BARETKI ZA MILSIMY CCS

MILSIMowy Hyde Park

Moderatorzy: Python, Grey

BARETKI ZA MILSIMY CCS

Postprzez Python » 18 cze 2009, o 14:53

Panowie i Panie,

Utknąłem całkowicie we wprowadzaniu nowych baretek na listę - po prostu nie mam tyle czasu, by baretka po baretce ręcznie tego szukać na liście i robić update.

Osoby które mają koncepcję jak to można usprawnić, zapraszam do składania propozycji.

Do czasu aż nadgonimy z systemem, nowe baretki, będę wrzucał jako NASTĘPNY post, bez robienia update'u całej listy.

Ponieważ część osób zmienia teamy, a są nawet tacy co na kilku imprezach mieli inne nicki, proponuję wrócić także do tematu (który uznawałem za przesadzony) nadawania jakiegoś niepowtarzalnego numeru każdemu "graczowi", pod którym by na naszej baretkowej liście figurował. Zapraszam do dyskusji jak to zrobić.
Python
kapitan

Postprzez Swierzy » 18 cze 2009, o 14:59

Chyba nadejszla wiekopomna chwila aby skomputeryzowac proces :D
Obrazek
'Cause napalm sticks to kids..
Decima division de infanteria de montana
Swierzy
sierżant

Postprzez CASE » 18 cze 2009, o 15:11

Np. niepowtarzalny PESEL w niepowtarzalnym Excellu? ;)
Obrazek
Irish Bloody Irish
CASE
sierżant

Postprzez Wokash » 18 cze 2009, o 15:24

Python a już się martwiłem, że zaniemogłeś...
A tu widzę wraczasz i z nowymi świeżymi pomysłami... :lol:
Imo żadna niepowtarzalna ewidencja nie ma sensu...
Ludzie się boją o PESLa bardziej niż o repliki, a nadawanie SIMPESLa trąci Mrożkiem...
Zaraz jakiś racjonalizator każe to sobie tatuować albo wszczepiać w microchipie...
IMO zwalić obowiązek pilnowania na dowódców teamów kto gdzie i kiedy należał...
Z resztą do czasu wymiany baretek na piwo mam wrażenie, że się nic nie stanie jak będą jakieś niewielkie pomyłki.
Cenzura bywa zabawna... Jakbym chciał napisać, że pewne nowe forum ssie to i tak wyjdzie mi, że http://www.warrior.pl ssie...
Wokash
kapitan

Lokalizacja: TG, MP, MoP, RE, CCS, BN, RG, SG, O3S, RAS, BET, PT, 3rdB HGW

Postprzez Kret » 18 cze 2009, o 15:30

Zebrac od wszystkich oswiadczenia o zgodzie na przechowywanie ich danych osobowych (uprzednio skonsultowac z prawnikiem).

Wygenerowac liste numerow.

Przyporzadkowac istniejacych graczy (imie, nazwisko, nick i email).

Zostawic pule wolnych numerow dla nastepnych pokolen.

Powiadomic zainteresowanych o swoim numerku.

Liste udostepniac tylko dowodcom zgrupowania W-wa (ew. sil zaprzyjaznionych), najlepiej w formie papierowej.

Kopie przechowywac bezpiecznie i regularnie update'owac.

Przykladowa struktura numeru:

000100012

pierwsze dwie litery koduja wojewodztwo, W-wa ma 00 na ten przyklad, kolejne - odlicz.

Kolejne dwie litery koduja plec - ma znaczenie dla planowania wiekszych operacji. Dziewczynkom dac 0, chlopcom 1, bedzie jak na kiblach.

Kolejne 5 cyfr to numer indywidualny generowany z listy, w tym wypadku jest to 12 osoba na liscie.

Jak chcecie sobie cos jeszcze zakodowac, to modyfikujecie, ale pamietajcie o kodowaniu tylko cyframi - latwiej potem z tego zrobic kody paskowe.

Pozdrawiam

Kret

EDYTA: Wojewodztwo w ktorym sie bawicie i z ktorego sie "wystawiacie" na wieksze imprezy (mazowieckie w Waszym przypadku), a nie z ktorego pochodzicie/macie adres zameldowania itp. Chodzi o ustalenie logistyki operacji, np. prostym filtrem taki Tato bedzie sobie mogl ocenic, ile osob pojedzie na milsim z Wawy, a ile skadinad - i skad.
Ostatnio edytowano 18 cze 2009, o 15:34 przez Kret, łącznie edytowano 1 raz
Kret
strzelec

Postprzez Python » 18 cze 2009, o 15:32

Kret napisał(a): latwiej potem z tego zrobic kody paskowe.

No taaa, takie kody łatwiej tatuować ! :-D
Python
kapitan

Postprzez Kret » 18 cze 2009, o 15:38

Python napisał(a):
Kret napisał(a): latwiej potem z tego zrobic kody paskowe.

No taaa, takie kody łatwiej tatuować ! :-D

Zatesknisz za kodami na imprezie 150+ i przestaniesz szydzic ;)

Albo na imprezie 40+, gdzie kazda osoba dostanie przydzialowe "cos", i bedzie musiala sie z tego potem rozliczyc.
Kret
strzelec

Postprzez moron » 18 cze 2009, o 15:39

To juz lepiej ale info w semacode zakodowac - przynajmniej czytnikow nie trzeba kupowac bo zwykla komorka je obsluguje :P
edit:
Ja popieram myślenie kreta.
Na bornym w zeszlym roku było 500 osób i bez nr ID i komputerów byśmy sobie nie poradzili...
Teraz robie portal gdzie mozna wpisac dane, ktore sa przekazywane orgowi strzelanki na ktora sie jest zapisanym
Ostatnio edytowano 18 cze 2009, o 15:44 przez moron, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Kret » 18 cze 2009, o 15:40

Sposob kodowania kodow pozostawiam Wam, bo technologii jest kupa, a gadzetow jeszcze wiecej ;)

EDYTA: Moron - pamietaj o ochronie danych osobowych, tworzenie baz danych ludzi generalnie podlega pewnym kryteriom.
Kret
strzelec

Postprzez moron » 18 cze 2009, o 15:46

Czytniki kodow kreskowych sa drozsze od czytnikow kart czipowych...

edit:
wiem, imie i nazwisko to jeszcze nie dane osobowe
pesel niestety jest juz dana osobowa
niedlugo bede miec osobowosc prawna i zalegalizowana baze - wtedy bedzie obowiazkowa weryfikacja danych (np pesel)

osobom ktore sie obuzaja na zbieranie danych przypomne wypadek z sierpnia gdzie ktos dostal serie po twarzy od pana ktory w 5 minut wyparowal i slad po nim zagina...
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Kret » 18 cze 2009, o 15:52

Technikalia sa sprawa drugorzedna.

Najwazniejsze jest:

1. Ustalenie, czy jest wola na stworzenie takiego numeru. Kazdy musi sobie uzmyslowic, ze to oznacza stworzenie bazy danych z pewnymi jego/jej danymi i wyrazic (lub nie) pisemna zgode.

2. Stworzenie systemu kodowania. Moim zdaniem powinien on byc prosty tak, zeby pozwalal na ogarniecie tematu nawet po przyslowiowym wybuchu atomowym, czyli w sytuacji, gdy w okolicy nie bedzie gadzetow (malo wyobrazalne w Warszawie byc moze, ale sa jeszcze takie miejsca ;) ).

Jesli bedzie wola i "matematyczna" koncepcja numeru, to cala reszta to kilka minut roboty w Excelu i inwestycja w odpowiedni sprzet.

Te same numery mozecie napisac na niesmiertelnickach, wytatuowac sobie na potylicy albo wszczepic chipem pod pache lub powieke. Numer i system pozostana te same, zmieni sie tylko nosnik - te mozna mnozyc, jesli tylko zawieraja te same dane ( i chce Wam sie je regularnie update'owac).
Kret
strzelec

Postprzez moron » 18 cze 2009, o 16:00

Wg mnie "tehnikalia" to sprawa wazniejsza...
...duzej roznicy pomiedzy baza w exelu a baza na forum tak jak teraz jest nie ma
kozysci z bazy w exelu nie widze zadnej poza tym ze mozna sie pochwalic ze mamy baze :lol:

robiac portal gdzie do loginu/id sa przypisane dane osobowe, replika, mundur, czy beretki i zapisujac sie na strzelanke automatycznie zgadzasz sie na ich przekazanie organizatorowi jest o wiele wygodniejsze i szybsze...
na B-deya mozna sie zapisac nawet do konkretnego oddzialu
znacznie odciaza to organizatora i przyspiesza proces zapisow
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Python » 18 cze 2009, o 16:01

Kret - Twój pomysł TECHNICZNIE jest jak najbardziej OK.

Problem tkwi w ludziach - czy się na to zgodzą.

Moim zdaniem byłoby to dobre - nie chcesz mieć baretek, to nie masz numerka.
Chcesz mieć baretki - masz numerek - a organizatorom i zbieraczom jest DUŻO łatwiej.
Python
kapitan

Postprzez Swierzy » 18 cze 2009, o 16:05

WTF ?! jakie pesele jakie zgody .. litosci na cholere Wam to?

Baza danych... xywy, teamy, imprezy. Prosta asocjacja, na cholere Wam robienie laski przez naped CD?
Obrazek
Swierzy
sierżant

Postprzez moron » 18 cze 2009, o 16:05

Python, albo sie zgodza albo niech placa za kazda h edtytowania tego samego posta :lol:

edit:
Swierzy, po to ze jak namierzysz terminatora, kogos kto puscil sierie z 600fps z przylozenia albo kogos notorycznie lamiacego podstawowe zasady airsoftu to zebys go zbanowal tak zeby koles byl zbanowany
prawda jest taka ze aktualnie po banie wystarczy zmienic nicka i wyrobic sobie nowego nametaga na SD :lol:
majac pesel takiego mozna go zbanowac na prawde...
Ostatnio edytowano 18 cze 2009, o 16:09 przez moron, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Kret » 18 cze 2009, o 16:07

Moron - drugorzedne dla mnie, bo ja wiem, ze zakodowanie techniczne systemu to sprawa, ktora chocby Ty zrobisz 100 razy lepiej ode mnie i to na kilka sposobow.

Natomiast tak jak pisze Python, problem jest w ludziach. I pomniejszy - w numerku - co by tam mialo byc.

Wezcie pod uwage, ze jesli tego typu dane zbierane sa na imprezy typu Borne, to na baretki tym bardziej ma to sens - bo system baretkowy JEST czaso- i kapitalo-chlonna impreza, choc nie tak oczywista jak jednorazowy zlot.

Moim zdaniem, jak w kazdym przypadku przelewania pieniedzy od ludzi, tak i tutaj system rozliczeniowy jest z korzyscia dla samych uczestnikow - o ile nie pojawia sie glosy o dominacji Wielkiego Brata.
Kret
strzelec

Postprzez Szpargał » 18 cze 2009, o 16:11

Służę obsługą w zakresie kwalifikowanego podpisu elektronicznego, coby integralność i niezaprzeczalność zapisów systemowych zapewnić :D
Szpargał
st. sierżant sztabowy

Postprzez Swierzy » 18 cze 2009, o 16:14

Ale to ma byc system rejestrowania baretek czy zintegrowany kombajn banowania termosow i prasowania kulek?
Bo mozna pod to jeszcze podpiac modul wysylania ekipy na wjazd na chate oraz powiadamiania sklepow zeby temu chujowi bez nametaga nie sprzedawal repliki.
Pytanie tylko po co? :D
Chodzi o baretki a nie o serwis spolecznosciowy :P
Obrazek
Swierzy
sierżant

Postprzez moron » 18 cze 2009, o 16:14

kret, B-day ktory bedzie za niecale 2 tygodnie ma obowiazkowa rejestracje przez neta
musisz podac imie, nazwisko, date urodzenia oraz wgrac swoje zdiecie z widoczna twarza...

wybacz, ale mnie jako organizatora strzelanki nie obchodzi prywatne zdanie uczestnika XXX o wielkim bracie
jak ktos chce sie strzelac na strzelance ktora robie - ma obowiazek sie zarejestrowac
dzieki temu odprawe i dzielenie sie na strony itp mozna skrocic do niezbednego minimum a nie 3h jak to czasem bywa...
Obrazek
moron
sierżant

Postprzez Wieszak » 18 cze 2009, o 17:01

Pogadam dziś (jeśli będzie)z naszym specem od pisania takich aplikacji.

Innym rozwiązaniem byłby jakiś panel admina i zewnętrzna strona, którą on by obsługiwał tylko na zasadzie, dodaj zdjęcie (baretkę), lub rangę dla tego i tego użytkownika. Numer z marszu by przyznawał program, klauzulę by musiał odptaszczyć każdy obecny na liście, a potem potrzebna by była tylko jedna osoba (Python?) która by przy użyciu silnika robiła taką ewidencję.

Aha moja oferta wymiany baretek na browary wciąż aktualna.
Obrazek
Wieszak
chorąży

Postprzez CASE » 18 cze 2009, o 17:16

Jeśli występują minimum DWIE dane osobowe (imię i nazwisko to JEDNA dana, drugą jest e-mail, telefon, adres, pesel, niestety - również może być to nick, bo prawo ma to do siebie że interpretują je jak chcą), baza, jakakolwiek by liczna nie była, musi być bezwarunkowo zarejestrowana w GIODO. Koszt około 1000 zł - składkowo, powiedzmy, do przełknięcia. Problem w tym, że GIODO nie zarejestruje bazy, dopóki nie będzie ona spełniała ich kryteriów zabezpieczeń i miejsca przechowywania (nie, dysk twardy Pythona czy kogokolwiek innego nie wystarczy). Oprócz tego muszą być uszczegółowione zasady wypisywania się z bazy, łatwego dostępu na każde życzenie GIODO lub osoby z bazy. I klauzula "wyrażam zgodę" nie ma tu niestety nic do rzeczy - wyraża się zgodę tak naprawdę na wpisanie do bazy danych, bez tego nie wolno zarejestrować rekordu w bazie - najważniejsze jest połechtanie GIODO i tyle.
Niestety pracuję z tymi baranami na tyle często (agencja reklamowa), że dosyć boleśnie już wiem o czym mówię...

...no i na sam koniec osoba przechowująca te dane (tylko prawna, fizyczna NIE może być) musi być gotowa na wyrywkowe kontrole smutnych panów...

PS. to samo się tyczy "airsoftowcy.pl", co radzę przemyśleć.
Obrazek
Irish Bloody Irish
CASE
sierżant

Postprzez WichuR » 18 cze 2009, o 17:28

Tak z praktyki ciut - można używać samego adresu email (jako identyfikator i ew. login do jakiegoś systemu), który jest dosyć unikalny we wszechświecie.

Uszczegóławiając: wystarczy gdziekolwiek założyć konto, by pierwsza część adresu, była imieniem.nazwiskiem, nickiem, peselem. W połączeniu z nazwą domeny powstaje unikalny identyfikator - np. wichur@onet.pl (oczywiscie wichur@gmail.com to już kto inny)
.:: The root word for a gunfight is not 'gun'. It's 'fight' ::.
We were short of food, supplies, warm clothes, but we had confidence...
WichuR
plutonowy

Postprzez Mider » 18 cze 2009, o 17:30

Python, po Twoich zdawkowych odpowiedziach na mojego PW olałem problem systemu. Teraz, kiedy sam zacząłeś powiem jak ja to wymyśliłem.

1. Dane gracza
Żadnych danych osobowych bo po co. Wystarczy e-mail, nick, hasło i generowane przy rejestracji ID.
Dodatkowo relacja do listy teamów i imprez z baretkami.
Dane, za wyjątkiem ID, są w pełni edytowalne.
2. Lista imprez
Baza składająca się z nazwy imprezy, daty i listy max. 3 baretek oraz ID administratora imprezy.
3. Lista teamów
Zakłada dowódca lub osoba wydelegowana. Żeby dołączyć gracza do teamu musi być zgoda zarówno teamu jak i gracza.

Milsimowcy, którzy mają ochotę na baretki muszą się zarejestrować.
Jeśli chcą dostać baretkę z konkretnej imprezy muszą samodzielnie dołączyć się do imprezy.
Baretki zatwierdza Administrator Milsima.

Baza ma jeszcze jedną zaletę, daje informacje o organizowanych przez nas Milsimach.

Administratorzy systemu mogą przenosić kogo chcą, kasować baretki itd itp.
Jeśli chcecie mieć statystyki dotyczące całych teamów i uzyskanych przez nie baretek, baza danych musi być do tego przygotowana. To znaczy trzeba zapamiętywać w jakim teamie był gracz gdy dostał baretkę. Dzięki temu przeniesienie gracza z teamu do teamu nie spowoduje zmiany w liczbie baretek uzyskanych przez team.
Mider
spamer

Postprzez Swierzy » 18 cze 2009, o 17:32

CASE napisał(a):Jeśli występują minimum DWIE dane osobowe (imię i nazwisko to JEDNA dana, drugą jest e-mail, telefon, adres, pesel, niestety - również może być to nick, bo prawo ma to do siebie że interpretują je jak chcą), baza, jakakolwiek by liczna nie była, musi być bezwarunkowo zarejestrowana w GIODO. Koszt około 1000 zł - składkowo, powiedzmy, do przełknięcia. Problem w tym, że GIODO nie zarejestruje bazy, dopóki nie będzie ona spełniała ich kryteriów zabezpieczeń i miejsca przechowywania (nie, dysk twardy Pythona czy kogokolwiek innego nie wystarczy). Oprócz tego muszą być uszczegółowione zasady wypisywania się z bazy, łatwego dostępu na każde życzenie GIODO lub osoby z bazy. I klauzula "wyrażam zgodę" nie ma tu niestety nic do rzeczy - wyraża się zgodę tak naprawdę na wpisanie do bazy danych, bez tego nie wolno zarejestrować rekordu w bazie - najważniejsze jest połechtanie GIODO i tyle.
Niestety pracuję z tymi baranami na tyle często (agencja reklamowa), że dosyć boleśnie już wiem o czym mówię...

...no i na sam koniec osoba przechowująca te dane (tylko prawna, fizyczna NIE może być) musi być gotowa na wyrywkowe kontrole smutnych panów...

PS. to samo się tyczy "airsoftowcy.pl", co radzę przemyśleć.

Z tego co widze to na dobra sprawe dotyczy kazdego forum internetowego ;)
Obrazek
Swierzy
sierżant

Postprzez CASE » 18 cze 2009, o 17:37

@ Mider: a co w tym systemie z baretkami tzw. specjalnymi, czyli srebrna, granatowa itp?

@Swierzy: owszem, tak jest. Mogliby się komuś kiedyś dobrać do d... . Choć tu może być osobny przepis: może Wokash wie więcej. Generalnie dane na FORACH internetowych nie są spójne, bo jeden poda tylko nicka i e-mail, drugi do tego imię, nazwisko, telefon i długość... buta. Szczerze mówiąc, nie wiem.
Obrazek
Irish Bloody Irish
CASE
sierżant

Następna strona

Powrót do MILSIM - luźne dyskusje