BARETKI ZA MILSIMY CCS

MILSIMowy Hyde Park

Moderatorzy: Python, Grey

Postprzez Mider » 18 cze 2009, o 17:46

CASE napisał(a):@ Mider: a co w tym systemie z baretkami tzw. specjalnymi, czyli srebrna, granatowa itp?

Wprowadza je administrator milsima. Na szczęście te baretki są stałe. Można też dodać krzyże malinowe. Listę stałych odznaczeń można wszyć w kod. Zmieniają się tak sporadycznie, że szkoda bazy na nie.

CASE napisał(a):@Swierzy: owszem, tak jest. Mogliby się komuś kiedyś dobrać do d... . Choć tu może być osobny przepis: może Wokash wie więcej. Generalnie dane na FORACH internetowych nie są spójne, bo jeden poda tylko nicka i e-mail, drugi do tego imię, nazwisko, telefon i długość... buta. Szczerze mówiąc, nie wiem.

Na szkoleniu coś na ten temat było. Nie pamiętam dokładnie, ale były przypadki baz, które nie mają administratora w rozumieniu ustawy.
Samo imię i nazwisko nie jest wystarczające by spełnić wymogi danych osobowych. Tylko po co zbierać dane osobowe? Po co to komu w systemie baretkowym?
Mider
spamer

Postprzez Wokash » 18 cze 2009, o 18:05

moron napisał(a):wiem, imie i nazwisko to jeszcze nie dane osobowe

Moron i tu się zdziwisz... ustawa inaczej...
Art. 6.
1. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące
zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.

a więc nr buta w połączeniu z kolorem oczu też... :lol:
Cenzura bywa zabawna... Jakbym chciał napisać, że pewne nowe forum ssie to i tak wyjdzie mi, że http://www.warrior.pl ssie...
Wokash
kapitan

Lokalizacja: TG, MP, MoP, RE, CCS, BN, RG, SG, O3S, RAS, BET, PT, 3rdB HGW

Postprzez Mider » 18 cze 2009, o 18:11

Na kursie bardzo mocno rozkładano na kawałki ten zapis. Jeśli podasz numer buta i kolor oczu to będą to dane raczej populacyjne, które nie dają możliwości identyfikacji osoby. Natomiast imię, kolor oczu i adres budynku mogą być już być objęte ochroną.
Mider
spamer

Postprzez CASE » 18 cze 2009, o 18:12

Otóż to. Interpretacja jak zawsze dowolna. Więc dwie opcje: albo rejestrować, albo olać i ryzyk-fizyk...
Obrazek
Irish Bloody Irish
CASE
sierżant

Postprzez mackoff » 18 cze 2009, o 18:13

Ja mam inną propozycję.

Olać system baretkowy.

Przecież każdy ma jakieś pojęcie nt. doświadczenia danego teamu - nie jesteśmy wielką grupą. Innego zastosowania dla baretek nie widzę.
Obrazek
mackoff
plutonowy

Postprzez eMAGie » 18 cze 2009, o 18:16

Mackoff ale odebrał byś tylu ludziom rozkosz ich zbierania. Tyle ludzi nie miało by się już czym lansować ;)
Obrazek
eMAGie
kapral

Postprzez DrZeRT » 18 cze 2009, o 18:19

Co du numerowania graczy i nadawania im czegokolwiek.

Na forum Cytadela.pl wszyscy userzy mają numerki swoje. Te numerki są wykorzystywane w lidze do ewidencji na turniejach, do wyliczania różnych pierdół. Tam po prostu każdy user przy logowaniu dostał numer, numerów jest tyle ile userów.

Jeśli chodzi o baretki nie widzę sensu w zbieraniu danych innych niż Nick, team, mail.
Przeprowadziłem się na W(eekend)-W(warriors).pl
DrZeRT
st. sierżant sztabowy

Postprzez Wokash » 18 cze 2009, o 18:21

O tu się z tobą Mack nie zgodzę... kurcze jak zwykle...
Moje baretki mają zastosowanie... leżą i się kurzą... :lol:
Dla mnie to LEGO wspominkowe...
Cenzura bywa zabawna... Jakbym chciał napisać, że pewne nowe forum ssie to i tak wyjdzie mi, że http://www.warrior.pl ssie...
Wokash
kapitan

Lokalizacja: TG, MP, MoP, RE, CCS, BN, RG, SG, O3S, RAS, BET, PT, 3rdB HGW

Postprzez CASE » 18 cze 2009, o 18:24

mackoff napisał(a):Ja mam inną propozycję.

Olać system baretkowy.

Przecież każdy ma jakieś pojęcie nt. doświadczenia danego teamu - nie jesteśmy wielką grupą. Innego zastosowania dla baretek nie widzę.

Ta, ale nie ma np. ewidencji, że RIR to największe krzykacze i n00by na świecie, i że "lepiej zjeść dwie tony żwiru niż rekrutem zostać RIRu", jak niektórzy uważają... odbierzesz im tą przyjemność?
Obrazek
Irish Bloody Irish
CASE
sierżant

Postprzez Mider » 18 cze 2009, o 18:34

A może wrócimy do tematu?
Mider
spamer

Postprzez mackoff » 18 cze 2009, o 19:34

OK to wracamy.

O tu się z tobą Mack nie zgodzę... kurcze jak zwykle...
Moje baretki mają zastosowanie... leżą i się kurzą... Laughing
Dla mnie to LEGO wspominkowe...

Wu ale to przecież się nie wyklucza.

Org może Ci przyznać baretkę a nawet sam sobie możesz ją przyznać (właśnie jako swojego rodzaju wypominki) jednak nie potrzebna jest do tego żadna lista.

Niech ktoś mi powie czemu służy lista baretek oprócz tego zastosowania o którym napisał eMAGie?

Uważam ogólne ewidencjonowanie graczy na podstawie danych osobowych na potrzeby baretek za niezbyt udany pomysł. :roll:
Obrazek
mackoff
plutonowy

Postprzez jabollo » 18 cze 2009, o 20:24

To coś jak instalowanie centralnego zamka w 30letnim trabancie - bo lans jest na wiosce i baby piszczą pod GSem...

Nie wystarczy dać więcej uprawnień modelatorskich paru osobom albo tabelencja w excelu?
Quidquid latine dictum sit, altum viditur
jabollo
rekrut

Postprzez DrZeRT » 18 cze 2009, o 20:36

Tabelka w exelu jest fajna ale to nie rozwiązuje problemu ładowania samego kontenu.
A to chodzi o to, żeby łatwo się ładowało listy i żeby był od razu efekt graficzny po przez załadowanie obrazka baretki w jakimś miejscu przy ksywie (w ramce na forum, w oddzielnym module).
Przeprowadziłem się na W(eekend)-W(warriors).pl
DrZeRT
st. sierżant sztabowy

Postprzez Mider » 18 cze 2009, o 21:55

Nie widzę problemu w wysyłaniu posta na forum z automatu.
Mider
spamer

Postprzez Python » 18 cze 2009, o 21:57

Mider - przepraszam, że myślałeś że Cię zbyłem. Nie pracuję na infolinii warriorowej i czasem robię coś innego :-)

Ale właśnie po Twoim poście doszedłem do wniosku, że pomysł na ogarnięcie tego jest jak najbardziej na czasie stąd ten temat.

do identyfikacji moglibyśmy użyć - nick z warriora.
numerek dopisany do nicka (którego sam każdy pilnuje), także nie jest informacją umożliwiającą zidentyfikowanie nikogo.

Nie chodzi o kontrolę graczy czy podsumowywanie teamów. Chodzi o to że jest niesamowicie trudno dodać 100 osób po n-tej imprezie, kiedy część ludzi zmieniła team. Albo jest 5 osób o nicku FILIP :-)
Python
kapitan

Postprzez Kret » 19 cze 2009, o 11:37

Listę stałych odznaczeń można wszyć w kod. Zmieniają się tak sporadycznie, że szkoda bazy na nie.

Nie wszywaj w kod zadnych zmiennych zaleznych. Zostaw tam informacje podstawowe o czlowieku, czyli zmienne niezalezne - jesli one sie zmienia, koles dostaje nowy numer (a wowczas transfer calej listy baretek to tylko przyporzadkowanie historii poprzedniego numeru - nowemu).

Problemem nie jest "jak bardzo ma byc rozbudowana baza", tylko "czy mozna bez problemu zalozyc jej zreb, i jak ten zreb ma wygladac"? Koncepcyjnie, nie technicznie, bo technikalia to sprawa drugorzedna (powtorze), a baze danych mozna utworzyc nawet z pliku na Pythonowym twardysku, prostymi operacjami.

Jesli bedziecie mieli liste imion, nazwisk, maili i nickow (przykladowo) wraz z przyporzadkowaniem do unikalnego klucza (numeru identyfikacyjnego), to rozbudowa tej bazy jest sprawa wtorna i prosta (kwestia nie przekraczania granic prawa). Oprocz zestawu baretek bedziecie mogli podlaczyc do niej wszystkie powstale AARy, mapy, listy baretek, uwagi, listy wydanego sprzetu i cokolwiek dalej. To juz Wasza inwencja, i jakby nie patrzec - w tym momencie bawicie sie juz w wojsko na innym etapie.

Ciekawostka: jesli ktos pamieta taki portal www.renegaderecon.com to tam tez przy logowaniu dostawalo sie unikalny numer. To bylo przeciez lata temu...

Pozdrawiam

Kret
Kret
strzelec

Postprzez Yarlan » 19 cze 2009, o 13:14

Kret napisał(a):To juz Wasza inwencja, i jakby nie patrzec - w tym momencie bawicie sie juz w wojsko na innym etapie.

ABW?
Obrazek
Yarlan
chorąży

Postprzez PIP » 19 cze 2009, o 13:15

co wy znowu kombinujecie :-)
może trzeba skasować baretki za milsimy?

a tak na serio:
przeć lista jest gotowa - osób zarejesterowanych na forum wrrrr.
wystarczy wziąć tą listę (posortowana po L.p.) jest nick i nr i wystarczy

jak ktoś chce zmieniać ciągle nick to jego problem (chyba niewiele jest takich osób)
czy ktoś został do tej pory zbanowany??
ban to pojęcie teoretyczne i nie odnosi się do nicka tylko osoby. jest koleś który jest głupi i nie chcemy się z nim strzelać - to się nie strzelamy - zawsze ktoś go pozna, albo nie dostanie zaproszenia na następną imprezę i tyle. Będziemy się martwić tym tematem jak będzie taka osoba.

i nie piszcie już o PESELACH czy innych taki, a także jakiś oświadczeniach - bo jestem pewien, że jest wiele osób które nie podpiszą oświadczenia

CASE napisał(a):..."lepiej zjeść dwie tony żwiru niż rekrutem zostać RIRu"...

SUPER
tego jeszcze nie znałem ;-)
PRZENIOSŁEM SIĘ NA NOWE FORUM
WW2
PIP
porucznik

Postprzez Tato » 22 cze 2009, o 14:15

Chrzanić baretki, ale pomysł z numerem wraca jak bumerang i nie jest od czapy, lecz z innego powodu niz rejestracji rzeczonych baretek.

Otóż od jakiegoś czasu jest mowa i dyskusja nt ujednoliconych zasad milsimowych w Polsce.
Od rownie długiego czasu jest marzenie o Świetym Graalu - Ogólnoplskim Milsimie na 300+ osób.
Jakis czas temu była gadka nt numeru "książeczki wojskowej" - unikalnego numeru milsimowego, który mozna by podac podczas przesłuchania.

Losowy numer nadawany wg propozycji Kreta spełniałby powyższe wymagania i był wstepem do wprowadzania ogólno-pl systemu.

Wymyslony numer nie bedzie naruszł prywatności.

Numer (wymyslony), Nick, Team i email nie jest bazą danych osobowych wg Ustawy. Darujcie sobie naprawdę. Te dane mozna zbierać be konieczności rejstracji i takich tam, właśnie z powodu niemożności jednoznacznego zidentyfikowania osoby wg takich danych. Możecie na tem temat nie bic już piany - jeżeli dojdzie do procesu z GIODO osobiscie zapłacę wynagrodzenie mec. Xawerego Konarskiego za reprezentowanie nas.

W zasadzie koledzy juz wszytko powiedzieli. Można wdrażać. Zacznijmy od Mazowsza a zapewne z czasem dołaczą sie koledzy z Pomorza, Śląska Malopolski i innych aktywnych milsimowo regionów.
PRZENIOSŁEM SIĘ NA NOWE FORUM - week3nd warriors
Tato
chorąży

Postprzez mackoff » 22 cze 2009, o 14:43

Amen.
Obrazek
mackoff
plutonowy

Postprzez Python » 22 cze 2009, o 14:54

Jak będziemy nadawać numerek ?
Python
kapitan

Postprzez Szpargał » 22 cze 2009, o 15:01

Potrzebny jest dobrej jakości generator pseudolosowy. Ten z Excela jest do bani.
Szpargał
st. sierżant sztabowy

Postprzez Kret » 22 cze 2009, o 15:24

A musi byc pseudolosowy?

Wziac Excela, pociagnac 3 kolumny: pierwsza z wojewodztwem, druga z plcia (te dwie kolumny mozna nawet zaprogramowac, zeby wybierac z listy opcji), a trzeci numerek to kolumna pociagnieta odliczajaco od zera do ilus tam. W czwartej kolumnie formula wynikowa zestawiajaca te trzy formuly w jedna liczbe (nie jestem pewien, czy to sie da).

Wydaje mi sie, ze ten numer nie musi byc losowy, w koncu numery telefoniczne krajow tez nie sa.
Kret
strzelec

Postprzez Szpargał » 22 cze 2009, o 15:52

Mi chodzi o zapewnienie unikalności, niepowtarzalności numerów. Jeśli system miałby być w perspektywie ogólnopolski, to:

- albo będzie dobrze opracowany i opublikowany algorytm nadawania numerów (np. to co opisałeś ale z liczbą kontrolną w jednej z kolumn),
- albo będzie wykorzystany dobrej jakości generator liczb pseudolosowych.

Osobiście jestem za rozwiązaniem pierwszym, ale musi być dobrze przemyślane (vide NRB/IBAN).
Szpargał
st. sierżant sztabowy

Postprzez Kret » 22 cze 2009, o 16:01

Dlatego wstepnie napisalem ten system.

Jesli jest wola, moge przygotowac koncowy algorytm (koncepcje), ale potrzebuje ostatecznej decyzji, co tam ma byc zakodowane.

Przy kilkunastu tysiacach uzytkownikow (docelowo), stopien komplikacji takiego systemu moze byc mniejszy niz IBANa. Tak przynajmniej mysle, jakbys mial jakies ciekawe materialy na ten temat (albo wiedze), to bede Cie scigal na PW.
Kret
strzelec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MILSIM - luźne dyskusje