przyjemnością pożyczę pierdółki, które zostały po Wojnach Korporacyjnych. Na pewno mam:
- słojo-pojemniki ze świecącymi w nocy kulami (to świecenie czasem zawodzi ale i tak wyglądają cool)
- mniejszy słojo-pojemnik z pastylkami i różnymi dziwadłami
- fartuch naukowca (napis Colgate na klacie hehehehe)
- wydruki "biohazard" - coś w rodzaju tego: http://www.zefrank.com/theshow/gallery/ ... hazard.gif tylko na biały tle, jakość bardzo pikselowa ale było robione na gwałt

Jeśli są jeszcze wolne miejsca i termin będzie w miarę ok, to może zmontować sobie postać jakiegoś fajnego mutanta? :D Ewentualnie biednej laseczki o schorzeniu jakby z "Final Fantasy - The Spirit Within" wziętym (tylko może bardziej żałosnej laseczki... ) Coś mi się ostatnio znudziło komandosowanie :D
Obrazek Panzertape już nie potrzebna
Księżniczka
sierżant

Postprzez Zsa-Zsa » 9 maja 2007, o 09:43

Fajnie, dziękujemy :) Odezwę się na priv, jak skonfrontuję z Pythonem.

Miejsca są, termin: sierpień/początek września (w zależności od dostepności terenu), laseczek nigdy za wiele :)
Zsa-Zsa
sierżant

Postprzez Ptasiek » 9 maja 2007, o 10:00

Zsa-Zsa napisał(a):Fajnie, dziêkujemy :) Odezwê siê na priv, jak skonfrontujê z Pythonem.

Miejsca s±, termin: sierpieñ/pocz±tek wrze¶nia (w zale¿no¶ci od dostepno¶ci terenu), laseczek nigdy za wiele :)

swiete slowa:D
Ptasiek
st. sierżant sztabowy

Postprzez Python » 9 maja 2007, o 10:07

PROPOZYCJA DO SZYBKIEJ DYSKUSJI: "OGRANICZENIA W AMUNICJI"

Ponieważ dla klimatu i prędkości rozwiązywania problemów musi być jakieś ograniczenie amunicji proponuję:

Zaczynamy z pełnymi magazynkami (lowcapy!) w dowolnej ilości

Można mieć ze sobą kulki luzem ALE aby je załadować do magazynków trzeba się spotkać z handlarzem i je od niego kupić. Chodzi o to by ładować kulki tylko w kilku miejscach i płacić za to pieniędzmi larpowymi.

Wstępne propozycje Entomba by organizator sprzedawał kulki wydają nam się niepotrzebną komplikacją.

Czy powyższa propozycja jest dla Was jasna i zrozumiała ? (i fajna itp. itd.)

p.
Python
kapitan

Postprzez Księżniczka » 9 maja 2007, o 10:21

Pomysł SUPER !
Ja pewnie pogram znowu bez broni (jeśli nie liczymy biologicznej :P ) ale wg. mnie doładowanie magów tylko u handlarza doda super klimat.

Co do rekwizytów: postaram się wrzucić foty przynajmniej tych pojemników.
Księżniczka
sierżant

Postprzez Yarlan » 9 maja 2007, o 10:38

Spoko
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez Python » 9 maja 2007, o 10:39

Jesli masz jakiekolwiek (albo kto inny) pomysły na rekwizyty, bądź rekwizyty "itself" nie wrzucajcie ich tutaj, bo nie będą stanowiły tajemnicy tylko wysyłajcie propozycje na mojego emaila dompodklonem@wp.pl a ja je przydzielę grupom. A najlepiej trzymaj je dla swojego klanu :)

p.
Python
kapitan

Postprzez Księżniczka » 9 maja 2007, o 10:40

aye aye sir !
Księżniczka
sierżant

Postprzez Cezar » 9 maja 2007, o 10:43

Czy pracownicy Labu też muszą przesłać ci zdjęcia rekwizytów, mam sporo drobnicy laboratoryjnej i trochę dużo zachodu by to wszystko obfocić
Obrazek
Uber BadAss
Cezar
st. sierżant sztabowy

Postprzez Python » 9 maja 2007, o 10:46

Pracownicy LABU Umbrelli podlegają Suchej i tylko z nią powinni wszystko konsultować.
Python
kapitan

Postprzez Python » 9 maja 2007, o 12:41

Zsa-Zsa napisał(a):Sprawdź w Merlinie wysyłkowo, Python ostatnio kupował i było.

Teraz też jest - żeby ułatwić, proszę uprzejmie: http://www.merlin.com.pl/frontend/brows ... 02260.html

:)

już nie ma, tylko na allegro zostały
p.
Python
kapitan

Postprzez Pesus the Hunter » 9 maja 2007, o 19:36

A to już bibliotek publicznych nie ma? :wink:
Pesus the Hunter
st. sierżant sztabowy

Postprzez Yarlan » 9 maja 2007, o 19:39

w merlinie nie ma, dzis bylem osobiscie (tzn draszke wyslalem) no i nie ma :/
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez Tato » 12 maja 2007, o 19:50

Sorry za OT ale choć ciutkę nawiązanym do tematu: oto humor zeszytów który mnie dziś rozwalił.
Fraszki i treny napisał Jan z Czarnobyla.
Tato
chorąży

Postprzez Ungeziefer » 13 maja 2007, o 14:22

Obrazek
Obrazek
MyPejs!
Stoj, zwrot, marsz... i w tyl na lewo!
Ungeziefer
chorąży

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy LARPowe