Przygotoweanie i dobór ekwipunku do działań zimowych - FIA

MILSIMowy Hyde Park

Moderatorzy: Python, Grey

Przygotoweanie i dobór ekwipunku do działań zimowych - FIA

Postprzez Czubaka » 8 paź 2009, o 12:40

Witam. Na stronie FIA opublikowaliśmy tekst autorstwa Szacha o doborze i przygotowaniu ekwipunku do działań zimowych. Zapraszam do lektury:
http://fia.com.pl/index.php?option=com_ ... Itemid=101
SI VIS PACEM, PARA BELLUM

www.fia.com.pl

TYLKO KULKI BIO
Czubaka
master of jojo

Postprzez Mider » 8 paź 2009, o 13:16

Dobra robota.
Mam tylko jedną uwagę. Używanie cienkiej skarpety bawełnianej ma jak dla mnie sporą wadę, może odparzać stopy. Ja w duże mrozy używam zamiast bawełny cienkiej skarpety wełnianej. Odkąd wywaliłem bawełnę skończyły się problemy z odparzeniami i obtarciami. Polecam skarpety z kanałami powietrznymi. Nie polecam skarpet specjalistycznych do narciarstwa zjazdowego, mają inaczej ukształtowane zapiętki, natomiast rewelacyjnie sprawdzają się skarpety do biegani.

Dodatkowo przy bardzo niskich temperaturach zmieniam lub dokładam wkładki termiczne. Ja preferuję wełniane.
Mider
spamer

Postprzez DrZeRT » 8 paź 2009, o 22:37

Sprawdzałem opcję bawełna plus wełna, wełna i termoaktywne tańsze i droższe. Moim zdaniem najlepiej sprawdzają się dobre termoaktywne skarpety + wełniane jeśli jest naprawdę porządna piździawa. Potwierdzam to co mówi Mider, bawełniane skarpetki wcale nie oddają szybko wilgoci, powodują obtarcia i odparzenia.

Po za tym zajefajny artykuł, szkoda, że nic takiego nie znalazłem kilka sezonów wcześniej :p.
Przeprowadziłem się na W(eekend)-W(warriors).pl
DrZeRT
st. sierżant sztabowy

Postprzez CASE » 8 paź 2009, o 23:56

Buty Starforce Commander XT załatwiają wszystko, można nawet bez skarpet na upartego. To tak na marginesie, nie robiąc reklamy i wątku o butach - bo artykuł na pewno przydatny sam w sobie.
Obrazek
Irish Bloody Irish
CASE
sierżant

Postprzez SzacH » 9 paź 2009, o 12:37

Hej
Dzięki za konstruktywne uwagi.

Jeśli chodzi o skarpetki (warstwa pierwsza) to tutaj najważniejsze są "własne" sprawdzone sposoby. U mnie była to właśnie bardzo cienka bawełna.
Może nie tyle jako warstwa super odprowadzająca wilgoć ale właśnie zabezpieczenie przed otarciami ( w komplecie z butami BW 2005)

Co zaś tyczy się się chodzenia bez skarpetek - nawet jako ekstremalną sytuację - i tak bym nie polecał ;) a już na pewno nie w zimie i to bez względu na buty jakie mamy. ;)

Generalnie każdy dopasowuje ekwipunek pod kontem własnych doświadczeń i preferencji użytkowania, a to jest właśnie najważniejsze by pomyśleć co na siebie założyć. To był główny powód i cel tego "poradnika" :)
SzacH
zielenina

Postprzez Agapow » 9 paź 2009, o 23:05

CASE napisał(a):Buty Starforce Commander XT załatwiają wszystko, można nawet bez skarpet na upartego. To tak na marginesie, nie robiąc reklamy i wątku o butach - bo artykuł na pewno przydatny sam w sobie.

Case - przyznaj się lepiej że producent tych butów odpala ci jakieś fee :D
Agapow
master of jojo

Postprzez dawid.najemnik » 10 paź 2009, o 21:28

ta, maść na odparzenia chyba...
Czarny Lis - rekrutacja 2009
rekrutacja@czarnylis.pl
http://czarnylis.pl/
dawid.najemnik
rekrut

Postprzez CASE » 11 paź 2009, o 15:38

Agapow napisał(a):
CASE napisał(a):Buty Starforce Commander XT załatwiają wszystko, można nawet bez skarpet na upartego. To tak na marginesie, nie robiąc reklamy i wątku o butach - bo artykuł na pewno przydatny sam w sobie.

Case - przyznaj się lepiej że producent tych butów odpala ci jakieś fee :D

Nic mi nie odpala ;) Mam je po prostu już dosyć długo i jestem zadowolony - tyle. Na przykład po wpakowaniu się na WZT2 w wodę po kolano w jakimś rowie, stopę miałem suchutką i ciepłą.
Obrazek
Irish Bloody Irish
CASE
sierżant

Powrót do MILSIM - luźne dyskusje