Afgaraq 5 - POWAŻNE Pytania

Tymczasowe forum poświęcone imprezie Afgaraq 5

Moderatorzy: echelon4, Tato, kałasz

Postprzez eMAGie » 28 kwi 2009, o 15:36

Można zerwać darń nie będzie nawet gołych placków.
Obrazek
eMAGie
kapral

Postprzez Tato » 28 kwi 2009, o 15:39

GAŁA napisał(a):Pytanie odnośnie kopania.
[...]
Czy taka opcja przejdzie?

Pokażecie konkrety a my damy zgodę na te konkrety.

Czy w ramach gry jest możliwość wprowadzenia na teren samochodu terenowego w ciągu dnia?

Tak. Im wiecej pojazdów i atrakcji tym lepiej.
PRZENIOSŁEM SIĘ NA NOWE FORUM - week3nd warriors
Tato
chorąży

Postprzez Rollkin » 28 kwi 2009, o 16:11

A props pojazdów, czy w A5 bierze udział Lans-Rower?
Obrazek
Rollkin
sierżant

Postprzez PIP » 28 kwi 2009, o 19:48

i jak będą moderowane strzały do pojazdów.
PRZENIOSŁEM SIĘ NA NOWE FORUM
WW2
PIP
porucznik

Postprzez Owca » 28 kwi 2009, o 22:20

Rollkin napisał(a):A props pojazdów, czy w A5 bierze udział Lans-Rower?

Musisz na ten temat negocjować ze złomowiskiem, które kupiło go za 100 (słownie sto) PLN. Może odsprzedadzą.
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Owca
porucznik

Postprzez Blasted » 29 kwi 2009, o 07:47

Czy wiadomo już gdzie mniej więcej kto będzie miął obóz(Partia Kapitalistycznego Odnowienia Afgaraqu)?
Who's the more foolish, the fool, or the fool who follows him?
Blasted
sierżant

Postprzez kałasz » 29 kwi 2009, o 09:59

Blasted napisał(a):Czy wiadomo już gdzie mniej więcej kto będzie miął obóz(Partia Kapitalistycznego Odnowienia Afgaraqu)?

Tak, prawdopodobnie dziś lub najpóźniej jutro zostanie opublikowana kompletna mapa z rozlokowaniem wszystkich stron.
kałasz
sierżant

Postprzez arend » 30 kwi 2009, o 16:37

prosiłbym jeszcze o ustalenie zasad "wysadzania" budynków i jakieś reguły zamachów terrorystycznych
arend
sierżant

Postprzez Tato » 30 kwi 2009, o 16:44

Budynków nie wolno wysadzać.
Tato
chorąży

Postprzez Yossarian » 1 maja 2009, o 12:29

Witam,
i od razu pytam:

1. Czy strona rządowa będzie miała jakieś wspólne oznaczenie (zielona opaska, czy cuś)? Bo składa się z trzech oddzielnych grup, ale wszyscy to Dul-Harasi i przedstawiciele reżimu....

2. Czy dobrze rozumiem, że z założeń fabularnych wynika, że Afgarowie, przedstawiciele ambasad i inni "turistas/gringos" nie mogą poruszać się (poza swoimi bazami) po terenie Afgaraq uzbrojeni? Przynajmniej w pierwszej fazie gry?

Bo sytuacja wyjściowa jest taka, że cały Afgaraq jest pod panowaniem Prezydenta i jego milicji i administracji i dopiero wieczorny wiec może to zmienić... A skoro władza dyktatora ma zwykle monopol na użycie siły to chyba noszenie broni powinno być nielegalne i karane?

Co zresztą otwiera szerokie pole do larpowania :twisted:
"Yossarian─ the very sight of the name made him shudder. There were so many esses in it." ;)
Yossarian
mądraliński

Postprzez Sucha » 1 maja 2009, o 14:54

jeśli chcą nosić broń- muszą okazać Organom Państwowym ... zezwolenie na broń, a i to może nie wystarczyć, bo zezwolenie na posiadanie wcale nie musi oznaczać zezwolenia na jej przenoszenie... :twisted:
Obrazek
Sucha
porucznik

Postprzez arend » 3 maja 2009, o 19:32

Sucha napisał(a):jeśli chcą nosić broń- muszą okazać Organom Państwowym ... zezwolenie na broń,...

A wydanie pozwolenia kosztuje :twisted:
arend
sierżant

Postprzez Rollkin » 4 maja 2009, o 00:49

arend napisał(a):
Sucha napisał(a):jeśli chcą nosić broń- muszą okazać Organom Państwowym ... zezwolenie na broń,...

A wydanie pozwolenia kosztuje :twisted:

Inaczej killim! 8)
Obrazek
Rollkin
sierżant

Postprzez Tato » 5 maja 2009, o 00:20

Yossarian napisał(a):1. Czy strona rządowa będzie miała jakieś wspólne oznaczenie (zielona opaska, czy cuś)? Bo składa się z trzech oddzielnych grup, ale wszyscy to Dul-Harasi i przedstawiciele reżimu....

To dobra uwaga, oznaczymy pewnie milicję. Rząd to cywile, a świty prezydenta na pewno nie będzie można pomylić z nikim innym.

Yossarian napisał(a):2. Czy dobrze rozumiem, że z założeń fabularnych wynika, że Afgarowie, przedstawiciele ambasad i inni "turistas/gringos" nie mogą poruszać się (poza swoimi bazami) po terenie Afgaraq uzbrojeni? Przynajmniej w pierwszej fazie gry?

To oczywiste że żadnym niezawisłym kraju obcy żołnierze nie mogą biegać z bronią po ulicach. Co do rdzennych Afgarów... No cóż, tradycja posiadania własnego samopału jest tu stara jak proch i odbieranie mężom ich rusznicy nie byłoby dobrze widziane z punktu widzenia zwyczajów. Ale jedno to móc posiadać a drugie to móc używać. Jak ktoś będzie używał to przyjdzie milicja i da mandacik albo w ciupie zamknie. Lub co gorsza każe więźniowi ciupę najpierw wybudować.
Tato
chorąży

Postprzez PIP » 5 maja 2009, o 08:24

Tato napisał(a):...
Yossarian napisał(a):2. Czy dobrze rozumiem, że z założeń fabularnych wynika, że Afgarowie, przedstawiciele ambasad i inni "turistas/gringos" nie mogą poruszać się (poza swoimi bazami) po terenie Afgaraq uzbrojeni? Przynajmniej w pierwszej fazie gry?

To oczywiste że żadnym niezawisłym kraju obcy żołnierze nie mogą biegać z bronią po ulicach. Co do rdzennych Afgarów... No cóż, tradycja posiadania własnego samopału jest tu stara jak proch i odbieranie mężom ich rusznicy nie byłoby dobrze widziane z punktu widzenia zwyczajów. Ale jedno to móc posiadać a drugie to móc używać. Jak ktoś będzie używał to przyjdzie milicja i da mandacik albo w ciupie zamknie. Lub co gorsza każe więźniowi ciupę najpierw wybudować.

i dopilnujcie tego, a będzie fajniejszy larp.
PRZENIOSŁEM SIĘ NA NOWE FORUM
WW2
PIP
porucznik

pytania

Postprzez Alphabet » 5 maja 2009, o 09:40

1. Jak to jest z cywilami, którzy chcą tylko poLARPowac w tym roku (nie strzelać), czy tez płaca?

2. Czy o pozwolenie na bron (przenoszenie i posiadanie) dla najemników (ochrona) obiegają się sami najemnicy,czy ich pracodawca?
Obrazek
Alphabet
strzelec

Postprzez echelon4 » 5 maja 2009, o 10:12

1.Cywile płacą, ponieważ w 80% jest to LARP i swoje cele spokojnie można osiągnąć bez broni, w tej grze broń jest dodatkiem.

2.To jest LARP jak się dogadasz tak będzie.
Obrazek
echelon4
Zły Człowiek

Postprzez Ptasiek » 5 maja 2009, o 15:24

Czy mozliwym bedzie wjechanie samochodem na teren gry, zaparkowanie tuz obok namiotu i uzywania samochodu jako namiotu wlasnie ?
Ptasiek
st. sierżant sztabowy

Postprzez Tato » 5 maja 2009, o 16:01

Dowódcy stron i ich zastepcy (grupy zarówno scenariuszowe jak i nie) są proszeni po odbiór czeku na milion dolarów do pubu MASH na Górczewskiej w czwartek 7-go maja o 19.00.

W trakce spotkania przybliżymy zawiłości mechaniki i oczekiwania względem grup paszczą, odpowiemy także na ewentualne pytania. Zwycięzcy konkursu na największa ilośc trudnych pytań otrzymają na miejscu jednokierunkowy bilet turystyczny na zwiedzanie kopalni uranu.
Ostatnio edytowano 6 maja 2009, o 11:08 przez Tato, łącznie edytowano 1 raz
Tato
chorąży

Postprzez Sparhawk » 5 maja 2009, o 21:31

O własnoręcznym opróżnianiu toytoy-ów gdzieś czytałem (stąd mam nadzieję, że będą) zastanawia mnie natomiast czy po tej ciężkiej pracy będzie możliwość umycia rąk.
Generalnie chodzi mi o dostęp do wody w celach sanitarnych (ręce, zęby , naczynia) bo do konsumpcyjnych bezpieczniej będzie chyba zabrać ze sobą jakąś mineralną.
Pozdrawiam.
Sparhawk
zielenina

Postprzez indianin » 6 maja 2009, o 08:58

Afgaraq jest krajem dość suchym i ubogim w wodę. Jeśli więc nie weźmiecie sprzętu do odwiertów to z wodą może być krucho :D
Tylko przy odwiertach należy uważać, by nie trafić na ropę.

I najważniejsze - każde wiercenie wymaga oczywiście odpowiedniego pozwolenia :D
indianin
kapral

Postprzez Vlad » 6 maja 2009, o 11:00

TATO podaj godzinę spotkania według schematów europejskich a nie afgarskich. :wink:
Vlad
porucznik

Postprzez Tato » 6 maja 2009, o 11:09

19.00. Poprawiłem ogłoszenia.
Tato
chorąży

Postprzez Dżordż » 6 maja 2009, o 17:25

A tak poważnie to nie będzie przewidzianego jakiegoś beczkowozu, czy też innego źródła wody?

Tak wiem , na realia naszego państwa to bardzo bezsensowne pytania :P:P
Dżordż
zielenina

Postprzez criss2002 » 6 maja 2009, o 22:18

Mam pytania następujące : Czy punkt PP może być przyznany wówczas gdy jedna partia afgarska poprze drug partię ?? Jeśli tak to jak są przydzielane punkty za sojusze pomiędzy partiami ?? Czy za taki sojusz są przydzielane punkty po równo dla obu partii ??

Sporo osób ma problem z dostaniem się do netu na nasze forum (firewale zakładane przez adminów w pracy) a chciały by uczestniczyć mają problem z zgłoszeniem się. Proszę o zamieszczenie kontaktu na głównej stronie forum do orgów ( kłopoty z zalogowaniem się na forum - osobiście miałem już kilka takich zgłoszeń a nie jestem upoważniony do udostępniania kontaktów na skrzynki ani telefonów do orgów )
Obrazek

gg:3843157
criss2002
st. sierżant sztabowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afgaraq 5