[GDAŃSK] LARP postapokaliptyczny "Miasto na Górze"

Moderatorzy: Foka, Escalon, Python

[GDAŃSK] LARP postapokaliptyczny "Miasto na Górze"

Postprzez ssr » 28 paź 2006, o 17:17

Obrazek
Witamy serdecznie w świecie który już przestał istnieć.
Jeśli chcesz poczuć się jak „szczęściarz” który przeżył nie możesz tego przegapić – przybądź i weź udział w największym w trójmieście LARP-ie w konwencji Fallouta. Tylko u nas zmierzysz się z niebezpieczeństwami postapokaliptycznego świata, poznasz technikę vaultów.
Zobacz czy uda ci się przeżyć.

O samym larpie :

Po raz pierwszy w trójmieście odbędzie się LARP na taką skalę – zrobimy wszystko abyś poczuł realia tamtego świata. Gwarantujemy – kiedy będziesz schodził w podziemia znajdziesz się naprawdę głęboko pod ziemią. Jeśli znajdziesz komputer , będzie on działał naprawdę. (Jeżeli chodzi o skażenie i zmutowane bestie to skwitujemy to krótkim „no comments”)

Kiedy:

Sobota 11 listopada o godzinie 17 rozpoczynamy oficjalnie grę. Trwać będzie ona do późna w nocy – a po jej zakończeniu mini konwent falloutowy aż do rana (filmy, gry, ect) dla uczestników z poza 3miasta możliwość noclegu (za wcześniejszym uzgodnieniem)


– ale zapisy przyjmujemy już dziś
Szczegóły na stronieLARP-a

Już dziś wypełnij ankietę i wyślij ją a otrzymasz dokładne wskazówki dotyczące twojej roli i jej stroju tak byś miał czas się przygotować. Jeśli nie masz smykałki aby zrobić sobie strój nie martw się już my coś na to poradzimy:)

[ Update: cz. 2 ]
Jedynie wojna się nigdy nie zmienia....

Kiedy piszę te słowa zastanawiam się czy przeżył ktokolwiek poza mną. Z perspektywy człowieka pogrzebanego żywcem kilkanaście metrów pod ziemią czarna i chłodna otchłań lufy służbowego p-64 wydaje się coraz rozsądniejszą alternatywą...
Wczoraj znowu aktualizowałem mapy. Na szczęście system komputerowy jeszcze działa. Podobnie jak sejsmografy. Czy oni nigdy nie skończą? Znowu naliczyłem kilkanaście eksplozji. Skąd oni je wystrzeliwują? Czyżby bazy księżycowe? Sam nie wiem co o tym sądzić. To na pewno megatonówki. Ile to już poszło w atmosferę 4 tysiące? 5 tysięcy? Przynajmniej dziesięć lat trzeba będzie poczekać aby móc marzyć o jakimś krótkim wypadzie na górę. O ile nic nie trafi w pobliskie cele. Wtedy to już kaplica sam się nie odgrzebię. Ciekawe jak będzie wyglądał kontynent? Z pewnością ostatnie trzęsienia ziemi mocno go przetrzebią.

Obrazek

Pojawiły się już pierwsze ankiety – niedługo też aktualizacja strony – pozostaje pytanie jak napisać tak dużo aby oddać atmosferę tego co się będzie działo a równocześnie tak mało by nie zdradzać niespodzianek.

[ Update: cz.3 ]
Kolejny dzień

Siedzę przed papierami, Komp wypluwa kolejne karty. Przede mną trudne zadanie kto ma żyć kto umrze. Kończą mi się zastrzyki nie wiem ile jeszcze zostało wole nie otwierać kolejnych kartonów. Gdy ich zabraknie...
Pamiętam dzień gdy na ekranie monitora widziałem startujące rakiety. Liczyłem je aż wszystko zgasło. EMP usmażyło większość ekwipunku. Potem nadeszli ci którzy przeżyli. Jak mówiła mądra księga – przed upływem dnia czternastego nie wychodź na zewnątrz. Ale kto z nich pamiętał coś z przysposobienia. Umierali jeden po drugim. Długo i boleśnie. Kolejna karta
Ach tak potrzebna nowa linia energetyczna. Ciekawe skąd ja mam wziąć. Dobrze że znalazłem dwie puszki uszczelniacza. No nic trzeba wracać do pacjentów. Pierwsza dwunastka – ci to mają szczęście zdążyli przed problemami. Ale kiedy pomyśle o następnych.. mam nadzieje że się pośpieszą.

Obrazek

Ankiety przychodzą i przychodzą. A ja coraz bardziej się zakopuję w papierach. I w dekoracjach. Już niedługo zdradzimy szczegóły konkursu związanego z samym larpem. Ale to jeszcze nie dzisiaj. Już dziś mogę wspomnieć co nieco iż po zakończeniu gry planowany jest seans filmowy dla zainteresowanych a w nim perełki kina o nuklearnym holokauście – można będzie zobaczyć jak na zagładę patrzyli amerykanie, brytyjczycy i rosjanie.
ssr
zielenina
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 paź 2006, o 17:13

Postprzez apollyon » 28 paź 2006, o 23:43

co to są późne godziny nocne?? bo 12 muszę być w Tomaszowie...
Obrazek
...we are APE's
Avatar użytkownika
apollyon
spamer
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 21 lis 2005, o 19:27
Lokalizacja: z PKS

Postprzez Młody » 29 paź 2006, o 01:36

Zachecajace :D ale nie wiem cy wyrobie sobote na LARP-ie a pozniej ponad 400km do tomaszowa :D
gg 6364717
Beretta TM - 300fps
UMP - 330fps:)
Avatar użytkownika
Młody
chorąży
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 16 mar 2005, o 21:34
Lokalizacja: - Stalkers -

Postprzez Coen » 29 paź 2006, o 09:01

moze niech organizatorzy zaproponuja inny termin? :) bo faktycznie co po niektorym sie pokrywaja ogolnokrajowe strzelanki :) a scenariusz faktycznie moze byc ciekawy. po za tym klimat fallouta to osobiscie jeden z moich ulubionych :)
Avatar użytkownika
Coen
st. sierżant sztabowy
 
Posty: 899
Dołączył(a): 5 cze 2006, o 17:32
Lokalizacja: R.R.T.S.

Postprzez Młody » 29 paź 2006, o 10:38

Ja juz wysłałem zgłoszenie :D
gg 6364717
Beretta TM - 300fps
UMP - 330fps:)
Avatar użytkownika
Młody
chorąży
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 16 mar 2005, o 21:34
Lokalizacja: - Stalkers -

Postprzez Ptasiek » 29 paź 2006, o 18:47

pomysl fajny i zapowiada sie znakomicie ale termin beznadziejny wole zarezerwowac sily na Tomaszow:D
Ptasiek
st. sierżant sztabowy
 
Posty: 1175
Dołączył(a): 21 cze 2005, o 16:31

Postprzez dzeq » 30 paź 2006, o 08:25

To samo tu Ptasiu....

Przesuncie termin o trydzien w tyl/przod a frekwencja wzrosnie........

Pozdro

DZEQ
always outnumbered, never outgunned
dzeq
strzelec
 
Posty: 210
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 08:55
Lokalizacja: Pruszkowskie okolice

Postprzez apollyon » 30 paź 2006, o 08:31

czy was bóg opuścił??
chłopaki robią zabawę dla ludzi z gdańska, i informują również airsoftowiczów z innych miast, co by się może pojawili... planują to pewnie już od dłuższego czasu... a wy uważacie się za tak ważnych, że proponujecie zmianę terminu.... gratulacje- dziw się potem że warszawy się nie lubi...
Obrazek
...we are APE's
Avatar użytkownika
apollyon
spamer
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 21 lis 2005, o 19:27
Lokalizacja: z PKS

Postprzez Ptasiek » 30 paź 2006, o 15:09

apollyon napisał(a):czy was bóg opu¶ci³??
ch³opaki robi± zabawê dla ludzi z gdañska, i informuj± równie¿ airsoftowiczów z innych miast, co by siê mo¿e pojawili... planuj± to pewnie ju¿ od d³u¿szego czasu... a wy uwa¿acie siê za tak wa¿nych, ¿e proponujecie zmianê terminu.... gratulacje- dziw siê potem ¿e warszawy siê nie lubi...a tak nie jest ?! :shock: 8)
Ptasiek
st. sierżant sztabowy
 
Posty: 1175
Dołączył(a): 21 cze 2005, o 16:31

Postprzez PsyborgMJ » 30 paź 2006, o 15:26

Też bym się wybrał, gdyby nie termin... Już na samą myśl o gdańskich umocnieniach dostaję dreszczu emocji :P


Z lubieniem Warszawy to trochę śmieszne, bo z pierwszego pokolenia to 25% sami przyjezdni, a jakby wliczyć drugie i trzecie, to by się okazało, że Warszawiaków jest ledwie garstka. :) Nie na darmo mówi się kiedy na święta miasto pustoszeje, że "Warszawa do rodziny wyjechała" ;)

Czółko chylę, padam do nóżek ;)
- przyjedzny półgorol-ćwierćkrupniok-ćwierćmazur'
"Amor patriae nostra lex"
Avatar użytkownika
PsyborgMJ
kapral
 
Posty: 305
Dołączył(a): 10 wrz 2006, o 11:27
Lokalizacja: Bezprizorny - Wawa

Postprzez ssr » 31 paź 2006, o 01:56

Broń, broń wszędzie.

Czy ten nowy, spalony świat nie przestanie powtarzać błędów protoplastów? Człowiek już od samego chyba początku czół się niepewnie bez kawałka gałęzi którym mógł rozwalić głowę innego małpoluda. Nic się nie zmienia. Pierwszym o czym myślą przybysze jest zawsze czy pozwolą mi zachować ten z trudem zdobyty kawałek metalu. Cóż ktoś kiedyś powiedział iż broń jest rzeczą niebezpieczną ale bardziej niebezpieczną rzeczą jest człowiek który ją trzyma.

Ale czy broń jest sensem sama w sobie? Środkiem, dla niektórych bóstwem, dla niektórych jedynym towarzyszem. Ale tu w ruinach można spotkać rzeczy na które karabiny i pistolety nie pomogą. Tak bierzcie, bierzcie wszystko co mam – ale nie wracajcie do mnie jeśli fakt iż jesteście uzbrojeni spowodował iż staliście się mniej ostrożni bardziej ufni w ołów niż w rozum.

Tłumaczę im to od początku ale kto mnie słucha. Najwyżej biorą mnie za dziwaka z niechęcią do wszystkiego co zabija... Ale czy można się dziwić? Po tym wszystkim co się wydarzyło? Jeszcze tylko 20 dni do pełnego załadowania ogniw i PA będzie sprawne – a wtedy udam się w bardziej niebezpieczne rejony.

Obrazek

Cieszę się z odzewu i tytułem wyjaśnienia kilka spraw.

Termin LARP-a jest nieprzesuwalny ze względów terenowych po prostu pozwolenie na zorganizowanie go w takim terenie załatwia się trochę czasu. A mogę zapewnić że w tym terenie (a zwłaszcza pod nim) tego typu imprez nie było i być może nie będzie już więcej ze względu na przekształcenie go niedługo w park naukowo techniczny.

Czas trwania to teoretycznie 5 godzin wiec pytający o dojazd do Tomaszowa ma pociąg o północy (czyli w dwie godziny po zakończeniu LARP-a) a w Tomaszowie jest o 10 co powinno w zupełności wystarczyć :)

Co do samych zasad to jak już pewno zdążyliście się zorientować jest to LARP bardziej RPG niż ASG. Wszystko zależy od ilości osób które będą kulomiotne (że tak sobie pozwolę napisać) na dzień dzisiejszy teren jest podzielony na dwie strefy. Gorącą – gdzie dopuszczone będzie posiadanie amunicji i Zimną – gdzie broń będzie (ze względów bezpieczeństwa) nieaktywna – wolałbym żeby ktoś nie strzelił w projektor za 15 tys. lub inny wartościowy sprzęt – np. ludzkie oko.

Dla zainteresowanych podczas LARP-a będzie możliwość ciepłego jedzenia i zwiedzenia z przewodnikiem po samym LARP-ie terenu fortyfikacji gdańskich.
ssr
zielenina
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 paź 2006, o 17:13

Postprzez Coen » 2 lis 2006, o 13:32

tak sie zapytam. czy sa jakies ograniczenia jesli chodzi o moc replik? czy z kazda replika mozna przyjechac? dajmy na to minimi :) czy tez sa jakies ograniczenia jesli chodzi o sprzet?
Avatar użytkownika
Coen
st. sierżant sztabowy
 
Posty: 899
Dołączył(a): 5 cze 2006, o 17:32
Lokalizacja: R.R.T.S.

Postprzez ssr » 2 lis 2006, o 19:15

Nie ma ograniczenia ale na miejscu bedzie porownanie uzbrojenia i jesli okaze sie ze 90% luda powie nie jakiejs broni to moze ona nie wiejsc do gry. Druga sprawa nalezy liczyc sie z tym iz strefa goraca moze byc miejscami naprawde ciasna i naprawde goraca :)
ssr
zielenina
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 paź 2006, o 17:13

Postprzez Yarlan » 3 lis 2006, o 05:50

Szkoda, że to nad Bałtykiem...
Własnie, czy tam nie ma jakiejś 'cofki' czy czegoś takiego ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Yarlan
chorąży
 
Posty: 1418
Dołączył(a): 21 lip 2005, o 13:22
Lokalizacja: Kompania Nigdy Już

Postprzez ssr » 3 lis 2006, o 10:56

No bez przesady - ot tam normalka jak mocniej powieje to cofa wisle do krakowa :) spokojnie do kleski zywiolowej duzo brakowalo - obecnie mamy 4 cm sniegu i dalej pada :)
ssr
zielenina
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 paź 2006, o 17:13

Postprzez ssr » 5 lis 2006, o 23:46

Impuls EMP wysmażył wszystko. No może prawie wszystko. Coś przeżyło. Resztki dumnej cywilizacji powoli wygrzebujące się z pod zgliszcz. A to oznacza iż pomysłowość człowieka nie ma granic. Był kiedyś taki serial o człowieku który tworzył coś z niczego. Nawet nie pamiętam już dokładnie jak on się nazywał. Nieważne. Teraz wszyscy to potrafią a najbardziej zdolni potrafili by zadziwić naukowców w białych kitlach. O ile oni gdzieś jeszcze przeżyli. Tyle że sam nie wiem gdzie. Sięgnęliśmy rękoma nieba tylko po to by przynieść na ziemię słońce które nas zniszczyło. Może jednak nie wszystko stracone? Może...
A tym czasem już tylko 6 dni ładowania ogniw i w drogę.
Obrazek

Najnowsze wieści z krainy osmolonej atomowym ogniem:

Dziś zamknęliśmy scenariusz. Przygotowana została duża pula postaci i osoby które się do nas zgłosiły z wypełnionymi ankietami zostały wstępnie przypisane do postaci. Do wtorku wieczora czekamy na zgłoszenia się pozostałych chętnych. Osoby które zgłoszą się po tym terminie otrzymają postacie najbardziej zbliżone do ich ankiet nie otrzymają już jednak postaci pisanych specjalnie pod nich wiec radzę wszystkim chętnym aby się pośpieszyli – Na dzień dzisiejszy otrzymaliśmy ponad 60 ankiet z czego kilka z poza terenu 3miasta (Mazowsze, Zachodniopomorskie i okolice śląska!!) W części ankiet piszecie iż przybędziecie ze znajomymi – bardzo prosimy o przypilnowanie by znajomi też wypełnili ankiety.
Rozmawialiśmy też z kilkunastoma osobami które też zadeklarowały przyjście na LARPa ale nie przysłały nam do tej pory ankiet – nie czekajcie do ostatniej chwili bo może się okazać iż nie mamy miejsc!!!


Ogłaszamy konkurs na najlepszy gadget fallout-owy. Ponieważ jest to pierwsza edycja naszego LARP-a nie liczcie wiec na Ferrari jako nagrodę ale coś postaramy się wymyślić aby zwycięzca był usatysfakcjonowany.
Co do zasad to nie ma ich wcale – jeśli ktoś da rade to może i przynieść bombę atomową. My sobie poradzimy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas samej gry!!!

WAŻNE OGŁOSZENIE

Osoby chcące brać udział w tej części LARP-a w której będzie można strzelać z ASG – Muszą posiadać osłonę na oczy która wytrzyma bezpośredni postrzał z broni testowej!!! Osoby niepełnoletnie muszą posiadać osłonę także na usta – nie mam zamiaru odpowiadać za ukruszone zęby!!!
ssr
zielenina
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 paź 2006, o 17:13


Powrót do Imprezy LARPowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron