Afgaraq 5 - POWAŻNE Pytania

Tymczasowe forum poświęcone imprezie Afgaraq 5

Moderatorzy: echelon4, Tato, kałasz

Postprzez doktorre » 13 maja 2009, o 17:55

Jeżeli zamachowiec "wysadzi się" przy/obok budynku (faktycznym czy umownym), to rozumiem że traktujemy wybuch i jego pole rażenia (3 metry), nie uwzględniając ludzi znajdujących się w środku pomieszczenia tylko na zewnątrz?
Obrazek
doktorre
zielenina

Postprzez Yossarian » 14 maja 2009, o 00:25

A propos rannych:

- może warto dopisać do regulaminu, że jeśli ranny (odliczając 2 minuty) oberwie drugi raz to jest już zimny trup i idzie na respa? Chyba że to oczywista oczywistość... 8)
"Yossarian─ the very sight of the name made him shudder. There were so many esses in it." ;)
Yossarian
mądraliński

Postprzez Beltus » 14 maja 2009, o 00:34

doktorre napisał(a):Jeżeli zamachowiec "wysadzi się" przy/obok budynku (faktycznym czy umownym), to rozumiem że traktujemy wybuch i jego pole rażenia (3 metry), nie uwzględniając ludzi znajdujących się w środku pomieszczenia tylko na zewnątrz?

Myślę że tak:
Każda ochrona balistyczna chroni przed skutkami wybuchu. ( w tym wypadku mur)
ObrazekTASK FORCE 5
Beltus
strzelec

Postprzez Tato » 14 maja 2009, o 00:51

- nie ma budynków "umownych". są tylko rzeczywiste, i tak, wysadzenie się nie skutkuje przez ścianę.
- Nie nie ma postrzału "drugi raz", leży ze szmatą i tyle, a czy jest dalej trafiany czy nie niema znaczenia. Inaczej bedziemy promowac coś z CCS co akurat mi sie nie podoba, czyli dobijanie druga serią. Nie chcesz żeby został uleczony - pilnuj okolicy żeby nie dotarł do niego medyk.

I tak przy okazji: przypominam o szmatach czerwonych i czerwonych lampkach na noc!
PRZENIOSŁEM SIĘ NA NOWE FORUM - week3nd warriors
Tato
chorąży

Postprzez Beltus » 14 maja 2009, o 01:14

Tato napisał(a):- nie ma budynków "umownych". są tylko rzeczywiste, i tak, wysadzenie się nie skutkuje przez ścianę.
- Nie nie ma postrzału "drugi raz", leży ze szmatą i tyle, a czy jest dalej trafiany czy nie niema znaczenia. Inaczej bedziemy promowac coś z CCS co akurat mi sie nie podoba, czyli dobijanie druga serią. Nie chcesz żeby został uleczony - pilnuj okolicy żeby nie dotarł do niego medyk.

I tak przy okazji: przypominam o szmatach czerwonych i czerwonych lampkach na noc!

Mnie chodziło tylko i wyłącznie o ochronę rzeczywistą.
A przy okazji: czy tarcza balistyczna spełniająca wymogi CCS jest ochroną rzeczywistą?
bo mamy 4 sztuki
ObrazekTASK FORCE 5
Beltus
strzelec

Postprzez doktorre » 14 maja 2009, o 01:27

Przez budynek "umowny" rozumiem np. zbudowany z kartonów bunkier...

Wybaczcie mi ignorancje czy niedoczytanie - ale po co czerwone lampki?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to oznaczanie się jako trup w nocy...
Obrazek
doktorre
zielenina

Postprzez Xasistis » 14 maja 2009, o 02:11

Beltus - już Tato gdzieś wcześniej wspomniał, że osłony balistyczne nie mają zastosowania na A5, także nosić je można ale tylko dla polepszenia własnego samopoczucia. Nie dają żadnych modyfikatorów do obrażeń. Po prostu jesteś trafiony albo nie (gdzie bycie trafionym oznacza trafienie w ciało bądź w jakąkolwiek noszoną przez siebie rzecz, z wyjątkiem replik broni, w które trafienia objęte są osobną zasadą)

doktorre - dokładnie po to są czerwone lampki.
Ranger Unit - Xasistis
Xasistis
st. sierżant sztabowy

Postprzez Sucha » 14 maja 2009, o 08:18

Tarcze służą do ochrony przed kamieniami, butelkami, kozimi bobkami i wszystkim tym, czym może obrzucić Milicję rozentuzjazmowana demonstracja CYWILNA (demonstranci zwykle nie strzelają).
Obrazek
Sucha
porucznik

Postprzez Czarny » 14 maja 2009, o 08:36

Tato napisał(a):- nie ma budynków "umownych". są tylko rzeczywiste, i tak, wysadzenie się nie skutkuje przez ścianę.

doktorre napisał(a):Przez budynek "umowny" rozumiem np. zbudowany z kartonów bunkier...

Przecież budynek wybudowany z kartonu nie jest nierzeczywisty (da się pomacać, nie da się przejść bez oberwania po łbie od budowniczych ;) ), a wiec rozumując nie jest budynkiem "umownym", nie da się chociażby przez niego strzelać.

Wiec nie rozumiem dlaczego nie miałby chronić znajdujących się w nim ludzi.

Inna sprawa jest umocnienie wybudowane z worków z piaskiem. Także jest traktowane jako budynek "umowny" ? Przecież tym się normalnie zabezpiecza ludzi od wybuchów czy strzałów.
Czarny
master of jojo

Postprzez Tato » 14 maja 2009, o 10:26

- mając na mysli "niedziałającą balistykę" mamy na mysli ochrony osobiste: płyty, hełmy, kevlar. - To nie działa
- w warunkach strzelankowych balistyką zatrzymującą postrzał jest liść, dykta i paździerz - smutne ale prawdziwe. :) Skoro strzelca przed "dostałem!" chroni krzaczek berberysu, nie widzę powodów aby nie miały chronić tarcze, zwłascza że bedą dodawały klimatu.

Zresztą na tej samej zasadzie chroni przed ostrzałem pojazd typu Lans Rower i do tej pory działało.

- Przed wybuchem zamachowca nie chroni "budynek umowny" czyli "bunkier zbudowany z dykty", czyli coś czego de facto nie ma, choć będzie on chronił przed ostrzałem z aega. Natomiast budynkiem rzeczywistym sa bunkry zrobione z worków z piaskiem, ścian ceglanych itp. Mam nadzieję, że różnica pomiedzy budynkiem rzeczywistym a "osłoną na airsoftowym polu walki" jest jasna.

Reasumując - jak ZS wysadzi się przed ścianą budynku czy ścianą worków z piachem - nikt w środku nie ucierpi. Jak wysadzi się przed bunkrem z dykty czy styropianu - wszyscy idą do Bozi. Może dzieki temu zbudujemy fajniejsze bunkry. :)

Nie demonizujcie ZS w znaczeniu militranym - oni przede wszystkim mają robic klimat. Ochrona polega nie na siadaniu za dykta ale nie dopusczenie ich blisko poprzez ścisłe procedury bezpieczeństwa. Poza tym jak beda robili za dużo miąchy - wjedzie im na chate milicja i wprowadzi stan wojenny. :P
Tato
chorąży

Postprzez doktorre » 14 maja 2009, o 10:31

Dlatego chciałem uściślić bardzo prawdopodobną sytuację, gdzie przy bramie i bunkrze (faktycznym lub umownym :)), ktoś w wyniku kontroli będzie miał zostać rewidowany a nagle zrobi "bum!".

Żeby wiedzieć kto jest trup a kto nie....
Obrazek
doktorre
zielenina

Postprzez Wokash » 18 maja 2009, o 16:37

Rozumiem, że Łogry się muszą wyspać, nacieszyć rodzinami i wymieszkać.
Ale czy planowane jest w jakieś dającej się przewidzieć przyszłości podanie informacji o tym zadaniach jakie miały być wykonane przez strony?
Kto?
Co?
Czy wykonał.
Szczerze powiedziawszy średnio mnie interesuje wynik jebanki ale to chętnie bym poznał, żeby zobaczyć jakie makabryczne zadania wymyśliliście... podobno Polacy mieli wybudować autostradę :lol:
We wspomnieniach pojawia się też info o zadaniu z gaciami... ale co było jeszcze?
Cenzura bywa zabawna... Jakbym chciał napisać, że pewne nowe forum ssie to i tak wyjdzie mi, że http://www.warrior.pl ssie...
Wokash
kapitan

Lokalizacja: TG, MP, MoP, RE, CCS, BN, RG, SG, O3S, RAS, BET, PT, 3rdB HGW

Postprzez Wieszak » 18 maja 2009, o 16:41

Zrobię dziś skany (zdjęcia) questów dla Polski, oraz dokumentów potwierdzających ich wykonanie. Dodam jakiś raporcik ze zleconych odgórnie zadań. Myślę, że to może pomóc w zbilansowaniu całej imprezy.
Obrazek
Wieszak
chorąży

Postprzez Tato » 18 maja 2009, o 17:09

Tu będzie: http://www.warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=20477
ale dalibóg dajcie wypocząć. Dopiero dziś wrócilismy około południa.
Tato
chorąży

Poprzednia strona

Powrót do Afgaraq 5