Afgaraq 2 - ZASADY

Moderatorzy: Foka, Escalon, Python

Postprzez dyno » 26 wrz 2006, o 20:57

Vlad nie jestem do końca pewny czy sama "Karta Respa" spełni swoja rolę bez osoby nadzorującej te wpisy i wypisy, co by się nie zrobiła wolna amerykanka - wpiszę co chcę i kiedy chcę.
dyno
rekrut

Postprzez dzeq » 26 wrz 2006, o 21:23

musze powiedziec ze resp z poprzedniej edycji byl fajny. nie widze powodu zmieniac.....
always outnumbered, never outgunned
dzeq
strzelec

Postprzez Vlad » 27 wrz 2006, o 09:54

To jasne i dlatego napisałem najpierw o osobie nadzorującej. Padł pomysl zrobienia respa co godzinę od momentu dotarcia do respa, więc coś trzeba było zaproponować W przypadku respa co godzinę dla każdego oddzielnie musi być taka karta inaczej będzie b......
Omówimy to jeszcze wspólnie z Owcą i Apem i ustalimy.
Vlad
porucznik

Postprzez Vlad » 29 wrz 2006, o 17:46

Ważna informacja :!:

Z uwagi na to, że nie zapweniamy trakcie imprezy wyżywienia, prosimy wszystkich uczestników aby każdy we własnym zakresie, a najlepiej w porozumieniu z własnym teamem, pomyślał o aprowizacji. To samo dotyczy wody, ktorej nie powinno brakować w czasie imprezy.
Vlad
porucznik

Postprzez Księżniczka » 2 paź 2006, o 13:07

Pytanie trochę pro-forma:
Jak rozumiem palenie ognisk nie dotyczy małych palników do podgrzewania posiłków? Mamy zamiar wziąć francuskie racje żywnościowe - danie głowne podgrzewa się właśnie w takim małym prowizorycznym czymś (wymiary podstawy mniejsze niż A6, więc można postawić na byle większym równym kamieniu bez szkody dla trawy/ściółki/itp.)

Pytanie 2: jestem ciekawa jak osoby noszące soczewki dadzą sobie radę w nocy... jak rozumiem okulary/gogle ochronne teoretycznie powinny być na nosie non-stop (hm sama nie wiem jak w tym spać i jeszcze mieć nadzieję że się nie zsunie), ale soczewki się raczej zdejmuje w nocy... więc?.... zdani na ślepotę? a rankiem co prędzej zakładać zanim ktoś postrzeli nas w oczko?
Czy może po prostu raz olewacie zasady higieny :D i zostawiacie na oczkach?
(nomen omen zdejmowanie/zakładanie w warunkach polowych to taki hardcore, że czasem nie wiadomo co jest olaniem zasad: zdjęcie czy zostawienie na oczach)
Obrazek Panzertape już nie potrzebna
Księżniczka
sierżant

Postprzez duddits » 2 paź 2006, o 13:15

Księżniczka napisał(a):[..]
Pytanie 2: jestem ciekawa jak osoby noszące soczewki dadzą sobie radę w nocy... jak rozumiem okulary/gogle ochronne teoretycznie powinny być na nosie non-stop (hm sama nie wiem jak w tym spać i jeszcze mieć nadzieję że się nie zsunie), ale soczewki się raczej zdejmuje w nocy... więc?.... zdani na ślepotę? a rankiem co prędzej zakładać zanim ktoś postrzeli nas w oczko?
Czy może po prostu raz olewacie zasady higieny :D i zostawiacie na oczkach?
(nomen omen zdejmowanie/zakładanie w warunkach polowych to taki hardcore, że czasem nie wiadomo co jest olaniem zasad: zdjęcie czy zostawienie na oczach)

Moja dziewczyna używa kontaktów na co dzień.
Jest możliwe spanie w nich, tu bardziej o czas chodzi (24h).
Oko będzie niedotlenione. Płyn oczywiście trochę pomoże,
ogólnie to sprawa indywidualna (może masz szczególnie
wrażliwe oczy), ale da się w szkłach tyle wytrzymać bez uszczerbku
na zdrowiu.
Moja dziewczyna jak wie, że przez dłuższy czas będzie musiała zostać
w szkłach to dzień wcześniej chodzi tylko w okularach by dać oczom
odpocząć przed zwiększonym wysiłkiem.
Snake Doc
You are no longer black or brown, or yellow, or red !
You are now green !
You are light green or dark green !
Do you understand ?
duddits
master of jojo

Postprzez Syty » 2 paź 2006, o 14:30

Księżniczka napisał(a):Pytanie 2: jestem ciekawa jak osoby noszące soczewki dadzą sobie radę w nocy..

W soczewkach (wiem że są specjalne których się nie zdejmuje miesiąc , ale ja mówie o zwykłych zdejmowanych na noc) , z tego co wiem to można spać ale nie dłużej jak 3-4h. Tylko w tym wypadku trzeba mieć krople nawilżające oczy, bo bez tego to nawet nie ma co się kłaść spać. Według mnie najlepszą alternatywą ( którą będę próbował stosować ) to nie spąć przez cały pobyt ;) . Ewentualnie tak jak wspomniał duddits można wcześniej chodzić w okularach ale to nie ratuje jeżeli ktoś chce sobie pospać.

Jeszcze jednym wyjściem jest to że na terenie w którym będziemy grać jest budynek(?) w którym pracuje/mieszka/żyje pan strażnik można wziać ze sobą soczewki i cały potrzebny sprzęt i tam poprosić o łazienke(?) w każdym bądz razie o stabilne lustro. Tam chyba nikt do Ciebie nie będzie strzelać ^^
Obrazek
Syty
kapral

Postprzez apollyon » 2 paź 2006, o 15:45

Jak rozumiem palenie ognisk nie dotyczy małych palników do podgrzewania posiłków? Mamy zamiar wziąć francuskie racje żywnościowe - danie głowne podgrzewa się właśnie w takim małym prowizorycznym czymś (wymiary podstawy mniejsze niż A6, więc można postawić na byle większym równym kamieniu bez szkody dla trawy/ściółki/itp.)

myślę że spokojnie, bez większych przeszkód... co do palenia ognisk, ZAKAZUJEMY ICH, bo chcemy zachować kontrolę nad ogniskami... w kilku miejscach, gdzie stale będzie przebywać duża liczba osób zapewne pozwolimy na rozpalenie ogniska....

co do szkieł kontaktowych- NIE WIEM, nie noszę, nie znam się...
Obrazek
...we are APE's
apollyon
spamer

Postprzez Yarlan » 2 paź 2006, o 15:57

Może okulary lepiej zalozyc ?
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez PsyborgMJ » 2 paź 2006, o 16:18

Ktoś, kto nosi szkła kontaktowe, wie jak się z nimi obchodzić. A przynajmniej powinien, więc po co łamać sobie głowę?
Mój brat jest alergikiem, uczulonym m.in. na trawę, siano, pyłki kwiatów, drzew, itd, co nie rpzeszkadza mu chodzic tygodniami po lasach na obozach wędrownych. Duzi chłopcy i dziewczynki potrafią sobie poradzić. :)
"Amor patriae nostra lex"
PsyborgMJ
kapral

Postprzez Ptasiek » 3 paź 2006, o 00:21

pytanie mam zasadnicze do organizatorow, czy wojska NATO- USA beda stacjonowac tam gdzie ostatnim razem( wielki hangar?) pytam sie bo nie wiem czy brac namiot czy nie:D
Ptasiek
st. sierżant sztabowy

Postprzez apollyon » 3 paź 2006, o 01:31

tak, wojska NATO bedą miały budynki do spania.... Talibowie też- jak je sobie zdobędą....
Obrazek
...we are APE's
apollyon
spamer

Postprzez Król » 3 paź 2006, o 07:16

Albo kupią. 8)
Bez pracy nie ma Kałaszy.
Król
kapral

Postprzez Ptasiek » 3 paź 2006, o 11:09

apollyon napisał(a):tak, wojska NATO bed± mia³y budynki do spania.... Talibowie te¿- jak je sobie zdobêd±....

dzieki za info
masz a to u mnie krate browaru:)
Ptasiek
st. sierżant sztabowy

Postprzez Księżniczka » 4 paź 2006, o 10:28

No taaa... chodziło mi o opinię osób, które noszą szkła i bo one własnie są zorientowane co i jak. Dłuższe użytkowanie wyrabia jakąś opinię na temat tego na ile zasady można naginać... Szkoda miejsca żeby tłumaczyć, że szkło jest cieńkie, może się porwać, zgubić... że nie jest wskazane zdejmować/wkładać go w warunkach ekstremalnych (stres, dużo piachu, zarazki itp)...
Tu chodzi o porównanie, nie o instrukcję noszenia szkieł.

szczególnie nie mam pojęcia co wnoszą opinie:
Może okulary lepiej zalozyc ?
(po to się nosi szkła żeby nie nosić okularów) :wink:
Ktoś, kto nosi szkła kontaktowe, wie jak się z nimi obchodzić. A przynajmniej powinien, więc po co łamać sobie głowę?

W kwestii "nie-spania": raczej chyba kiepski pomysł, bo oko się suszy bardziej jak jest otwarte. Ale nic, jak będzie źle to teoretycznie zawsze można się w nocy do samochodu schować. Wolałabym uniknąć sporów w stylu... jedna osoba strzela do drugiej w nocy / aresztuje ją / cokolwiek... a ta druga ma pretensje "ej no, ślepy/a jestem! Szkieł nie mam"

Dzięki Apollyon za info o ognisku.
Czy "Archeo" zaliczasz do NATO - tak w kwestii budynków do spania :] czy raczej przygotować sie na rozbijanie namiocika lub zdobywanie jakiejś "nory" ;)
Księżniczka
sierżant

Postprzez Postać » 4 paź 2006, o 10:51

Noszę szkła parę ładnych lat, i wolę ich nie zdejmować na noc niż wyciągać w dziczy,nocą, brudnymi łapami. Jedna noc w szkłach nie jest dużym problemem, chociaż po śnie oczy będą ciężkie i niespecjalnie wypoczęte. Ale jak wracasz do domu, ściągasz i odsypiasz imprezkę chwilę to odpoczną. Radziłbym następnego dnia (albo jeśli można dwa) ich nie zakładać żeby dać oczom odpocząć...
Obrazek
Postać
rekrut

Postprzez Vlad » 4 paź 2006, o 11:39

Misja "archeo " nie jest podłegła NATO ale możecie korzystać z ich miejscowek lub miejscowki Taliobów jak ich przekonacie oczywiście . wykopaliska beda się znajdować w okreslonym miejscu wyznaczonym przez modów. Gdzie nie mogę powiedzieć z wiadomych powodów :!: :!:
Vlad
porucznik

Postprzez Yasiek » 4 paź 2006, o 12:37

Niech ARCHEO uwaza, bo nam jeszcze Sztura odkopie...
Yasiek
st. sierżant sztabowy

Postprzez Wieszak » 4 paź 2006, o 13:05

albo Szczura :)

i co w końcu z respami?? są regularne czy idywidualne?
Obrazek
Wieszak
chorąży

Postprzez apollyon » 4 paź 2006, o 14:16

Regularne....
Obrazek
...we are APE's
apollyon
spamer

Postprzez Yarlan » 4 paź 2006, o 15:51

Jaki bedzie czas respowania sie ?
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez Księżniczka » 5 paź 2006, o 00:44

Vlad napisał(a):Misja "archeo " nie jest podłegła NATO ale możecie korzystać z ich miejscowek lub miejscowki Taliobów jak ich przekonacie oczywiście . wykopaliska beda się znajdować w okreslonym miejscu wyznaczonym przez modów. Gdzie nie mogę powiedzieć z wiadomych powodów :!: :!:
no.... znaczy się w skrócie: albo sobie gniazdko uwijemy :wink: albo się do kogoś przytulimy ;)
Księżniczka
sierżant

Postprzez Owca » 5 paź 2006, o 00:51

Księżniczka napisał(a):[no.... znaczy się w skrócie: albo sobie gniazdko uwijemy :wink: albo się do kogoś przytulimy ;)

Kocham Cie???? :lol:
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez dzikki » 5 paź 2006, o 06:49

Owca napisał(a):
Księżniczka napisał(a):[no.... znaczy się w skrócie: albo sobie gniazdko uwijemy :wink: albo się do kogoś przytulimy ;)

Kocham Cie???? :lol:

Zauważ Owieczka, że została wpisana liczba mnoga "przytulimy", co oznacza, że będziesz mnie miał też w takiej okoliczności....blisko przy sobie.
"Airsoft" zamieniony na chyba "hardball".
dzikki
podporucznik

Postprzez Yossarian » 5 paź 2006, o 12:58

To: UN Officials in Afgaraq, Bagram area.
Subject: Requesting legal advice on the use of force (lethal and non-lethal) against indigenous personnel in Bagram Miltary Zone.

Proszę o rozwianie wątpliwości...

Fakt 1: cywil może nosić przy sobie broń, o ile jest rozładowana i dokładnie ukryta pod ubraniem.
Fakt 2: żołnierz NATO może każdego cywila zatrzymać i obszukać.

Pytanie 1: czy znaleziona podczas przeszukania cywila ROZŁADOWANA broń jest powodem do uznania danego osobnika za terrorystę, czy udajemy, że jej nie ma?

I dwie inne sprawy:

Pytanie 2: czy można uznać, że jeniec ma obowiązek rozładować i przewiesić na plecy/schować do kabury swoją broń? [jasne jest, że jeniec nie może z niej korzystać, chodzi o to, by to podkreślić wizualnie]

Pytanie 3: co można fizycznie odebrać jeńcowi? Ładunki wybuchowe? Mapy lub inne dokumenty? Afgary?

Z góry dzięki za odpowiedzi ad rem :lol:

A dla wszystkich towarzyszy broni (oprócz Polaków, bo słyszałem, że oni mają własne reguły, żeby nie strzelali do nich jak do kaczek, za przeproszeniem :) ) przypomnienie odnośnie generalnych zasad postępowania - w teorii i praktyce w linkach poniżej... dla wczucia się w klimat i realia wycieczki do 4-go świata...

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Oper ... gement.jpg
http://www.msnbc.msn.com/id/6542346/site/newsweek/
"Yossarian─ the very sight of the name made him shudder. There were so many esses in it." ;)
Yossarian
mądraliński

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy LARPowe