MILSIM/LARP "Hearts and Minds"

MILSIMowy Hyde Park

Moderatorzy: Python, Grey

Czy byłbys skłonny wziąźć udział w takim Milsimie?

Tak
25
86%
Nie
4
14%

Liczba głosów : 29

Postprzez FilipvonIzabelin » 10 mar 2009, o 23:09

A tutaj oboje Panowie są w błędzie i również macie rację.

SAS działający w Borneo (i nie tylko), biegał w OD, z Bergenem i m16 w łapach, i szkolił lokalną ludność w samoobronie, organizował pomoc medyczną, zrzuty zaopatrzenia, zakładał ograniczone zasadzki, a przede wszystkim śledził siły rządowe Indonezji robiące wypady do Borneo.

SAS w czarnych kombinezonach to CRW (Counter-Revolutionary Wing), funkcja która zamienię pełnią kolejne szwadrony SASu.

SAS w cywilnych ubraniach, to np. SAS działający po kryjomu w Północnej Irlandii, zwalczający IRA i PIRA.

Jak widać, wiele ma twarzy.

A co do przekombinowania, staram się osiągnąć ten złoty środek w planowaniu.
Jak będę miał już założenia milsima porządnie rozpisane, to powstanie nowy wątek.

Ten służy rzucaniu pomysłów, rozważaniom, etc...
OMFG it's 41rb0Rn3 r4nG3rZ!

God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean
FilipvonIzabelin
kapral

Postprzez Moses » 10 mar 2009, o 23:23

Filip na Borneo to raczej z L1A1 z tego co pamietam (M16 wtedy jeszcze nie bylo), pozatym fraza
SAS w założeniu to udający cywili agenci
raczej kojazy mi sie ze szpiegami, a jak wspominalem angole taka jednostke posiadaja. Pomimo dzialan takich jak opisales wczesniej SAS mimo wszestko (tez jak napisales) wykonywal akcje ofensywne
A-Det 1st Platoon; 3rd FoRecon
Airsoft Recon Team

"Naszymi atutami jest szybkość i czas, a nie siła uderzeniowa" - T.E Lawrence
Moses
podporucznik

Postprzez FilipvonIzabelin » 11 mar 2009, o 01:11

http://www.warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=19376

Oficjalny wątek.

Ten wątek pozostawiam dyskusjom. :)

God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean
FilipvonIzabelin
kapral

Postprzez dj » 11 mar 2009, o 09:33

mosesiku, to była taka przenośnia. SAS ubiera się zależnie od zadania (DMP, black suit, etc.), ale nie w tym rzecz. mi raczej chodziło że przy takim podziale sił ciekawiej by było gdyby agenci brytyjscy działali under cover i tak, mosesiku, SAS wykonuje także takie zadania, nie jest to jednostka wyłącznie do "czarnej" lub "zielonej". skąd wiem? kieeeedyś dawno temu moim team leaderem był selekcjoner regimentu i mieliśmy duuużo czasu żeby sobie pogadać o tym i owym. domyślam się, że chodziło ci o mi6, którzy rzeczywiście bardziej pasują do tego typu zadania, ale proszę, uwierz mi, SAS też się nadaje do low overt :D
שייך עד אלוהים
dj
kapral

Postprzez FilipvonIzabelin » 11 mar 2009, o 15:41

No niestety mierzący 175cm, brytol, niespecjalnie może udawać mierzącego 150cm tubylca. :P

God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean
FilipvonIzabelin
kapral

Postprzez jackas » 11 mar 2009, o 15:51

A człek wyższy nieco* niż wspomniane 175 może udawać tubylca?

*tak ze 20 cm
Robal
Obrazek
jackas
strzelec

Postprzez FilipvonIzabelin » 11 mar 2009, o 16:16

Chodziło mi o historyczną sytuację, czemu SAS nie mogło udawać tubylców, uzasadniajac czemu w H&M nie będzie można tego robić.

Nasi tubylcy oczywiście nie muszą mieć 150cm :D , i zapisy do nich są otwarte.

God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean
FilipvonIzabelin
kapral

Postprzez Kret » 11 mar 2009, o 17:23

Przecietny polski ajersoftowiec to 150 cm to ma w szeroko pojetym klebie.
Kret
strzelec

Postprzez Moses » 11 mar 2009, o 17:57

DJ nie wyjezdzaj mi prosze z mosesikami bo sobie tego nie zycze
A-Det 1st Platoon; 3rd FoRecon
Airsoft Recon Team

"Naszymi atutami jest szybkość i czas, a nie siła uderzeniowa" - T.E Lawrence
Moses
podporucznik

Postprzez Grey » 12 mar 2009, o 00:49

A propos ubranek (jak to jest, że 70% dyskusji asgejów dotyczy wyglądu) chyba każdy to widział - SBS i SAS w afgańskich cywilkach.
Z bliska każdy pozna, ale z odległości już nie tak łatwo...
http://www.youtube.com/watch?v=_VktQBj1Dm4
Obrazek
Grey
st. sierżant sztabowy

Postprzez thor_ » 12 mar 2009, o 01:32

Mam nadzieję, że uda się Wam to zrobić ;) Miło by było poczytac o czymś w tym "stylu" co udało się zrealizować i co wypaliło zgodnie z założeniami.

Niestety mam obawy takie jak ktoś z piszących na początku: Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak osoby znające się na codzień, razem strzelające na wielu imprezach nagle zapomną kogo znają i bezstronnie będą poddawały się próbom indoktrynacji i przekonywania do jedynej słusznej strony. Ja na pewno nie potrafiłbym zachować się jak "tambylec" w stosunku do dobrze znanych mi ludzi. I nie chodzi tu o odegranie "tambylca" ale o kwestie "wyboru" opcji jednej ze stron. Na jakiej podstawie miałbym zdecydować czy wesprzeć tą czy drugą stronę? Wycenić lojalność na "PrincePolo"? Na browary? Czy na to kto lepiej opowiada dowcipy? Dla mnie tego typu "imprezy" są niewykonalne tak długo jak po obu stronach biorą w nich udział ludzie którzy się znają.

Może gdyby dogadać się np z jakimiś harcerzami którzy są gdzieś na obozie przez powiedzmy 3 tygodnie, wpuścić na ten teren "wojsko rządowe" które od czasu do czasu by do nich zaglądnęło patrolem, kręciło się wokoło, "legitymowało", sprawdzało co przewożą w samochodach, rowerach itp. A po tygodniu wrzucić tam SFy mające sobie zjednać "lokalesów" to może coś by to dało i mogłoby się udać... W innym wypadku mi szkoda byłoby na to prądu.
thor_
kapral

Postprzez Mider » 12 mar 2009, o 01:45

A to zależy. Jeśli tambylec uznał, ze przybylcy nic na stałe nie zmienią to będzie się kierował doraźnymi korzyściami. Jeśli uważa, że coś zmienią, może olać doraźne korzyści na rzecz korzyści perspektywicznych. Tchórz albo da się zastraszyć przybylcom, albo tak się boi wybylców, że nie zrobi nic sądząc, że wybylcy wrócą.

Ja nie wierze w powodzenie misji którejkolwiek ze stron. Dalej jak było kiepsko tak będzie kiepsko a Prince Polo to doraźna korzyść. Również jako lokalny głupek będę przedkładał Prince Polo nad inne korzyści. Nie upieram się jednak przy tych rolach. Nie bardzo pasuje mi tylko rola lokalnej flory i fauny.
Mider
spamer

Postprzez !marysia! » 12 mar 2009, o 07:24

I herbata, herbata jest niezbędna.
Większość z was mnie nie zna, a nawet ci co znają najczęściej chcą zapomnieć. Spokojnie nadaje się na "Wiejskiego Głupka 2"
I herbate też lubie. Nie lubie oscypków bleeeeee.
Pozdrawiam.
!marysia!
!marysia!
master of jojo

Postprzez dj » 12 mar 2009, o 09:20

oto dlaczego upieram się przy larpowcach. posiadają oni pewną bardzo przydatną przy tego typu imprezach umiejętność: ODGRYWANIE RÓL. w takiej sytuacji nie ma znaczenia czy kogoś znają czy nie. wczuwają się w odgrywaną postać i odpowiednio ją odgrywają, myślą czy ich postać, nie oni, dała się rpzekonać. to działa w praktyce (vide orkon). naprawdę warto ich zaangażować.
שייך עד אלוהים
dj
kapral

Poprzednia strona

Powrót do MILSIM - luźne dyskusje