A5 - mechanika gry

Tymczasowe forum poświęcone imprezie Afgaraq 5

Moderatorzy: echelon4, Tato, kałasz

A5 - mechanika gry

Postprzez Tato » 24 kwi 2009, o 16:37

1) Podstawowy cel gry
Stronami w grze są rdzenni Afgarczycy a w zasadzie partie pod których sztandarami się organizują. Celem każdej z partii jest przejecie władzy.

Przejęcie władzy będzie możliwe na drodze krwawego przewrotu i rewolucji. Jednakże, aby wezwać szerokie masy społeczne do zbrojnego wystapienia każda ze stron musi zdobyć określoną liczbę punktów poparcia (PP). Punkty te będą potrzebne do uczestnictwa w określonych wydarzeniach (progi punktowe) oraz będą decydować o ostatecznym zwycięstwie w niedzielę rano. Sposób zdobywania punktów i warunki wygranej zależą od charakteru strony (ambasady, partie, administracja z milicją). Tym razem pieniądze są środkiem a nie celem potrzebnym do zwycięstwa.

2) Punkty PP
Punkty PP reprezentują siłę danej partii, czyli sa odwozrowaniem łącznym poparcia społecznego w Afgaraqu, stopnia przygotowania do walki zbrojnej, bogactwa oraz wsparcia na arenie międzynarodowej dyplomacji. Od ich ilości zależy możliwość uczestnictwa w rewolucji i ostateczne zwycięstwo. Punkty będą reprezentowane przez odpowiednie naklejki na rekwizytach, dokumentach, czy po prostu kartach reprezentujących PP (zabezpieczonych naklejkami i UV). PP można zdobywać za:
• Wykonywanie misji i zadań
• Zdobycie rekwizytów z naklejkami PP (skrzynki z auminicją, częsci do bomby atomowej, narkotyki i takie tam :) )
• Poparcie VIP-ów (specjalnych postaci) podczas rewolucji
• Poparcie obcych mocarstw wyrażone w postaci poparcia określonej ambasady

3) Misje i zadania
Misje będą dostarczane stronom w zamkniętych kopertach. Część z nich będzie wymagać przedmiotów, które albo zostaną dostarczone wraz z zadaniem albo będą do zdobycia na terenie. O zatwierdzeniu zadania może decydować:
• znalezienie VIPa
• posiadanie określonego przedmiotu
• posiadanie określonego dokumentu (z określoną pieczątką)

Zadania opisane w kopertach będą zawierać informację w jaki sposób są akceptowane (np. konieczne jest posiadanie ręcznie spisanego dokumentu pozwolenia na przewóz cysterny z etanolem z pieczątką i podpisem urzędu).

4) Ogólna mechanika ambasad
Ambasady mają swoje questy za które dostają określone ilości PP i pieniędzy. Głównym zadaniem ambasad jest utworzenie zespołu z JEDNYM z klanów i wspólne obalenie władzy. W interesie ambasady jest wybranie najsilniejszej partii (a w interesie klanu wybór najsilniejszej ambasady) i to tej, która oczywiście zapewnia mocarstwu nawieksze wpływy, dostep do zasobów piachu strategicznego itp. Ostatecznego wyboru będzie można dokonać w chwili przygotowań do rewolucji ale bezwzględnie będzie obowiązywać zasada jedna partia – jedna ambasada. Ambasad może poprzeć obecne rządy, jezeli leży w tym jej interes. PP ambasady i współpracującego klanu się sumują. Ambasady są dotowane przez swoje kraje (dopływ kasy do puli).

5) Ogólna mechanika partii Afgarskich
Partie przez całą rozgrywkę robią wszystko aby uzyskać jak największą ilość PP. W tym celu wykonują swoje questy, larpują po okolicy, knują ogólnie i szukają rekwizytów. Klany aby przystąpić jako strona do rewolucji muszą zdobyć jak największą ilość PP. Poparcie ambasady nie jest konieczne per se ale zazwyczaj niesie za soba sporą ilość PP.

Główną rolę będzie miało uczestnictwo i zwycięstwo w rewolucji (patrz pkt 7). Finalnie wygra ta z partii, która obejmie włądzę. Jeżeli włądzę utrzymają Dul-Harasi to oni będą zwycięzcami gry.

6) Ogólna mechanika administracji i milicji
Podobnie jak inne strony, strona rządowa też dostanie questy i będzie uczestniczyć w rewolucji jako obrońca pałacu. Ponadto jako jedyna ma za cel akumulowanie pieniędzy jednak w formie odkładania ich na tajne konto szwajcarskie. Rząd ma do swojej dyspozycji milicję i armię urzędników, których zadania to przede wszystkim bogacenie się. :)

7) Rewolucja
Rewolucja stanowi punkt kulminacyjny larpa i rozpoczyna tradycyjne wieczorno nocne walki i rozruchy. O godzinie 19.00 zostanie zwołany wiec rewolucyjny i wszystkie partie i ambasady się zbierają wraz ze swoimi PP (czyli VIPami którzy ich poparli, rekwizytami etc) w określonym miejscu.

Tam klany moga zadeklarować chęć przejęcia władzy na drodze obalenia obmierzłego Taty Dul-Harasa i jego przydupasów. Aby jednak móc to zrobić muszą spełnić określone warunki. Warunki dopuszczenia do rewolucji są następujące:
• Przywódca klanu musi być żywy
• Partia musi mieć osiągniety próg zdobytych PP

Orgowie po sprawdzeniu warunków dopuszczają klany do rewolucji. Partii walczacych o włądze może być więcej niż jedna.

Podczas rewolucji, o władzę partia/partie walczą z obecną stroną rządową (reprezentowaną przez świtę Taty Dul-Harasa, Milicję i administracje państwową).

Partie oraz inne strony w grze które nie spełniły warunków lub z definicji nie mogły walczyć o władzę (np najemnicy), mogą oczywiscie zawierać sojusze i wspierać dowolną z walczących stron, również rządową. Ambasady mogą poprzeć stronę rządową.

Rewolucja będzie miała postać walki o pałac prezydencki od godziny 20.00 do 01.00 (Początek i koniec są obwieszczane syreną). Członkowie dopuszczonego klanu dostaną oznaczenia z taśmy na ramię i Flagę. Klany, które się nie zakwalifikują również mogą walczyć, ale nie dostaną swojej flagi, którą mogą zatknąć w zdobytym pałacu. Rewolucję wygrywa ten, kogo flaga o godzinie 01.00 będzie zatknięta na pałacu. Jeśli nie będzie tam flagi będzie to oznaczać, że nikt nie sprawuje już władzy i kraj popadł w anarchię.

9) Wskrzeszanie poległych przywódców klanu
Żywy przywódca jest wymagany do rewolucji i być może określonych questów. Można go wskrzesić u orgów za określoną sumę pieniędzy, która może zmieniać się w trakcie gry.

10) Stan wojenny
Stan wojenny może być ogłoszony przez orgów w celu zatrzymania przedłużających się walk, które destabilizują normalne życie w kraju. Milicja blokuje wtedy respy walczących stron a wichrzyciele zostaną wybici przez zjednoczone siły porządkowe.

Stan wojenny jest obwieszczany przez syrenę i przemówienie Al-Taty-Jaruzela w radiowęźle.
Ostatnio edytowano 18 maja 2009, o 17:07 przez Tato, łącznie edytowano 1 raz
PRZENIOSŁEM SIĘ NA NOWE FORUM - week3nd warriors
Avatar użytkownika
Tato
chorąży
 
Posty: 1715
Dołączył(a): 10 wrz 2006, o 10:51
Lokalizacja: PI/Blackwater

Postprzez Tato » 5 maja 2009, o 16:00

Dowódcy stron i ich zastepcy (grupy zarówno scenariuszowe jak i nie) są proszeni po odbiór czeku na milion dolarów do pubu MASH na Górczewskiej w czwartek 7-go maja 0 19.00.

W trakce spotkania przybliżymy zawiłości mechaniki i oczekiwania względem grup paszczą, odpowiemy także na ewentualne pytania. Zwycięzcy konkursu na największa ilośc trudnych pytań otrzymają na miejscu jednokierunkowy bilet turystyczny na zwiedzanie kopalni uranu.
PRZENIOSŁEM SIĘ NA NOWE FORUM - week3nd warriors
Avatar użytkownika
Tato
chorąży
 
Posty: 1715
Dołączył(a): 10 wrz 2006, o 10:51
Lokalizacja: PI/Blackwater

Postprzez echelon4 » 15 maja 2009, o 00:08

Uwaga ! na mapie zostały naniesione poprawki. Prosimy o zapoznanie się z nimi, przepraszamy za czas w jakim się pojawiły.
Obrazek
Avatar użytkownika
echelon4
Zły Człowiek
 
Posty: 2654
Dołączył(a): 20 maja 2006, o 19:00
Lokalizacja: PI.Zaporożec


Powrót do Afgaraq 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron